2. Німеччина - Італія - ​​0: 2. ЧС-2006. 1/2 фіналу
    3. Угорщина - ФРН - 2: 3. ЧС-тисяча дев'ятсот п'ятьдесят-чотири. фінал
    4. Бразилія - ​​Перу - 4: 2. ЧС-1970. Наступні чвертьфінал
    5. Португалія - ​​КНДР - 5: 3. ЧС-+1966. чвертьфінал
    6. ФРН - Франція - 3: 3 (5: 4 пен.). ЧС-1982. півфінал
    7. ФРН - Англія - ​​3: 2. ЧС-1970. Наступні чвертьфінал
    8. Бразилія - ​​Франція. 1: 1 (3: 4 пен.). ЧС -1986. чвертьфінал
    9. Італія - ​​ФРН - 4: 3. ЧС-1970. Наступні півфінал
    10. Бразилія - ​​Італія - ​​2: 3. ЧС-1982. Другий груповий раунд

Турнірна таблиця Чемпіонату Світу 2014 з футболу
    Розклад Чемпіонату Світу 2014 з футболу

Аргентина - Англія - ​​2: 2 (4: 3 пен.). ЧС-1998. 1/8 фіналу

Одним з найбільш пам'ятних за останні п'ять чемпіонатів світу став матч збірних Аргентини та Англії, який суперники провели в рамках 1/8 фіналу. В той момент ажіотаж навколо гри розжарився до межі, оскільки англійці прагнули поквитатися з «альбіселеста» за чвертьфінал чемпіонату-1986 і «руку бога» Дієго Марадони.

Протягом перших 16 хвилин було забито вже три голи. Пенальті у виконанні Габріеля Батістути вивів аргентинців вперед, проте Алан Ширер відповів точно виконаним одинадцятиметрових після підозрілого падіння Майкла Оуена в чужій штрафній. 18-річний Оуен потім і сам відзначився чудовим голом, проте Аргентина відновила паритет завдяки фантастичному удару Хав'єра Дзанетті в кінцівці першого тайму.

У другому таймі англійцям капітально не щастило: з поля був видалений Девід Бекхем за удар по ногах майбутнього наставника мадридського «Атлетіко» Дієго Сімеоне , А гол Сола Кемпбелла головою був скасований через фолу Ширера на голкіпера Карлосі Роа. В результаті збірним довелося з'ясувати відносини в серії пенальті, яка показала перевагу південноамериканців: удари Пола Інса і Девіда Бетті голкіпер «альбіселеста» парирував.

В результаті збірним довелося з'ясувати відносини в серії пенальті, яка показала перевагу південноамериканців: удари Пола Інса і Девіда Бетті голкіпер «альбіселеста» парирував

Німеччина - Італія - ​​0: 2. ЧС-2006. 1/2 фіналу

Важко відшукати більш драматичну кінцівку матчу, ніж в протистоянні Німеччини і Італії в півфіналі 2006 року . Два європейських футбольних гіганта з'ясовували стосунки на протязі 119 хвилин. Незважаючи на те що в основний час командам так і не вдалося забити, шансів у кожного з суперників було більш ніж достатньо. Джанлуїджі Буффон виконав два першокласних сейва після ударів Бернда Шнайдера і Лукаша Подольські, а його співвітчизники Альберто Джилардіно і Джанлука Дзамбротта активно створювали моменти.

На 119-й хвилині кінцівка матчу була практично вирішена: справа йшла до серії пенальті . Однак в той же момент, коли все майже зневірилися вирішити результат поєдинку в грі, абсолютно несподівано Фабіо Гроссо ощасливив своїх співвітчизників. Через дві хвилини прорізався і Алессандро дель П'єро, який вийшов на заміну. Розпачу німців не було меж, а команда Італії вийшла у фінал чемпіонату світу, де згодом обіграла французів в серії пенальті.

