Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  Fedor Emelianenko emëroi vëllain më të ri Juda

  Sovetsky Sport botoi një letër të hapur nga mjeshtri i famshëm rus i arteve marciale të përziera - 41-vjeçari Fyodor Emelyanenko tek vëllai i tij, Aleksandri 36-vjeçar.

  Ky apel i Fyodor Emelianenko ishte një lloj përgjigjeje ndaj Aleksandrit në intervistën e tij të kaluar dhënë të njëjtit botim tre ditë më parë.

  Në këtë bisedë të sinqertë me gazetarët e "Sportit Sovjetik", Emelianenko Jr foli për marrëdhënien e tij të vështirë me vëllain e tij dhe "toadies" në mesin e bashkëpunëtorëve të tij më të afërt. Në veçanti, Aleksandri tërhoqi vëmendjen tek promotori - Vadim Finkelstein.

  Në një letër, Fedor ashpër komentoi mbi çdo gjë që vëllai i tij kishte thënë më parë dhe u ngrit për miqtë e tij.

  - Vjedhës je ti, Judë. Unë personalisht kërkova falje për ju jo një dhjetë vetë. Ju mund të më tregoni se çfarë doni, unë mund të qëndroj, por mos guxoj t'i fyeni të dashurit e mi. Përveç kësaj, ju nuk e njihni mjedisin tim dhe të gjithë ata që ju njohin ju ndihmuan dhe luajtën një rol të rëndësishëm në jetën tuaj. Dhe ju nuk ia vlen gishtin e tyre të vogël, kështu që nuk jeni në mjedisin tim.

  Dhe ju nuk ia vlen gishtin e tyre të vogël, kështu që nuk jeni në mjedisin tim

  - Për ju dhe mjedisin tuaj, unë nuk jam Fedya, por Fedor. Kritika ndaj Vadim Finkelstein është e pabazuar. A ka fituar Vadimi për ty? Përkundrazi humbi. Ai pagoi tarifat tuaja në Holandë dhe Kislovodsk, gjithashtu Vadim paguar për trajtimin tuaj. Përveç kësaj, ju mund të vini në restorantin "Flying Dutchman" me kompaninë dhe të largoheni pa paguar fare. Vadimi gjatë gjithë bashkëpunimit ju dha mbështetje të mirë!

  Gjithashtu në letër, Emelianenko Sr. disa herë kapi vëllain e tij në një gënjeshtër. Fedor tha se në një moshë të re, Aleksandri kishte shërbyer dënimin e tij në vende jo aq të largëta.

  - Ju fshehën nga të gjithë që keni shkuar në burg për herë të parë në moshën 18 vjeçare. Shpjegoi tatuazhet e tij vetëm si një hobi. Por ka më shumë se një duzinë fotografish me shokë, dhe dhoma nuk është aspak si një sallon tatuazhësh. Gjatë kësaj periudhe, njerëzit e mi të ngushtë ju ndihmuan shumë, por i keni thyer të gjitha marrëdhëniet me ta dhe i keni zbrazur me baltë pasi keni dalë nga burgu. "Është e neveritshme, është e keqe të flasësh për njerëzit që të mbështeten dhe të shqetësuar sinqerisht për ty", tha Fedor Emelyanenko.

  Është e neveritshme, është e keqe të flasësh për njerëzit që të mbështeten dhe të shqetësuar sinqerisht për ty, tha Fedor Emelyanenko

  Më parë, më i riu i vëllezërve Emelianenko deklaroi se në njëfarë kuptimi Fedor ishte fajtor për humbjen e tij nga luftëtarja e shquar kroat Mirko Filipoviç në 2004. Me sa duket, Aleksandri shkoi në një grindje me një rivale më të fortë, kështu që më vonë vëllai i tij më i madh do të kishte mundësinë për të mbrojtur rripin e tij në një luftë me Filipoviçin. Sidoqoftë, Fedor zbuloi arsyet e vërteta për humbjen e Aleksandrit, duke vënë në dukje se ai dhe trajneri i vëllait të tij e kanë shkurajuar fort atë nga kjo luftë.

