10 кращих матчів збірної Англії в XXI столітті

1. 10. Англія - ​​Бразилія - ​​2: 1 (6 лютого 2013, товариський матч)
    2. 9. Англія - ​​Іспанія - 1: 0 (12 листопада 2011, товариський матч)
    3. 8. Аргентина - Англія - ​​2: 3 (12 листопада 2005, товариський матч)
    4. 7. Хорватія - Англія - ​​2: 4 (21 червня 2004, чемпіонат Європи)
    5. 6. Англія - ​​Хорватія - 5: 1 (9 вересня 2009 відбірковий матч чемпіонату світу)
    6. 5. Данія - Англія - ​​0: 3 (15 червня 2002, 1/8 фіналу чемпіонат світу)
    7. 4. Аргентина - Англія - ​​0: 1 (7 червня 2002 чемпіонат світу)
    8. 3. Німеччина - Англія - ​​2: 3 (26 березня 2016 року, товариський матч)
    9. 2. Хорватія - Англія - ​​1: 4 (10 сентярбя 2008 року, відбірковий матч чемпіонату світу)
    10. 1. Німеччина - Англія - ​​1: 5 (1 вересня 2001, відбірковий матч чемпіонату світу)
    11. 11 кращих футболістів Англії всіх часів

Вчорашня суперпобеда над Німеччиною і ще 9 ігор, якими англійці можуть пишатися.

10. Англія - ​​Бразилія - ​​2: 1 (6 лютого 2013, товариський матч)

Англія - ​​Бразилія - ​​2: 1 (6 лютого 2013, товариський матч)

Перша майже за чверть століття перемога Англії над Бразилією. В середині першого тайму Роналдіньо, який проводив 100-й матч за збірну, не забив пенальті Джо Харту . Незабаром Руні відкрив рахунок, на самому початку другого тайму Бразилія відігралася зусиллями Гарі Кейхілла і Фреда, але удар Френка Лемпарда все ж приніс перемогу господарям. Відмінний матч провів Джек Вілшер, і Англію наповнили мрії про славне ЧС через півтора року.

9. Англія - ​​Іспанія - 1: 0 (12 листопада 2011, товариський матч)

Англія - ​​Іспанія - 1: 0 (12 листопада 2011, товариський матч)

Іспанія на цей момент виграла Євро-2008, ЧС-2010, готувалася виграти Євро-2012 і була на піку. На «Уемблі» команда Дель Боске, за яку грали всі зірки, теж багато володіла м'ячем і мала перевагу, але Англія видала типову для Фабіо Капелло дисципліновану і терплячу гру. Френк Лемпард на початку другого тайму головою забив єдиний гол у матчі , Джолеан Лескотт і Скотт Паркер провели видатний матч, і Капелло не дарма пропустив весілля сина.

8. Аргентина - Англія - ​​2: 3 (12 листопада 2005, товариський матч)

Аргентина - Англія - ​​2: 3 (12 листопада 2005, товариський матч)

Ще один товариський матч, яким Англія може пишатися. Гра проходила в Женеві і вийшла чудовою . Ернан Креспо і Вальтер Самуель двічі виводили аргентинців вперед, між ними свій гол вставив Руні, але до 86-ї хвилини команда Свена-Йорана Ерікссона програвала. Швед зняв захисника Люка Янга, випустивши замість нього Пітера Крауча, Стівен Джеррард став правим захисником, і фінальний порив англійців приніс подвійний успіх: Майкл Оуен спочатку замкнув навіс Джеррарда справа, а потім - навіс Джо Коула зліва.

7. Хорватія - Англія - ​​2: 4 (21 червня 2004, чемпіонат Європи)

Хорватія - Англія - ​​2: 4 (21 червня 2004, чемпіонат Європи)

Третій і вирішальний матч групового турніру португальського Євро. Англійці прикро програли Франції, потім розгромили Швейцарії і зробився повинні були хоча б не програти хорватам. Однак майже весь перший тайм програвали: Ніко Ковач забив вже на 5-й хвилині. Під кінець тайму Пол Скоулз ситуацію поправив, а потім продовжив блищати Уейн Руні. 18-річний форвард «Евертона» проводив перший і, мабуть, кращий (хоча все ще є шанс) великий турнір в житті і слідом за дублем швейцарцям відправив дубль хорватам . Тудор потім повернув інтригу, Лемпард її вбив, і Англія вийшла в чвертьфінал, де як завжди програла по пенальті.

