Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  Gjë i lënduar në gjunjë - çfarë duhet të bëjmë? Si ta largoni dhimbjen në nyjen e gju? Metodat e trajtimit të përbashkët të gjurit me dhimbje të forta. Roli i dietës në rikthimin e nyjeve të këmbëve. - Restaurimi i nyjeve dhe shpinës

  1. Si të "heqësh" dhimbjen në nyjen e gju?
  2. Ushtrimi Një - Metoda pendje
  3. Ushtroni dy lëvizje rrethore të gju
  4. Dhimbje të forta në nyjen e gju. Çfarë duhet të bëni

  Bashkimi i gjurit dhemb. Çfarë duhet të bëni Të tolerojë dhimbje të forta dhe më tej ose të kuruar dhe të harrojmë për dhimbjen? Por mjetet për këtë janë.

  Dhimbje të forta në nyjen e gjurit të shkaktuara nga artriti shkakton shumë probleme, jo vetëm kur ecin, por edhe në pushim. Pacienti është i inatosur, i shqetësuar, ankohet për pagjumësi, dobësi, dobësi.

  Si të lehtësoni vuajtjet? Ka mënyra për të zvogëluar dhimbjen. Në varësi të sëmundjes - artriti, artrozimi ose trauma e kërcit përdorin metoda të ndryshme të trajtimit të nyjeve të gjurit.

  Si të "heqësh" dhimbjen në nyjen e gju?

  Si të lëvizim nga faza akute e sëmundjes në fazën e faljes dhe për të përfunduar shërimin?

  Është e mundur të "lehtësohet" dhimbja e shkaktuar nga artriti ose artroza, ose për të zvogëluar nivelin e dhimbjes nga një lëvizje e vetme e një shkop magjik, nëse ka një shkop magjik. Nëse jo, mbajeni me durim dhe përdorni një kompleks që përbëhet nga vetëm dy ushtrime.

  Ushtrimi Një - Metoda pendje

  Metoda e lavjerrës është përdorur, në veçanti, në trajtimin e artrit dhe artroza. Thelbi i metodës është të përmirësojë qarkullimin e gjakut rreth nyjeve të gjurit për shkak të lëvizjeve të lehta osciluese. Kjo do të përmirësojë ushqyerjen dhe kullimin e toksinave dhe skorjeve.

  Përshkrimi i ushtrimit Përshkrimi i ushtrimit. Pika e sipërme e lavjerrës është fikse. Ju do të keni një gjunjë. Një tjetër pikë - e kundërta, në këtë rast - këmbë, bën lëvizje të vogla (!!!) osciluese.

  "Pendulum" - këmbën tuaj nga gju në këmbë - ju duhet të "rri" për të hequr ngarkesën nga gju. Për ta bërë këtë, mjafton që të uleni në tavolinë ose në një tjetër objekt të sheshtë, lartësia e të cilit do të jetë më e madhe se distanca nga gjuri deri në këmbë.

  Lëvizja "lavjerrja" duhet të jetë minimale në amplitudë (3-5 centimetra). Për kohëzgjatjen - 10 minuta. Nga frekuenca - çdo orë. Kjo është, çdo orë për 10 minuta ju i kushtoni vëmendje gjurit tuaj të sëmurë.

  Një lehtësim i vogël që do të ndjeni nga dita e parë e orës. Në të ardhmen, ju duhet të zhvilloni sukses. Gjithçka do të varet nga ju.

  Kohëzgjatja e ushtrimit të "lavjerrës" është disa javë nëse keni fazën fillestare të sëmundjes dhe disa muaj nëse sëmundja juaj është e shkallës së dytë ose më të madhe. Ju duhet të lundroni sipas mirëqenies tuaj dhe rezultateve të studimit.

  Ushtroni dy lëvizje rrethore të gju

  Skematikisht, veprimet e nxënësit janë përshkruar në figurë. Puna përfshin shumicën e nyjeve të të dy këmbëve. Për shkak të shtrirjes dhe tkurrjes së muskujve dhe ligamenteve, si dhe në stërvitjen e mëparshme, arrihet një përmirësim i tonit të enëve të të dy gjymtyrëve.

