Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  rrotullon pranverën. letër orizi. TalkI LiveInternet

  Këto rrotullime të shijshme pranverore , të nxehta ose të ftohta, të skuqura ose jo, me një larmi salcash zhytëse, sigurisht që janë një pjesë interesante e artit të kuzhinës. Rezulton se konvolucionet kaq ekzotike, të mahnitshme dhe me shije janë në të vërtetë shumë më të lehta për të përgatitur pancakes, dhe parimi i palosjes është plotësisht i ngjashëm me rrotullat e pranverës. Makesfarë i bën ata kaq tërheqës? Sigurisht, ajo që përbën bazën e tyre është letra me oriz. Predha më e hollë, e tejdukshme e orizit, e cila përmban mbushjen, është shpirti i rrotullës së pranverës. Në mënyrë që të mësoni se si t'i gatuani ato, mjafton të zotëroni të gjitha ndërlikimet e punës me letër orizi dhe metodën e mbështjelljes. Pasi të keni marrë këtë njohuri, do të jeni në gjendje të zbuloni imagjinatën dhe imagjinatën tuaj duke mbushur letër orizi me produktet tuaja të preferuara - në mbushjen gjithçka varet nga shija, dhe guaska është një.

  Ne ju paraqesim mbase udhëzuesin më të mirë për mbështjelljen e letrës me oriz nga autori i disa librave të mrekullueshëm aziatikë Andrea Nguyen , Marrësi Vietnamez i Librit më të Mirë të Azisë së 25 viteve të fundit.

  Si të mbështillni letrën e orizit

  Nëse nuk keni trajtuar kurrë me letër orizi, mos u dekurajoni. Pasi të mësoni, lehtë mund të riprodhoni të gjithë procesin nga memorja. Për të filluar, ju rekomandojmë të blini letër të mirë orizi , dhe para se të filloni të praktikoni, shikoni disa këshilla të dobishme:

  Keni ujë në dorë . Për ta bërë letrën oriz plastike dhe të gatshme për t’u përdorur, uji i thjeshtë është i mjaftueshëm. Shtë i përshtatshëm të përdorni një enë të gjerë, të cekët - tigan, tas, pjatë pjekje gjysmë të mbushur me ujë. Në thelb, për letër oriz të hollë, uji merret i freskët, por është gjithashtu i përshtatshëm në temperaturën e dhomës.

  Zhyt nga rotacioni. Kur zhytni letrën e orizit në ujë, synoni për lagështi të moderuar. Zhyt nga rotacioni (nuk zbutet plotësisht) nga të dy palët. Rrotulloni çdo rreth individual në mënyrë horizontale në ujë. Nëse letra mbetet në ujë për një kohë të gjatë, ajo do të bëhet shumë e butë dhe do të jetë në gjendje të shqyejë vetë ose me ushqim. Sapo letra të jetë e butë, shtrojeni atë në një sipërfaqe të sheshtë pune (tigani i përmbysur, pllaka të gjera, bordi prerës i pastër). Për mbushjen individuale të rrotullave të pranverës me vaktet, vendosni pllaka me letër oriz të lagur përpara të ftuarve dhe ofroni të përfundoni mbushjen sipas dëshirës tuaj.

  Prisni në momentin e duhur. Që nga momenti kur letra e orizit është zhytur në ujë, duhen një deri në dy minuta për të zbutur. Shtë gati për mbështjellës dhe përdredhje kur bëhet fleksibël, plastik dhe pak ngjitës - si një ngjitës vetë-ngjitës.

  Prisni si petullat. Duke përdorur letër të rrumbullakët orizi për palosje, ndajeni atë mendërisht në tre pjesë - horizontalisht nëse bëni rrotullime pranverore me skaj të mbyllur, dhe vertikalisht nëse i ktheni ato me një tub. Vendoseni mbushjen përkatësisht në të tretën e poshtme ose në qendër. Transferoni skajin e poshtëm të letrës në mbushje, përkulni anët dhe mbështilleni rrotullën në pjesën e sipërme të mbetur. Më poshtë janë detajet për të punuar me të 22 cm letër orizi të rrumbullakët - madhësia dhe forma më e zakonshme.

  Rrotullon letra me oriz të mbyllur (rrotullon pranverën)

  Kjo është një mënyrë klasike dhe shumë e bukur. Ju vendosni mbushjen në mënyrë horizontale.

  Pavarësisht nga metoda e palosjes, sigurohuni që të copëtoni kërcellin e fortë nga gjethet e maruleve dhe rrjedh nga zarzavatet para se t'i vendosni në letër orizi, ose t'i copëtoni imët në mënyrë që rrotullat tuaja të mos i shqyejnë. Për të njëjtën arsye, kini kujdes me përbërës të ngurtë, mbani mend se jeni duke punuar me një substancë të butë. Gjithashtu, mos e zhvendosni mbushjen në mënyrë që rrotullimi të mos shpërthejë dhe të mos duket i brishtë. Cilat shtresa për të hedhur përbërësit varet nga shija juaj, më e rëndësishmja, ato duhet të jenë të hollë dhe të prera të gjata - të përputhen me formën e rrotullës.

