(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Атлетик-Реал: Ель Класіко в деталях

Дубль Каріма Бензема, фатальна помилка Сан-Хосе, тактичні ігри і перша перемога Рафаеля Бенітеса на Сан-Мамес в Ель-Класико за участю Реала і Атлетика.

У цій ліги немає імені або назви. І так мало часу, щоб побачити футбольне диво, особливо, коли два центральні матчі туру перетинаються в одному проміжку. Проте, генетична складова матчу залишається незмінною і суперечить: Рафа Бенітес ніколи не вигравав на Сан-Мамес, а Атлетик довгий час не міг перемогти Реал.

Одна зі складових повинна була обірватися. Де шукати рішення, як не в деталях? Можливо, воно в приході в Атлетик Рауля Гарсії, який на власному досвіді відчув, що значить, перервати невдалу серію проти бланкос і багаторазово перемагати столичний клуб? У зв'язці з Адуріс, вони створювали грізний дует, небезпечний для будь-якого захисту. Вертикальна гра Вальверде проста, передбачувана, але стримати наступ вкрай складно.

Прімера: Були й стали

Ні Варан, ні Пепе не могли гарантувати результат у грі з двома форвардами ні в повітрі, ні один в один, тому єдиним способом убезпечити себе в баченні Бенітеса - збільшити відсоток володіння. Таким чином, були обрані оригінальні 4-3-3, з Роналду і Іско на флангах. А внаслідок - 70-80 відсотків володіння в перші 10 хвилин, проте воістину небезпечних моментів створено не було.

Вигравати без голів - неможливо. Бенітес був змушений перебудовувати схему, на цей раз намалювавши ялинку. З 4-3-2-1 Мадрид показав свою кращу гру. Частково тому, що Іско і Роналду провели відмінний матч. Без блиску в технічній частині, без дриблінгу та індивідуальних проходів, обидва гравці відмінно переміщалися між лініями, кожен раз долаючи, здавалося б, зацементовану баскську середину (Сан-Хосе - Беньят).

Без блиску в технічній частині, без дриблінгу та індивідуальних проходів, обидва гравці відмінно переміщалися між лініями, кожен раз долаючи, здавалося б, зацементовану баскську середину (Сан-Хосе - Беньят)

Модріч і Ковачич зуміли відвоювати висоту, звільнили простір для Крооса, який хоч, здається, і був трохи повільніше своїх партнерів по команді, став основним елементом в контролі Реала. Що важливо, переміщення Іско і Кріштіану не послаблять роботу флангів. Як доказ - зміщення туди Бензема. Цей хід міг принести гол Реалу в кінці першого тайму, коли француз, який опинився на лівому фланзі вивів Ковачіча на ударну позицію, але хорват пробив точно у воротаря.

Мікель Сан-Хосе: Націлений на гол як нападник

Проте, долю тайму вирішило не перестроювання Бенітеса, а елементарна помилка. Про неї в своєму передматчевій інтерв'ю розмірковував Мігель Сан-Хосе. Він згадував свій гол з центру поля в ворота тер Штегена, висловив бажання забити в ворота Кейлор Наваса. Однак віддав гольову передачу супернику, намагаючись зіграти назад на голкіпера. Пас вийшов в борг з нашого боку на підкараулив помилку Каріма Бензема.

У другому таймі Атлетіко не залишалося нічого іншого, крім як намагатися зрівняти рахунок. Бажано - не пропустивши більше. Сусаета висунувся вище, показавши свою прекрасну форму, проте, йому було складно продертися крізь частокіл Ковачіча і Модріча. Наконечники також були прикриті.

Тому, як не можна до речі, Мадрид допустив типову для себе помилку. Центральні захисники бланкос часто догоджають в одну і ту ж ситуацію. Цього разу черга за Пепе: намагатися контролювати прессінгуемие м'ячі або звільнити їх в один дотик. Таким чином, м'яч в кращому випадку залишається нічийним. У гіршому - виявляється у суперника, як у випадку з пропущеним м'ячем.

У гіршому - виявляється у суперника, як у випадку з пропущеним м'ячем

Перехоплення, контратака, удар. Лапорт показав свій дриблінг, наткнувся на захисника, але не зніяковів і рушив далі. Оборона була обіграна, і Сусаета виконав подачу в сторону Сабіна. Молодик головою в падінні переправив м'яч у дальній кут. Типовий гол Атлетика. Рекорд Мігеля Анхеля залишився непобитим. Кейлор Навас не вистачило 5 хвилин.

Під гнітом радості Атлетик втратив самовладання. Як скаже Вальверде після матчу: "Ми дивилися, як нам забивають". Іско з правого флангу увірвався в штрафну, прострілив, і Бензема стартував з-за спин захисників.

Атлетіко - Хетафе: У владі Грізманн

Перед переможним голом Бенітес замислив нові перестановки, але не встиг їх реалізувати. Хесе поміняв Іско. Таким чином, передбачалося, що Мадрид зробить упор на контргру. Так і вийшло: гості провели ряд швидких переходів, які були перервані Лапорта, який підтверджує свій клас і потенціал.

Останні хвилини - бажання басків влаштувати бомбардування воріт Наваса. Вальверде навіть дістав зі свого шафки третій рушницю, яке, однак, знає більше осічок, ніж пострілів. Кіке Сола приєднується до Адуріс і Гарсії, складаючи тріумвірат нападу. Якщо не якістю, то кількістю заплутати суперника і нав'язати свою волю.

Якщо не якістю, то кількістю заплутати суперника і нав'язати свою волю

Новий бенефіс Бенітеса. В ендшпілі зустрічі на полі з'явився Каземіро. Бензема пішов відпочивати. Таким чином, Реал перебудувався на 4-1-4-1. Модріч і бразилець розташувалися як сендвіч, купируя вертикальні атаки басків. Каземіро проявив себе як мікрохвильова піч: протягом декількох хвилин зумів зробити багато позитивних оборонних дій. На цій посаді, він дуже корисний Реалу.

Атлетик покинув газон з порожніми кишенями, але не втратив своєї самооцінки. Право на реванш ніхто не відміняв.

Атлетик 1-2 Реал Мадрид Голи: Сабін, 67 - Бензема, 19, 70

Атлетик: Іраісос, Баленсиага, Ечейта, Лапорт, Сан-Хосе (Ріко, 72), де Маркос, Беньят (Сола, 85), Сусаета (Ібай Гомес, 78), Рауль Гарсія, Адуріс, Сабін

Реал Мадрид: Навас, Карвахаль, Марсело, Пепе, Варан, Кроос, Іско (Хесе, 72), Модріч, Ковачич (Васкес, 89), Бензема (Каземіро, 80), Роналду

Анастасія КАРСАКОВА, Геннадій НІКІТЧАНОВ

donbalon.ru

Де шукати рішення, як не в деталях?
    Можливо, воно в приході в Атлетик Рауля Гарсії, який на власному досвіді відчув, що значить, перервати невдалу серію проти бланкос і багаторазово перемагати столичний клуб?