(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Чи не під Полтавою, так в Дніпропетровську! "Дніпро" - АІК - 4: 0. Ліга Європи. Груповий турнір. 6 тур / Новини / Єврокубки: Ліга Європи, Ліга чемпіонів / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Дніпро - АІК - 4: 0 (2: 0)

Голи: Калинич, 20 (1: 0) - з пенальті. Зозуля, 39 (2: 0). Зозуля, 52 (3: 0). Кравченко, 86 (4: 0).

"Дніпро" (Дніпропетровськ): Лаштувка, Мазух (Федецький, 46), В, Мандзюк, Стрініч (Алієв, 57), Чеберячко, Ротань, К. Кравченко, Джуліану, Коноплянка, Калініч (Денисов, 57), Зозуля
    АІК (Стокгольм): Турина, Бакман, Карлссон, Юханссон, Даніельссон, Борхес, Кайсон (Оман-Перссон, 90), Моро (Карікарі, 65), Лоренцон, Люндберг (Густавссон, 65), Бангура
    Покарання: Мазух, 15. Лоренцон, 19. Кайсон, 69. Борхес, 88. Карікарі, 89 (попередження).

Судді: Штудер, Поцці, Фогель (всі - Швеція).

6 грудня. Дніпропетровськ. "Дніпро Арена".

Останнім часом все більше команд демонстративно прохолодно ставляться до другого по значущості клубного турніру Старого Світу, спонукаючи функціонерів УЄФА думати про те, як хоча б підтягти рівень популярності Ліги Європи до престижної Лізі чемпіонів. Однак це судження ні в якій мірі не відноситься до таких клубам, як «Дніпро» і АІК. Українці і шведи, незважаючи на те, що турнірні розклади вже не грають ніякої ролі, виставили на матч самі що ні на є бойові склади.
    Чому? Відповідь, в принципі, лежить на поверхні. Команда Хуанде Рамоса, тільки починає пізнавати смак європейського футболу, просто не може собі дозволити безвідповідально поставитися до матчу на міжнародній арені. Та й закінчити календарний рік перед своїми шанувальниками важливо було на мажорній ноті. Що ж стосується АІКа, що втратив всі шанси на продовження боротьби ще туром раніше, то він приїхав заробляти гроші. Чемпіонат Швеції, який завершився ще місяць тому, пройшов для суперника «Дніпра» не дуже вдало, залишивши клуб за бортом єврокубків в наступному сезоні. Так що фінансовий аспект для гравців, які практично місяць перебувають без належної ігрової практики, був дуже навіть важливий.
    Про мотивацію і бажання гостей домогтися успіху, можна було судити по перших хвилинах поєдинку. Підопічні Андреаса Альма дуже активно стартували, провівши дебют зустрічі на половині поля суперника. «Дніпро», мабуть, не чекав такої прудкості від скандинавів на перших порах нічого не міг вдіяти з такою агресивністю опонента. Однак коли запал гравців АІКа остудився, все встало на свої місця: дніпропетровці перейшли на чужу половину поля і показали гостям, хто на «Дніпро-Арені» господар.
    Втім, підопічним Хуанде Рамоса вдалося втілити територіальну перевагу в результат і відкрити рахунок лише на 20-й хвилині. Роман Зозуля накрутив у штрафному Мартіна Лоренцон, який уклав українця на газон. Арбітр зустрічі Штефан Штудер моментально вказав на 11-метрову позначку. Вирок викликався виконувати Нікола Калинич. І варто визнати, що м'яч опинився в сітці багато в чому завдяки удачі, оскільки пробив форвард «Дніпра» якось нехитро, проте його співвітчизник Іван Турина не зміг стати героєм, пропустивши м'яч під собою.
    Гол, мабуть, остаточно розставив все по своїх місцях. «Дніпро» не став зменшувати оберти і продовжив контролювати хід поєдинку, з настроєм атакуючи шведські ворота. Чекати наступного успіху довелося все ті ж 20 хвилин. І знову головна роль дісталася Зозулі, який одним дотиком переправив м'яч у вільний кут після прострілу Євгена Коноплянки.
    2: 0 - і можна було розслабитися. Про це подумали не тільки вболівальники, але і, схоже, футболісти, які пропустили буквально в наступній атаці випад Мохаммеда Бангури. Найактивніший і небезпечний гравець в складі суперника хльостко пробив з 20-ти метрів, але, на щастя, м'яч пройшов поруч зі штангою.
    Після перерви малюнок гри не змінився, хіба що господарі ще більше і активніше стали наступати на ворота АІКа. Міг забити Джуліану, проте його удар з лінії штрафної виявився трохи неточним. Втім, те, що не вдалося бразильцеві, вийшло у всього теж Зозулі, який, вийшовши на ударну позицію, чітко пробив під штангу воріт Турині. «Дніпро» легко домігся розгромного рахунку, а Хуанде Рамос зважився на заміни. Зокрема, випустив на поле замість Івана Стрініч Віталія Денисова, для якого цей матч став останнім у футболці «Дніпра». З'явився і Олександр Алієв, чиє майбутнє в Дніпропетровську також залишається під питанням.
    Господарі, що зловили кураж, надалі отримували задоволення від гри і своїми діями дякували вболівальникам, практично заповнили арену в нічого не значущому поєдинку. У підсумку, дніпропетровці створили не один хороший момент для взяття воріт, але зайва поспішність і бажання зіграти красиво, не дозволяли збільшити перевагу в рахунку. Хоча Віталій Мандзюк, Коноплянка і Сергій Кравченко, буквально протягом десяти хвилин могли вписати своє ім'я в протокол. Не вийшло ... Але четвертий м'яч у воротах АІКа все ж побував. Відзначився Кравченко, який скористався знижкою Джуліану.
    В принципі, досить логічний результат поєдинку, враховуючи з яким настроєм діяли господарі. Вони до останньої доданої арбітром хвилини були націлені на ворота, заслуживши у своїх шанувальників ту овацію, яку їм влаштували після матчу. А ще хотілося б відзначити гру Денисова, який за ті півгодини, що він провів на полі, показав всю свою майстерність і вміння. Шкода, що узбецький захисник більше не зіграє в футболці «Дніпра».
    «Дніпра», якого в новому році чекають зовсім інші випробування. Необхідно буде не тільки доводити заслуженість перебування на другій сходинці в турнірній таблиці чемпіонату України, а й проявити себе в весняних єврокубках, що нашим командам не завжди вдається. Але відступати, так би мовити, нікуди. Раз взялися за справу - потрібно доводити його до кінця.