(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

ЦСКА в серії буллітів переграв "Трактор"

Матчі сьогоднішнього ігрового дня однозначно відійдуть в тінь перед головною новиною - локаут завершений. Чим це загрожує лізі? Хаосом. Натурально, хаосом. Важко уявити собі, як будуть виглядати ростери команд через дев'ять днів і що взагалі буде творитися на трансферному ринку до 15 січня. Ну і окремим рядком тут проходить Матч всіх зірок, про який марили багато колег, які отримали акредитацію і закупили квитки. Сьогодні багато хто з них поглядають на маршрутні квитанції з подивом - навіщо? У якому складі пройде цей уїк-енд і наскільки оперативно ліга зможе вийти з цього становища, подивимося трохи пізніше.

ЦСКА вже починає звикати грати без своїх лідерів. Михайло Грабовський підхопив банальну застуду і матч з «Трактором» пропустив. Його місце в ланці зайняв Ігор Радулов. Нарешті в заявку потрапив Яніс Спруктс, розписаний в четвертому ланка. зате Павло Дацюк виявився в строю, поставши перед московськими уболівальниками, можливо, в останній раз в сезоні. Радував око своєю присутністю на розкочування Валерій Нічушкін - герой російської «молодіжки», що приніс збірній бронзу на чемпіонаті світу в Уфі. Хлопець першим же літаком рвонув до Москви, в надії, що Валерій Бєлоусов знайде йому місце в складі. Ось як можна ганьбити таку молодь? Тільки пишатися.

Тільки пишатися

06 січня 2013 року. Москва. Регулярний чемпіонат КХЛ. ЦСКА - "Трактор" - 3: 2 (бул)

Що ж стосується взаємовідносин між клубами, то тут «армійцям» є чого доводити. П'ять матчів червоно-сині не можуть здолати челябінську дружину. Та й турнірна ситуація змушує обидві команди грати на набір максимальної кількості очок. Підопічні Буцаева піднялися на першу сходинку в дивізіоні і налаштовані закріпитися в ролі лідера. У «Трактора» ситуація трохи менше благополучна, але перспектива втрати своїх провідних гравців найближчим сусідом «Магнітка», повинні повернути в хлопців Білоусова жагу до життя.

І цю спрагу вони з готовністю продемонстрували вже на перших хвилинах звітного матчу. Але в рамці у ЦСКА не Філадельфійська зірки, простий хлопець Ростислав Станя , Визнаний кращим голкіпером ліги в грудні. Та й нині він очолює рейтинг голкіперів. Впорався він з двома кидками Чистова, Кузнєцова і не злякався гарматного пострілу Буліс.

КХЛ - регулярний чемпіонат

06 січня 2013, неділя. 17:00 мск

3: 2

0: 0, 0: 1, 2: 1, 0: 0, 1: 0

трактор

Челябінськ

0: 1 - Антипов (Панов) - 22:01 (5x5), 1: 1 - Денисов (Дацюк, А. Радулов) - 45:37 (5x5), 1: 2 - Панов - 50:06 (4x5), 2 : 2 - Дацюк (І. Радулов, Широков) - 57:24 (5x5), 3: 2 - Дацюк - 65:00 (ПБ)

І лише через майже сім хвилин його партнери спромоглися на якісь активні дії. Господарям вдалися дві непогані атаки, в одній з яких Ілля Зубов ледь голову не відірвав варту челябінських воріт Майклу Гарнетту. Але все обійшлося - «армієць» приніс вибачення, канадець їх прийняв, а судді позначили, що не по дрібницях мучити хвіртку в штрафбокс.

Однак же все змінилося в кінцівці періоду. Гості, дуже пристойно вели гру, допустили дві помилки. Спочатку Олександр ШИНІН чогось зачепив Олега Квашу за коник і його партнерам довелося здорово потрудитися. Олексія Марченка вивели на відкритий кидок, але Гарнетт шайбу відбив. Феєрія в ці дві хвилини Радулов -молодший, шикарним фінтом прибрав двох захисників перед воротами і викотив шайбу акурат на ключку Рилова, який в дотик стріляв в дев'ятку, але кіпер уральців зумів млинцем відобразити снаряд. Шість кидків за п'ять хвилин завдали по воротах «Трактора» «армійці», але відкрити рахунок не зуміли. Однак ж на перерву пішли, маючи в запасі майже 80 секунд більшості - Микола Лемтюгов «підметушився».

У дебюті другої двадцятихвилинки Микола спостерігав з штрафбокса, як його партнери вселяли невпевненість в свідомість «армійців», які так і не зуміли нанести жодного прицільного кидка по воротах, більш того, позіхнули швидкий прорив Кузнєцова, однак Євген з незручної руки кинув вище поперечини. І тільки «трактористи» виявилися вп'ятьох, в ворота Стани влетіла шайба. Втрата господарів в зоні атаки призвела до обрізу, Антипов і Панов втекли в контратаку, Володимир класно кинув з ползони, Ростислав шайбу відбив грамотно - в сторону, але з того боку вже накочувався Костянтин, який акуратно переправив шайбу у ворота. Однак ж через кілька хвилин суддівська бригада прийняла рішення переписати гол на Антипова. Судді і надалі викидали таке фортели, які присутні просто не могли переварити. От скажіть, як можна записувати гол на хлопця, який кинув по воротах, воротар шайбу відбив, а потім вона, двічі змінивши напрямок, від коника захисника, якого активно пресингував його партнер, закотилася в ворота. Це яку фантазію потрібно мати?

