(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Чи не злякалися. "Барселона" - "Спартак" - 3: 2. Ліга чемпіонів. Груповий турнір. 1 тур / Новини / Єврокубки: Ліга Європи, Ліга чемпіонів / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Середовище. Барселона. "Барселона" - "Спартак" - 3: 2. 58-я хвилина. Цей гол Ромула міг принести червоно-білим перемогу на "Ноу Камп". фото AFP

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ. Груповий турнір. 1-й тур. Група G

БАРСЕЛОНА - СПАРТАК - 3: 2 (1: 1)

Голи: Тельо, 14 (1: 0). Даніел Алвес, 29 - в свої ворота (1: 1). Ромулу, 58 (1: 2). Мессі, 71 (2: 2). Мессі, 80 (3: 2).

"Барселона": Вальдес, Даніел Алвес (Алексіс Санчес, 64), Піке (Сонг, 12), Маскерано, Адріану, Хаві, Бускетс, Фабрегас, Педро, Мессі, Тельо (Давид Вілья, 74).

"Спартак" (Москва): Дикань, К. Комбаров (Макєєв, 46), Сухі, Інсаурральде, Д. Комбаров, Макгіді, Рафаел Каріока, Ромулу, Чельстрем (Хурадо, 79), Арі (Дзюба, 83), Еменіке.

Попередження: К. Комбаров, 31. Сонг, 34. Чельстрем, 42. Еменіке, 44. Ромулу, 75. Сухі, 77.

Суддя: Мажич (Сербія).

19 вересня. Барселона. "Ноу Камп". 62 000 глядачів.

Олександр просвіт
    з Барселони

Гра на "Ноу Камп" - немов ілюстрація для приказки "І хочеться, і колеться". Якого футболіста не спитай, відповість: "Мріяв зіграти з" Барселоною "на її легендарному стадіоні з великим Мессі, з самими чемпіонами світу та Європи".

І це буде від душі, а не тому, що так відповідальний за роботу з пресою прописав. Але що обіцяє почесне випробування, крім маловтішні "На світу і смерть красна"?

Нехай "Барселона" підійшла до матчу з низкою кадрових втрат, усіляких чемпіонів в ній вистачає і без Пуйоля з Хорді Альбою, а також Іньєстою, що збирає в цьому році почесті. Нагадаємо, в серпні Іньєста став володарем "Срібної футболки", призу, заснованого рік тому УЄФА для найсильнішого футболіста Європи, а в липні був визнаний кращим гравцем Euro-2012.

Олег Романцев, до речі, будучи в гостях у "СЕ" незабаром після європейської першості, сказав, що поділяє думку журі, які визначали кращого на турнірі, оскільки вважає Іньєсту більш тонким гравцем, ніж Хаві, який, в свою чергу, відрізняється працездатністю.

У підсумку в стартовому складі господарів виявилося шість переможців ЧС-2010 і Euro-2012: Віктор Вальдес, Піке, Бускетс, Хаві, Фабрегас і Педро. А в запасі ще і чемпіон світу Давид Вілья, який пропустив останній європейську першість через травму.

В "Спартаку" же тільки один бронзовий призер чемпіонату Європи-2008, він же єдиний в минулому чемпіон Росії! Це залишився вчора в резерві Білялетдінов. Найтитулованіший - швед Чельстрем, по два рази вигравав першості Швеції і Франції (з "Юргорденом" і "Ліоном").

Далі - Макгіді, триразовий чемпіон Шотландії. Сухі двічі перемагав в Чехії зі "Славією", дискваліфікований де Зеув - стільки ж раз в Голландії (з АЗ і "Аяксом"). Арі був чемпіоном з тим же АЗ в 2009-му, а Інсаурральде - лауреат аргентинської апертури-2011 в складі "Бока Хуніорс". Сумарно, звичайно, дещо, але до досягнень гравців "Барси" як до Місяця.

Унаї Емері, дисонансуючи звучало звідусіль похоронному маршу, наполягав, що "Спартак" приїхав до Іспанії за перемогою. Сміливо, незважаючи на застереження, зроблене їм в інтерв'ю іспанській газеті Marca: "Коли граєш з" Барселоною ", залишається сподіватися на втручання згори". Разом з тим не міг же тренер перед матчем продекламувати: "Ми приїхали, щоб ... програти".

За словами Емері, він вивчив досвід і "Рубіна", і "Челсі", і "Еркулес", та інших команд, які успішно протистояли синьо-гранатовим на "Ноу Камп". Коли стало відомо про склад "Спартака", з'ясувалося, що цей колективний досвід вилився в незвичайну для "Спартака" з трьома опорними півзахисниками. З перших хвилин вийшли Рафаел Каріока, Ромулу і дебютував в суботу в Краснодарі Чельстрем. Розташовувалися вони при цьому на одній лінії. Макгіді звично вирушив на правий фланг, Арі - на лівий.

