(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Гран-прі Бахрейну: Крута формула / Новини / Новини Формули 1 онлайн / Авто-Мото / Спорт-Експрес в Україні

Неділю. Сахір. Переможець "Гран-прі Бахрейну" Себастьян Феттель. Фото: Reuters

«Гран-прі Бахрейну» подарував уболівальникам «Формули-1» все, що може подарувати гонка королівської серії - боротьба до фінішу з непередбачуваним результатом, сходи лідерів і високі місця для тих, від кого взагалі цього не чекали.

Феттель ДОЇХАВ ДО ПЕРЕМОГИ

Якщо дивитися тільки на трійку призерів, то вона дивовижною не виглядає. Себастьян Феттель з «Феррарі» фінішував попереду пілотів «Мерседес» Валттері Боттас і Льюїса Хемілтона. Але і розташування пілотів на подіумі, так і склад призерів могли бути зовсім іншими.

Феттель стартував з поула, лідирував, але на останніх 10 кругах йому довелося докласти максимум зусиль, щоб зберегти перше місце. Німець досить рано змінив свій суперсофт на софт, на якому навряд чи планував їхати до фінішу. Але зробити це йому довелося.

Підсумковий результат виправдав всі ризик. Феттель втримав перше місце, незважаючи на шалені атаки Боттас. Фінн після фінішу був засмучений, помітивши, що з таким темпом повинен був випереджати суперника. Якби гонка тривала на один круг довше, Феттель на зношеному софт навряд чи зміг би залишитися першим.

Третім перетнув лінію фінішу Хемілтон, що стартував дев'ятим. На машині британця змінили коробку передач, він отримав п'ять позицій штрафу на старті, а в кваліфікації показав лише четвертий час. Зі старту гонки він ніяк не міг почати прорив наверх, але потім майже миттєво дістався до четвертого місця. Чинний чемпіон зробив найкрасивіший обгін, випередивши Естебана Окона, Фернандо Алонсо і Ніко Хюлькенберга.

На церемонії нагородження Хемілтон заявив, що задоволений результатом, враховуючи стартову позицію. Він, як і Боттас, був на тактиці одного піт-стопа, тільки фін змінив суперсофт на медіум, а британець - софт на медіум. Ця тактика могла принести «Мерседесу» переможний дубль, якби не Феттель. Німець упевнено лідирує в чемпіонаті, вигравши дві гонки поспіль.

ПОМИЛКА, ТРАВМА, СХОД

А де ж Кімі Райкконен, який стартував другим? Він відразу програв позицію Боттас, але довгий час переслідував співвітчизника. Але під час другого піт-стопа трапився епізод, який вибив Кімі з гонки.

Механіки ставили Райкконену суперсофт, але з лівим заднім колесом виникла заминка. Його навіть не встигли зняти. Але механік з домкратом, який знаходиться попереду машини, вже відійшов, а Кімі рвонув вперед. З трьома заміненими колесами і одним залишилися з колишнього комплекту. Коли Райкконен рушав, то під машину потрапив механік.

До боксів «Феррарі» тут же рвонули лікарі, а Райкконен майже відразу зупинився, отримавши команду по радіо. Фінн був страшенно незадоволений таким завершенням гонки, але це людський фактор.

Чому взагалі вийшло, що фін рушив з місця в той час, коли заміна колеса ще не була здійснена? Кімі адже просто відреагував на зелений сигнал. Це помилка команди, яка привела до серйозної травми співробітника.

ФАНТАСТИКА ВІД «ТОРО РОССО» І «Заубер»

Приголомшливу гонку провели П'єр Гасли і Маркус Ерікссон. Французький пілот «Торо Россо» фінішував на четвертому місці, стартувавши п'ятим. Не дарма мотористи «Хонда» вже після першої гонки в Австралії наполягли на зміні мотора, заявивши, що так буде краще для команди.

Гасли абсолютно заслужено став пілотом дня на думку уболівальників. А темп «Торо Россо» був вище, ніж у всіх інших, крім лідерів. У десятці міг фінішувати і Брендон Хартлі, але новозеландець був покараний 10-секундним штрафом за зіткнення із Серхіо Пересом на першому колі.

Якщо «Торо Россо» на «Хонді» буде регулярно показувати такі результати, то до японських мотористів може перейти і «Ред Булл». Для австрійської команди «Гран-прі Бахрейну» закінчився, ледь розпочавшись. Макс Ферстаппен проколов колесо час обгону Льюїса Хемілтона, і погнув кріплення колеса, а Даніель Ріккьярдо зійшов з різкої втрати потужності двигуна «Рено».

