(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Формула 1. Гран-прі Китаю 2018 - як Ріккардо всіх об'їхав (звіт про гонці)

15:27, 15 квітня 2018 р.

Пройшов 15 квітня третій етап 69-го чемпіонату світу "Формула 1" - Гран-прі Китаю. 56 кіл по 5,45 км кожен - всього гонщикам належало проїхати 305 км.

Переможцю гонки в 2018 році на подолання дистанції знадобилося трохи більше ніж півтори години. Але ці півтори години стали найцікавішими в поточному сезоні.

Але ці півтори години стали найцікавішими в поточному сезоні

Другий етап поспіль перший ряд стартового поля зайняли пілоти Ferrari. Себастьян Феттель напередодні гонки виграв кваліфікацію з абсолютним рекордом траси - 1 хвилина 31,095 секунди. Всього 87 тисячних секунди програв йому Кімі Райкконен. На другому ряду розташувалися пілоти Mercedes - Валттері Боттас і Льюїс Хемілтон. Нагадаємо, також виглядала стартова решітка в Бахрейні, тільки британець, ставши четвертим в кваліфікації, через штраф стартував з 9-ї позиції.

Нагадаємо, також виглядала стартова решітка в Бахрейні, тільки британець, ставши четвертим в кваліфікації, через штраф стартував з 9-ї позиції

Єдиним пілотом, який отримав штраф в Китаї, став Маркус Ерікссон з Sauber - за перевищення швидкості під жовтими прапорами шведа покарали втратою п'яти місць на старті. Але він був в кваліфікації останнім, а це значить, що він в будь-якому випадку стартував б 20-м. А ось Даніель Ріккардо, якому після вибуху мотора в ході третього тренування змінили силову установку, штрафу уникнув - все замінені елементи входять в число дозволених до заміни по ходу сезону. Механіки Red Bull встигли відновити болід австралійця і він виїхав в самому кінці першого кваліфікаційного раунду і в підсумку завоював 6-у стартову позицію.

Механіки Red Bull встигли відновити болід австралійця і він виїхав в самому кінці першого кваліфікаційного раунду і в підсумку завоював 6-у стартову позицію

У 2017-му році Гран-прі Китаю виграв стартував з поула Льюїс Хемілтон, на рахунку якого всього п'ять перемог в Шанхаї - британець був першим також в 2008, 2011, 2014 і 2015 роках. Крім пілота Mercedes, з діючих пілотів, гонку в Китаї двічі вигравав Фернандо Алонсо (2005 і 2013). По одній перемозі у Себастьяна Феттеля (2009) і Кімі Райкконена (2007).

По одній перемозі у Себастьяна Феттеля (2009) і Кімі Райкконена (2007)

Відразу після старту стався розмін позицій, причому не пощастило гонщикам стартував з парних місць. Феттель зберіг перше місце, Боттас проїхав Райкконена і став другим, а Хемілтона обігнав Макс Ферстаппен, який відсунув пілота Mercedes на п'яту позицію. Але чинний чемпіон не довго терпів подібну нахабність молодого голландця, і повернув собі 4-у позицію, позаду Кімі.

Але чинний чемпіон не довго терпів подібну нахабність молодого голландця, і повернув собі 4-у позицію, позаду Кімі

Черговий розмін позицій стався після 20-го кола, коли лідери відправилися за свіжою гумою. Першим в бокси вирушив Льюїс Хемілтон, потім його напарник Валттері Боттас. Після пілотів Mercedes за новими шинами заїхав Себастьян Феттель, в результаті виїхав після піт-стопа позаду Боттас. Лідером же став Райкконен, до цього моменту не заїжджати в бокси, який взявся стримувати свого земляка з "Мерседес", що дозволило Феттелю наблизитися. Але Боттас не став відсиджуватися за Кімі, і вельми агресивно обійшов пілота "Феррарі", який після цього відразу звернув у бокси.

Але Боттас не став відсиджуватися за Кімі, і вельми агресивно обійшов пілота Феррарі, який після цього відразу звернув у бокси

Через кілька кіл стався можливо найважливіший момент в гонці - зіткнулися П'єр Гасли і Брендон Хартлі. Контакт болідів Toro Rosso став причиною появи на трасі маси уламків і виїзду реального пейс-кара - спеціально підготовленого Mercedes-AMG GT R , Яким керував беззмінний Бернд Майллендер. Ферстаппен і Ріккардо вирушили за новим комплектом шин, а заборона на обгони дозволив Хемілтону впритул наблизитися до Феттелю - болід Ferrari опинився між двох "Мерседесів". При цьому всі троє зайвою можливістю "перевзутися" не скористалися.

