(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Аналітика. Олімпіада-2012: золоте дзюдо Росії

ОРЕНДА-НОВИНИ. Шостий день Олімпійських ігор приніс збірній Росії третю золоту медаль. Як і попередні дві, вища нагорода була завойована в дзюдо. Тріумфатором став чемпіон світу Тагір Хайбулаев, який виступив у ваговій категорії до 100 кілограмів.

Незважаючи на настільки приголомшливий успіх наших спортсменів в дзюдо, в інших видах спорту російські спортсмени поки не блищать Незважаючи на настільки приголомшливий успіх наших спортсменів в дзюдо, в інших видах спорту російські спортсмени поки не блищать. За підсумками шести днів літніх ігор, в загальному медальному заліку збірна Росії займає дев'яту позицію, маючи в своїй скарбничці 3 золотих, 6 срібних і 8 бронзових медалей. Для порівняння, Китай і США на момент написання матеріалу завоювали по 18 золотих нагород, Південна Корея - 7, Франція - 6, а господиня ігор Великобританія - 5.

Фінальна сутичка дзюдоїстів у ваговій категорії до 100 кілограмів проходила на арені ExCel. Боротьба за золото розгорнулася між російським спортсменом Тагіров Хайбулаєва і дзюдоїстом з Монголії Найданов Тувшінбайаром. Втім, фінал був досить швидкоплинним - фаворит сутички досить швидко здолав свого суперника.

"У 2010 році я програв йому на чемпіонаті світу, треба було брати реванш. Дуже допомогло, що перед боєм тренери підказали тактику", - сказав олімпійський чемпіон після бою. Справедливості заради, варто відзначити, що монгольський спортсмен виступав з травмою ноги, а це ще більше підвищило шанси на успіх росіянина.

Ще на стадії півфіналів серед дзюдоїстів на трибуні для глядачів з'явилися президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон. Про те, що глава російської держави відвідає змагання з Ще на стадії півфіналів серед дзюдоїстів на трибуні для глядачів з'явилися президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон улюбленому виду спорту, говорили давно, але до кінця ніхто впевнений не був. Путін особисто привітав Хайбулаєва з перемогою. Правда, що саме сказав президент спортсмену, той не пам'ятає - переповнювали емоції.

Золота медаль Хайбулаєва стала третьою вищою нагородою, яка впала в загальну скарбничку збірної Росії. Перші дві для країни також завоювали дзюдоїсти. Це Арсен Галстян, який виступає у ваговій категорії до 60 кілограмів і Мансур Ісаєв, який переміг у ваговій категорії до 73 кілограмів.

Крім вищої нагороди, в шостий день змагань збірна Росії завоювала дві срібні і три бронзові медалі. Перше срібло принесла Вікторія Комова, яка виступала в змаганні зі спортивної гімнастики у багатоборстві серед жінок. Причому до вищої нагороди спортсменці не вистачило якихось десятих часток бала. Золото завоювала американська гімнастка Габі Дуглас, яку за легкість і стрибучість прозвали "летючої білкою". Також в цій дисципліні відзначилася ще одна російська спортсменка - Алія Мустафіна. Вона завоювала бронзу.

На золото могли розраховувати російські рапіристки, але в фіналі їм дістався грізний суперник - тріо з Італії, яке напередодні зайняло весь п'єдестал пошани в індивідуальних змаганнях На золото могли розраховувати російські рапіристки, але в фіналі їм дістався грізний суперник - тріо з Італії, яке напередодні зайняло весь п'єдестал пошани в індивідуальних змаганнях. Росіянки боролися до останнього уколу, але італійки не віддали перемогу. Скарбничка збірної України поповнилася ще одним сріблом.

Нарешті, бронзу на Олімпіаді для Росії завоював стрілець Василь Мосін в категорії стендової стрільби у вправі дабл-трап.

Всього ж збірна Росії за шість днів змагань зібрала урожай з 17 медалей, в більшості своїй бронзових. Хтось уже заговорив про провал збірної Росії на Олімпійських іграх, але спортивні експерти радять не поспішати з висновками. Дисципліни, в яких російські спортсмени традиційно сильні, ще попереду. До кінця Олімпіади-2012 цілих десять днів змагань, протягом яких росіяни напевно не раз порадують уболівальників.

Як, наприклад, в жіночому тенісі, де дві російських тенісистки - Марія Шарапова і Марія Кириленко - напередодні розгромили своїх суперниць у півфіналі. Таким чином, збірна Росії може розраховувати, як мінімум, на одну медаль в цьому виді спорту. Дві Марії зустрінуться 3 серпня в півфіналі. Другий півфінал в цей же день розіграють американка Серена Вільямс і білоруска Вікторія Азаренко. Фінал відбудеться 4 серпня.

П'ятниця, 3 серпня - сьомий день змагань на Олімпійських іграх. В цей день будуть розіграні 22 комплекти медалей, серед яких росіянам можна сподіватися на дзюдо (у ваговій категорії понад 100 кілограмів виступить триразовий чемпіон світу Олександр Михайлин) і фехтування (ввечері відбудеться командний турнір шаблістів). Втім, сюрпризи теж ніхто не відміняв.