При цьому обидва «Макларена» на таких же двигунах фінішували в очковій десятці, а Хюлькенберг із заводської команди «Рено» став шостим. П'ятим став Кевін Магнуссен з «Хаас», підтвердивши, що боліди команди Джина Хааса - одні з найшвидших, виключаючи лідерів.

Одним з героїв гонки на Сахірі можна сміливо вважати Ерікссона. Швед з «Заубера» приніс своїй команді два очки, фінішувавши дев'ятим. У минулому сезоні швейцарської команді про такий результат навіть мріяти не доводилося.

АБСОЛЮТНО гіршому

Що стосується «Вільямс», то боліди це команди - абсолютно гірші в пелотоні. Машинам не вистачає швидкості. «Вільямс» - єдина з команд, якій в кваліфікації «Гран-прі Бахрейну» не вдалося додати в порівнянні з минулим роком. І не просто додати, а хоча б проїхати на тому ж рівні. Втрата швидкості склала трохи менше півтора секунд, це дуже багато.

В таких умовах неможливо розраховувати на місце в очковій зоні. Тут би спробувати випередити «Заубер», а й про це поки мріяти не доводиться. Сергій Сироткін став найгіршим з усіх фінішували, зайнявши 17-е місце, на одну позицію вище його напарник Ленс Стролла. Навряд чи до «Гран-прі Китаю», який пройде вже в наступну неділю, «Вільямс» зможе додати.

Сахір (Бахрейн). Чемпіонат світу. 2-й етап. «Гран-прі Бахрейну». Гонка. 1. Феттель (Німеччина, «Феррарі») - 1: 32.01,940. 2. Боттас (Фінляндія, «Мерседес») - відставання 0,699. 3. Хемілтон (Великобританія, «Мерседес») - 6,512. 4. Гасли (Франція, «Торо Россо») - 1.02,234. 5. Магнуссен (Данія, «Хаас») - 1.15,046. 6. Хюлькенберг (Німеччина, «Рено») - 1.39,024. 7. Алонсо (Іспанія, «Макларен») - 1 коло. 8. Вандорн (Бельгія, «Макларен») - 1 коло. 9. Ерікссон (Швеція, «Заубер») - 1 коло. 10. Вікон (Франція, «Форс Індія») - 1 коло. 11. Сайнс (Іспанія, «Рено») - 1 коло. 12. Перес (Мексика, «Форс Індія») - 1 коло. 13. Хартлі (Нова Зеландія, «Торо Россі») - 1 коло. 14. Леклер (Монако, «Заубер») - 1 коло. 15. Грожан (Франція, «Хаас») - 1 коло. 16. Стролла (Канада, «Вільямс») - 1 коло. 17. Сироткін (Росія, «Вільямс») - 1 коло.

Чи не фінішували: Райкконен (Фінляндія, «Феррарі»), Ферстаппен (Голландія, «Ред Булл»), Ріккьярдо (Австралія, «Ред Булл»).

Кваліфікація. 1. Феттель - 1.27,958. 2. Райкконен - ​​1.28,101. 3. Боттас - 1.28,124. 4. Хемілтон - 1.28,220. 5. Ріккьярдо - 1.28,398. 6. Гасли - 1.29,329. 7. Магнуссен - 1.29,358. 8. Хюлькенберг - 1.29,570. 9. Вікон - 1.29,874. 10. Сайнс - 1.29,986. 11. Хартлі - 1.30,105. 12. Перес - 1.30,156. 13. Алонсо - 1.30,212. 14. Вандорн - 1.30,525. 15. Ферстаппен - 1.29,374. 16. Грожан - 1.30,530. 17. Ерікссон - 1.31,063. 18. Сироткін - 1.31,414. 19. Леклер - 1.31,420. 20. Стролла - 1.31,503.

Особистий залік: 1. Феттель - 50. 2. Хемілтон - 33. 3. Боттас - 22. 4. Алонсо - 16. 5. Райкконен - 15. 6. Хюлькенберг - 14. 7. Ріккьярдо - 12. 8. Гасли - 12 . 9. Магнуссен - 10. 10. Ферстаппен - 8. 11. Вандорн - 6. 12. Ерікссон - 2. 13. Сайнс - 1. 14. Вікон - 1.

Кубок конструкторів: 1. «Феррарі» - 65. 2. «Мерседес» - 55. 3. «Макларен» - 22. 4. «Ред Булл» - 20. 5. «Рено» - 15. 6. «Торо Россо» - 12. 7. «Хаас» - 10. 8. «Заубер» - 2. 9. «Форс Індія» - 1.

Чому взагалі вийшло, що фін рушив з місця в той час, коли заміна колеса ще не була здійснена?