Чемпіонат Англії. 13-й тур. Захисники рятують "Челсі"

"Манчестер Сіті": Пантілімон, Сабалета, Лескотт, Насрі, Негредо (Мілнер 63), Навас (Коларов 76), Агуеро (Джеко 79), Кліши, Фернандіньо, Демікеліс, Туре
    "Суонсі": Треммель, Чіко, Вільямс, Шелві, Ернандес (Раутледж 62), Тьендаллі, де Гусман, Каньяс, Посуело (Дайер 67), Васкес, Девіс

Голи: Кехілл 55, Террі 62, Ба 90 - Родрігес 1
    "Челсі": Чех, Іванович, Ессьєн (Ба 46), Рамірес, Торрес (Обі Мікель 84), Мата, Оскар (Лемпард 42), Азар, Кехілл, Террі, Аспілікуета
    "Саутгемптон": Боруц (Гассаніга 58), Клайн, Шнейдерлен (Ламберт 67), Ловрен, Фонт, Родрігес, Ваньяма, Уорд-Праус (Девіс 63), Освальдо, Лаллана, Шоу
    Попередження: Ессьєн 33 - Шнейдерлен 65, Родрігес 72, Освальдо 85

"Челсі" на тижні вирішив завдання виходу в плей-офф Ліги чемпіонів. Констатацією цього факту позитив для лондонців і обмежувався. У базельському поєдинку, де "сині» не завдали жодного удару в площину воріт суперника, знову поставило під сумнів курс змін розпочатий Моуріньо. Щоб реабілітуватися за беззубі поразку і зберегти темп в гонитві за "Арсеналом" "Челсі" була необхідна перемога над "Саутгемптоном". Завдання не здавалося занадто простий, з огляду на гарної форми "святих". Нехай, жителі півдня і поступилися "канонірам" в минулі вихідні, але сьома позиція в таблиці і всього дев'ять пропущених м'ячів до моменту початку звітного поєдинку говорили в їх користь.

Склад "Челсі" виглядав несподівано. Моуріньо не один раз немов мантру повторював, що Мата важливий для команди і також регулярно не ставив іспанця до складу. Нарешті португальський тренер випустив лідера лондонців минулих двох сезонів. Ще одним сюрпризом стала поява Ессьєна. Нігерійський опорник вже і сам забув, коли виходив в Прем'єр-Лізі з перших хвилин. Після повернення з "реала" з ним цього точно не відбувалося.

Що ж повернення вийшло для Майкла невдалим: вже на першій хвилині він привіз гол у свої ворота. Необдуманий пас назад перехопив Джей Родрігес і на 14-й секунді вписав своє прізвище на табло "Стемфорд Брідж". Власне предпологаются сценарій поєдинку цей епізод не змінив: "Челсі" повинен був йти в атаку, а "Саутгемптон" ловити суперників на контратаці.

Втім, фора в один м'яч виглядала досить вагомо на тлі непереконливою гри "Челсі" в першому таймі. "Святі" впевнено пресингували господарів, не даючи їм плести комбінації на чужій половині поля. По-справжньому небезпечні моменти трапилися біля воріт Боруца тільки в кінцівці тайму. Боруц зумів врятувати команду Почеттіно після ударів Оскара і Торреса головою.

Для Оскара гра незабаром була закінчена. Травма бразильця змусила Моуріньо випускати Лемпарда ще до перерви. Після виходу з роздягальні Сеу Жозе змінив ще й Ессьєна, слабо провів відведений йому час, на Демба Ба.

Сенегальцю вдалося оживити гру "Челсі" попереду, але головним героєм став не він. На 55-й хвилині Мата подав кутовий, Іванович скинув м'яч ближче до воріт, а Ба потужно вистрілив в штангу. Момент втрачено? Як би не так. Кехілл в гармидері біля воріт зміг проштовхнути сферу в сітку, зрівнявши рахунок. На жаль "Саутгемптона" в цьому моменті пошкодження отримав Боруц. Так за одну хвилину "святі" втратили і переваги, і зловив кураж голкіпера.