  Si rezultat, ata gradualisht rivendosin ushqimin që vjen përmes arterieve dhe rrjedhjen nëpër venat. Tensioni në indet është lehtësuar, sindroma e dhimbjes zvogëlohet. Një përshkrim i hollësishëm mund të gjendet në artikullin me titull " Ushtrimi për nyjet e këmbëve ".

  Paralelisht me zbatimin e këtyre dy ushtrimeve, duhet të vëzhgoni një dietë të caktuar. Kjo është një mënyrë e vetëdijshme për të filtruar atë që hyn në trup dhe, në veçanti, në bashkimin tuaj të sëmurë.

  Me një dietë ju nuk mund ta varfëroni trupin, duke refuzuar produkte të caktuara. Është e nevojshme që në mënyrë aktive të zëvendësohen proteinat e kafshëve me proteina të perimeve.

  Jepini të përbashkët çfarë i nevojitet për funksionimin normal të saj. Rekomandimet për dietë do të gjeni në artikullin " Ushqimi për artriti dhe artrozë ".

  Nëse dhimbjet arthritic vazhdimisht ndjekin, atëherë i gjithë trupi duhet të shërohet. Mbi të gjitha, detyra e njohur nga doktori i shkencave mjekësore dhe profesori i njohur në Perëndim do t'ju ndihmojë me këtë detyrë. Bubnovsky Sergej Mikhailovich . Ju mund të mësoni për këtë duke klikuar në linkun e mësipërm.

  Në mënyrë që të merrni ndihmë efektive në një çështje kaq të rëndësishme për ju, si rivendosja e shëndetit tuaj, pavarësisht sa e pazakontë është për dikë, duhet të filloni trajtimin me Perëndinë, lutje .

  Së pari ju duhet të lexoni lutjen "Ati ynë". Ju do të gjeni tekstin në artikullin "Lutje të efektshme për leximin e përditshëm".

  Dhimbje të forta në nyjen e gju. Çfarë duhet të bëni

  Në rastin e artritit, artrozës, përdhes, për të lehtësuar lehtësisht dhimbjet e forta në nyjen e gjurit në kabinetin e mjekësisë në shtëpi, është e mjaftueshme që të mbahen përsëri (me analogji me ushtrimet) vetëm dy barna - dimexide dhe ketonal Në rastin e artritit, artrozës, përdhes, për të lehtësuar lehtësisht dhimbjet e forta në nyjen e gjurit në kabinetin e mjekësisë në shtëpi, është e mjaftueshme që të mbahen përsëri (me analogji me ushtrimet) vetëm dy barna - dimexide dhe ketonal. Ata veprojnë shpejt dhe me efikasitet. Si t'i përdorim ato është përshkruar në artikullin " Heqja e dhimbjeve akute ".

  Për të njëjtin qëllim, një ilaç efektiv Harpago gel (prodhuar nga Arkofarm - Francë) përdoret për artrozë. Lexoni më shumë në artikull. "Si ta largoni dhimbjen në një të përbashkët?"

  Me sa duket, këshilla e mëposhtme do të jetë e dobishme për ata që luajnë sport. Nëse një pjesë e kërcit ka dalë në nyjen e gju, një person mund të përjetojë dhembje shumë të rënda. Çfarë duhet të bëni në këtë rast? Terapisti manual Gitt Vitaly Demjanovich këshillon në radhë të parë të qetësohet dhe në asnjë rast të mos tregojë heroizëm, duke kapërcyer dhimbjen.

  Pastaj, nëse është e mundur, lehtësoni gjurin e përbashkët. Për ta bërë këtë, uluni në një karrige, por mos u grumbulloni. Për të ndalur dhimbjen, duke u mbështetur në gishtin e këmbëve dhe duke tundur pak këmbën, me shumë kujdes bëj këmbën lart e poshtë, duke zgjeruar kështu hapësirën e përbashkët.

  Pas disa minutash, vetë dhimbja kalon. Lexoni më shumë për këtë dhe ushtrime të tjera. Dr Gitta në restaurimin e nyjeve mund të gjendet duke klikuar në linkun.

