(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Георгій Зантарая та 16-річна Дарина Білодід завоювали "золото" чемпіонату Європи з дзюдо

Дарина Білодід завоювала "золото" у ваговій категорії до 48 кг

У четвер українські спортсмени завоювали дві золоті медалі на чемпіонаті Європи з дзюдо, який проходить в столиці Польщі Варшаві.

Георгій Зантарая завоював "золото", ставши кращим у ваговій категорії до 66 кг. У попередньому раунді Зантарая переміг поляка Патрика Вавжічека, італійця Маттео Медвеса і білоруса Дмитра Минькова, а в півфіналі виявився сильнішим словака Матея Поляка. За золото Георгій боровся з 22-річним словенцем Адріаном Гомбочем, який на Олімпійських іграх в Ріо боровся за бронзу, але залишився без медалі. За три хвилини до кінця українець провів успішний кидок, уклавши суперника на лопатки, і отримав оцінку іппон. Це дозволило Зантарая вдруге в кар'єрі стати чемпіоном Європи. Перший раз Георгій виграв золото континентальної першості в 2009-му в Роттердамі, але тоді він виступав у ваговій категорії до 60 кг. В цей же дивізіоні наш дзюдоїст став чемпіоном світу в 2011-му.

Ще одну медаль для України - "золото" у ваговій категорії до 48 кг - завоювала 16-річна Дарина Білодід. На шляху до фіналу Білодід здолала більш досвідчених росіянку Марію Перську, сербку Міліцу Ніколіч і венгерку Єву Черновецького. У вирішальній сутичці молода українка зустрілася з ще однією росіянкою Іриною Боргова. В основний час суперниці не змогли виконати результативних прийомів, і доля золота вирішувалася на golden score. На 17-й секунді Дарина успішно кинула суперницю і стала чемпіонкою Європи.

Нагадаємо, що у вересні 2016- го Білодід виграла молодіжний чемпіонат Європи, на якому перемагала суперниць на 3-4 роки старший. Напередодні першості у Варшаві 16-річна киянка перемогла на престижному турнірі в Чехії.

У цій ваговій категорії виступала ще одна українка Марина Черняк, яка змогла дістатися до сутички за бронзу. Однак переможена Білодід в півфіналі угорка Єва Черновецький залишив Черняк без нагороди.