(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Анти-автобус. Головні висновки за підсумками матчу з Ньюкаслом

Недільного вечора Челсі провів другий виїзний матч поточного сезону АПЛ

Недільного вечора Челсі провів другий виїзний матч поточного сезону АПЛ. Противником "синіх" став Ньюкасл. І якщо в рідних стінах останнім часом лондонський клуб справлявся з "сороками" досить впевнено, то на Сент-Джеймс Парку як правило доводилося нелегко. Згадайте останній чемпіонський сезон Моуріньо - тоді Челсі поступився Ньюкаслу на виїзді 2-1. Двома сезонами раніше господарі вирвали перемогу 3-2 завдяки дублю Мусси Сіссоко; переможний м'яч був забитий на 90-й хвилині. Ну і найсвіжіше - минулорічні 3-0.

Цього разу без нервів знову не обійшлося, проте Челсі домігся бажаного результату за рахунок голу Едена Азара з пенальті і автоголу ДеАндре Єдлін. Між цими двома подіями відзначитися встиг Хоселу.

Мауріціо Сарри зробив дві перестановки щодо матчу з Арсеналом. Вболівальники Челсі нарешті побачили з перших хвилин вищезгаданого Азара і Матео Ковачич. У той же час у Рафи Бенітеса були серйозні обмеження по стартового складу: з різних причин участь в матчі не зміг прийняти цілий ряд ключових футболістів.

У лазареті у Челсі, як і перед минулою грою, залишився один-єдиний Сеск Фабрегас. У Ньюкасла все було набагато складніше: так, наприклад, в складі господарів на поле не змогли вийти Джамал Лассельс (чи то травма, то чи бунт проти оборонної тактики Бенітеса), Джонджо Шелві (травма), Айзек Хейден (дискваліфікація) і Кенеді (умови оренди). Під питанням було фізичний стан ДеАндре Єдлін і Хаві Манкільо.

В якійсь мірі Бенітес додатково обмежив себе, вибравши вкрай оборонну тактику. Саме з цього хотілося б почати складання висновків по грі.

1. Рафа вирішив використовувати 5-4-1 з трьома центральними захисниками і чотирма півзахисниками в лінію. Ньюкасл діяв максимально щільно, не даючи супернику заволодіти перевагою на окремих ділянках поля.

Разом з тим така оборонна система дозволяла періодично, невеликими групами висуватися в високий пресинг: як правило, цим займалися Рондон, Мерфі і хтось із пари Діамена / Кі. Цікаво, що в матчі проти Тоттенхема відрізки особливої ​​активності "сорок" були пов'язані саме з підвищенням інтенсивності пресингу. На початку другого тайму тієї гри підопічні Бенітеса діяли кілька гостріше, ніж в першому, багато в чому завдяки цьому. Мабуть, тепер наставник Ньюкасла вирішив використовувати це з перших хвилин.

2. Чи правда, Челсі при цьому серйозно ухилявся від принципів Сарри.

По-перше, ідея з перевантаженням працювала не до кінця через низьку або неправильної позиції Канте, Аспілікети і Педро. Хоча б хтось один з них повинен був займати місце праворуч, щоб надати атаці більше ширини. Замість цього Канті частіше залишався в центрі, Аспілікуета утворював трійку разом з Рюдігером і Луїзом, а Педро показував типові для себе зміщення в чужі зони.

По-друге, Челсі був недостатньо інтенсивний у високому і контр-пресингу. У Мората і Азара - жодної спроби відбору за перший тайм (до речі, і за весь час на полі теж).

По-третє, Ковачич пропонував не зовсім той набір функцій, який був потрібен "синім". Матео дуже хороший в коротких розіграшах, у нього 104 передачі з точністю 92%, причому більше половини - вперед. Це хороший партнер внизу по діагоналі центральних півзахисників (тобто в ситуаціях, коли одному з пари ЦПЗ необхідно опуститися нижче Жоржина, а іншому - піднятися вище). Але він недостатньо активно розкриває зони, недостатньо інтенсивно переміщується по полю - це дає Росс Барклі. Є думка, що використовувати Ковачіча буде набагато доречніше в матчах, де контроль над центром поля буде не так очевидний (втім, спочатку мало хто очікував від Бенітеса такого автобуса, навіть Сарри здивувався ).

3. Радує інше. Навіть при всіх цих нюансах Челсі створював моменти, нехай і різною мірою якості, і як мінімум один раз був вкрай близький до того, щоб забити гол. У кінцівці тайму трохи перемудрив Азар.

4. Непогана можливість почати розмову про самому Едені.

