(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Формула 1. Гран-прі Великобританії 2018 - звіт про гонці

Будинки стіни допомагають. Ця народна мудрість відома практично кожному. Особливо спортсменам, у яких на домашньому полі, здається, завжди трохи більше бажання перемогти. Хоча б для того, що б ці самі стіни не розчарувати. І вже звичайно для того, щоб доставити масу задоволення своїм "домочадцям", тобто вболівальникам.

Однак не завжди домашні стіни приходять на допомогу. Доказ тому черговий, десятий етап "Формули 1", який 8 липня пройшов в Сільверстоуні.

Останнім часом Гран-прі Великобританії, домашній для Льюїса Хемілтона, був справжнім святом для британського пілота і його прихильників - пілот Mercedes, чия база теж, до речі, знаходиться в британському Бреклі, вигравав гонку на Сільверстоуні чотири роки поспіль, з 2014-го по 2017-й. І був, звичайно ж, не проти відзначити п'яту поспіль вікторію ...

І все, здавалося, до цього йшло. Уже в першій п'ятничному тренуванні Хемілтон став найшвидшим. Правда в другій сесії кращий час кола показав Себастьян Феттель, але в суботу, в третій вільній сесії, Льюїс знову виявився швидшим. Справедливості заради варто відзначити, що Феттель третє тренування недокатал - пілот Ferrari відправився до лікарів зі скаргами на болі в шиї, але медики сказали, що все в порядку.

У кваліфікації протистояння пілотів Mercedes і Ferrari продовжилося. Перший сегмент виграв Феттель, але другий і третій залишилися за Хемілтоном. причому британець виграв поул з рекордом траси - 1 хвилина 25,892 секунди. Феттель, а також його напарник Кімі Райкконен, стали другим і третім, відповідно. Відзначимо, що в 2017-му результат кваліфікації був таким же - Mercedes і дві Ferrari, ось тільки німець рік тому став третім, а фін - другим.

Трохи статистики. Як ми писали на початку статті, Льюїс Хемілтон чотири рази поспіль ставав кращим на Гран-прі Великобританії. Всього ж у британця п'ять перемог вдома - першу перемогу в Сільверстоуні він здобув ще в складі McLaren-Mercedes в 2008 році. Крім нього Гран-прі Великобританії, з діючих пілотів, двічі вигравав Фернандо Алонсо (2006 і 2010), і по разу Кімі Райкконен (2007) і Себастьян Феттель (2009).

Свої останні три перемоги в Сільерстоуне Льюїс Хемілтон здобув стартував з поула. Але в 2018-му пілот Mercedes трохи "проспав" старт, ніж негайно скористався головний суперник британця Себастьян Феттель з Ferrari. Льюїс кинувся було в погоню, але наздогнати німця йому не дозволив ще один пілот на червоному боліді - Кімі Райкконен, який зачепив заднє колесо на машині британця, через що той розвернувся. Фінн був покараний за це 10-секундним штрафом, але гонка для Хемілтона вже була зіпсована.

Опинившись в хвості, діючий чемпіон став швидко прориватися вперед, і до середини гонки з 52 кіл наздогнав лідируючу групу. А після низки піт-стопів у суперників зміг навіть дістатися до другої позиції. Однак коли його зазвали в бокси за свіжою гумою, Хемілтон повернувся на трасу 6-м.

Однак коли його зазвали в бокси за свіжою гумою, Хемілтон повернувся на трасу 6-м

А потім "на допомогу" прийшли Маркус Ерікссон і Бернд Майлендер на автомобілі безпеки - останній з'явився на трасі після того, як пілот Sauber зробив безуспішну спробу проїхати поворот з відкритим крилом. Через це на 33-му колі шведський гонщик вилетів з траси і смачно вкарбувалися в відбійники, тим самим достроково закінчивши гонку. Ну а реальний автомобіль безпеки став збирати за собою пелотон. Гонщики, яким в даному режимі заборонено обганяти, дружно вирушили за свіжими шинами, а пілоти Mercedes, які прийшли на зміну гуму трохи раніше, залишилися на трасі. І до моменту рестарту лідером був Боттас, а Хемілтон став третім - відразу за Феттелем.

