Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  Fedor Emelianenko emëroi vëllain më të ri Juda

  Sovetsky Sport botoi një letër të hapur nga mjeshtri i famshëm rus i arteve marciale të përziera - 41-vjeçari Fyodor Emelyanenko tek vëllai i tij, Aleksandri 36-vjeçar.

  Ky apel i Fyodor Emelianenko ishte një lloj përgjigjeje ndaj Aleksandrit në intervistën e tij të kaluar dhënë të njëjtit botim tre ditë më parë.

  Në këtë bisedë të sinqertë me gazetarët e "Sportit Sovjetik", Emelianenko Jr foli për marrëdhënien e tij të vështirë me vëllain e tij dhe "toadies" në mesin e bashkëpunëtorëve të tij më të afërt. Në veçanti, Aleksandri tërhoqi vëmendjen tek promotori - Vadim Finkelstein.

  Në një letër, Fedor ashpër komentoi mbi çdo gjë që vëllai i tij kishte thënë më parë dhe u ngrit për miqtë e tij.

  - Vjedhës je ti, Judë. Unë personalisht kërkova falje për ju jo një dhjetë vetë. Ju mund të më tregoni se çfarë doni, unë mund të qëndroj, por mos guxoj t'i fyeni të dashurit e mi. Përveç kësaj, ju nuk e njihni mjedisin tim dhe të gjithë ata që ju njohin ju ndihmuan dhe luajtën një rol të rëndësishëm në jetën tuaj. Dhe ju nuk ia vlen gishtin e tyre të vogël, kështu që nuk jeni në mjedisin tim.

  Dhe ju nuk ia vlen gishtin e tyre të vogël, kështu që nuk jeni në mjedisin tim

  - Për ju dhe mjedisin tuaj, unë nuk jam Fedya, por Fedor. Kritika ndaj Vadim Finkelstein është e pabazuar. A ka fituar Vadimi për ty? Përkundrazi humbi. Ai pagoi tarifat tuaja në Holandë dhe Kislovodsk, gjithashtu Vadim paguar për trajtimin tuaj. Përveç kësaj, ju mund të vini në restorantin "Flying Dutchman" me kompaninë dhe të largoheni pa paguar fare. Vadimi gjatë gjithë bashkëpunimit ju dha mbështetje të mirë!

  Gjithashtu në letër, Emelianenko Sr. disa herë kapi vëllain e tij në një gënjeshtër. Fedor tha se në një moshë të re, Aleksandri kishte shërbyer dënimin e tij në vende jo aq të largëta.

  - Ju fshehën nga të gjithë që keni shkuar në burg për herë të parë në moshën 18 vjeçare. Shpjegoi tatuazhet e tij vetëm si një hobi. Por ka më shumë se një duzinë fotografish me shokë, dhe dhoma nuk është aspak si një sallon tatuazhësh. Gjatë kësaj periudhe, njerëzit e mi të ngushtë ju ndihmuan shumë, por i keni thyer të gjitha marrëdhëniet me ta dhe i keni zbrazur me baltë pasi keni dalë nga burgu. "Është e neveritshme, është e keqe të flasësh për njerëzit që të mbështeten dhe të shqetësuar sinqerisht për ty", tha Fedor Emelyanenko.

  Është e neveritshme, është e keqe të flasësh për njerëzit që të mbështeten dhe të shqetësuar sinqerisht për ty, tha Fedor Emelyanenko

  Më parë, më i riu i vëllezërve Emelianenko deklaroi se në njëfarë kuptimi Fedor ishte fajtor për humbjen e tij nga luftëtarja e shquar kroat Mirko Filipoviç në 2004. Me sa duket, Aleksandri shkoi në një grindje me një rivale më të fortë, kështu që më vonë vëllai i tij më i madh do të kishte mundësinë për të mbrojtur rripin e tij në një luftë me Filipoviçin. Sidoqoftë, Fedor zbuloi arsyet e vërteta për humbjen e Aleksandrit, duke vënë në dukje se ai dhe trajneri i vëllait të tij e kanë shkurajuar fort atë nga kjo luftë.

