(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Дзанарді повернувся в автогонки після довгої перерви. Йому 51 рік, але він фінішував п'ятим

Алекса Дзанарді світ знає як людини з алергією на слово «неможливо» . До 2001 року він був досить непоганим пілотом з двома повними сезонами в «Формулі-1» і двома титулами в американській серії CART (прообраз «Індікар»). Однак 17 років тому він потрапив у жахливу аварію на німецькій трасі «Лаузіцрінге» і залишився без ніг.

Однак нещасний випадок не зломив пілота. Він доклав усіх зусиль для відновлення і вже два роки по тому в 2003-му проїхав 13 кіл за кермом боліда CART.

А в 2006-му він навіть протестував болід «Формули-1».

Також Сандро повернувся і в гонки: з 2005 по 2009 роки він виступав в WTCC за «БМВ», де виграв чотири заїзди і ще п'ять разів піднявся на подіум. Потім він завершив кар'єру і повернувся лише на 2014-й для сезону в Blancpain Sprint Series (два фінішу в топ-10).

У перерві між гонками ж Дзанарді зайнявся велоспортом і доріс до атлета світового рівня: всього на його рахунку чотири золоті медалі Параолімпіад Лондона і Ріо і ще два срібла. Також він 10 разів ставав чемпіоном світу, а на останньому турнірі в Маньяго завоював бронзу.

В офіційних автогонках Алекс не брав участі з завершення сезону в Blancpain - але недавно німецький чемпіонат ДТМ вирішив провести нічний заїзд в італійському Мізано і запросив відомого пілота. Дзанарді погодився, хоча перед ним стояла неймовірно складне завдання не просто доїхати до фінішу в темний час доби, а й зробити це в 51 рік на важкій в управлінні «БМВ M4 ДТМ» з використанням незвичного контролю. На попередніх машинах героя Болоньї на кермо завжди переносили лише педаль газу, залишаючи гальмо на місці - і Сандро тиснув на нього протезом з потрібною силою. Однак із сучасною машиною такий підхід не спрацював би.

«Якби я продовжував гальмувати протезом, як робив раніше, мені довелося б набагато важче, - погодився Алекс. - Але я відмінно освоївся. Все абсолютно відрізняється від того, до чого я звик. Я не стану швидше, але зі старою системою я б ніколи не зміг це зробити. Я не сідав за кермо гоночної машини більше двох років, але проїхав дуже багато кіл на машині, яку ніколи раніше не пілотував. Із попереднім рішенням це було б просто неможливо ».

У першій гонці Дзанарді зайняв 13-е місце, а от у другому заїзді показав відмінний для людини в його становищі пілотаж по мокрій трасі і навіть зумів зберегти шини - в результаті він разом з ще чотирма гонщиками виграв цілий піт-стоп у решти пелотону. Хоч швидкості у Сандро не вистачило для боротьби за подіум, він все одно фінішував п'ятим і зумів утримати відрив в цілих 12 секунд від лідера сезону Пола ді Реста. Виграв же заїзд 20-річний дебютант сезону і віце-чемпіон «Формули-3» Йоель Ерікссон (перша перемога і перший подіум в ДТМ).

«Краща жарт за весь уїк-енд! - відреагував він. - Я стара людина, не потрібно так приколюватися! ».

Але коли все підтвердилося, Сандро на радощах навіть покрутив пончики.

«Я дуже радий цьому результату - в моєму віці нечасто вдається відсвяткувати подібний гоночний успіх, - сказав Дзанарді після фінішу. - Я був досить швидкий і навіть не знав, що робити, коли переді мною раз по раз з'являлися повільні машини.

- Я був досить швидкий і навіть не знав, що робити, коли переді мною раз по раз з'являлися повільні машини

Серйозно, я дуже вдячний «БМВ» за цю можливість. Вони завжди вірили в мене. Така довіра - велика Божа ласка, і я щасливий, що зміг виправдати їх очікування. Сім'я ДТМ завжди залишиться у мене в серці. По-моєму, зараз ДТМ - найкраща і найбільш захоплююча серія в світі, навіть крутіше «Формули-1». Там немає такого високого рівня змагання ».