У рамку встав 21-річний аргентинець Гассаніга, а "Сатугемптон" незабаром здригнувся і вдруге. Подача з кутового від Мати знову стала фатальною для гостей. Террі не вдалося пробити по воротах з першої спроби, м'яч підхопив Лемпард і відпасував на Мату. Іспанець другий можливістю розпорядився дбайливіше, знайшовши голову все того ж капітана "синіх" - 2: 1. Таким чином, два центральні захисники лондонців в лічені хвилини перевернули ситуацію в матчі з ніг на голову.

Тепер настала пора Почеттіно щось змінити в грі. Вихід Девіса і Ламберта гостям, втім, нічого не дав. Момент на першій хвилині так і залишився для "Саутгемптона" в цьому поєдинку. У свою чергу "Челсі" не один раз міг збільшувати відрив. Особливо старанний був Демба Ба, якому до пори до часу не щастило. Нагорода знайшла героя в самому кінці зустрічі: Рамірес стягнув на себе кількох опонентів і зробив простріл у штрафну. Африканець виринув з-за спини Ловрен і замкнув.

"Челсі" нехай і не без зусиль, але набирає необхідні три очки і виходить на чисте друге місце в Прем'єр-Лізі.

"Халл Сіті" - "Ліверпуль" 3: 1
    Голи: Лівермур 20, Мейлер 72, Шкртел 87 (авт.) - Джеррард 27
    "Халл Сіті": Макгрегор, Фігероа, Брюс, Девіс, Мейлер, Хаддлстоун, Корен (Росіньор 66), Брейді (Бойд 90 + 2), Лівермур, Сагбо (Грем 90), Ель-Мухамада
    "Ліверпуль": Міньоле, Джонсон, Коло Туре, Суарес, Джеррард, Мозес (Альберто 74), Хендерсон, Лейва, Стерлінг (Коутіньйо 66), Шкртел, Фленаган
    Попередження: Девіс 26, Брейді 44

Незадовго до гри стало відомо, що Даніель Старрідж вибув з ладу на два місяці через травму щиколотки. Втрата одного з лідерів атак - важкий удар для месісайдцев. З огляду на ще і той факт, що незабаром командам Прем'єр Ліги належить понад насичений відрізок чемпіонату.

Втім, матч з "Халлом" з розряду тих, де "Ліверпуль" повинен набирати очки в будь-якому стані. У всякому разі, так здавалося до гри. У цьому переконувала і невдала серія "тигрів", які поступилися в чотирьох з п'яти останніх поєдинках. Статистика особистих зустрічей і зовсім виглядала катастрофічно для команди Брюса: ніколи в своїй історії "Халл» не обигриавал "Ліверпуль". Що ж звітному матчі прийшла пора зламати цю традицію.

"Червоні" провели один з найгірших поєдинків сезону. Луїс Суарес у відсутності Старріджа був непомітний, а Мозес, змушене закрив позицію на вістрі атаки, нееффетківен. До цих негараздів в передній лінії додався ще й безлад ззаду. Такої кількості програної боротьби команда рівня "Ліверпуля" з колективом по типу "Халла" допускати не повинна.

На 20-й хвилині "тигри" вийшли вперед, нехай трохи курйозно, зате не скажеш, що не заслужено. Лівермор дозволив пробити з-за меж штрафного, а м'яч зачепивши ногу Шктрела по дузі влетів під поперечину. Мерсисайдці знайшли, чим відповісти, даючи надію своїм фанам на успішний результат. Стівен Джеррард, який вже тричі в своїй кар'єрі забивав "Халл", зробив це ще раз. Обвідний удар капітана "червоних" став для Маршалла нерозв'язною проблемою.

