Гандбол. Суперліга. Огляд перших матчів 1/2 фіналу. Плей-офф

"Портовик -" Мотор "- 25:28, handball.motorsich.com

Чемпіонат України. Чоловіки. Суперліга. Плей-офф. 1/2 фіналу. Перші матчі.

Портовик (Південний) - Мотор (Запоріжжя) - 25:28 (11:13).

Пв: Захаров (6), Козакевич (5), Полторацький (4). М: Жук (6), Кубатко (5), Афлітулін, Бурка, Семіков (по 4).

Динамо (Полтава) - ЗТР (Запоріжжя) - 24:30 (14:15).

Д: Бутенко, Любченко (по 8), Тюкін (4). З: Зотов (7), Пєсков, Пронін (по 6), Карамишев (5).

5-8 місця. Перші матчі. ЗНТУ-ЗАС (Запоріжжя) - Буревісник (Луганськ) - 10: 0.

Політехнік (Донецьк) - Будівельник (Бровари) - не відбувся.

Згідно з Регламентом чемпіонату України серії ігор плей-офф повинні проводитися до двох перемог. Першими свій майданчик випробували команди стоять в турнірній таблиці після першого етапу чемпіонату нижче опонентів.

Матч а Південному почався при шумовий підтримки місцевої аудиторії вболівальників, які на цей раз змогли перекричати запорізьку шумову фан-групу. Сумбурне початок матчу. З безліччю помилок з обох сторін. До 9-й хвилині забито всього три голи і все в ворота «Портовика».

При цьому встигли «відзначитися» Олександр Семіков і Едуард Захаров, чи не реалізували семиметрові кидки. «Мотор» веде гру і постійно попереду на 3 - 4 м'ячі. На 27-й хвилині 9:13. Однак, перед перервою Артем Козакевич зміг забити два голи.

У перші дві хвилини другої половини гри «Портовик» рахунок зрівняв. Далі рівновагу. Потім пішли «гойдалки». 48-я хвилина - 21:20. Ось чотири м'ячі поспіль у ворота господарів. Тричі відзначився правий крайній Юрій Кубатко. Цей перевагу «Мотору» вдалося зберегти до кінця гри.

У Полтаві на матч проти ЗТР динамівці в протокол включили тільки 13 виконавців. В лазарет команди вирушили лівий напівсередній Олександр Косяк і центральний захисник Дмитро Онищук. Покинув команду воротар Андрій Камишов.

Весь матч в «рамці» провів Вадим Бражник, скажімо прямо, показав не найкращу свою гру, відбив всього 9 кидків з 39. Сергій Любченко працював на двох фронтах: атаці і захисті, що рідко буває. Працював так, що двічі віддалявся з майданчика. Так само грав і лівша Максим Бутенко, тільки у нього одне видалення. Юрія Хауха лише епізодично на позиції розігруючого міняв Артем Шарко. Молоді Андрій Занімонец, Борис Левитський, а разом з ними і досвідчений Андрій Абрамов весь матч провели на «лавці».

Початок матчу видався рівним. Полтава забивала гол, ЗТР відповідав тим же. На 4-й хвилині 2: 2. А потім господарі за шість хвилин шість разів змусили капітулювати воротаря команди гостей Геннадія Комка.

Самі ж пропустили всього один гол. Рахунок змінився на 8: 3. Після сьомого пропущеного м'яча головний тренер ЗТР В'ячеслав Дідушенко взяв тайм-аут. А тут ще Комок, якому м'яч влучив у голову, покинув ворота. Борис Крючков вдало увійшов у гру і кілька разів виручив команду.

Розрив у рахунку став танути. На 25-й хвилині після голу юного Андрія Акименко на табло загорілися цифри 11:11. Ще деякий час були «гойдалки». Перед перервою ЗТР виграє один м'яч. За десять хвилин другого тайму голеадори ЗТР забили сім голів, а динамівці тільки три. «Плюс п'ять» для запорожців. У ворота повернувся Комок і став тягнути майже всі м'ячі. За весь матч капітан ЗТР відбив рівно половину кидків (14).

На 47-й хвилині за рахунку 22:24 у гостей дві хвилини штрафу отримує Олексій Пєсков. Граючи в меншості, запорожці, приспавши пильність динамівців, забивають два м'ячі. Обидва на рахунку лінійного Олега Зотова. У ці хвилини і стало ясно, що ЗТР перемогу в першому матчі серії не упустить.

Любителі гандболу змогли побачити інтернет-трансляцію матчу в Полтаві завдяки ГК ЗТР, який, не дивлячись на труднощі, зміг порадувати шанувальників цієї гри.

Другі матчі серії пройдуть 19 травня в Запоріжжі. Зустріч ЗТР - «Динамо» призначена на 17.00 в палаці спорту «ЗАБ", а «Мотор» - «Портовик» почнуть матч о 17.30 в СК «Мотор Січ». Шкода. Можливо, федерації гандболу України потрібно було вжити владу і розвести півфінальні серії по днях за прикладом чоловічої баскетбольної Суперліги, тим більше, що вони проводяться в одному місті.

А ось проведення матчів плей-офф за 5 - 8 місця викликає подив. «Буревісник» на гру в Запоріжжі проти «ЗНТУ-ЗАБ" не з'явився. Команда вже у відпустці. Геннадій Максимов, головний тренер луганського клубу сказав: «Немає грошей». «Буревіснику» зараховано технічну поразку. Ще один матч в Донецьку не відбувся. «Будівельник» не приїхав, а «Політехніка» теж не було в залі.

За словами головних тренерів броварського і луганського клубів Олександра Андрущенка та Геннадія Максимова, 4 березня три перерахованих вище клубу прийняли рішення не брати участь в іграх плей-офф в зв'язку з важким фінансовим становищем, а підсумкові місця залишити такими, якими вони були після першого етапу чемпіонату, про що письмово поставили федерацію до відома.

«ЗНТУ-ЗАБ" був проти такого рішення, так як планомірно готувався до плей-офф і посилається на Регламент та Положення про проведення чемпіонату, прийняті ще в червні місяці 2012 року. Здається, що і 19 травня гри не відбудуться. Тепер слово за федерацією. (Анатолій ВЛАСОВ)