... "Спартак" зі стартовим свистком взяв м'яч під контроль. Хвилини на півтори, не менше. Він подав перший в матчі кутовий і завдав першого удару по воротах - його зробив у падінні через себе Інсаурральде.

Господарі відповіли тим же: кутовим і ударом Піке, і цей момент став для них неприємним, тому що, перестрибуючи через який кинувся в підкат Ромулу, захисник невдало приземлився на ногу, і незабаром йому потрібна була заміна. У центр оборони в пару до Маскерано відправився Сонг.

До того моменту господарі вже почали в своєму фірмовому стилі катати м'яч, розгойдувати чужу оборону, вишукувати лазівки. На 10-й хвилині на кшталт вишукали, та Тельо, вискочивши один на один з Диканем, був в маленькому офсайді. Але незабаром він же, обігравши на куті штрафного майданчика К.Комбарова, завдав точного обвідний удар у дальній кут. Дикань не виручив. Ось так, в абсолютно спокійному дебюті, коли господарі ще навіть не запустили прес, "Спартак" виявився поступається в рахунку стороною.

Хвилин десять потім москвичі не могли зачепитися толком за м'яч. Нарешті, вдалася контратака - і небеса допомогли. Перехоплюючи простріл Еменіке з правого флангу в напрямку Арі, Даніел Алвес, на превеликий подив, переправив м'яч у власні ворота, хоча спартаківець не дуже-то його і лякав.

В обороні у "Спартака" виникали проблеми праворуч, де К.Комбарова черзі обігравали Тельо і Педро, на якому захисник заробив "гірчичник". Та й Інсаурральде не завжди встигав за переміщеннями Фабрегаса. "Відклеївся" від аргентинця, цей півзахисник завдав головою навісний удар, який Дикань витягнув з-під поперечини.

А незадовго до перерви в боротьбі з Інсаурральде біля лінії воріт Фабрегас впав. Здалося, що при бажанні арбітр міг би і призначити пенальті. Бажання, на щастя, не виникло, але ще дві жовті картки спартаківці до перерви заробили.

Політ був нормальним, хоча, варто було господарям додати в швидкості, температура біля воріт Диканя піднімалася. Насторожувала і аналогія: в 94-м, коли "Спартак" програв на "Ноу Камп" з рахунком 1: 5, після першої половини на табло теж значилися дві одинички. Більш того, цей рахунок зберігався до 76-ї хвилини.

З огляду на труднощі К.Комбарова, вихід відразу після відпочинку на правий фланг оборони Макєєва не здивував. Біда, правда, ледь не прийшла з протилежного краю, та Даніел Алвес, який шукав реабілітації, забив гол після крихітного, але реального офсайду.

Минуло десять хвилин другого тайму, і "Спартак" після тривалого контролю м'яча провів дві поспіль небезпечні атаки. Після гарного проходу по діагоналі Арі можливість для удару від лінії штрафного отримав Ромулу. Пробив бразилець дуже непереконливо. У Макгіді удар щільним вийшов, але точності не вистачило.

А потім сталося неймовірне. Дикань зреагував і відбив ногою майстерний удар з розвороту Мессі, а в атаці у москвичів вийшла комбінація за участю Арі і Макгіді, в кінцівці якої Ромулу ухилився від Адріану і вразив низом у дальній кут воріт. Не дарма Емері перед матчем вивчав з гравцями вдалі стамбульські приклади швидкого виходу з оборони.

Самолюбство "Барси" було уражене. Тіто Віланова замінив нехай атакуючого, але захисника Даніела Алвеса на нападника Алексіса Санчеса. Але "Спартак", збудувавши два паркани, стійко тримав оборону. Все старанно працювали у відборі, а Арі і Макгіді при нагоді проводили уколи.

Господарі відігралися завдяки Тельо, який обвів Макгіді, проліз уздовж лінії воріт. Коли ж до нього кинулися два спартака, пішов пас на Мессі, і той без повільніше переправив м'яч у ворота.

Йшла 76-а хвилина, фатальна в 94-м, коли "Барселона" отримала право на удар майже з лінії штрафного майданчика. Хаві відкотив м'яч Мессі - і великий догодив їм в "стінку". Негайно Сухі в падінні двома ногами перегородив дорогу м'ячу, коли Давид Вілья бив по порожніх воротах. І все-таки не дотерпіли. М'яч літав по штрафному червоно-білих, і, врешті-решт, Мессі замкнув головою простріл зліва Алексіса Санчеса.

"Спартак" програв, але виглядав на "Ноу Камп" дуже гідно, показавши, що здатний на багато що. Це той самий випадок, коли за одного битого двох небитих дають.