(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Єгипет - Камерун: огляд і рахунок матчу з футболу 05.02.2017, Кубок Африки - Footboom.com

Єгипет - Камерун 1: 2
    Голи: Ельнені 22 - Нкулу 59, Абубакар 88
    Єгипет: Ель-Хадарі, Фатхі, Хегазі, Габр, Ель Саїд, Варда, Хамед, Трезеге (Собхі 66), Ельнені, М.Салах, Ель-Мухамада
    Тренер: Ектор Купер
    Камерун: Ондо, Ойонго, Нгаду-нгаджу, Тейку (Нкулу 31), Фай, Джума, Сіані, Тамбов (Абубакар 46), Бассогог, Зуа, Бенджамін Муканджо
    Тренер: Уго Броос

На жаль, на жаль. Ектору Куперу так і не вдалося зняти прокляття, що тяжіє над ним з самого старту тренерської кар'єри - програний шостий великий фінал. Нагадаємо цей скорботний список: 1998, «Мальорка», кубок Іспанії; 1999 року, «Мальорка», Кубок Кубків; 2000, «Валенсія», Ліга чемпіонів; 2001, знову вона ж, знову той же турнір (так!); 2010 «Аріс», кубок Греції; і тепер ось це. Чи не подужала навіть «позитивна аура» збірної Єгипту, яка раніше вигравала фінал за фіналом ... Оборонна тактика «Фараонів», зі скрипом трималася на протязі всього турніру, у вирішальний момент все-таки дала тріщину. Уже після першого голу камерунця британський коментатор почав міркувати - мовляв, Єгипет відіграє зараз, як збірна Англії за часів Ерікссона, і може за таким же сценарієм потерпіти невдачу.

Саме це і сталося. Молода і маловідома за межами Африки збірна Камеруну, здавалося б, не йшла ні в яке порівняння з попередніми великими складами. Але «Неприборкані леви» по праву стали сьогодні вночі чемпіонами континенту, покаравши противника за надто «ерікссоновскій» футбол.

Втім, як раз в фіналі у Купера були об'єктивні причини грати від оборони. У єгиптян просто не залишилося центральних нападників. Основний, Мохсен, отримав важку травму ще в матчі з Марокко; резервний, Кахраба, перебрав карток в плей-офф. Був ще третій, Ахмед Магуб, але той не в кращій формі. В результаті сеньйор Ектор вибрав варіант з «помилковою дев'яткою», роль якої отримав вийшов зі старту Варда. Зате півзахист «Фаранонов» повинна була помітно посилитися в порівнянні з півфіналом - адже повернувся одужав «канонір» Ельнені!

У опонента Купера, бельгійця Уго Брооса, ніяких кадрових проблем не було, а тому він справедливо вирішив не винаходити велосипед і випустив ту ж саму основу, що і в переможному півфіналі проти Гани. Навіть молодий хавбек Джума, на груповій стадії який не зіграв ні хвилини, зберіг місце в старті після блискучого виступу в плей-офф. Сьогодні він, як і вся середня лінія Камеруну, стартував так собі. «Леви» швидко налагодили контроль над м'ячем, але організована лінія оборони єгиптян в першому таймі майже не давала супернику шансів, а ось контратаки у «Фараонів» виходили небезпечні. Вже на 2-й хвилині Салах промчав по правому флангу і зручно виклав м'яч Ель-Саїду. Той бив низом в дальній кут, і кіпер Ондо не без праці відвів загрозу. Камерун не почули попередження і в середині тайму отримали вже всерйоз. Знову провалився лівий фланг оборони, Варда у бровки відкинув назад на Салаха, а той черговим витонченим пасом вивів Ельнені на ударну позицію. Ойонго вже не встигав за «канонірів», а екс-запорожець Тейку марно кидався під удар. Ельнені потужно пальнув у ближній верхній кут, і молодий воротар «Львів» просто не встиг підняти рукавичку - 1: 0.

Тейку через кілька хвилин ще й травмувався на рівному місці, а єгиптяни майже без нервів дограли тайм. «Майже» - тому що занудьгував дідок Ель-Хадарі на 34-й хвилині ледь не привезли великі проблеми, коли грубо помилився на виході. На щастя для «Фараонів», у Бассогога м'яч з ноги зрізався і полетів кудись далеко. Але справжня спека почнеться тільки в другому таймі, коли інертного Тамбов змінив Венсан Абубакар.

З виходом форварда «Бешикташа» Камерун відразу заграв веселіше і винахідливішими. Під збільшеним тиском єгиптяни не протрималися й чверті години. На 59-й хвилині їм не вдалося подалі винести м'яч після кутового, і капітан «Левів» Бенджамін Муканджо зліва завантажив ще одну подачу на лінію воротарського. А там захисник Нкулу, який вийшов замість травмованого Тейку, перестрибнув Хегазі і зрівняв рахунок!

Приблизно так само Єгипет догрався і в півфіналі. Але тепер суперник, навчений гірким досвідом Буркіна-Фасо, знав, що до серії пенальті справа краще не доводити. Не можна сказати, що Камерун ось так відразу кинулися і затоптали опонентів. До останньої чверті години моментів біля воріт Ель-Хадарі майже не було, але потім втомлені «Фараони» явно підсіли. Спроби Зуа і Бассогога не принесли успіху, однак за п'ять хвилин до фінального свистка долю трофея вирішив Абубакар. І який же це був розкішний гол! Скинувши собі грудьми м'яч після дальнього закидання Сіані, Венсан ефектно перекинув снаряд через Габро і, не звертаючи уваги на скакав поруч Хегазі, пробив з розвороту в кут повз оторопів воротаря ... Єгиптяни скаржилися судді на нібито «небезпечну гру», але скасувати подібний гол було б злочином.