  Pas vendosjes së mbushjes, mbulojeni atë me pjesën e poshtme të letrës së orizit, duke u siguruar që mbushja të jetë plotësisht nën të. Pastaj bëni një të kthehet lart dhe palosni anët. Nëse dëshironi të vendosni karkaleca në rrathë, bëjeni tani, me anën portokalli poshtë.

  Curlers me përvojë të rrotullave duan të shtojnë pak qepë jeshile në majë të karkalecave. Pas kësaj, është koha të kthejmë gjithçka deri në fund. Nëse shtoni qepë jeshile, atëherë shkurtojeni me gërshërë në mënyrë që të ketë një majë ngjitëse 2-3 cm të gjatë (pjesë estetike).

  Kjo është mënyra klasike për të bërë rrotullat e pranverës.

  Shpresojmë që të kënaqeni veten dhe të dashurit tuaj me rrotullime të vërteta pranverore. Bon appetit!

  Së shpejti do t’ju ​​prezantojmë me një larmi mbushjesh, salcash dhe metodash të rrotullimeve të palosshme të letrës oriz!

  Seritë e mesazheve Ushqim koreane ":

  Pjesa 1 - Kimchi
  Pjesa 2 - Kastravecat Kimchi
  ...
  Pjesa 8 - Mega Cha (sallatë Koreane e detit)
  Pjesa 9 - Kallamar Kore
  Pjesa 10 - rrotullon pranverën. letër orizi
  Pjesa 11 - Chap che
  Pjesa 12 - Kimchi në recetë foto-video të Koresë së Jugut
  ...
  Pjesa 21 - Sallatë koreane e freskët e lakrës
  Pjesa 22 - Lulelakra turshi në stilin Koreane
  Pjesa 23 - Sallatë koreane me kërpudha

  Makesfarë i bën ata kaq tërheqës?

  Каталог

  Категории товаров

  Новости

  Где узнать все и обо всем
  Прожить, не владея достоверной информацией о настоящем и не строя планы на будущее невозможно. Именно для того чтобы сделать это эффективно и точно, всем нам требуется актуальная и по возможности точная

  Международная Федерация Самбо
    Ровно 25 лет назад 22 ноября из жизни ушел неповторимый борец, о стиле борьбы которого в мире говорят с восторгом по сей день и результаты которого не достиг еще не один казахстанский борец —

  Чехол huawei nova 5 pro
  Всего пара дней отделяет нас от анонса продолжателей линейки Nova от Huawei. Китайская компания готовит 3 решения, которые должны удовлетворить любые требования пользователей и вписаться в любой бюджет.

  Как может навредить неправильное утепление
  Но даже в том случае, если владелец обеспечит комплексную теплоизоляцию, без качественного утепления двери он все равно не заметит серьезных изменений. Тепло способно быстро уходить через щели, присутствующие

  Пейнтбольные баллоны
  Вам необходимо купить пейнтбольные баллоны? В нашем интернет-магазине Вы можете найти всё что нужно для этой игры, в том числе и шары. Многие знают, что пейнтбольный шарик состоит из желатиновой оболочки

  Обучение яхтингу
  Провести отпуск с пользой и отдохнуть на все 100% можно лихо бороздя моря и океаны. Научиться управлять парусной яхтой не так сложно, как кажется. Особенно приятно, что сделать это можно круглогодично.

  Бумажные Крафт пакеты с логотипом
  Как известно, в большинстве европейских стран уже давно не используют полиэтиленовые пакеты и другие виды упаковок. Полезная тенденция постепенно входит и на отечественный рынок. Бумажные пакеты крафт

  Ножи кизляр
  Вам нужен хороший кухонный нож? Не знаете, где купить легендарные ножи кизляр? Вы попали туда куда нужно. Мы понимаем, что хороший кухонный нож покупается на годы, поэтому предлагаем вам отличный выбор

  Тренировочные ножи
  Тренировочный нож – это специальный снаряд, который используется для проведения учебных поединков и занятий по отработке навыков владения ножами и нанесению ударов. Чем же отличается качественный тренировочный

  Складные ножи
  Складной нож в том виде, как мы знаем его сейчас, появился примерно триста лет назад. Именно тогда был изобретен замок, позволяющий фиксировать клинок в открытом состоянии. Но на самом деле история складных

  Контакты:

  Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  ТЦ "Южная галерея", ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю

  Информация для вас

  - Оплата в рассрочку

  Корзина

  Корзина пуста