І до моменту рестарту лідером був Боттас, а Хемілтон став третім - відразу за Феттелем

Можливо, гонку команда Mercedes знову програла саме через те, що не привела своїх пілотів на піт-стоп. Нехай шини у Боттас і Хемілтона і проїхали зовсім небагато, але все-таки "Софт", який отримали пілоти Ferrari, виявився швидшим, ніж "Медіум" на болідах "Мерседес". Це довів Себастьян Феттель. який за п'ять кіл до фінішу ефектно обійшов Боттас в боротьбі за перше місце. А потім відірвався від Хемілтона, який програв йому на фініші 2,3 секунди.

А потім відірвався від Хемілтона, який програв йому на фініші 2,3 секунди

Таким чином Феттель став переможцем Гран-прі Великобританії - вдруге своїй кар'єрі. Це вже 4-я в сезоні перемога пілота Ferrari в сезоні. І 51-я в кар'єрі - за цим показником він зрівнявся з Аленом Простому. Другим фінішував Хемілтон, а третім - Райкконен, який в боротьбі за бронзу обігнав Валттері Боттас.

Другим фінішував Хемілтон, а третім - Райкконен, який в боротьбі за бронзу обігнав Валттері Боттас

Також в ТОП-10 увійшли Даніель Ріккардо (Red Bull), Ніко Хюлкенберг (Renault), Естебан Вікон (Force India), Фернандо Алонсо (McLaren), Кевін Магнуссен (Haas) і П'єр Гасли (Toro Rosso). Правда пілота "молодших биків" після гонки покарали 5-секундним штрафом за контакт з Серхіо Пересом, і тому пілот Force India став 10-м, а Гасли опустився на 13-е місце - якраз перед росіянином Сергієм Сироткіна, який знову виявився останнім з добралися до фінішу - 14-м.

Правда пілота молодших биків після гонки покарали 5-секундним штрафом за контакт з Серхіо Пересом, і тому пілот Force India став 10-м, а Гасли опустився на 13-е місце - якраз перед росіянином Сергієм Сироткіна, який знову виявився останнім з добралися до фінішу - 14-м

До речі, що стосується тих, хто вибув. Першим гонку закінчив Брендон Хартлі - пілот Toro Rosso, що розбив болід під час тренування і через це який не брав участі в кваліфікації, повинен-був стартувати з піт-лейн, але ледве виїхавши повернувся в бокси - проблеми з мотором. На 18-му колі закінчилася гонка для Шарля Леклера з Sauber - йому погано закріпили колесо під час піт-стопа. Пізніше в стіну в'їхав його напарник Маркус Ерікссон. На 38-му колі зіткнулися Роман Грожан (Haas) і Карлос Сайнс (Renault). І на 46-му колі вилетів в гравій Макс Ферстаппен (Red Bull) - голландець зміг повернутися на трасу, але через два кола зійшов через заклинив коробки передач.

Тритижневий гоночний марафон в "Формулі 1" закінчився перемогою Себастьяна Феттеля, яку він і його команда здобули в самому серці своїх головних суперників - в Великобританії. Завдяки цьому він залишився лідером в особистому заліку (171 бал), а його відрив від йде другим Хемілтона збільшився з одного до 8 очок. На третьому місці Кімі Райкконен (117 очок). Два боліда в ТОП-3 також дозволили Ferrari ще трохи відірватися від Mercedes в "Кубку конструкторів" - 287 очок проти 267. Замикає трійку лідерів Red Bull - 199 очок.

Замикає трійку лідерів Red Bull - 199 очок

Попереду в учасників чемпіонату двотижневу перерву, після чого вони знову зустрінуться в Німеччині. Що чекає нас на Хоккенхаймрінг? Ferrari продовжить свій рух до чемпіонства, або Mercedes поверне собі втрачені позиції? А може знову переможе хтось третій? Дізнаємося дуже скоро - Гран-прі Німеччини пройде з 20 по 22 липня.

Текст: Олексій Філімонов.

Що чекає нас на Хоккенхаймрінг?
    Ferrari продовжить свій рух до чемпіонства, або Mercedes поверне собі втрачені позиції?