(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Білоруські волейболістки вперше за 22 роки вийшли в чвертьфінал чемпіонату Європи

Волейболістки збірної Білорусі 26 вересня в Баку в драматичній боротьбі обіграли команду Чехії в першому раунді плей-офф на чемпіонаті Європи і вийшли в чвертьфінал турніру - вперше з 1995 року. Жіночий єврофорум приймають Азербайджан і Грузія. Волейболістки збірної Білорусі 26 вересня в Баку в драматичній боротьбі обіграли команду Чехії в першому раунді плей-офф на чемпіонаті Європи і вийшли в чвертьфінал турніру - вперше з 1995 року

Білорусь - Чехія - 3: 2 (18:25, 23:25 27:25, 25:22, 17:15).

Найрезультативнішими у складі білоруської команди стали Анастасія Гарелік (18 очок), Надія Смирнова (15), Анжеліка Борисевич (14). Матч тривав 2 години 17 хвилин.

Через невдалих дій на блоці програвши першу і другу партії, білоруски зуміли переломити хід поєдинку і залишили за собою два наступних сету.

Причому в четвертому сеті білоруски за рахунку 6: 5 вчинили спурт 7: 0 і вирвалися вперед 13: 5. Однак наставник збірної Чехії взяв тайм-аут і привів свою команду до тями. Гра вирівнялася, знову зав'язалася напружена боротьба, і результат партії зважився в самій кінцівці. Багато в чому завдяки успішним діям ліберо Ольги Павлюковской, піднімала найскладніші м'ячі, білоруски зуміли зрівняти рахунок по партіях (2: 2) і перевести з'ясування відносин на тай-брейк.

У заключному сеті найбільшого переваги білоруски домоглися до середини партії (9: 5), але суперниці зуміли наздогнати їх, після чого гра йшла очко в очко, і в кінцівці нерви виявилися міцнішими у белорусок. Все вирішили деталі. Такі, як пильність наставника Петра Хилько, який за рахунку 13:12 після білоруської атаки запросив відеоповтор, завдяки якому з'ясувалося, що м'яч все ж потрапив на майданчик. Рахунок став 14:12, і білорускам для перемоги достатньо було однієї результативної атаки. Однак чешки знову повернули інтригу - 14:14. А потім здригнулася рука у чеській волейболістки, яка запуліть свою подачу в аут, і білоруски скористалися цією помилкою, провівши переможну атаку, яку завершила Тетяна Маркевич.

У чвертьфіналі збірна Білорусі 28 вересня битиметься з віце-чемпіонками Олімпіади-2016 командою Сербії, яка на груповій стадії нинішнього ЧЄ зайняла 1-е місце в квартеті «D», випередивши дружини Голландії, Чехії та Бельгії.

Крім срібла Олімпіади-2016 в послужному списку жіночої збірної Сербії є золото чемпіонату Європи (2011), срібло Кубка світу (2015), бронза Гран-прі (2011, 2013), три золота Євроліги (2009, 2010, 2011) і бронза Європейських ігор -2015.

Ще одну путівку в чвертьфінал завоювала збірна Голландії, яка взяла 26 вересня верх над Хорватією - 3: 0 (25:18, 25: 8, 25:21). У чвертьфіналі голландки 28 вересня зіграють з італійками.

За ще дві путівки до чвертьфіналу ЧЄ-2017 27 вересня змагатимуться:

Польща - Туреччина.

Болгарія - Німеччина.

Раніше з перших місць в своїх квартетах за підсумками групового турніру в чвертьфінал пробилися Сербія, Італія, Азербайджан і Росія.

Нагадаємо, що 22 вересня в стартовому матчі на ЧЄ-2017 в Тбілісі білоруські волейболістки у важкій боротьбі обіграли команду Хорватії - 3: 2 (10:25 15:25 25:21, 25:20, 15: 9). Потім 23 вересня команда Білорусі поступилася одному з фаворитів турніру збірної Італії - 1: 3 (25:27, 18:25, 25:18, 21:25). А в заключному матчі групового етапу 24 вересня білоруски розгромили команду Грузії - 3: 0 (25: 8, 25:11, 25:12) і вийшли в плей-офф турніру з другого місця в своєму квартеті.

Підсумкове становище команд в групі «В»:

1. Італія - ​​8 очок (3 матчі; різниця сетів 9-3)

2. Білорусь - 5 (3; 7-5)

3. Хорватія - 5 (3; 7-7)

4. Грузія - 0 (3; 1-9).

Перш жіноча збірна Білорусі з волейболу 7 разів пробивалася на чемпіонат Європи (1993, 1995, 1997, 2007, 2009, 2013, 2015). Кращими результатами стали виходи до вісімки найсильніших в 1993 і 1995 роках. На минулому чемпіонаті Європи в 2015 році білоруски посіли підсумкове 9-е місце, в першому раунді плей-офф драматично програвши збірній Польщі (2: 3).