2. приклад гри

Гра «хокей на папері» досить захоплююче імітує справжній хокей на льоду

Гра «хокей на папері» досить захоплююче імітує справжній хокей на льоду. Її часто називають різновидом футболу на папері. Ці ігри дійсно дуже схожі, але завдяки своїй особливу рису - відскоків від бортів - описувана тут гра все-таки більше схожий на хокей.

Правила гри

1. Грають у хокей двоє на папері в клітинку, на якій попередньо окреслено невелике прямокутне ігрове поле (стандартно 8 × 10 клітин).
    2. З двох сторін ігрового поля симетрично відзначаються ворота, кожне шириною 2 клітини. Часто ворота відзначають на сторонах поля, як у футболі, але ми розглянемо більш цікавий «хокейний» варіант, коли ворота відстоять від краю поля на одну клітку.
    3. В процесі гри гравці по черзі, починаючи з центру поля, викреслюють «траєкторію шайби» - безперервну ламану лінію, що проходить по сторонам і діагоналях клітин ігрового поля. Своїм ходом гравець може провести одна ланка цієї ламаної, тобто з'єднати вузол сітки поля, в якому закінчив свій хід попередній гравець, з будь-яким іншим найближчим вузлом.
    4. Не можна проводити траєкторію шайби уздовж краю ігрового поля (по борту) або поверх вже проведеної раніше траєкторії. При цьому, якщо хід гравця закінчується в точці на краю ігрового поля або в точці, через яку вже проведено другий відрізок траєкторії шайби, то цей гравець отримує право зробити додатковий хід (тобто шайба відскакує від бортів і від старої траєкторії).
    5. Перемагає той гравець, хто першим заведе шайбу в ворота противника, включаючи їх кутові точки (якщо ворота відстоять на одну клітку від борта, то заводити шайбу можна тільки з боку центру поля, а від зворотного боку або збоку воріт шайба відскакує точно так же, як від бортів). Якщо ж досягається ситуація, коли жоден з гравців не може зробити хід, то гра закінчується в нічию.

До цих правил при бажанні можна також додати умова, що гравець, свідомо сведший партію до нічиєї, вважається таким, що програв.

приклад гри

Розглянемо як приклад наступну партію в хокей на папері. Для наочності ходи і ворота першого гравця виділені синім кольором, другого - червоним.

Червоні тиснули практично з самого початку і методично довели партію до своєї перемоги. Зверніть увагу, як завдяки відскоків гравці мали можливість проводити довгі і хитромудрі розпасовки, що виводять часом шайбу в найнесподіваніші місця.