(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Чвертьфінал Speed ​​Chess: Карякін запалив - Непомнящий згорів

Коли в чаті Chess.com набираєш "Непо", перевірка правопису підставляє "Нерон". Програма права в тому, що вчора Непомнящий згинув в великій пожежі.

Сергій Карякін підпалив НЕ Рим в 64 рік від Різдва Христового, а 64-клітинну шахову дошку в другому чвертьфіналі 2017 Chess.com Speed ​​Chess Championship . Чинний чемпіон світу з бліцу видав кращий результат в перших 10 партіях за всю історію змагань і в підсумку переміг з рахунком 20-10.

Багато учасників матчів визнають, що не готуються до них спеціально, але Карякін тренується наполегливіше всіх ( цей документальний фільм про претендента не залишає сумнівів в його працездатності).

"Останні кілька днів я вправлявся в грі бліц", - сказав він, додавши, що "дуже глибоко" вивчив матч свого супротивника з Левоном Ароняном.

Останні кілька днів я вправлявся в грі бліц, - сказав він, додавши, що дуже глибоко вивчив матч свого супротивника з Левоном Ароняном

Підсумковий рахунок матчу не свідчить про хвацько закрученому сюжеті, проте, співвітчизники показали публіці свою майстерність. На відміну від інших матчів цього року, ніхто з них не відстоював один і той же початок протягом багатьох партій. У першій третині матчу один і той же дебютний варіант жодного разу не зустрівся двічі.

Кожен з гравців зумів приголомшити супротивника жертвою ферзя, причому, задум Карякіна особливо захопив коментаторів. До кулі в матчі майже не було грубих позіхів.

Варто особливо відзначити якість гри віце-чемпіона світу, близьке до класичних партій (його рейтинг CAPS перевищив 96). Він знову підтвердив своє почесне прізвисько "Міністр оборони", повівши в рахунку 9-1 після перших 10 партій і перевершивши досягнення Магнуса Карлсена 8.5-1.5 в матчі з Гадір Гусейновим, а також свій особистий рекорд 8.0 / 9 , Показаний на бліц-турнірі в Сент-Луїсі в 2017 році.

"Розуміння, що на результат матчу вже ніяк не вплинути, але він триватиме ще дві години, наводить тугу". - Ян Непомнящий, 24 жовтня 201 7

Непомнящий здобув свою першу перемогу в матчі лише після півтори години гри, в першій партії в шахи-960.

У першій партії матчу в критичний момент середини гри яскраво проявилася різниця стилів:

Друга партія закінчилася внічию, але в наступній Карякін знову домігся перемоги. Найцікавіше почалося, коли ферзі вже покинули дошку. У гострому міттельшпілі, де у кожного із супротивників перебувало під боєм по кілька фігур, Карякін на якийсь час забув про звичну обережність і прогулявся королем до поля f4, щоб дати мат противнику.

У наступній партії Непомнящий спробував повторити досягнення свого супротивника, пройшовши королем, рокірувати в довгу сторону, з b1 до h2 . Однак, врятуватися від поразки цей забіг не допоміг.

До речі, боротьба йшла між двома співвітчизниками - можна уявити собі, як вся Росія дивилася за грою. Спеціальна камера Chess.com для спостереження за Червоною площею вийшла з ладу, але як мінімум двоє відомих росіян стежили за ходом матчу в прямому ефірі.

Петро Свідлер залишив кілька коментарів в чаті Твітч, а Олександр Грищук, вчора виграв свій чвертьфінальний матч , Грав (і вигравав!) В гру "вгадай хід" на ігровому сервері Chess.com. У п'ятій партії він вгадав 33 ходу з 45.

У п'ятій партії він вгадав 33 ходу з 45

Навушники Сергія Карякіна пробудили активність майстрів Фотошопа, які відкрили в ньому схожість з принцесою Лєєй.

"Хай буде сила з Сергієм-Лєєй!" - Марко Каммерман, 24 жовтня 2017

Бластери Карякіна разілі без осічок, він виграв всі партії з шостої по десяту, домігшись значного переваги 9-1.

"У якийсь момент я впав у відчай", - сказав Непомнящий після матчу. "Дивні поразки йшли одне за іншим".

У восьмій партії йому могло здатися, що один-суперник, нарешті, спійманий в приціл іонних гармат, але Карякін надів силову броню і видав класичну партію, що виправдовує прізвисько "Міністра оборони".

У дев'ятій партії гра Карякіна досягла нових висот. Коментатор ММ Аман Хемблтон назвав її "одним з кращих цугцванг", коли-небудь їм бачених.

Тактичний прорахунок Непомнящего в наступній партії дозволив матчу увійти в історію. Вісім перемог і дві нічиї Карякіна в перших 10 партіях - кращий старт в історії Speed ​​Chess Championship.

Цей результат тим більше неймовірний, що обидва учасники заявили після закінчення матчу, що вони вважали шанси Непомнящего трохи вище.

