(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

весняний адреналін

розклад

Вся футбольна громадськість Європи аплодує «Авангарду» - в Омську, слідуючи сучасним тенденціям, схоже, вирішили остаточно перейти на гру в чотири захисники. Ну а якщо серйозно, команда Раймо Сумманена, по суті, виявилася загнаної в кут: у заявці значилися лише п'ять «живих» гравців оборони, і якщо щось трапиться з будь-яким з них по ходу зустрічі, в розпорядженні «яструбів» залишалися всього дві пари. Так було в попередньому матчі проти Нижнього Новгорода - так трапилося і нинішнім ввечері. Проблема нестачі захисників в Омську з другорядних перейшла в розряд найважливіших.

- Якийсь час ми зможемо грати в чотири, п'ять захисників, але якщо дивитися далі, то нам необхідно підсилити лінію оборони, - говорив після матчу Василь Тихонов, старший тренер «Авангарду». - Ось, наприклад, захисник Півцакін грає у нас в основному складі. І якщо Тарасенко в Новосибірську не відпустили до молодіжної збірної і він продовжив готуватися з командою, то Микита поїхав в Канаду. Ми знали, що у нас на той момент залишилося всього шість захисників, - решта були травмовані, - ми звернулися до Федерації хокею Росії з проханням дозволити Півцакіну не їхати ...

розклад   Вся футбольна громадськість Європи аплодує «Авангарду» - в Омську, слідуючи сучасним тенденціям, схоже, вирішили остаточно перейти на гру в чотири захисники

19.11.2010. КХЛ. Авангард - Локомотив - 3: 2 (ОТ). Фото 01.

Розуміння в ФХР «Авангард», очевидно, не знайшов. А ще в Омську є таке правило: поки не почався плей-офф, ніхто не змушує хокеїстів грати з травмами.

Саме тому до цих пір в запасі у «яструбів» знаходяться Мухачев з Рябикін.

У «Локомотива» ситуація із захисниками виглядала трохи краще - семеро в строю, - але ось відсутність травмованих Рахунек і Міхнова, зрозуміло, могло вплинути на результат.

Пульс

У першому періоді згадалися ті славні часи, коли команди, що грали вдома, виходили на лід у світлій формі. «Локомотив» був саме в світлій - і настільки по-хазяйськи поводився в зоні «Авангарду», що здавалося часом, ніби справа відбувається на «Арені-2000». Допомагали залізничникам самі «яструби», в період з 10 по 15 хвилини стартовою третини удалившиеся три рази поспіль. Одного разу команда Сумманена на 42 секунди залишилася втрьох проти п'ятьох суперників, і тут за «Авангард», крім ПЛАСТАЛ що є сил власних захисників, почала грати перекладина. Підсумок першого періоду: нулі на табло і 5:14 за кидками на користь Ярославцев.

Через 15 хвилин перерви лава штрафників «Арени Омськ», не встигаючи остигати, продовжила приймати «пасажирів». У спробах зупинити чужих форвардів пішов навіть Каррі Рамо, і тут же його знову врятував каркас воріт, на цей раз штанга. Ну, а на екваторі зустрічі трапився епізод, який змусив трибуни місцевого палацу застигнути в напруженому очікуванні. Денис Куляш атакував біля борту Даніеля Чернквіста, після чого той залишився лежати на льоду без руху. Відразу ж з'явилися лікарі - за допомогою ярославських і омських хокеїстів вони поклали захисника «Локо» на носилки і повезли до карети швидкої допомоги. Коли носилки перетинали льодовий майданчик, Чернквіст відкрив очі і поворушив рукою. Трибуни «Арени Омськ» у відповідь зааплодували.

Трибуни «Арени Омськ» у відповідь зааплодували

19.11.2010. КХЛ. Авангард - Локомотив - 3: 2 (ОТ). Фото 02.

- За моєю інформацією, у Чернквіста важке струс мозку, по обстеженню там немає перелому, - Володимир Вуйтек на післяматчевій прес-конференції виглядав дуже засмученим. - Я думаю, він вибув на три тижні, а може і більше.

Денису Куляша тут же виписали 5 + 20. Виписали явно «заднім числом», адже в момент зіткнення омського оборонця з ярославським шайба була зовсім в іншому місці, і ніхто в сторону хокеїстів вже не дивився. На відеозаписі, між тим, видно, як Чернквіст стоїть біля борту спиною до Куляша з опущеною головою - і до силового прийому від гравця противника виявляється явно не готовим.

«Авангард» ледь не «убив» і ця меншість - скільки кидків заблокували «яструби» за цей час, ніхто не знає, - але всьому колись приходить кінець. Швидка триходівка, і Вашічек з п'ятачка підправляє шайбу в сітку - 0: 1. Гол виявився тією самою іскрою, з якої зайнялося раптом омське полум'я атаки. За хвилину з невеликим третю ланку господарів розірвало оборону гостей і перевернуло в грі все з ніг на голову: спочатку Сватош забив сам, вдало підробивши на добиванні, а потім зробив подарунок Сьоміну, який додав шайбу в порожні ворота після сольного проходу 14-го номера сибіряків до володінь Кочнєва.

- Захоплююча гра була, - Марек Сватош, немов прочитавши в Інтернеті, що боси «Авангарду» їм нібито незадоволені, став найкращим гравцем матчу. - Ми, звичайно, дали «Локомотиву» занадто багато шансів в більшості. Але всі, хто виходив сьогодні в меншості, виконали відмінну роботу. У мене нарешті вийшло опинитися в потрібному місці в потрібний час. (Посміхається.) Сподіваюся, так і далі піде.

) Сподіваюся, так і далі піде

19.11.2010. КХЛ. Авангард - Локомотив - 3: 2 (ОТ). Фото 03.

Далі був третій період, на який у «Авангарду» залишилося в основі всього чотири захисника. У другому матчі поспіль. Бачачи такий розклад, на лід повернувся навіть нападник господарів Олександр Попов, який отримав глибоке розсічення у другій третині. Приклад «Якщо не я, то хто?» Виявився заразливим - аж до 15-ї хвилини сибіряки грамотно «сушили» результат, не дозволяючи «Локо» нічого зайвого.

- Яке чисто фізично грати в чотири захисники? - задали по закінченні зустрічі питання захиснику «Авангарду» Антону Бєлову.
    - Да нормально! - несподівано пролунала відповідь. - Якщо без вилучень, то грати можна. Короткими змінами, надійно, без ризику ... Центральні нападники, знову ж таки, допомагають, «спускаються» до нас в зону, щоб розігнати атаку. Особисто для мене взагалі немає ніяких проблем грати в чотири захисники, я завжди говорив, що люблю, коли у мене багато ігрового часу. У тонусі постійно перебуваєш, чи не замерзаєш.

Як не старалися «яструби» зіграти максимально надійно, кидок Галімова на 15-й хвилині третього періоду блокувати не змогли, і матч перейшов в овертайм. «Авангард» звик вирішувати в додатковий час результат матчу на свою користь, чи не запряга довго, - так вийшло і цього разу. Варто було Червенка отримати кілька метрів вільного льоду, і шайба, немов радіокерована, влетіла прямо в дальню «дев'ятку». 3: 2 - два очки дістаються Омську. «Локомотив» ж знову поступився в «догравання».

- Як вплинула на команду зміна тренера? - актуальне питання Йозефу Вашічек задали, не встиг він піти з льоду.
    - У нас були хороші результати. Але і з цим тренером ми зіграли вдома дві гри, все було добре. На виїзді ось теж боремося за перемогу. Обидва рази були фаворитами, але в Астані не вийшло з буллітів. Думаю, все буде нормально.

- Як вважаєте, якби не постійні видалення в складі вашої команди, гра могла скластися інакше? - ще одне питання Антону Бєлову.
    - Якщо чесно, судді злегка упустили нитку гри, як мені здається. Кілька явних вилучень у «Локомотива» пропустили. Відразу почалася дуже жорстка гра, іноді навіть брутальна. Напевно, коли такі команди грають, і суддям треба відповідальніше до матчу готуватися?

19.11.2010. КХЛ. Авангард - Локомотив - 3: 2 (ОТ). Фото 04.

Прес-конференція

Володимир Вуйтек , Тренер-консультант «Локомотива»:

- Я думаю, глядачі сьогодні побачили цікаву гру на високих швидкостях, жорстку, комбінаційну. Перший період, на мій погляд, був за нами - граючи п'ять на три, ми двічі потрапляли у поперечину. На другий період трохи вплинула травма нашого захисника. Зуміли забити в більшості, але потім господарі додали, і друга частина періоду була за «Авангардом», який заслужено забив два голи. В останньому періоді ми спробували щось змінити, за п'ять хвилин до закінчення зустрічі нам все ж таки вдалося зрівняти рахунок, після цього ми хотіли вирвати перемогу, тому як вже вдруге так програємо: в минулий раз по буллітам, а сьогодні в овертаймі , але нічого не вийшло. Червенка добре кинув і потрапив в «дев'ятку», треба привітати господарів з перемогою.

Раймо Сумманен , Головний тренер «Авангарду»:

- Ярославль дуже добре грав у першому періоді, можливо, це була найсильніша гра опонента за весь сезон, команда «Локомотив» виглядала дуже потужно. Ми задоволені нашою грою в другому і третьому періодах. Наші гравці дуже багато віддали сил, ви самі бачили, вони блокували кидки, лягали по двоє під шайбу. У нас знову були втрати по ходу, довелося закінчувати матч у чотири захисники, все віддалися повністю. Ми горді нашою командою, тими зусиллями, які були докладені. Чи не побоялися атакувати в овертаймі, і до нас прийшов успіх.

Цитата

- Чи піймав я за хвіст удачу? - форвард «Авангарду» Марек Сватош посміхнувся у відповідь на питання, чи буде тепер, після закинутої шайби, йому супроводжувати удача. - Знаєте, я не вірю в усі ці речі. Все приходить від підготовки, а не від якоїсь там випадковості. Щоб почати забивати голи, потрібно просто частіше повторювати одне й те саме: кидати по чужих воротах, йти на добивання.

Приклад «Якщо не я, то хто?
    Яке чисто фізично грати в чотири захисники?
    Як вплинула на команду зміна тренера?
    Напевно, коли такі команди грають, і суддям треба відповідальніше до матчу готуватися?