При цьому всі троє зайвою можливістю перевзутися не скористалися

Слідом за лідерами виїхали "газовані" пілоти на свіжих шинах, що дозволило їм спочатку обігнати Райкконена, а потім Хемілтона - британець спочатку відбив атаки Ферстаппена, якому довелося виїхати за межі траси, а ось Ріккардо зміг обійти Хема, і вийти на третю позицію. Після чого австралієць наздогнав Феттеля і не став милуватися задньою частиною боліда Ferrari, обігнавши німця. А потім Ріккардо, який стартував лише шостим, завдяки свіжим шинам, "з'їв" і Боттас, і очолив гонку.

А потім Ріккардо, який стартував лише шостим, завдяки свіжим шинам, з'їв і Боттас, і очолив гонку

Напарник Ріккардо - Макс Ферстаппен, не став відсиджуватися ззаду, і вирішив також прориватися вперед. Однак завзяття голландця було винагороджено НЕ обгонами, а зіткненням з болідом Себастьяна Феттеля, і розвороту обох машин. Обидва разом відкотилися вниз - Макс на 5-е, а Феттель - на 7-е місце. Льюїс Хемілтон був змушений об'їхати боліди суперників і пропустити Райкконена. За цей інцидент пілотові Red Bull вліпили 10-секундний штраф.

За цей інцидент пілотові Red Bull вліпили 10-секундний штраф

Ну а поки відбувалися всі ці "розборки", Даніель Ріккардо спокійно доїхав до своєї першої в поточному сезоні перемоги, яка також стала для нього шостий в кар'єрі. Крім цього, австралієць проїхав в гонці найшвидший круг - 1 хвилина 35,785 секунди, і, природно, став "Гонщиком дня". Сам Ріккардо після гонки заявив: "Це було дуже і дуже весело. Здається, я не виграю нудні гонки".

Здається, я не виграю нудні гонки

Друге і третє місця зайняли два фінських гонщика - Валттері Боттас (Mercedes) і Кімі Райкконен (Ferrari), відповідно. Крім них в ТОП-10 фінішували Макс Ферстаппен (Red Bull), Льюїс Хемілтон (Mercedes), Ніко Хюлькенберг (Renault), Фернандо Алонсо (McLaren), Себастьян Феттель (Ferrari), Карлос Сайнс (Renault) і Кевін Магнуссен (Haas). Через 10-секундного штрафу в підсумковому протоколі Ферстаппен опустився на 5-е місце, а Хемілтон піднявся на 4-е. А Сергій Сироткін знову у другому десятку - росіянин фінішував 16-м.

А Сергій Сироткін знову у другому десятку - росіянин фінішував 16-м

Після гонки Льюїс Хемілтон поскаржився на відсутність швидкості. Керівник команди Mercedes Тото Вольф також зазначив що в цілому уїк-енд не вдався і заявив про тактичному прорахунку. Однак, після трьох етапів, колектив з Бреклі вийшов в лідери "Кубка конструкторів" - 85 очок. Всього один бал йому програє Scuderia Ferrari. Третє місце в командному заліку повернула собі Red Bull Racing. В особистому заліку як і раніше лідирує Себастьян Феттель (Ferrari), який взяв в Китаї всього 4 очки - всього 54 бали після трьох Гран-прі. Льюїс Хемілтон, який іде другим, завдяки вищому фінішу наблизився до свого головного суперника - 45 очок. Замикає ТОП-3 його напарник Валлтері Боттас - 40 очок.

Замикає ТОП-3 його напарник Валлтері Боттас - 40 очок

Наступний етап - Гран-прі Азербайджану, який в минулому році був також багатий на події, і який виграв Даніель Ріккардо. Чи зможуть Red Bull і австралієць повторити свій успіх? Або ми нарешті станемо свідками колишньої видали Mercedes? Скільки все-таки команд будуть боротися за чемпіонський титул - дві або три? Чи поїде Williams? Дізнаємося через два тижні - Гран-прі Азербайджану пройде з 26 по 29 квітня.

Текст: Олексій Філімонов.

Чи зможуть Red Bull і австралієць повторити свій успіх?
    Або ми нарешті станемо свідками колишньої видали Mercedes?