"Важко підводити підсумки, коли розрив досягає 10 очок", - сказав Непомнящий після матчу. "До матчу я вважав, що у мене найкращі шанси. Після першої третини про це можна було забути".

Після першої третини про це можна було забути

Він здобув свою першу перемогу в шахи-960, коли за часом пішла друга половина матчу.

Непомнящий не затягувати боротьбу в безнадійних позиціях, тому в матчі повторився рекорд за кількістю пятімінуток (11). Стільки ж зіграли і Максим Вашьє-Лаграв з Джеффрі Шонго, тільки в тому поєдинку після першої третини був рівний рахунок 5.5-5.5.

Результати партій з контролем часу 5 | 2

Сергій Карякін 1 ½ 1 1 ½ 1 1 1 1 1 0 9 Ян Непомнящий 0 ½ 0 0 ½ 0 0 0 0 0 1 2

Щоб скоротити відставання в трихвилинці, Непомнящему потрібна була машина Формули-1, але він їхав на велосипеді. Друга третина почалася двома нічиїми і перемогою Непомнящего в 13-й партії, його кращому творчому досягненні за цей матч. як і в матчі першого кола з Левоном Ароняном, Непомнящий розіграв свою улюблену захист Пірца-Уфімцева.

Коли Непомнящий знову застосував чорними королівське фіанкетто, Карякін обрав невибагливу розстановку в дусі Штиковий атаки в староіндійській захисту, при цьому його слон був дивно розташований на h2. Жертва 29. Лxg7! довела, що слон зачаївся там не випадково.

Наступна біла партія Карякіна стала справжнім шедевром матчу. Карякін точно розрахував блискучу комбінацію, але до кінця партії відчував серйозну нестачу часу.

У якийсь момент різниця в показаннях годин становила 0: 30-2: 30, але Сергій витратив на останні 10 ходів всього вісім секунд.

"Ця партія - моє найсильніше враження від турніру Speed ​​Chess Championship в цьому році", - сказав Хемблтон.

"Всі розуміють, наскільки це круто, або я один хихикаю як школярка?", - сказав коментатор ММ Денні Ренш. "Цей кінь ідеально прикриває вразливі поля навколо короля, коли ворожий ферзь розташований так близько".

Наскільки деморалізуючим може стати подібне поразку? У фінальній позиції Непомнящий не став здаватися, а використовував час, що залишився з користю. Позбавлений можливості просто вимкнути комп'ютер з мережі, Ян встав з-за дошки і вийшов з кімнати, давши собі необхідну хвилинну перепочинок.

Правда, після повернення краще не стало. До кінця другої третини Карякін виграв ще дві партії при одній нічиїй.

Результати партій з контролем часу 3 | 2

Сергій Карякін ½ 0 ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 6 Ян Непомнящий ½ 1 ½ 0 ½ 0 0 ½ 0 3

Рахунок матчу тепер досяг 15-5; оскільки за відведені на гру в кулю 30 хвилин можна зіграти приблизно 10 партій, Непомнящему залишалося тільки перемагати в кожній залишилася.

Ця малоймовірна можливість відігратися була втрачена вже в першій партії. Непомнящий розіграв голландську захист, і Карякін поклав в свою скарбничку чергове очко.

У відповідь гросмейстер, відомий грою в "доту" і "Хартстоун" в прямому ефірі, застосував так званий центральний дебют, який вражав своєю простотою: 1. e4 e5 2. d4 exd4 3. Фxd4. Так іноді грає Олександр Морозевич, а в матчі Непомнящий набрав цим початком два очка з двох!

Ось друга з цих партій, де він пожертвував Карякину ферзя за матову атаку.

У попередній партії Карякін допустив єдиний серйозний позіхання за весь матч, поставивши коня під бій в абсолютно виграному закінчення. Непомнящий скористався помилкою противника і технічно виграв, хоча його слон не міг контролювати поле перетворення крайней пішаки. Власні пішаки завадили білим досягти нічийної розстановки.

Незважаючи на невеликий шок від програшу двох партій підряд, Карякін взяв себе в руки і втримав нічийний рахунок в останній третині, тим самим добившись дворазового переваги за підсумками матчу в цілому.

Такий перевага не є рекордним для матчів другого кола. У минулому році Хікару Накамура обійшов Вашьє-Лагравом на 11 очок (21.5-10.5).

Результати партій з контролем часу 1 | 1

Сергій Карякін 1 0 1 1 0 0 ½ 1 ½ 0 5 Ян Непомнящий 0 1 0 0 1 1 ½ 0 ½ 1 5

Карякін лаконічно підвів підсумки матчу: "Думаю, що я добре провів п'ятихвилинки, грав трохи гірше в трихвилинці і погано в кулю. Я радий, що підійшов до матчу в гарній формі".

Третій з чотирьох чвертьфінальних матчів відбудеться на початку наступного місяця. Це протистояння, безумовно, заслуговує на увагу: