(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

І Один в полі воїн - Газета Коммерсант № 115 (6353) від 04.07.2018

1. 1/8 фіналу

У вівторок в Санкт-Петербурзі відбувся передостанній матч 1/8 фіналу чемпіонату світу, в якому відносини з'ясовували збірні Швеції та Швейцарії. Більш вдалими виявилися скандинави, які перемогли завдяки єдиному голу, забитому з рикошетом. У чвертьфінал світової першості вони пробилися вперше з 1994 року.
    У вівторок в Санкт-Петербурзі відбувся передостанній матч 1/8 фіналу чемпіонату світу, в якому відносини з'ясовували збірні Швеції та Швейцарії

В 1/8 фіналу чемпіонату світу Швеція-Швейцарія не варто чекати сенсацій, тому що в цьому протистоянні двох рівних за класом команд несподіваний результат, напевно, був неможливий у принципі. Так, формально на статус фаворита більше тягнула швейцарська збірна, яка перевершувала свого суперника по рейтингу FIFA - шосте місце проти 24-го. Однак разом з тим вона не перемагала в play-off чемпіонатів світу з 1938 року, а ті ж шведи, наприклад, порівняно недавно - на ЧС-1994 - домоглися просто видатного досягнення, завоювавши бронзові медалі. І якщо відштовхуватися від враження, яке справили ті і інші на турнірі в Росії, яскравіше, мабуть, виглядали саме скандинави, особливо на фініші групового етапу, коли вони розкатали Мексику (3: 0), тоді як Швейцарія не зуміла здолати Коста-Ріку ( 2: 2), до того ж втративши двох захисників Фабіана Шера і Штефана Ліхтштайнера.

Дискваліфікація за дві жовті картки ключових футболістів задньої лінії, безумовно, стала додатковим стресовим чинником для команди Володимира Петковича. Фахівцю, чию національну приналежність, до речі, важко визначити, тому що у нього чотири громадянства, довелося перекроювати оборону і вводити нових гравців, зокрема Йоана Джуру і Міхаеля Ланга. Хоча і Швеція втратила в боях за вихід з групи важливу фігуру - опорного півзахисника Себастьяна Ларссона, якого замінив Густав Свенссон.

Цілком зрозуміло, що матч обидві збірні почали обережно, перш за все маючи на меті не пропустити. Проте, навіть не включаючи максимальні оберти, скандинави організували на перших хвилинах дві дуже небезпечні атаки. Точніше, вони скористалися плутаниною в захисних побудовах противника. Обидва рази швейцарським воріт погрожував Маркус Берг, але спочатку нападника підвела техніка, а потім його удар заблокував Мануель Аканджі, причому тоді м'яч відскочив на Альбіна Екдаля, який помилився адресою і відправив його на трибуни. Надалі ближче до голу були як і раніше підопічні Янне Андерссона. В середині першого тайму Берг бив вже точно в кут, і лише воротар Янн Зоммер не дозволив шведу відкрити рахунок. Зовсім вже стовідсотковий момент упустив Екдаль, не потрапивши у ворота метрів з шести. Виконавська майстерність і реалізація в цій зустрічі залишали бажати кращого. Ось і швейцарець Блерім Джемайлі в сприятливій ситуації вистрілив по горобцях.

У другому таймі на табло все-таки відбулися зміни. Йшла 66-а хвилина, коли Еміль Форсберг опинився на забійній позиції і не схибив. Правда, при найближчому розгляді з'ясувалося, що, якби не рикошет від ноги Аканджі, Зоммер напевно б забрав м'яч. Незважаючи на цю обставину, гол все ж записали на Форсберг. А згодом шведський плеймейкер відзначився при захисті власних воріт, прийнявши на себе удар того ж Аканджі після розіграшу кутового. Тому логічно, що кращим гравцем в результаті назвали півзахисника німецького «РБ Лейпциг». Тим більше що в швейцарському складі героїв так і не знайшлося. Ні Граніт Джака, ні Джердан Шакірі, які вважаються лідерами нинішньої збірної, крім старання, практично нічого не продемонстрували. В ролі рятівника міг виступити Харіс Сеферович - в компенсований час він виграв єдиноборство на другому поверсі у рослих шведських захисників і пробив головою, але голкіпер Робін Ольсен був напоготові. В цілому ж скандинави своїм опонентам розгулятися не давали, а самі, навпаки, тікали в перспективні контратаки, одна з яких призвела до видалення Ланга за фол останньої надії. У тому епізоді, до слова, арбітр Дамір Скоміна вказав на точку, однак потім подивився відео і замість пенальті призначив штрафний. Швейцарії, втім, це не допомогло.