Німеччина - Італія - ​​0: 2. ЧС-2006. ½ фіналу

Угорщина - ФРН - 2: 3. ЧС-тисяча дев'ятсот п'ятьдесят-чотири. фінал

Угорська «золота команда» здавалася непереможною до тих пір, поки в фіналі чемпіонату світу - 1954 не зустрілася з колективом з ФРН. До того моменту підопічні Густава Шебеші провели 31 матч поспіль без поразок - серед особливих їх досягнень була і перемога над Англією з рахунком 6: 3 на «Уемблі». Завдяки тактичним рішенням Шебеші Угорщина влаштувала революцію в світовому футболі. Автор концепції «соціалістичного футболу», ранньої версії «тотального футболу», використовував квартет форвардів, що складався з Шандора Кочіша, Йожефа Божика, Нандора Хідегкуті і, звичайно ж, єдиного і неповторного Ференца Пушкаша.

У двох матчах групового етапу угорці «настріляли» в ворота суперників 17 голів: в першій грі з рахунком 9: 0 були принижені корейці, а потім була бита команда ФРН - 8: 3. У чвертьфіналі команда Шебеші переграла бразильців з рахунком 4: 2, а в півфіналі з тим же рахунком розправилася з Уругваєм. У заключному матчі першості, що проходив у швейцарському Берні, ніщо не віщувало осічки. У перші 10 хвилин угорці зусиллями Пушкаша і Золтана Цібора закотили в ворота ФРН два м'ячі, але потім щось пішло не так. У наступні 10 хвилин німці зуміли відігратися і зрівняти рахунок, а на 84-й хвилині все вирішив влучний удар Хельмута Рана. Підопічні Зеппа Хербергера святкували тріумф, а фінальний їх подвиг пізніше охрестили «Бернським дивом».

Бразилія - ​​Перу - 4: 2. ЧС-1970. Наступні чвертьфінал

У 1970 році відбувся один з найбільш захоплюючих матчів за участю збірних Бразилії і Перу в мексиканській Гвадалахарі. Наставник бразильської збірної Маріо Загалло був готовий помірятися силами з колишнім колегою по команді і дворазовим чемпіоном світу Діді, який очолював в той момент збірну Перу.

З самого початку матчу бразильці стали творити феєрію. Спочатку Пеле потрапив в штангу, а потім рахунок відкрив Рівеліно, відправивши м'яч у сітку лівою ногою по хитромудрій траєкторії. Після цього воротаря Луїса Рубіньоса підловив і Тостао. Ще один фантастичний гол зі штрафного суддя не зарахував. І все це сталося в перші 20 хвилин гри.

Проте перуанці не розгубилися. У розпорядженні суперника була відмінна команда, в якій виблискували такі зірки, як захисник Ектор Чумпітас і півзахисник Теофіло Кубільяс. Першим відновлювати честь команди кинувся Альберто Гальярдо, а після другого голу Тостао підтягнувся і Кубільяс. Фінальним акордом перемоги Бразилії став гол Жаірзіньо, обхитрити воротаря.

Португалія - ​​КНДР - 5: 3. ЧС-+1966. чвертьфінал

На початку 1960-х «Бенфіка» вважалася головним топ-клубом - на рахунку португальців було дві перемоги в Кубку європейських чемпіонів поспіль. Велика частина футболістів лісабонської команди і сформувала склад збірної Португалії до чемпіонату світу - 1966. Головними зірками португальців були тоді Маріу Колуна і легендарний Ейсебіо , Який завершив турнір в статусі кращого бомбардира першості - на його рахунку було дев'ять м'ячів.

Португальці виграли всі три матчі на груповому етапі, забивши в цілому дев'ять голів і позбавивши уболівальників можливості споглядати в плей-офф чинного чемпіона - Бразилію. Але найвідомішим матчем у виконанні цієї команди можна вважати вражаючий «камбек» в протистоянні з Північною Кореєю. У цій грі відзначався незрівнянний Ейсебіо, який оформив покер.

