(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Чемпіонат Росії з бойового самбо

22 лютого в Краснокамске (Пермський край) пройшов чемпіонат Росії з бойового самбо.

ВІДЕО

У суперважкій вазі виступали знамениті самбісти Федір і Олександр Ємельяненко.

Федір представляв команду Бєлгородської області. В одній з них ваговій категорії в складі збірної Санк-Петербурга виступав Олександр Ємельяненко. Брати в результаті жеребкування виявилися в різних підгрупах, і кожен з них отримав першість в двох попередніх зустрічах. Свої поєдинки Федір і Олександр завершили достроково.

У півфінальній сутичці Федір Ємельяненко знявся зі змагань - причиною стала незначна травма, яка все ж завадила абсолютному лідерові продовжувати бої.

«Я наголошую, що зараз рівень бойового самбо значно виріс, є гідні хлопці, які готові представляти Росію на міжнародному рівні. Тому вже треба рухатися ... нехай вони йдуть вперед », - зазначив найсильніший боєць планети.

У фінал з Олександром Емельяненко вийшов молодий спортсмен з Бєлгородської області - Кирило Сидельников. До речі, Федір під час змагань підтримував Кирила, і секундував йому під час попередніх поєдинків - молодий важкоатлет виступав в одній команді зі старшим Ємельяненко. «Ми тренуємося в одному залі. Федір мені і тренер, і один в одній особі, завжди підказує, і дає поради. Звичайно, він для мене приклад. Іноді Федір такі мови вимовляє, після яких хочеться тренуватися більше і більше. Його слова підштовхують до роботи над собою », - розповів Кирило.

Все ж фінальний поєдинок Кирила Сидельникова та Олександра Емельяненко завершився за три хвилини з рахунком 12: 0 - Олександр здобув перемогу з явною перевагою. Тепер він буде представляти Росію на світовій першості з бойового самбо, де має намір виграти четвертий чемпіонський титул. Кирилу Сидельникову належить виступ на чемпіонаті Європи в Мінську вже через три місяці.

ВІДЕО

«В цілому я задоволений виступом спортсменів, які завоювали право бути в складі збірної команди, - резюмував старший тренер збірної команди з бойового самбо Олександр Конаков. - У суперважкій вазі у нас перший номер збірної - Олександр Ємельяненко, в суперлегкій вазі - Анатолій Стішак з Санкт-Петербурга, чемпіон світу 2008 року відновив лідерство після невдалого виступу в 2009 році. Фінал у нього був нелегкий, з представником Республіки Алтай, дебютантом Амиром Бакрасовим. У категорії до 74 кілограмів повторився фінал минулого року - дворазовий чемпіон світу Венер Галли зустрівся з чемпіоном світу, дворазовим чемпіоном Європи Баїр Омоктуевим. І той, і інший гідні виступати на міжнародних стартах, це спортсмени, які один одного знають дуже добре. Цього разу Венеру довелося поступитися, перемогу здобув Омоктуев, але невідомо, що станеться через рік. Мене дуже порадував успіх Євгена Авдєєва, бронзового призера чемпіонату Росії 2007 року. У 2009-му він взагалі не увійшов до складу збірної команди, а тут гідно бився, здобув перемогу в півфіналі над чинним чемпіоном Європи Султаном Алієвим, і у вирішальному бою склав гідну конкуренцію чинному чемпіону світу В'ячеславу Василевського. Думаю, при хорошому настрої Євген міг би завоювати золото. Він буде представляти нашу збірну команду у ваговій категорії до 90 кг на чемпіонаті Європи ».

Другий день змагань приніс чимало сюрпризів - практично у всіх категоріях золото завоювали дебютанти. Москвич Алі Багаутінов став переможцем у вазі до 57 кілограмів, залишивши на другому ступені п'єдесталу чинного чемпіона Європи Євгенія Юрченко. У категорії до 68 кілограмів шанувальники бойового самбо почули нові імена - в фіналі Олексій Єфименко з Нижегородської області поступився Руслану Гасанханову з Дагестану.

Мабуть, найкрасивішою була перемога Мурада Керімова у вазі до 82 кілограмів - йому знадобилося 20 секунд, щоб довести своє лідерство. Спортсмен з Дагестану чистим кидком здолав Олександра Жукова з Санкт-Петербурга.

Серед важкоатлетів в категорії до 100 кілограмів діючий чемпіон Європи Сергій Філімонов став бронзовим призером, а в фіналі дебютант з Адигеї Іслам Абаза утиском ахіллового сухожилля змусив здатися Максима Футіна з Нижегородської області.