Брендан Роджерс намагався збільшити швидкість і винахідливість в атаці за рахунок Коутиньо після перерви. "Халл Сіті" впевнено захищався. Правда, на 71-й хвилині у "Лівепуля" все ж був шанс повести в рахунку. Суарес виграв верховий м'яч на лінії штрафного і зробив пас направо на Коутіньйо. Бразилець прострілив у воротарський, де знаходився один лише Мозес. Нігерієць, здавалося бив напевно, але Макгрегор встиг скластися і ногою відбити м'яч.

Однак на цьому приводи для розладу для гостей не закінчилися. Паніка в захисті мерсисайдців привела до того, що Давид Мейлор двічі отримав можливість пробивати по воротах з близької відстані. І, якщо перший раз м'яч влучив в Турі, то другий раз ірландець "Ліверпуль" вже не пробачив.

Команда Роджерса все активніше йшла вперед, оголюючи і без того ненадійну захист. У такій ситуації ще один гол у ворота Міньоле був справою часу і виконавської майстерності суперників. Сагбо увійшов в штрафну і відпасував в центр на Лівермора. Джейк бездарно пробив, але знову, як і в першому таймі, йому на виручку прийшов Шкртел. На цей раз Мартін змахнув м'яч летить не в створ воріт у сітку в протихід Міньоле. "Ліверпуль", таким чином, поступається і упускає можливість наблизитися до "Арсенал". До того ж і другу позицію мерсисайдців утримати також навряд чи вдасться.

"Тоттенхем" - "Манчестер Юнайтед" 2: 2
    Голи: Уолкер 18, Сандро 54 - Руні 32, Руні 57 (пен.)
    "Тоттенхем": Льоріс, Уолкер, Вертонген, Влад Кірікеш, Леннон (Таунсенд 65), Пауліньо, Солдадо (Дефо 72), Дембеле, Доусон, Шадлі (Сігурдссон 85), Сандро
    "Манчестер Юнайтед": де Хеа, Евра, Джонс, Еванс, Руні, Смоллінг, Відіч, Уелбек (Ернандес 73), Кліверлі, Валенсія (Нані 84), Кагава (Янг 84)
    Попередження: Льоріс 57 - Евра 77, Джонс 79, Відіч 89

Про матч читайте в окремому матеріалі

30 листопада

"Ньюкасл" - "Вест Бромвіч Альбіон" 2: 1
    Голи: Гуффран 36, Сіссоко 57 - Брант 53
    "Ньюкасл": Крул, Колоччіні, Сантон, Кабай, Вільямсон, Сіссоко (Демба Сіссе 90 + 5), Гуффран, Ремі (Аніта 84), Ш.Амеобі, Тіоте, Дебюші
    "Вест Бромвіч Альбіон": Майхілл, Ольссон, Ріджуелл, Моррісон, Лонг, Брант (Анічебе 80), Амальфітано (Гера 88), Мулумбу, Макаулі, Джонс, Сессеньон (Бераіно 80)
    Попередження: Тіоте 32 - Брант 28, Мулумбу 88

ВБА в разі нічиї в матчі з "Ньюкаслом" з рахунком 2: 2 міг повторити досягнення "Ліверпуля" 2002 року. Тоді мерсисайдці в трьох поспіль поєдинках закінчували гри з цим не найпопулярнішим результатом. "Дрозди" були близькі до продовження серії, розпочатої у зустрічах з "Челсі" і "Астон Віллою", але все ж серія "Ньюкасла" виявилася більш живучою. А саме серія з трьох (тепер уже чотирьох) перемог поспіль, яка, як мінімум до завтра підняла команду Пардью на п'ятий рядок таблиці.

