(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Гостьовий розгром №11. Ізраїль - Росія - 0: 4. ЧС-2014. відбірковий турнір

Вчора. Тель Авів. Ізраїль - Росія - 0: 4. Росіяни святкують велику гостьову перемогу. Фото Федора УСПЕНСЬКОГО, "СЕ"

Розгромивши Ізраїль, збірна Росії здобула 11-ю в своїй історії гостьову перемогу з великим рахунком у офіційних зустрічах. А якими видалися ці матчі з точки зору цифр?

1128 днів розділили два останніх розгрому. У попередній раз наша збірна відзначилася 10 червня 2009 року, коли виграла в Фінляндії з рахунком 3: 0. Втім, такий солідний часовий відрізок - далеко не рекорд. Перед матчем у Гельсінкі росіяни не перемагали на виїзді з великим рахунком 1704 дня.

75 гравців виходили на поле в складі збірної Росії. Більше за всіх зіграв Віктор Онопко - 8 матчів без замін (720 хвилин), найменше - Дмитро Черишев (лише 6 хвилин). Втім, форварду цього часу цілком вистачило, щоб встановити остаточний рахунок в поєдинку з Сан-Марино (7: 0).

46 м'ячів записали на свій рахунок росіяни в цих матчах (в середньому - по 4,18). При цьому в перших таймах наша збірна забила майже в два рази менше голів, ніж у других (16 проти 30).

30 хвилин (з 57-ї по 87-ю) витратив Дмитро Сичов, щоб оформити єдиний в цих зустрічах хет-трик (у 2004 році в Люксембурзі).

21 гравець збірної Росії забивав в цих матчах. Найбільше - Володимир Бесчастних (6 голів). За 4 рази відзначилися Валерій Карпін, Олександр Кержаков, Сергій Кір'яков, Ігор Коливанов та Василь Кульков.

14 попереджень отримали футболісти російської збірної. Двічі був покараний тільки Онопко.

10 раз збірна Росії громила суперників з сухим рахунком. І лише 6 вересня 1995 року добилася великої перемоги, що не зберігши свої ворота в недоторканності. Більш того: дозволивши тоді збірної Фарер відзначитися двічі, росіяни здобули єдину в своїй історії гостьову велику вольову перемогу (5: 2).

7 м'ячів забила збірна Росії на виїзді в ворота Сан-Марино 7 червня 1995 року. Та перемога з рахунком 7: 0 досі є найбільшою в новітній історії російської команди.

7 раз російські гравці робили в подібних зустрічах дублі. Двічі це вдалося тільки Кержакову.

6 головних тренерів очолювали російську збірну в цих матчах. Більше половини гостьових розгромів (6) були здобуті під керівництвом Олега Романцева. Решта - при п'яти різних тренерів: при Павлі Садиріна, Бориса Ігнатьєва, Георгія Ярцева, Гуса Хіддінка і Фабіо Капелло.

6 хвилин знадобилося Олександру Кержакову, щоб відкрити рахунок в Тель-Авіві. Це найшвидший гол збірної Росії в гостьових матчах, що завершилися перемогами з великим рахунком.

6 голів забили гравці, які вийшли на заміну. Останнім з них у зустрічі з Ізраїлем виявився Віктор Файзулін.

5 раз в цих матчах брав участь Сергій Кір'яков і жодного разу не провів на полі всі 90 хвилин (від 23 до 84).

5 капітанів виводили на поле російську збірну. У 7 поєдинках - Онопко, по одному разу - Ігор Шалімов, Олексій Смертін, Андрій Аршавін і Ігор Денисов.

4 матчі на виїзді виграла збірна Росії з великим рахунком в 1995 році - у Греції (3: 0), Сан-Марино (7: 0), Фінляндії (6: 0) і Фарер (5: 2). Того року наша команда більше не провела в гостях жодного офіційного поєдинку.

4 рази російська збірна вигравала в гостях 4: 0 і 3: 0. Остання велика перемога з іншим рахунком була здобута в 1995 році (5: 2 над Фарерами). Ще по одному разу росіяни розгромили суперників 7: 0 і 6: 0.

3 рази росіяни виграли в гостях з великим рахунком у Люксембургу (всі зустрічі - 4: 0) - більше, ніж будь-яка інша збірної. За два рази діставалося командам Фінляндії та Фарер.

3 пенальті були призначені у ворота суперників і всі були реалізовані - відзначилися Ігор Добровольський, Олександр Мостовий і Карпін.

3 перемоги були здобуті в вересні - більше, ніж в будь-якому іншому місяці (по дві - в квітні і в червні). До нинішнього поєдинку в Ізраїлі двічі в першому місяці осені діставалося Фарерам (5: 2 - в 1995-м, 3: 0 - в 2004-м).

2 переможні голи в цих матчах на рахунку тільки одного гравця - Кержакова.

2 м'ячі пропустив від Фарер Станіслав Черчесов. За кількістю участі в розгромних переможних гостьових матчах він є рекордсменом серед воротарів (5), але при цьому по одному разу вийшов на заміну (замість Дмитра Харіна) і був замінений сам (Сергієм Овчинниковим).

1 вилучення заробив Юрій Никифоров - в 1996 році в Люксембурзі. Сталося це на 37-й хвилині за рахунку 1: 0 на користь росіян, і в час, що залишився наша збірна відзначилася в меншості ще тричі.

1 автогол суперників на свій рахунок записав грецький півзахисник Теодорос Загоракіс.

1 раз збірна Росії домоглася великої перемоги в офіційному матчі на нейтральному полі - на ЧС-1994 року в Сан-Франциско над Камеруном (6: 1). У тому поєдинку наш форвард Олег Саленко, забивши 5 м'ячів, встановив рекорд чемпіонатів світу. Однак навіть така велика перемога не дозволила росіянам вийти з групи - через те, що раніше вони поступилися Бразилії (0: 2) і Швеції (1: 3).