Безумовно, Азар - ключова фігура ігрового малюнка Мауріціо Сарри. Футболіст, своїм дриблінгом втілює принцип перевантаження. З цього матчу - головний виконавець стандартів. За підсумками гри до нього є пара претензій: недостатньо активний в пресингу, як уже писалося вище, плюс не завжди переміщається по фронту атаки так, як це потрібно: в першому таймі бельгієць в основному грав зліва і в центрі, тоді як у другому діяв вже і справа, наслідком чого стало поліпшення в командній грі.

Однак він все одно провів відмінну гру, реалізував ключовою пенальті і виконав роль справжнього мозку команди. Якщо враховувати, що Еден все ще не до кінця готовий фізично, і додати до цього 5 зароблених порушень правил, ми отримаємо і зовсім блискучий матч.

5. До теми про зміни у другій половині гри: Челсі став грати ширше. Якраз те, чого не вистачало в першій 45-хвилинці: хтось постійно перебував на правому краю. В результаті "сині" майже відразу заробили небезпечний момент від Сесара Аспілікети, а потім і від Альваро Мората. Причому обидва моменти були збудовані за ідентичним принципом - від передачі в вільну зону в центрі після отримання переваги 1-в-1 у фланзі.

6. Ще один аспект другого тайму, про який не можна не сказати, - жахливе суддівство. Пол Тірні - відносно новий для АПЛ арбітр; матчі Челсі, наприклад, він ще не обслуговував. І дебют вийшов досить сумнівним.

Після спірного моменту з можливою грою рукою від Азара на 58-й хвилині Тірні просто поплив. Він не свиснув жорсткий фол на Аспілікети через 4 хвилини, після чого проігнорував відвертий удар ліктем Жиру з боку Йедлін, а це був гольовий епізод. Помилявся він, втім, і в протилежну сторону: за фол на 66-й хвилині Луїз повинен був отримувати попередження, так само як двома хвилинами раніше жовту можна було давати Канті.

Відрізок з 58-ї по 70-у хвилину був сповнений спірних суддівських рішень. Тірні був неймовірно близький до того, щоб втратити хід матчу. Йому багато в чому пощастило цього не зробити.

7. Кілька рядків - про голах.

Пенальті обговорювати нічого, з ним все гранично зрозуміло. Фол на Алонсо був, Азар пробив впевнено.

Якщо абстрагуватися від порушення Йедлін, Челсі пропустив через міскоммунікаціі між Жоржина і Луїзом або між Кепой і Луїзом. Одне з двох. Давид не міг бачити, що насувається зі спини Хоселу, щоб зайняти позицію краще: йому повинні були про це повідомити, але, мабуть, не повідомили. Про можливу проблему Кепи в контакті з захисниками я писав і в огляді на матч з Арсеналом , Жоржина - теж новачок команди. А захист немислима без постійного діалогу.

Переможний м'яч був вкрай неочевидним: якась немислима передача Жиру потилицею, серія відскоків від захисників Ньюкасла. Проте, він наштовхує на думки про футбольну справедливості, адже Челсі а) досить активно створював і б) став жертвою суддівської помилки в епізоді з пропущеним м'ячем.

8. Наостанок - про персональний внесок окремих футболістів.

Продовжує радувати Антоніо Рюдігер. Був гарний в єдиноборствах, залишався головною опцією для розіграшу стандартів. Разом з тим віддав майже на 20 передач більше, ніж Луїз, але з аналогічною точністю - 93%. Більшість передач - вперед. Це може бути пов'язано з тим, що при такому низькому оборонному блоці суперника лонгболли Давида втратили свою актуальність і гостроту, але тим не менше.

Очевидно, Олів'є Жиру по такій грі було легше, ніж Альваро Мората. Все-таки француз діє краще в силовій боротьбі з невеликим об'ємом вільного простору. У нього, до речі, 2 ключові передачі за те скромне час, що було проведено на поле.

Солідні оборонні цифри продемонстрували Канті і Аспілікуета: 5 відборів і 3 виносу при 1 фол і 4 відбору, 1 перехоплення та 3 виносу при 1 фолі відповідно.

Ну і Жоржина віддав більше передач, ніж весь Ньюкасл. Про це ви вже напевно прочитали десь ще.

9. Чи можна сказати, філософія Сарри зіткнулася з першою перевіркою від справжнього британського автобуса. Висновки? З одного боку, переможців не судять. З іншого - гол з пенальті і автогол зі стандарту - не зовсім ті результати, на які повинна розраховувати комбінує команда.

Але не забувайте, що Челсі тільки вчиться. І прогрес там дійсно є.

Попереду гра проти Борнмута. Вона відбудеться в фатальний для більшої частини аудиторії Sports.ru день - 1 вересня. На Стемфорд Бридж.

Поки що "сині" взяли три перемоги з трьох можливих. Але це не дистанція зовсім.