Малособитійний перший тайм лічені рази змусив уболівальників на "Сент-Джеймс Парк" пожвавитися. На 11-й хвилині весь стадіон овацією вшанував пам'ять Гарі Спіда, два роки тому добровільно пішов з життя. На 36-й хвилині фани отримали більш традиційний привід для вираження емоцій. Рідкісний небезпечний епізод біля воріт Майхілла призвів до голу. Ну як небезпечний ... Небезпечним його зробив, перш за все, сам воротар, який не зумів як слід влучити кулаком по м'ячу після подачі кутового. Снаряд влучив у голову виграв повітря Шола Амеобі , а Йоан Гуффран остаточно приборкав "круглого" відправивши його в сітку.

Після перерви справи пішли веселіше. Головним чином, тому що ВБА набридло відсиджуватися біля своїх воріт. Подача з флангу, знижка і Кріс Брант з гострого кута потужним ударом прошив Крула. Але ж голландський воротар не так давно залишався сухим в поєдинках з "Челсі" і "Тоттенхемом".

Йшла 53-тя хвилина, а вже через чотири оберти секундної стрілки рахунок знову став на користь господарів. При цьому відповідь "Ньюкасла" вийшов ще більш красивим. Лоїк Ремі , Який забивав у восьми матчах поспіль, на цей раз виступив в ролі асистента, головою проштовхнувши м'яч на Сіссоко. Мусса здорово пробив: сфера залетіла в дев'ятку по минає від Майхо траєкторії.

"Дрозди" сумлінно намагалися врятуватися. Для посилення атаки вийшли Сейду Бераіно і Золтан Гера . Угорець виявився в центрі уваги на останніх хвилинах, виконуючи численні стандарти у хазяйських володінь. Трохи не вистачило. Самою ж небезпечною стала зрізка Вільямсона, яка ледь не перетворилася в автогол вже в доданий час. Втім, і "Ньюкасл" міг закінчити гру з більш комфортною перевагою, якби Філ Дауд зважився призначити очевидний пенальті за гру рукою Джонса.

У загальному і цілому "сороки" були в звітному матчі трохи краще і справедливо перемогли. А мені лише залишається констатувати поразку Стіва Кларка від клубу, де він в кінці 90-х починав свою тренерську кар'єру.

"Кардіфф Сіті" - "Арсенал" 0: 3
    Голи: Ремсі 29, Фламіні 86, Ремсі 90 + 3
    "Кардіфф Сіті": Маршалл, Тейлор (Корнеліус 88), Колкер, Тернер, Уіттінгем, Медель, Кемпбелл (Одемвінгіє 65), Бо-Кьюн (Нун 75), Матч, Коуї, Теофіль-Катрін
    "Арсенал": Щенсни, Санья, Мертезакер, Косьельні, Артета, Уїлшир (Монреаль 81), Озіл (Уолкотт 90 + 1), Жиру, Ремсі, Касорла (Фламіні 77), Гіббз
    Попередження: Гіббз 33, Артета 79, Ремсі 89

Слідом за командами з Манчестера, що не зуміли вивезти з "Кардіффа" три очки, прийшов час "Арсеналу" протестувати себе зухвалим новачком Прем'єр Ліги. Підходили "каноніри" до виїзду в Уельс у відмінному настрої. Після двох впевнених перемог над "Саутгемптоном" і "Марселем" лондонці продовжили лідирувати і в чемпіонаті і в групі Ліги чемпіонів.

Власне на високій ноті лондонці почали і звітний поєдинок. Вілшир, натхненний дублем у ворота "Олімпіка", вже на першій хвилині зарядив у штангу трохи нижче хрестовини. Захисники валлійців при цьому пятились і, як слід, Джеку не заважали.

"Арсенал" без праці взяв нитки гри в свої руки. Гості постійно тримали в напрузі захисників "Кардіффа" закидами на Жиру, змушуючи тих все ближче сідати до власних воріт. Кумедний епізод стався під кінець чверті години гри. Жиру був виведений один на один, але зупинився в очікуванні офсайду, який проґавили і Лі Мейсон і його помічник на лінії. Через п'ять секунд француз прийшов до тями, але був уже пізно - момент упущений. Ось такий несподіваний негаданий фейр-плей від Олів'є!