  - Askush nuk ju detyroi të dilni për të luftuar me Krokop (Nickname Filipovich - Comm. Life). Nuk u kushtua vëmendje e mjaftueshme për trajnim, mënyra e sportit u shkel rregullisht. Unë kam kërkuar vazhdimisht për ju në shufrat dhe gjetën për të pirë pije alkoolike, - tha Fedor. - Ju thoni kudo që ju jeni një mjeshtër i sporteve në xhudo, por kjo nuk është e vërtetë. Ju jeni të gënjyer të gjithëve. Titulli i "mjeshtrit të sportit" që keni marrë vetëm pas burgut; dhe sambo, jo xhudo.

  Gjithashtu, Fedor në një intervistë me vëllain e tij e qortoi qartë historinë e tij për dashurinë e Biblës.

  - Si mund të thoni se jeni i krishterë dhe lexoni Biblën, por në të njëjtën kohë ju tregoni shaka vulgare dhe i atribuoni ato për mua. Mos guxoni të flisni gjëra të këqija në emrin tim dhe tregoni histori vulgare që i fyejnë njerëzit.

  Në fund të letrës, Fjodori e pyeti vëllain e tij për ndihmë, e cila, sipas mendimit të tij, mund të zotëronte me të vërtetë.

  - Në një nga intervistat që thua se mund të më ndihmoni. Por unë nuk e kuptoj se si ju, i sapo lëshuar dhe vazhdimisht shkelni regjimin, mund të ndihmoni. A është vetëm një - mos e turpëro emrin e prindërve dhe të minave!

  Burimi i

  A ka fituar Vadimi për ty?

  Каталог

  Категории товаров

  Новости

  Прыжки на батуте - как бизнес. История развития в России и некоторые факты.
  Подготовлено: "ЗВЕЗДА-ЦЕНТР", i Star, г. Москва www.batut.istar.su   Прыжки на батуте, как бизнес в Российской Федерации, начинает свою историю примерно в середине первого десятилетия начала двухтысячных

  Прыжки на скакалке
  Желаете сбросить лишние килограммы и укрепить мышцы? Причем хотите добиться результата в короткий срок? Выход есть! В ваших стремлениях вам помогут прыжки на скакалке. Мало того что это очень легко и

  Прыжки на скакалке
  При тотальной нехватке времени в современной жизни не каждый может выделить несколько часов для посещения фитнес центра. Поэтому в борьбе с лишним весом на помощь приходит скакалка. Скакалка для похудения

  Прыжки на скакалке
  Прыжки на скакалке помогают постоянно держать себя в тонусе и прекрасной физической форме. Вопреки распространённому мнению, они популярны не только у девушек. В своих тренировках скакалку используют

  Прыжки с выпадом в сторону
  Прыжки с выпадом в сторону - скользящие прыжки вдоль плоскости туловища, развивающие боковые мышцы ног (латеральные мышцы бедра) и поясницу. Поясница тренируется за счет наклонов вниз. Спина должна быть

  Прыжки от Целлюлита на скакалке. Зачем: 8-пунктов в роли ответа.
  Знакомая нам с детства «прыгалка» способна заменить многие тренажеры и даже курсы массажа! Думаете реально совместить в одном занятии активный расход калорий, массаж проблемных зон и избавление от целлюлита,

  Прыжки на скакалке для начинающих. Советы и рекомендации. Польза, основные, упражнения, противопоказания, похудения
  В детстве прыжки со скакалкой являются популярным развлечением. Девочки и мальчики упражняются с инвентарем, прыгая на одной или двух ногах, скрещивая руки, продвигаясь в различных направлениях. Польза

  Сборная России по прыжкам в воду выиграла две медали на Олимпиаде
    ЛОНДОН, 12 июл - РИА Новости, Вероника Гибадиева. Российская сборная по прыжкам в воду, одержав одну победу, завоевала две медали на Олимпийских играх в Лондоне. Обе медали были выиграны россиянами

  Игры прыжки в воду с вышки, трамплина
  Прыжки в воду с вышек и трамплинов Краткое содержание статьи: Прыжки в воду с огромной высоты становятся все более популярными. Множество зрителей готовы ради такого экстрима собраться возле экранов

  Прыжки в воду в Пензе - дайвинг, федерация, сайт
  Дайвинг один из подвидов прыжков в воду Краткое содержание статьи: Прыжки в воду это водный вид спорта, который заложил свою историю еще в древние времена. Еще по памятникам можно понять то, что прыжки

  Контакты:

  Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  ТЦ "Южная галерея", ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю

  Информация для вас

  - Оплата в рассрочку

  Корзина

  Корзина пуста