(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

КХЛ вводить двоочкових систему нарахування очок, скільки очок дають за перемогу в КХЛ. Хокей

Кореспондент "СЕ" розносить ідею КХЛ про зміну системи нарахування очок.

У новому сезоні КХЛ, що стартує 1 вересня матчем "Ак Барс" - СКА , Ліга вводить двоочкових систему підрахунку очок. Раніше в КХЛ за перемогу в основний час команді нараховувалося 3 очки, за перемогу в овертаймі або серії післяматчевих кидків - 2, за поразку в овертаймі або серії післяматчевих кидків - 1, і "0" - за поразку в основний час.

Планується, що тепер за перемогу в основний час команди будуть отримувати не 3, а 2 очка. "Триочковий" система була введена в російському хокеї в сезоні-1 993/94, коли основним чемпіонатом країни був турнір міжнаціональної хокейної ліги.

Відзначимо, що в НХЛ з самого першого сезону існування ліги команди грали по "двоочкових" системі. До сезону-1999/2000 окуляри нараховувалися таким чином: 2 очка за перемогу, 1 - за нічию і "0" за поразку. Починаючи з сезону-1999/2000, за поразку в овертаймі або серії післяматчевих кидків командам стали нараховувати 1 очко.

Починаючи з сезону-1999/2000, за поразку в овертаймі або серії післяматчевих кидків командам стали нараховувати 1 очко

Система нарахування очок в КХЛ. Фото "СЕ"

Джерело в лізі не підтверджує неодмінний перехід, але розмови про нього велися. А раз велися - значить, все серйозно. І цілком можливо, що вже 1 вересня за перемогу будуть давати два очки замість трьох. І це - катастрофа.

Намір, що стоїть за цим, по суті благе: підвищення щільності в таблиці. Але саме такими намірами і вимощена дорога в пекло. Це чистої води імітація діяльності. Імітація підвищення конкуренції та рівня змагальності. Два ці фактори, найважливіших для визначення рівня ліги і її розвитку, як були десь неподалік від дна, так там і залишаться. Очкові відриви, звичайно ж, скоротяться, але кого ви зібралися обманювати? "Северсталь" ні на йоту не наблизиться до СКА за рівнем. Між ними як була прірва, так і буде. І в плей-офф як було 0-4, так і буде. Тоді навіщо це все?

За океаном щороку перераховують всі результати по 3-очкової системи для наочності. За дуже рідкісним винятком всі, хто потрапляє в підсумкову вісімку конференції, там і залишається. Це, до речі, один з аргументів, що зупиняють НХЛ від переходу на нову систему. Ну, крім прихильності всьому історичному. У тому числі - рекордам. Монреальські 132 очка 1977 року випуску - це ж має бути на століття.

Але і прихильників 3-очкової системи з кожним роком додається. І в Бока-Ратоні, де щорічно збираються генменеджеру, це питання постійно піднімається і включається в офіційну повістку. Тому що багатьох не влаштовує відсутність стимулів перемагати в основний час. Які є в трехочковой системі. Спонукає команди на рішучі дії в вирішальні моменти.

При двоочкових - при рівному рахунку в середині третього періоду тренери часто вимагають виключити з гри ризик. І починається тупуватий пінг-понг, безідейний і нецікавим. Ми хочемо того ж? Просто заради щільності? Маячня. Ми хочемо, щоб і так високий відсоток матчів з овертаймі - 22,2% в минулому сезоні, майже стільки ж, скільки в НХЛ - виріс до космічних показників? Національна хокейна ліга не дуже задоволена тим, що майже чверть ігор вимагає додаткового часу. І зненавиділа серії буллітів, через що ввела формат "три на три".

Енхаелівський двоочкових система по суті своїй - порочна. З однієї простої причини: багато матчів отримують вартість в три очки. Що вже смішно. Догрався до овертайму - очко тобі забезпечено. Якщо взяти перераховану таблицю КХЛ минулого сезону з енхаелівський тайбрейкерамі, то добре видно, що заохочуються ті, хто не хоче або не може брати своє в основний час. Що в принципі погано і не сприяє розвитку.

Що в принципі погано і не сприяє розвитку

Таблиця КХЛ-2017/18 по 2-очкової системі. Фото "СЕ"

"Северсталь" зіграла рекордні 20 овертаймів, тобто більше третини проведених матчів закінчувалися в додатковий час, і відразу піднялася. "Магнітка" і зовсім виграла "Схід" з 15 овертаймі, а так - була п'ятою. І у справі була.

Я вас запевняю, якщо введуть двоочкових систему - відсоток овертаймів виросте як мінімум до 35. А останні хвилини нічийного матчу буде просто неможливо дивитися. І все це - заради імітації конкуренції? Рідкісна нісенітниця.

Вводите жорсткий стелю зарплат, обмежуйте клуби за кількістю контрактів, жорстко регламентуйте двосторонні, поверніть драфт в нормальному вигляді з максимум п'ятьма захистами, і КХЛ підбадьориться. А двоочкових система - дурість, яка тільки відкине лігу назад. Розписати три очки замість двох - це ж так здорово.

Очкові відриви, звичайно ж, скоротяться, але кого ви зібралися обманювати?
    Тоді навіщо це все?
    Ми хочемо того ж?
    Просто заради щільності?
    Ми хочемо, щоб і так високий відсоток матчів з овертаймі - 22,2% в минулому сезоні, майже стільки ж, скільки в НХЛ - виріс до космічних показників?