  Për dhimbje të forta që shoqërohen me inflamacion të përbashkët, rekomandohet që të aplikohen trajtime bimore që kanë anti-inflamatore ( boronicë , Bari grurit, horsetail , qeni u rrit), diuretik ( plakun e zi , kamomil, trëndafil i egër), qetësues (kamomil, sabelnik kënetë) dhe anestezia (hithër, piper, piper chilli).

  Në të ardhmen është e këshillueshme që të përdoren infuzionet dhe zierjet e bimëve, duke normalizuar metabolizmin. Për shembull, gjemba e qumështit.

  Për metodat e aplikimit të bimëve të mësipërme mund të lexoni duke klikuar në lidhje, si dhe në kategorinë " Arthritis - trajtim bimor ".

  Si të "heqësh" dhimbjen në nyjen e gju?
  Si të lehtësoni vuajtjet?
  Si të "heqësh" dhimbjen në nyjen e gju?
  Si të lëvizim nga faza akute e sëmundjes në fazën e faljes dhe për të përfunduar shërimin?
  Si ta largoni dhimbjen në një të përbashkët?
  Çfarë duhet të bëni në këtë rast?

  Каталог

  Категории товаров

  Новости

  Прыжки на батуте - как бизнес. История развития в России и некоторые факты.
  Подготовлено: "ЗВЕЗДА-ЦЕНТР", i Star, г. Москва www.batut.istar.su   Прыжки на батуте, как бизнес в Российской Федерации, начинает свою историю примерно в середине первого десятилетия начала двухтысячных

  Прыжки на скакалке
  Желаете сбросить лишние килограммы и укрепить мышцы? Причем хотите добиться результата в короткий срок? Выход есть! В ваших стремлениях вам помогут прыжки на скакалке. Мало того что это очень легко и

  Прыжки на скакалке
  При тотальной нехватке времени в современной жизни не каждый может выделить несколько часов для посещения фитнес центра. Поэтому в борьбе с лишним весом на помощь приходит скакалка. Скакалка для похудения

  Прыжки на скакалке
  Прыжки на скакалке помогают постоянно держать себя в тонусе и прекрасной физической форме. Вопреки распространённому мнению, они популярны не только у девушек. В своих тренировках скакалку используют

  Прыжки с выпадом в сторону
  Прыжки с выпадом в сторону - скользящие прыжки вдоль плоскости туловища, развивающие боковые мышцы ног (латеральные мышцы бедра) и поясницу. Поясница тренируется за счет наклонов вниз. Спина должна быть

  Прыжки от Целлюлита на скакалке. Зачем: 8-пунктов в роли ответа.
  Знакомая нам с детства «прыгалка» способна заменить многие тренажеры и даже курсы массажа! Думаете реально совместить в одном занятии активный расход калорий, массаж проблемных зон и избавление от целлюлита,

  Прыжки на скакалке для начинающих. Советы и рекомендации. Польза, основные, упражнения, противопоказания, похудения
  В детстве прыжки со скакалкой являются популярным развлечением. Девочки и мальчики упражняются с инвентарем, прыгая на одной или двух ногах, скрещивая руки, продвигаясь в различных направлениях. Польза

  Сборная России по прыжкам в воду выиграла две медали на Олимпиаде
    ЛОНДОН, 12 июл - РИА Новости, Вероника Гибадиева. Российская сборная по прыжкам в воду, одержав одну победу, завоевала две медали на Олимпийских играх в Лондоне. Обе медали были выиграны россиянами

  Игры прыжки в воду с вышки, трамплина
  Прыжки в воду с вышек и трамплинов Краткое содержание статьи: Прыжки в воду с огромной высоты становятся все более популярными. Множество зрителей готовы ради такого экстрима собраться возле экранов

  Прыжки в воду в Пензе - дайвинг, федерация, сайт
  Дайвинг один из подвидов прыжков в воду Краткое содержание статьи: Прыжки в воду это водный вид спорта, который заложил свою историю еще в древние времена. Еще по памятникам можно понять то, что прыжки

  Контакты:

  Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  ТЦ "Южная галерея", ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю

  Информация для вас

  - Оплата в рассрочку

  Корзина

  Корзина пуста