Однак, інші футболісти "Арсеналу" були не так великодушні. Жиру повів за собою захисника, звільнивши зону для Ремсі. Аарон відгукнувся на передачу Озіла і головою відправив м'яч у потрібному напрямку, увірвавшись з глибини. Сектор уболівальників "Арсеналу" природно вибухнув радісними криками, а й з інших трибуни були чутні оплески. Вся справа в тому, що Ремсі є вихованцем "Кардіффа". Все чим зміг віддячити рідну команду Ремсі - підкреслене відсутність емоцій після забитого гола.

А що ж господарі? За весь перший тайм "синім птахам" вдалося створити лише один шанс біля воріт Щенсни. Та й то, в той момент, коли Мертезакер за межами поля міняв закривавлену футболку. Кемпбелл промахнувся, пробиваючи головою. Надалі єдиному форварду валлійців такої свободи не давали. Втім, і партнери особливою винахідливістю не відрізнялися і вантажили м'яч строго на Фрейзера. Навіть скинув оберти "Арсенал" без праці справлявся з атакуючими акціями "Кардіффа".

Нова хвиля активності команди Малки Маккей припала на старт другої половини. Рахунок ледь не зрівнявся на 51-й хвилині. Кім запалив свічку над штрафною, а Кемпбелл потужно вистрибнувши, пробив з кількох метрів. М'яч пішов не в самий кут - це і врятувало ситуацію. Поряд з блискучим сейвом Щенсни, який встиг скластися і відбити удар.

Один з героїв епізоду Кембелл незабаром покинув поле, а замість нього на вістрі атаки вийшов Пітер Одемвінгіє . Нігерієць зазвичай грає на фланзі, а тому рішення Маккей виглядало скоріше вимушеним заходом, ніж геніальною тренерської задумкою. Якщо ж справа була все ж не в травмі, тоді варто визнати, що очікування менеджера "Кардіффа" зазнали краху. Мінімум небезпеки біля воріт "Арсеналу".

Прісну, по суті, гру розбавили два голи гостей. спочатку Матьє Фламіні , Що вийшов на заміну, привів рахунок у відповідність з номером на своїй спині, пробивши під поперечину. Зовні непомітний протягом всього матчу Озіл, проте, став автором двох результативних передач. А підсумковий рахунок встановив все той же Аарон Ремсі , Вразивши верхній ближній кут воріт Маршалла після комбінації за участю Уолкотта. "Виховали на свою голову" -, можливо, подумав хтось із фанів "Кардіффа".

"Евертон" - "Сток Сіті" 4: 0
    Голи: Делофеу 45 + 1, Коулман 50, Ов'єдо 59, Лукаку 79
    "Евертон": Ховард, Джагелка, Ов'єдо, Делофеу, Дістен, Маккарті (Стоунс 75), Лукаку (Єлавич 80), Баррі, Осман, Пієнар (Міральяс 83), Коулман
    "Сток Сіті": Беговіч, Пітерс, Муньеса, Уїлан, Н'Зонзі, Адам (Джонс 60), Шоукросс, Уолтерс (Ши 59), Кемерон, Усама Ассаїді, Крауч
    Попередження: Кемерон 43, Уїлан 46, Пітерс 64

"Вест Хем" - "Фулхем" 3: 0
    Голи: Діамена 47, К.Коул 82, Д.Коул 89
    "Вест Хем": Яаскелайнен, Маккартні, Нолан (Моррісон 77), Томкинс, Джервіс (Д.Коул 69), Майга (К.Коул 81), Ноубл, Коллінз, Демель, Діаме, Даунінг
    "Фулхем": Стекеленбург, Сідвелл, Касамі, Річардсон (Дембеле 83), Дафф (Руїс 65), Хьюз, Таарабт, Зверотич, Паркер, Аморебьета, Бент