(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Баскетбольний турнір ТМ-25 в Санкт-Петербурзі

На минулому тижні відбувся представницький турнір ТМ-25 імені Тимофія Мозгова, одного з лідерів збірної Росії з баскетболу та провідного гравця команди НБА «Денвер Наггетс». У турнірі взяли участь команди таких міст: Санкт-Петербург, Волгоград, Великий Новгород, Пермь, Бєлгород, Курськ, Вологда, а також підмосковні міста - Митищі, Дзержинський і Черноголовка. За складом учасників ці змагання можна назвати неофіційним Чемпіонатом європейської частини країни або «малим» першість Росії. Наше місто представили команди двох вікових груп - 2001 і 2004 року народження. І якщо «старша» команда, будучи учасником торішнього Першості Росії, являє собою вже досвідченого турнірного борця, то «молодші» хлопці в повній мірі були дебютантами! Для них це був перший серйозний турнір.

Треба віддати належне нашим молодшим хлопцям і подякувати їм за цікаву і безкомпромісну гру. У впертій запеклій боротьбі вони поступилися більш досвідченим суперникам з Петербурга, Бєлгорода, Пермі і Дзержинського, при цьому додаючи від гри до гри по ходу турніру і набуваючи необхідний досвід. Але похвалити хочеться не тільки учасників з Черноголовки! Скажімо прямо: всі команди 2004 р.н. показали дуже «зрілий і розумний» баскетбол. Азарт і бажання боротьби - це не новина для їх віку, а ось технічна і комбінаційна гра, точні кидки і впевненість в собі - відверто здивували і не могли не порадувати! Триочковий кидок і потрапляння два з двох на останній хвилині матчу у виконанні хлопців! Таке не могло навіть приснитися нашої дорослої збірної країни в грі з Італією, де в середині матчу наші гравці не закинули 6 штрафних поспіль! Практично всі поєдинки закінчувалися з невеликою перевагою в 2-3 очка. Білгород виграв у Петербурга 2 очка і програв стільки ж команді з Пермі. Перм відстала від Петербурга і випередила нас в кінцівці тільки на 5 очок.

Для перемоги нашій команді не вистачило, мабуть, дисципліни і впевненості в своїх силах, а також технічного вміння. Є поле для роботи і тренерів, і дітей, і батьків! Активною і хорошою грою в нашій команді відзначилися Терехов Максим, Маркович Олександр, Марков Михайло. Цвєтков Микита став бомбардиром і закинув в цьому змаганні більше всіх в нашій команді. А найкращим був капітан команди Артем Форсюк. Він виявився найбільш активним і корисним гравцем команди, та й приніс їй чимало очок. Молодець, Тема, так тримати!

Наші «старші» зайняли в підсумку третє місце в цьому дуже високому за рангом турнірі, що також можна вважати серйозним і незаперечним успіхом! А якщо взяти до уваги відсутність в нашій команді основного «центру» - Дані Любезнова, - то заслуги хлопців стає просто неможливо переоцінити! Це - підтвердження і чергове закріплення вже досягнутого рівня. Але тим і цікавий спорт взагалі, а дитячий - тим більше: своєю непередбачуваністю!

З волі жереба (або господарів турніру), в перший ігровий день нам стояли дві гри - як і іншим учасникам. Але обидві гри повинні були проходити з лідерами і фаворитами турніру - ось це було тільки для нас! Перша гра проходила з командою з Волгограда. Ми добре знаємо цих суперників по півфінального турніру першості країни. Ця команда, за підсумками Першості Росії минулого сезону, посіла четверте місце і була основним претендентом на перемогу в змаганні. Програти такій команді у впертій боротьбі - гідно. До речі, нагадаємо, що на Першості Росії дистанція між нами була досить значною - рахунок склав 75:42, і наші хлопці, звичайно, не могли цього забути. Але ... давайте по порядку.

Перша чверть - початок турніру проходить передбачувано на «нервяке». Запекла боротьба і рівний рахунок - 7: 8. У другій чверті ми програємо 12 очок, суперник виявився швидшим і точнішим. У третій чверті хлопці вирівнюють гру і трохи скорочують розрив в рахунку. Але програвати більш сильному супернику 10 очок - це занадто багато і не гідно нас. Схоже, і суперники вже остаточно вірять в свою перемогу і непохитно ведуть комбінаційну гру. Наші хлопці огризаються швидкими атаками. До кінця матчу 3 хвилини - розрив колишній. І тут ... забійна хвилина! Фомічов Микита після двухходовку і проходу в лінію приносить команді 2 очки. Далі поспіль йдуть дві триочкові атаки Павлова і Большева. А суперник у відповідь - тільки два очка.

Далі - ще 2 очки від Льоші Павлова і .... переваги ніякого немає! Воно зникло! І на останній хвилині ми ж ведемо 2 очка. Тренер Волгограда намагається перебудувати гру і підбадьорити свою команду. Ні, хлопці! Пізно! Лариса Миколаївна бере поспіль два припасених тайм-ауту і дає чіткі вказівки підопічним. Суперник поспішає і не забиває. Фолять навмисне і отримують ще 2 очки зі штрафних. В результаті Черноголовка виграє у Волгограда 52:48 і стає лідером! На нашу думку, ця гра виявилася кращою і найкрасивішою на турнірі хлопців 2001 р.н. Тим і дорога ця перемога, що вона здобута в боротьбі з сильнішим і іменитим суперником, та ще й так красиво!