Корейці не дозволили Італії кваліфікуватися до чвертьфіналу і спочатку шокували португальців своїм напором, забивши три м'ячі за перші 25 хвилин. Однак дослідної Португалії треба було всього дві хвилини, щоб оговтатися від шоку. Ейсебіо відіграв два м'ячі ще до завершення першого тайму, а потім забив ще два після перерви. Вишенькою на торті для португальців став гол Жозе Аугушту на 80-й хвилині, який встановив підсумковий рахунок 5: 3.

ФРН - Франція - 3: 3 (5: 4 пен.). ЧС-1982. півфінал

Всього через три дні після трилера в матчі Бразилія - ​​Італія відбулася ще одна гра, яка увійшла до хрестоматії футбольної класики. У півфіналі чемпіонату світу - 1982 Іспанії зустрілися команди ФРН і Франції. Обидва колективи набирали обертів поступово по ходу турніру. На поле глядачі побачили цілу плеяду зірок, таких як Мішель Платіні, Ален Жиресс, Жан Тігана, Пауль Брайтнер, Улі Штіліке і П'єр Літтбарські.

Раннє перевага німців, завойоване Літтбарські, французи зуміли нівелювати завдяки пенальті, точно виконаному Мішелем Платіні. Саме в цій зустрічі мав місце один з найбільш суперечливих інцидентів в історії чемпіонатів світу: голкіпер збірної ФРН Харальд Шумахер навмисно збив Патрика Баттістона, в результаті чого французький захисник отримав важку черепно-мозкову травму, у нього були вибиті три зуба і серйозно постраждав хребет. Деякий час гравець перебував без свідомості. Після того випадку Шумахера охрестили головним антигероєм чемпіонату світу в Іспанії, так як суддя ніяк не відреагував на порушення.

Сама ж гра плавно перетекла в два додаткові тайми, а голи Трезор і Жиресс, здавалося б, що гарантували французам місце в фіналі, німці відіграли завдяки зусиллям вийшов на заміну Румменігге і Фішера, який виконав удар ножицями. У серії пенальті французи теж спочатку заволоділи перевагою після невдалого удару Штіліке, але Шумахер виконав два сейви і вивів свою команду до вирішального раунду.

У серії пенальті французи теж спочатку заволоділи перевагою після невдалого удару Штіліке, але Шумахер виконав два сейви і вивів свою команду до вирішального раунду

ФРН - Англія - ​​3: 2. ЧС-1970. Наступні чвертьфінал

Чемпіонат світу - 1 970 подарував світові безліч матчів, які згодом стали класикою. Однією з таких ігор є зустріч збірних ФРН і Англії в чвертьфіналі - спроба реваншу німців за фінал 1966 року.

Англійці в той час могли похвалитися зоряним складом, в якому блищали Боббі Мур, Боббі Чарльтон, Мартін Пітерс і Джефф Херст. Переваги в два м'ячі команда добилася зусиллями Алана Маллері і Пітерса, але потім гра прийняла інший оборот. Франц Беккенбауер очолив контрдействия, забивши гол після сольного проходу на 68-й хвилині, а потім його підтримали колеги по команді Уве Зеелер, який забив свій гол головою, і Герд Мюллер, який вразив сітку воріт на 108-й хвилині з близької відстані.

Бразилія - ​​Франція. 1: 1 (3: 4 пен.). ЧС -1986. чвертьфінал

Багато хто називає матч збірних Бразилії і Франції на чемпіонаті 1986 року одним з найбільших з точки зору чистої техніки. Чудові Платіні, Жиресс, Тігана і Домінік Рошто проводили свій останній чемпіонат світу в складі збірної Франції, а в бразильській команді останні матчі проводили такі легенди, як Сократес, Жуніор і Зіко.

Під спопеляючим сонцем вивести Бразилію вперед на 17-й хвилині вдалося Карека, після чого «селесао» розтринькали кілька можливостей. Франція відігралася завдяки голу Платіні на 40-й хвилині, після чого сторони обмінялися кількома неточними залпами. Трибуна в Гвадалахарі голосно і довго скандувала ім'я Зіко, вимагаючи, щоб улюбленця публіки нарешті випустили на заміну, і наставник бразильців Теле Сантана врешті-решт здався. Зіко згадав славні роки і заробив для своєї збірної пенальті, проте його одинадцятиметровий удар так і не досяг мети - шлях м'ячу перегородив воротар Жоель Бат. Гра плавно перейшла в серію пенальті, в якій обидва капітана - Сократес і Платіні - схибили, а переможцями в цій битві вийшли французи.

Італія - ​​ФРН - 4: 3. ЧС-1970. Наступні півфінал

Цю легендарну сутичку на чемпіонаті світу - 1970 називали «матчем століття». Зустріч Італії та ФРН в півфіналі світової першості настільки врізалася в пам'ять уболівальників, що поруч зі стадіоном «Ацтека» в Мехіко було встановлено пам'ятник на честь цієї епічної битви.

Перші 90 хвилин матчу проходили в драматичному ключі, однак ніяк не тягнули на «гру століття». На восьмій хвилині після голу Роберто Бонінсенью Італія заволоділа перевагою, а потім засіла в обороні. Німці продовжували стукати в закриті двері, Беккенбауер перемагав біль в травмованій руці. У підсумку старання педантичних німців виправдалися - гол забив захисник Карл-Хайнц Шнеллінгер.

Однак те, що сталося в додатковий час, передбачити не міг ніхто. За 30 хвилин команди забили п'ять м'ячів. Мюллер вивів команду ФРН вперед, потім всі карти німцям сплутали Тарчізіо Бурньїч і Луїджі Ріва. Мюллер знову зрівняв рахунок на 110-й хвилині, а вже через хвилину голкіпер німців Зепп Майєр діставав м'яч зі своїх воріт після удару Джанні Рівера.

Мюллер знову зрівняв рахунок на 110-й хвилині, а вже через хвилину голкіпер німців Зепп Майєр діставав м'яч зі своїх воріт після удару Джанні Рівера

Бразилія - ​​Італія - ​​2: 3. ЧС-1982. Другий груповий раунд

Збірну Бразилії зразка 1982 року багато хто вважає найкращою командою, так і не виграла чемпіонат світу. Підопічні Теле Сантани могли похвалитися чудовим підбором гравців, в число яких входили Леандро, Жуніор, Сократес, Фалькао, Едер та Зіко. Перед матчем з Італією «селесао» забили 13 м'ячів в чотирьох іграх і приводили в захват навіть тих, хто футболом доти не захоплювався. Бразильці були головними претендентами на перемогу на чемпіонаті світу в Іспанії. Їм було достатньо зіграти з італійцями внічию, щоб продовжити тріумфальну ходу по турнірній сітці.

У Італії ж в тому розіграші справи спочатку не дуже йшли на лад - всі три матчі першого групового раунду команда завершила внічию і зазнала жорсткої критики з боку преси. Здолавши Аргентину в другому раунді, італійці зуміли трохи реабілітуватися, проте їм належало більше серйозне випробування з Бразилією.

Паоло Россі після двох років стагнації вибухнув хет-триком у ворота «канарок». Двічі Сократес і Фалькао порівнювали рахунок, але їх зусиль не вистачило, щоб перемогти розлюченого суперника. Третій свій гол Россі забив за 16 хвилин до кінця основного часу. У цьому матчі було все, про що тільки може мріяти любитель футболу: упущені моменти, обоюдогостра боротьба, геніальна гра Бруно Конті і Фалькао, порвана майка Зіко, скандальний незарахований гол італійців, а також сейв 40-річного Діно Дзоффа після удару головою у виконанні Оскара .