(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

«Динамо СПб»: Від рекордів на льоду до божевілля в роздягальні

«Динамо СПб» в наполегливому матчі добило «СКА-Неву» і всього на другий рік свого існування завоювало чемпіонський титул. У роздягальні творилося божевілля. «Динамо СПб» в наполегливому матчі добило «СКА-Неву» і всього на другий рік свого існування завоювало чемпіонський титул

Автор фото Сергій Михайличенко

Клуб «Динамо СПб» міг взяти Кубок Петрова ще в минулому матчі. На їхньому рахунку вже тоді було три перемоги - для чемпіонства не вистачало всього одного. Але в 7-годинному матчі, який став рекордним за тривалістю в історії російського хокею, в шостому овертаймі удача виявилася на боці «СКА-Неви», і рахунок в серії став 3-2. Шоста гра проходила на домашньому льоду армійців - в «хокейний місті» на Російському проспекті.

Після такої затяжний гри головний тренер «Динамо» Леонід Тамбиев пішов на серйозні зміни в складі. Основного воротаря всього сезону Олександра Самонова змінив Антон Тадиков. Серед польових гравців змінилося п'ять чоловік. У «СКА-Неви» було всього одна зміна - замість нападаючого Іллі Гребенникова був заявлений Антон Жихарєв з третьої ланки. При цьому відразу кілька гравців у армійців в цьому сезоні встигли зіграти в плей-офф за молодіжну команду «СКА-1946», а хтось ще й за першу команду, як, наприклад, Єгор Риков. Але рекордсменом став 20-річний Павло Кукштель, який з урахуванням виступу за молодіжну збірну відіграв більше 90 матчів за цей сезон. Можливо, саме фактор більш свіжої крові і зіграв вирішальну роль в шостому матчі фіналу ВХЛ.

Однак не все так було очевидно спочатку. Перший гол команди забили лише в другому періоді. Нападаючий Сергій Шестаков відзначився у «Динамо». Через півтори хвилини армієць Максим Мальцев зрівняв рахунок. Час минав, але команди ніяк не хотіли забивати ще. Глядачі та журналісти занервували. «Тільки не ще один овертайм», - жалібно промовив один з фотокореспондентів, який відпрацював в минулій грі від дзвінка до дзвінка.

До кінця третього періоду залишалося менше п'яти хвилин, коли Дмитро Молодцов нарешті вивів «Динамо» вперед. Передчуваючи перемогу, кілька динамівців вискочили з лави запасних привітати Молодцова з голом, але вчасно схаменулися і повернулися назад. Остання хвилина вийшла дуже нервовою. Головний тренер «СКА-Неви» Євген Попіхін поміняв воротаря на шостого польового. Армійці, граючи в більшості, почали обстріл воріт Тадикова. У динамівців навіть не було жодного шансу, щоб більш-менш прицільно кинути по порожніх воротах суперника. Але все-таки вони вистояли, і з фінальною сиреною з криками і криками всі гравці, тренери та персонал «Динамо» вистрибнули на лід, святкуючи першу в історії клубу перемогу.

Треба віддати належне «СКА-Неві»: після вручення срібних медалей вони не втекли відразу з льоду, а залишилися привітати суперника з врученням головного призу ВХЛ - Кубка Петрова.

- Це була дуже цікава серія, - тут же, на льоду, прокоментував поразку Попіхін. - Ми боролися і дуже старалися. Думаю, що на початку ніхто не думав, що серія буде такою наполегливою. Пацани виклалися повністю. Я вітаю «Динамо», але наша команда з характером, билася до кінця. Я пишаюся своїми пацанами. Зараз важко сказати, чи вплинула на нас якось попередня 7-годинна гра. Програли, значить, програли. Ну а так я скажу: молодці хлопці, просто молодці.

- Ой, у мене зараз стільки емоцій, ви просто не уявляєте, - відповідав на питання «Фонтанки» вже Тамбиев. - Це перший мій тренерський фінал, перший мій тренерський кубок. Спасибі хлопцям, керівництву.

- Чи не занервували, коли гравці кинулися вас качати?

- Нє-нє, вони ж міцні, сильні.

- Коли до кінця гри залишалося п'ять хвилин, а рахунок був нічийним, не злякалися ще одного овертайму?

- Ха-ха. Ні, коли йде гра, ти ні про що таке не думаєш.

- Багато чуток ходить, що «Динамо» може в КХЛ заявитися. Ось ця команда могла б гідно виступати в КХЛ вже зараз?

- Думаю, додати 4 - 5 легіонерів, і ми б точно не загубилися в КХЛ. Останніми точно не були б.

- Ви продовжите працювати в «Динамо»?

- Поки не можу відповісти на це питання.

- Але хотіли б?

І тут Тамбиев якось дивно задумався.

- Ну ... хотів би, Напевно, хотів би. Та хотів би.

Спишемо цю незручну затримку на бурю емоцій, які переповнювали тренера в той момент.

У чемпіонській роздягальні вже все було готово до святкування. На столі стояли 52 пляшки шампанського і пластикові стаканчики, які опинилися тут зовсім зайвими. Шампанське наливали в Кубок Петрова. Були сказані всі обов'язкові для таких випадків слова.

- Тепер нам буде про що розповісти в старості, - підвів підсумок Тамбиев.

Раптом звідкись із глибини роздягальні вибіг з музичної колонкою захисник Ілля Назаревич.

- Тихо-тихо, - попросив він і врубав на всю гучність хіт популярного репера Face «Я кидав захід». Вся роздягальня хором підхопила головний рефрен цієї пісні. На вже неабияк намоклі фотоапарати і відеокамери журналістів полетіли нові бризки шампанського. Свято тільки починався.