Гру з Курськом повинні були грати о 14:30 в цьому ж залі, після обіду. Але втрутилися непередбачені обставини. Почалася сильна злива, стався засмічення зливової каналізації, і «водоспад» з даху затопив зал. Ігри довелося припинити і перенести на вечір в інший зал. Весь цей час команді довелося сидіти в залі і чекати рішення суддів. Переїхали в інше місце. Там ще годину чекали медичний персонал, а далі - ще годину йшла гра перед нашою. В результаті почали о 19:00. А якщо врахувати, що хлопці приїхали в Санкт-Петербург в 5 ранку (чому передувала ніч в поїзді!), То стан дітей стає зрозуміло ...

Почали непогано, але не вистачало швидкості і чіткості в діях. В середині гри просіли, і суперник пішов у відрив на 12 очок. У кінцівці третьої і протягом четвертої чверті додали, вирівняли гру і почали скорочувати розрив. Але сил не вистачило, і Черноголовка програла 40:44. Суперники просто «перебігали» наших, інакше не сказати. Прикро програвати менш майстровий і технічно поступається команді. Складні обставини цього дня пояснюють, але, зрозуміло, ніяк не виправдовують цієї поразки. Головна причина бачиться в іншому: дето в тому, що подумки наші хлопці відчували свою перевагу перед Курськом ще до гри (як, в свою чергу, було з командою з Волгограда по відношенню до нас). На доказ цієї думки, на наступний день Волгоград закономірно розгромив Курськ з різницею більше 30 очок. Далі наша команда передбачувано виграла у Великого Новгорода з рахунком 45:34 і у петербурзької команди з Кіровської СДЮСШОР - з рахунком 42:24. При рівних окулярах у трьох команд в групі Волгоград зайняв перше місце і переміг у фіналі хлопців з Адміралтейської СДЮСШОР. А Черноголовка посіла друге місце в групі, і тепер їй випало головна боротьба за третє місце з СДЮСШОР «Центральна» Санкт-Петербурга.

Остання гра турніру в кінці третього ігрового дня проходила, як то кажуть, «на зубах». Хлопці були настільки виснажені, що ніяк не могли потрапити м'ячем у кільце. Переграє суперника по ходу гри, наші з 11 атак жодного разу не потрапили в кільце: ні середнім, ні ближнім кидком, ні зі штрафної лінії. Підсумковий рахунок першої чверті - 0: 5. Повірте, такого в історії команди ще не було! І тільки в другій чверті ми, нарешті, почали забивати. З великими - можна сказати, позамежними! - зусиллями наші хлопці переграли суперника на класі з рахунком 32:30.

Перемоги в таких умовах, звичайно, загартовують бойовий дух, перевіряють команду на міцність і, в кінцевому підсумку, роблять з хлопців чоловіків. Але ... дуже вже важкий видався турнір. І якщо не брати до уваги останню гру, в якій всі гравці зіграли нижче своїх можливостей, слід обов'язково зазначити сильну гру протягом усіх трьох днів Большева Стаса і Фомічова Микити. Микита просто класно зіграв з Волгоградом. Здивував сильною грою в захисті з командою Волгограда і Павлов Олексій, а забивав він і в інших іграх регулярно. Відзначився грою в захисті і Тигран Караханян, менше допускав браку в передачах. Досить рівно і стабільно відіграв всі ігри Коля Міщенчук. Молодець, додає! Сильно зіграв в захисті з Волгоградом Степан Герасимов, та й забивав достатньо стабільно в атаці. Додавав від гри до гри Паша Сидоров - досить сильно зіграв з Курськом і в грі за третє місце. Але кращою грою нашої команди на турнірі стала, звичайно, гра з командою Волгограда.

В середині дня відбулася зустріч хлопців з «винуватцем торжества». Тимофій Мозгов розповів про свою роботу в НБА і збірної, поділився досвідом та відповів на питання. Закінчилося спілкування зі знаменитим гравцем футболками в подарунок, автографами і фотосесією. Шкода, що нашій команді не вдалося взяти участь в майстер - класі, який проводився в іншому залі і збігся за часом з грою.

Головним питанням, на який даний турнір мав дати відповідь, як готова наша основна команда до офіційного відбіркового турніру Першості Росії, який стартує 19 вересня в Чехова і Митищах, а закінчиться 28 вересня в Дзержинському. Вісім кращих команд області розіграють 5 путівок на Чемпіонат країни. Результати досягнуті! З питаннями та оцінками нехай розбираються тренери. Давайте привітаємо наших спортсменів і побажаємо подальших успіхів!

Хочемо звернутися до вболівальників і батькам з проханням активно підтримати нашу команду в майбутніх відповідальних змаганнях !!! А адміністрацію ЧДЮСШ і міста - організувати спільний виїзд уболівальників і команди до місця проведення турніру.