(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Динамо не змогло обіграти Аякс і покинуло Лігу чемпіонів

Програш в Амстердамі, де команда Олександра Хацкевича дозволила «Аяксу» створити гандикап у два м'ячі, поставив «Динамо» в непросте становище в матчі-відповіді. Гол забитий на виїзді, безумовно, залишав шанси на загальний успіх, але для цього на НСК «Олімпійський» потрібно було забивати гостям двічі і залишити свої ворота в недоторканності.

Завдання, яке належало вирішити киянам, враховуючи силу суперника, була не найпростішим. Особливо, якщо згадати, що в цьому сезоні «Динамо» тільки в одній зустрічі забивало більше одного м'яча за гру - на попередній стадії турніру празької «Славії». Але тоді, після цілком комфортних 1: 1 на виїзді, «біло-блакитним» не потрібно було наступати на горло власній пісні: господарі грали по рахунку, не йшли великими силами вперед, сподіваючись зловити суперника на його помилках. Так, в результаті, і вийшло.

З «Аяксом» ж господарі не могли собі дозволити надовго зайняти вичікувальну позицію. Але головна проблема полягала не в тому, що потрібно було, стрімголов з перших хвилин йти вперед (Хацкевич, до слова, дав зрозуміти перед грою, що не буде цього робити), а в тому, що «Динамо» потрібно було тактично грати не так, як в інших матчах сезону.

У порівнянні з матчем в Амстердамі, Олександр Хацкевич провів дві заміни в стартовому складі. Замість Гармаша, який провалив гру на «Йохан Кройф Арена» з перших хвилин вийшов Шепелєв, а в нападі - 19-річний Супряга замінив травмованого Бесєдіна. Для екс-форварда «Дніпра-1», яким, до речі, активно цікавився амстердамський клуб, цей вихід став дебютним в основі киян. Що стосується гостей, то Ерік Тен Хаг справив всього одну заміну. Замість пропускає гру за перебір карток Тальяфіко на лівому фланзі оборони вийшов 20-річний австрієць Вебер.

«Динамо» почало гру дуже активно. Отримуючи м'яч в центрі поля, півзахисники і крайні захисники шукали варіанти попереду, або самі йшли на загострення. Ніяких передач назад і перепасовок поперек поля - і все це швидко, на хорошій швидкості. Коли ж «Аякс» починав свої атаки динамівці йшли в колективний пресинг на чужій половині поля, змушуючи суперника приймати поспішні рішення і помилятися. І вже на 6-й хвилині зустрічі активність киян в дебюті принесла перші плоди: Циганков, розвернувшись на фланзі, закинув м'яч у штрафну на Вербича, той пробив, але Онана дістав м'яч з-під поперечини.

Гості напевно чекали такого початку від «Динамо», тому як досить швидко зуміли перебудуватися, перевівши м'яч на половину поля суперника. А далі гості з нічого могли повести в рахунку і максимально ускладнити завдання команді Хацкевича вже в першу чверть години. У рвемо подачі кутового Кендзьора прихопив за футболку де Лігта і це не пройшло повз увагу Даміром Скоміною. Арбітр показав Кендзьор жовту картку і без зайвих сентиментів вказав на точку. На щастя, Тадич впав з неба шансом скористатися не зміг - серб пробив в штангу і не зміг добити відскочив до нього м'яч з другої спроби.

Після цього моменту ігрову перевагу на деякий час перейшло до гостей. Нічого особливо небезпечного біля воріт Бойка їм створити не вдалося, але і «Динамо» атакувати голландці не дали. Зрозуміло, що такий хід подій підопічних Олександра Хацкевича не влаштовував і ближче до середини тайму їм вдалося відвоювати центр поля. Але якщо проходити середину поля за рахунок швидких передач вперед у «Динамо» виходило, то біля штрафного «Аякса» зачепитися за м'яч не виходило. Супряга частіше виявлявся в офсайді, ніж брав передачі партнерів.

«Аякс» же кілька разів серйозно потурбував нашого голкіпера. Спочатку Тадич пробив вище воріт, потім Хунтелаар розвернувся і пробив в бічну сітку. Але самий забійний момент у гостей був в кінцівці тайму: де Бек прострілив з правого флангу, Хунтелаар в дотик переправляв м'яч у ворота, але Бойко встиг переміститися і в падінні заблокував удар центрфорварда.

Після перерви Хацкевич відразу ж кинув у бій Гармаша, який замінив Шепелєва. Заміна гру «Динамо» не посилила, а додала сумбуру. Гармаш продовжив серію обрізок, розпочату ще в Амстердамі, а Бурда і Сидорчук його підтримали. Як підсумок - ще два супермомента у гостей. Після підступного удару Мазрауі з відскоком від газону знову виручив Бойко, перевівши м'яч на кутовий, а штрафний у виконанні Зіеша прийшовся в поперечину.

Розуміючи, що потрібно щось змінювати кардинально, Хацкевич випустив на поле Шапаренко, який останній раз в основному складі грав ще в першому турі з «Ворсклою», а після цього матчу не потрапляв навіть у заявку команди. Шапаренко взяв на себе функції плеймейкера, що дозволило Гармашу опуститися на позицію опорного півзахисника.

«Аякс» в свою чергу не особливо намагався йти вперед. Маючи за спиною перевага в два м'ячі, голландці сіли на свою половину поля, закривши «Динамо» вільні зони. На 80-й хвилині контратака гостей повинна була завершуватися взяттям воріт, але знову дива у рамці творив Бойко. Тадич прострілив з флангу, Хунтелаар бив в упор, але Бойко ногами відбив м'яч.

Хацкевич випустив другого форварда, але ситуація на полі не змінилася. У кінцівці на фінальний штурм у господарів не вистачило ні сил, ні майстерності.

На жаль, в протистоянні з «Аяксом» багато вирішилося в першому матчі. Відігратися після 1: 3 на виїзді «Динамо», як «Янг Бойз» в минулому році, не вдалося. Тому другий рік поспіль Київ залишається без Ліги чемпіонів ...