Англія - ​​Хорватія - 5: 1 (9 вересня 2009 відбірковий матч чемпіонату світу)

Другий епізод страшної помсти хорватам (перший - далі), які не пустили англійців на Євро-2008. Це був пік команди Капелло, яка тоді здавалася страшною силою і по осені грала дійсно здорово. Хорвати ж свій максимум при Біліч явно пройшли, на «Уемблі» вийшли без Модріча і вже до середини першого тайму програвали 2: 0. Лемпард і Джеррард в результаті зробили по дублю, а Руні в кінці завершив розгром , Не звернувши уваги на гол Едуардо. Хорватія в підсумку на ЧС не поїде, а казка Капелло скоро скінчиться.

5. Данія - Англія - ​​0: 3 (15 червня 2002, 1/8 фіналу чемпіонат світу)

Данія - Англія - ​​0: 3 (15 червня 2002, 1/8 фіналу чемпіонат світу)

Ймовірно, кращий для Англії турнір в XXI столітті. Команда з Бекхемом, Скоулзом, Оуеном, Кемпбеллом, Фердинандом вибралася зі складної групи і в 1/8 фіналу вже в першому таймі забила 3 м'ячі зовсім слабким датчанам. Відкрив рахунок Ріо за допомогою навісу Бекхема і невдалої гри воротаря Соренсена, а доробили справу Оуен і Хескі. Команду Ерікссона в чвертьфіналі викинуло на Бразилію, і цей матч краще не згадувати Девід Сімен.

4. Аргентина - Англія - ​​0: 1 (7 червня 2002 чемпіонат світу)

Аргентина - Англія - ​​0: 1 (7 червня 2002 чемпіонат світу)

Помста англійців і особисто Девіда Бекхема за те, що трапилося за 4 роки до цього у Франції. На цей раз Аргентина і Англія виявилися в одній групі - разом зі Швецією та Нігерією. У першому турі аргентинці виграли у нігерійців, англійці зіграли внічию зі шведами, але в підсумку Аргентина поїхала додому, а Англія - ​​до п.5. Майкл Оеун заробив пенальті в кінці першого тайму, який проводив відмінний матч Бекхем його реалізував, а після перерви англійці дружно відбилися і сильно засмутили зоряну команду Марсело Б'єлси з Батістутою, Вероном, Креспо, Пьохо Лопесом, Симеона, Дзанетті і іншими знаменитостями.

3. Німеччина - Англія - ​​2: 3 (26 березня 2016 року, товариський матч)

Німеччина - Англія - ​​2: 3 (26 березня 2016 року, товариський матч)

Підозри в тому, що у Роя Ходжсона зібралася молода зухвала агресивна команда, яка готова якщо не виграти, то запам'ятатися, видатним чином підтвердилися вчора в Берліні. Більшу частину гостьового матчу англійці виглядали не гірше чемпіонів світу, пропустили 2 голи, але не здалися. Вийшло ще більш переконливо: англійці показали не тільки нетипово хорошу гру, а й зуміли зробити камбек, поламавши нещасливо скадивавшійся матч. Харрі Кейн вшанував пам'ять Кройффа, зробивши його розворот в штрафний і з нічого склеїв перший гол. Вискочив на заміну Джеймі Варді п'ятою рахунок зрівняв, який проводив шикарний матч Справі Аллі не влучив у порожні ворота, але замість нього переможний гол забив його одноклубник Ерік Дайер. Англія знову може мріяти.

Німеччина програла Англії, виграючи 2 м'ячі. Відео

Обіцяна перша частина страшної помсти англійців хорватам. Ніколи до цього Хорватія не програвала офіційний матч на своєму стадіоні, але Англією більше не кермував Стів Макларен. Капелло як завжди почав здорово, 19-річний Тео Уолкотт провів кращий матч в життя (Як і у Руні, ще є шанс, але віриться насилу) і зробив хет-трик, а голи Руні і Манджукич і видалення Роберта Ковача доповнили картину. Англія без проблем докотилася до ЧС в ПАР, ось тільки Уолкотта туди в результаті не взяли.

Німеччина - Англія - ​​1: 5 (1 вересня 2001, відбірковий матч чемпіонату світу)

Кращий матч Англії в новому столітті . Німці виграли у англійців в гостях, з 6-очковим відривом лідирували в групі, Карстен Янкер відкрив рахунок на 6-й хвилині, але потім все перевернулося. Хет-трик Майкла Оуена розтрощив команду Руді Феллера, а фани гостей в кінці матчу на весь затих мюнхенський стадіон співали «5: 1 і навіть Хескі забив» - тому що рахунок був 5: 1 і правда забив навіть Хескі. Ймовірно, цю ганьбу зміцнив німців в думки, що потрібно будувати в країні нову футбольну систему, хоча на самому ЧС-02 Німеччина в результаті дісталася до фіналу. Англійцям навіть до цього їх досягнення далеко, але нова сліпуча перемога над Німеччиною повернула надію, що чекати залишилося недовго.