10 неймовірних голів в історії чемпіонатів світу

1. «Мікеланджело від футболу»: Дієго Марадона, Аргентина - Англія, ЧС -1986
    2. «Летючий голландець»: Робін Ван Персі, Нідерланди - Іспанія, ЧС 2014
    3. «Порятунок Гетце»: Аргентина - Німеччина, ЧС 2014
    5. «Спірний гол» Джеффрі Херста, Англія - ​​ФРН, ЧС-1966
    6. Командна гра Пеле і Торреса: Бразилія - ​​Італія, ЧС-1970
    7. Денніс Бергкамп: Нідерланди - Аргентина, ЧС-1998
    8. «Крик Тарделлі»: Італія - ​​ФРН, ЧС-1982
    9. Гол Кехілл: Австралія - ​​Нідерланди, ЧС 2014
    10. Родрігес «Прийняв на груди»: Колумбія - Уругвай, ЧС 2014

З тих пір як пролунав свисток про старт першого матчу чемпіонату світу з футболу в 1930 році, на кваліфікаційних етапах і в фінальних битвах були забиті сотні фантастичних м'ячів. Але якщо мова йде про кращих голах, то апріорі йдеться і про кращих футболістів , Проклали собі шлях до поєдинків такого рівня. З тих пір як пролунав свисток про старт першого матчу чемпіонату світу з футболу в 1930 році, на кваліфікаційних етапах і в фінальних битвах були забиті сотні фантастичних м'ячів

Що значить кращий гол? Одні футболісти забивали красиво завдяки удачі, інші - виривали перемогу для своїх команд завдяки майстерності. Про це ми і розповімо вам.

«Мікеланджело від футболу»: Дієго Марадона, Аргентина - Англія, ЧС -1986

1/4 фіналу Кубка світу запам'яталася м'ячем, який забив Дієго Марадона. 26-річний футболіст обійшов шість гравців англійської збірної, включаючи воротаря. Пізніше, на початку 2000-х, за результатами голосування цей гол був визнаний «Голом століття».

Що цікаво: в цьому ж протистоянні Марадона відзначився і іншим голом, який жартівливо охрестили «рукою Бога»: спортсмен забив рукою, проте судді не побачили порушення.

«Летючий голландець»: Робін Ван Персі, Нідерланди - Іспанія, ЧС 2014

Летючий голландець - це не просто корабель-привид. Найкрасивіший гол ЧС 2014 забив нападник Робін Ван Персі. І дійсно, момент був вражаючий. Футболіст переправив передачу Дейлі Блінда ударом в падінні головою і не відводив погляд від летить в сторону воріт противника м'яча, поки той не перетнув лінію.

«Порятунок Гетце»: Аргентина - Німеччина, ЧС 2014

Між командами велася наполеглива і рівна боротьба без забитий м'ячів. Але на 88-й хвилині зі словами «Іди туди і виграй Кубок світу» Йоахім Льов випустив на поле з лави запасних молодого гравця Маріо Гетце. На 113-й хвилині гри саме він приніс Німеччині титул чотириразового чемпіона світу з футболу, майстерно пробив голкіпера Серхіо Ромеро.

Андрес Іньєста, Іспанія - Нідерланди, ЧС-2010

Ще одна перемога екстра-таймі. Це була дуже брудна гра, яка закінчилася рекордною кількістю жовтих карток (14), остання з яких була видана на 120-й хвилині Хаві. Запам'яталася вона і голом Іньєсти: на 116-й хвилині він отримав пас від Сеска Фабрегаса і, злегка підробивши м'яч, розстріляв воротаря.

«Спірний гол» Джеффрі Херста, Англія - ​​ФРН, ЧС-1966

Гра, яка принесла Англії першу і поки що єдину перемогу на ЧС. Спірний, і, безумовно, майстерний гол на 101-й хвилині забив майбутній Сер - Джеффрі Херст. Футболіст отримав м'яч від Алана Болла і відправив його у ворота суперника. М'яч, відскочивши спочатку від поперечини, вдарився об лінію воріт і був винесений з лінії, проте радянський арбітр його зарахував. Цей м'яч був третім голом спортсмена в рамках однієї гри - таким чином Херста став єдиним гравцем, коли-небудь який оформив хет-трик у фіналі Кубка світу.

Командна гра Пеле і Торреса: Бразилія - ​​Італія, ЧС-1970

Бразильська команда взяла свій четвертий трофей Кубка світу, чудово протистояти італійцям. Однак саме четвертий гол показав, наскільки бразильці хороші насправді. Гра була вже практично зроблено (з рахунком 3: 1 перемагала Бразилія), але на 86-й хвилині нападник Едуардо Андраде підхопив м'яч в лівому фланзі, зібравши навколо себе чотирьох італійських гравців, і відпасував Пеле. далі самий великий гравець в історії Кубка світу зробив передачу на Карлоса Торреса, який і забив гол у нижній кут воріт.

Денніс Бергкамп: Нідерланди - Аргентина, ЧС-1998

Цей м'яч був визнаний футбольними експертами геніальним, хоча сам спортсмен в інтерв'ю розповідав, що так не вважає. В цілому на ЧС-1998 тоді вже 30-річний футболіст показав себе добре, забивши на турнірі три голи. А що запам'ятався найбільше і красивий з них був в матчі проти збірної Аргентини. Забив його Бергкамп після довгої передачі Франка де Бура з глибини поля, обробивши двома дотиками м'яч і прицільно пробив у кут воріт.

«Крик Тарделлі»: Італія - ​​ФРН, ЧС-1982

На ЧС-тисяча дев'ятсот вісімдесят дві Італії вдалося виграти фінальний матч з рахунком 3: 1, і саме другий її гол увійшов в історію Кубків світу.

Німецькі атакуючі були знешкоджені італійської захистом на чолі з Гаетано Ширеа, який забрав м'яч у суперника і передав його Марко Тарделлі. Той, в свою чергу, зробив майстерний удар з лівої, не залишив шансів німецькому воротарю Харальду Шумахеру. Особливо відзначають футбольні історики емоційні вигуки півзахисника, які пізніше увійшли в історію як «Крики Тарделлі».

Особливо відзначають футбольні історики емоційні вигуки півзахисника, які пізніше увійшли в історію як «Крики Тарделлі»

Гол Кехілл: Австралія - ​​Нідерланди, ЧС 2014

На ЧС-2014 Австралія не була в числі найсильніших команд, та й в принципі ніколи особливо не блищала. Однак матч проти Нідерландів, який все ж закінчився для неї поразкою, нагадав світові, що австралійські зірки футболу все ж існують. На 21-й хвилині гри Тім Кехілл, бомбардир збірної, відгукнувшись на закид партнера, не давши м'ячу приземлитися, направив його в ворота суперників.

Родрігес «Прийняв на груди»: Колумбія - Уругвай, ЧС 2014

Чемпіонат світу 2014 року став знаковим для Хамеса Родрігеса, який отримав премію ФІФА імені Ференца Пушкаша за найкрасивіший гол мундіалю. Треба сказати, що спортсмен, який не мав великої популярності до матчу, перетворився в сенсацію завдяки чудовим виступам практично у всіх матчах. Особливо в протистоянні з Уругваєм. Перебуваючи між 6 захисниками, Родрігес прийняв передачу від свого товариша по команді на груди і з розвороту розкішним гарматним ударом вразив ворота. Без шансів для воротаря.