Це яку фантазію потрібно мати

«Армійці» накрутили темп, і моменти біля воріт Гарнетта почали виникати один за одним. Андрій Сергєєв, несподівано для захисників рвонув по борту за ворота, і віддав несподіваний прихований пас на Рилова, Яків кидав з п'ятака, але знову потрапив в Гарнетта. По черзі атакували ворота брати Радулова, Зубов і Спруктс - безрезультатно. Однак ж сама активність свої плоди принесла - Куінто сфолив на зубів, і челябінці втретє залишилися в меншості. Однак ж кружляли по зоні атаки вони недовго. Ігор Радулов в боротьбі на п'ятаку ключкою махнув в голову Гарнетту, і треба ж було зробити це так точно, що кінчик крюка потрапив акурат між прутів маски. Під оком Майкла дуже швидко налився соковитий синяк.

Далі події розвивалися з калейдоскопічною швидкістю. Уже в наступній атаці ЦСКА, коли команди грали 4 на 4, Катич чогось двічі кулаком в потилицю зарядив Радулову-молодшому, який проявив завидний спокій і на провокацію не відповів. У форматі 4 на 3 у «армійців» нічого не вийшло, зате вони благополучно позіхнули вихід на лід Квінта, і Зубов змушений був фолити, зупиняючи його швидкий прорив. Далі дуже непросто було розібратися, хто скільки грав 4 на 3, оскільки з другої спроби Євген Кузнєцов зумів викинути шайбу із зони так, що у суддів не було варіантів, крім як видалити його з майданчика. На майданчику в ці хвилини панували паніка і сумбур. За чотири хвилини судді зафіксували п'ять (!!!) вилучень.

Ледь команди виявилися в рівних складах, господарі знову позіхнули швидкий прорив, Андрій Костіцин викочувався на п'ятак, але переграти станемо не зумів. Гра в кінцівці періоду виглядала. «Армійці» натхненно штурмували ворота «Трактора», гості вміло і вкрай небезпечно контратакували. Старт третього періоду спантеличив уболівальників ЦСКА. Ніякого завзяття в діях своїх улюбленців вони не виявили. Більш того, вже під кінець хвилини розрив в рахунку міг збільшитися. Євген Кузнєцов на носовій хустинці обіграв Мяенпяя і з кистей кидав під поперечину - Станя команду виручив. Ледве Патрік Девіс зобразив більш-менш осмислений момент у ворота Гарнетта, як в штрафбокс відправився його партнер Олег Кваша. Питань, правда, за цим епізодом до суддів вистачає, але зараз не про це ... Дві хвилини гості провели в зоні атаки, а Станя знову і знову рятував своїх партнерів. І товариші по команді віддячили його голом. Павло Дацюк поборовся біля борту, шайба відскочила за ворота до Радулову-молодшому, який акуратно виклав її на гак Денисову. Денис шикарним кистьовим кидком відправив снаряд у дев'ятку - без шансів для кіпера.

На екваторі періоду вдруге проштрафився Катич. Але не було б щастя ... Завозилися на чужій синьої лінії «армійці» - Зубов буквально на ключку Панову шайбу виклав, Костянтин втік на рандеву з табору, і переграв кіпера, вписавши-таки своє ім'я в протокол матчу. Слідом Чистов з Кузнєцовим могли забивати третю шайбу, але Євген не влучив по шайбі, замикаючи поперечний пас. Господарі відверто засмутилися, і в якийсь момент здалося, що вони готові розсипатися. І лише Станя продовжував тримати команду в грі, відображаючи не найпростіші кидки гостей - Костіцин, Дугін і Попов з забійних позицій розстрілювали ворота.

Коли Бєлов з-під захисника з кистей запускав шайбу в дальній кут, Ростислав виловив її пасткою і з прикрістю похитав головою, закликаючи своїх гравців зібратися.

А за п'ять хвилин до сирени видалили Радулова-молодшого. Правда, зрозуміти, за що, не представлялося можливим. Попов блокував Олександра, той не зумів дістатися до шайби і звалився на лід. Суддя показав затримку ключкою. Нонсенс ... Дві хвилини Станя бився один за весь захист, оформивши два чергових мегаспасенія. І коли шанувальникам «армійського» клубу стало зовсім сумно, слово взяв Дацюк. Він отримав шайбу в центрі зони атаки і через паузу з кистей кинув її в лівий верхній від Гарнетта кут. Після цього почалися чудеса в решеті. Відносно Григоренко були здійснені технічні дії, за які в інших матчах видаляли до кінця гри - хлопця штовхнули на борт так, що у нього шолом до попереку відскочив, а лоб перевірив на міцність рідні борту. І, о диво! За підсумками епізоду відпочивати поїхав Патрік Девіс ... Неймовірно! Але у ЦСКА є Ростислав Станя , Який відправив команди в овертайм.

Картина гри в овертаймі стала короткою вичавкою всієї гри: челябінці старанно атакували, навантажували станемо кидками, часом дуже небезпечними, Ростислав тягнув, а його партнери вичікували (чого, правда, не зрозуміло). І за 20 до сирени могли виграти, але Яків Рилов не зміг холоднокровно розпорядитися моментом, в якому він опинився один перед Гарнетт. Майкл не здригнувся і шайбу відбив. Вирішилося все в серії буллітів. У «армійців», природно, в ворота відправився Ілля Проскуряков. І залишився «сухим». А справжнім героєм дня, який створив шедевр, який затьмарив навіть подвиги Растіслава Стани, став Дацюк. Я не смію описувати те, що він створив. Просто подивіться на це диво, якщо ще не бачили. В такий момент ... Павло Валерійович попрощався з московською публікою, яка встигла полюбити його всім серцем. Попрощався красиво. А ЦСКА набирає два очки і засмучує не тільки челябінських уболівальників, які цілком могли розраховувати в цьому матчі на більшу, але і Ярославцев, які наблизилися до конкурента лише на одне очко.