  - Askush nuk ju detyroi të dilni për të luftuar me Krokop (Nickname Filipovich - Comm. Life). Nuk u kushtua vëmendje e mjaftueshme për trajnim, mënyra e sportit u shkel rregullisht. Unë kam kërkuar vazhdimisht për ju në shufrat dhe gjetën për të pirë pije alkoolike, - tha Fedor. - Ju thoni kudo që ju jeni një mjeshtër i sporteve në xhudo, por kjo nuk është e vërtetë. Ju jeni të gënjyer të gjithëve. Titulli i "mjeshtrit të sportit" që keni marrë vetëm pas burgut; dhe sambo, jo xhudo.

  Gjithashtu, Fedor në një intervistë me vëllain e tij e qortoi qartë historinë e tij për dashurinë e Biblës.

  - Si mund të thoni se jeni i krishterë dhe lexoni Biblën, por në të njëjtën kohë ju tregoni shaka vulgare dhe i atribuoni ato për mua. Mos guxoni të flisni gjëra të këqija në emrin tim dhe tregoni histori vulgare që i fyejnë njerëzit.

  Në fund të letrës, Fjodori e pyeti vëllain e tij për ndihmë, e cila, sipas mendimit të tij, mund të zotëronte me të vërtetë.

  - Në një nga intervistat që thua se mund të më ndihmoni. Por unë nuk e kuptoj se si ju, i sapo lëshuar dhe vazhdimisht shkelni regjimin, mund të ndihmoni. A është vetëm një - mos e turpëro emrin e prindërve dhe të minave!

  Burimi i

  A ka fituar Vadimi për ty?

  Каталог

  Категории товаров

  Новости

  Где узнать все и обо всем
  Прожить, не владея достоверной информацией о настоящем и не строя планы на будущее невозможно. Именно для того чтобы сделать это эффективно и точно, всем нам требуется актуальная и по возможности точная

  Международная Федерация Самбо
    Ровно 25 лет назад 22 ноября из жизни ушел неповторимый борец, о стиле борьбы которого в мире говорят с восторгом по сей день и результаты которого не достиг еще не один казахстанский борец —

  Чехол huawei nova 5 pro
  Всего пара дней отделяет нас от анонса продолжателей линейки Nova от Huawei. Китайская компания готовит 3 решения, которые должны удовлетворить любые требования пользователей и вписаться в любой бюджет.

  Как может навредить неправильное утепление
  Но даже в том случае, если владелец обеспечит комплексную теплоизоляцию, без качественного утепления двери он все равно не заметит серьезных изменений. Тепло способно быстро уходить через щели, присутствующие

  Пейнтбольные баллоны
  Вам необходимо купить пейнтбольные баллоны? В нашем интернет-магазине Вы можете найти всё что нужно для этой игры, в том числе и шары. Многие знают, что пейнтбольный шарик состоит из желатиновой оболочки

  Обучение яхтингу
  Провести отпуск с пользой и отдохнуть на все 100% можно лихо бороздя моря и океаны. Научиться управлять парусной яхтой не так сложно, как кажется. Особенно приятно, что сделать это можно круглогодично.

  Бумажные Крафт пакеты с логотипом
  Как известно, в большинстве европейских стран уже давно не используют полиэтиленовые пакеты и другие виды упаковок. Полезная тенденция постепенно входит и на отечественный рынок. Бумажные пакеты крафт

  Ножи кизляр
  Вам нужен хороший кухонный нож? Не знаете, где купить легендарные ножи кизляр? Вы попали туда куда нужно. Мы понимаем, что хороший кухонный нож покупается на годы, поэтому предлагаем вам отличный выбор

  Тренировочные ножи
  Тренировочный нож – это специальный снаряд, который используется для проведения учебных поединков и занятий по отработке навыков владения ножами и нанесению ударов. Чем же отличается качественный тренировочный

  Складные ножи
  Складной нож в том виде, как мы знаем его сейчас, появился примерно триста лет назад. Именно тогда был изобретен замок, позволяющий фиксировать клинок в открытом состоянии. Но на самом деле история складных

  Контакты:

  Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  ТЦ "Южная галерея", ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю

  Информация для вас

  - Оплата в рассрочку

  Корзина

  Корзина пуста