(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Легенди «Динамо» розгромили світових зірок

10 вересня на стадіоні імені Лобановського зустрілися не хто-небудь, а справжні зірки світового футболу. Кращі європейські гравці 90-х зіграли проти легендарного складу київського «Динамо» сезону 98/99. Сильнішими виявилися динамівці: фінальний рахунок 7: 3 на користь господарів поля. Кошти, отримані від квитків і реклами, віддадуть на будівництво дитячого спортивного майданчика в Богуславі.

Ле г енди футболу

Не пам'ятаю, щоб на День фізичної культури і спорту в Києві збиралося стільки «фізкультурників». У цьому році на благодійний матч «Легенди футболу» з різних країн завітали видатні спортивні особистості кінця минулого століття.

Ще кілька годин тому 13 найвидатніших футболістів 90-х піднімалися по трапах літаків в різних кінцях Європи, а тепер сидять пліч-о-пліч зі своїми старими українськими товаришами: переповнені якщо не сил, то, по крайней мере, ентузіазму.

Правда, ще перед початком гри «європейці» почали скаржитися на свою фізичну форму: спочатку капітан команди Юрій Джоркаєфф висловлює надію, що в цей раз буде легше, ніж в матчі проти «Динамо» в 1999-му; потім про свій вік нагадує Франк Лебеф ( «Ми, звичайно, постараємося, але ми старіємо, тому не розраховуйте на багато!»). А ось після слів іспанця Салінаса, який не почув висловлювань попередника і один в один повторив його слова, які зібралися заговорили, не здаються чи гості ще до виходу на поле: матч хоч і товариський, але футбол є футбол.Алексей Михайличенко, тренер динамівських легенд, навпаки - пообіцяв, що його команда покаже справжню гру і звернув увагу на відсутність у своїх гравців животів і на пристойний розмір їхнього одягу:

«Я дуже радий знову побачити своїх друзів, з якими ми ще не так давно були суперниками на різних рівнях. Не менш приємно зустріти і команду, яка була дуже сильною в 1999 році, - і я був приємно здивований, що всім людям, які проходили тренування, виявляється, не потрібно перешивати форму на кілька розмірів більше ».

Поностальгувати також і Ребров:

«Ідея була зібрати всі тодішнє« Динамо », однак не вдалося зібрати всіх - і Валерія Васильовича Лобановського, на жаль, зараз теж немає з нами. Однак я надзвичайно вдячний всім, хто відгукнувся, і сподіваюся, що матч буде цікавий ».

А легендарний француз Марсель Десаї навіть показав журналістам цілу буфонаду про те, як він колись ганявся за Ребровим по полю.

За півгодини до початку матчу біля поля я зустрів Франка Лебеф, який (невже через нерви?) Носився по стадіону з цигаркою в зубах.

- Пане Лебеф, не знав, що ви курите (киває головою. - Авт.)! Давно почали?

- Не те слово - в 15 років!

- Нічого собі ... А що в цілому думаєте з приводу сьогоднішньої події? В Європі часто проводяться такі матчі?

- Це прекрасна ініціатива: в першу чергу тому, що це робиться, щоб допомогти дітям. Я сам таке практикую: ми з одноклубниками створили подібну організацію, і знаєте, що? За 10 років ми зібрали 6 мільйонів євро!

Якби так завжди грали!

Ті, хто «поставив» на збірну європейських «ветеранів», не врахували кількох чинників. По-перше, лава запасних у киян виявилася втричі довший (тобто шестеро проти двох). По-друге, більшість «європейців» уже більш ніж півроку не бачили ні м'яча, ні один одного - на відміну від суперника, який провів кілька тренувань. І, по-третє, на полі не «Динамо 2000-2011», а «Динамо-99»!

Більш того: якщо «наші» ще більш-менш були схожі на спортсменів, то збірна Європи швидше нагадувала дизайнерів одягу, які тільки що прилетіли на показ нової колекції. Причому вони відразу дали зрозуміти, спростовувати таку гіпотезу не збираються.

Причому вони відразу дали зрозуміти, спростовувати таку гіпотезу не збираються

Початок був хоч і повільне, проте «соковите» - з точки зору ігрових моментів. Вже з перших секунд кияни контролювали гру: спочатку Шевченко після першої атаки забив гол з офсайду, далі на 9-й, 10-й і 12-й хвилинах Порато рятував ворота від пострілів Калитвинцева, Реброва і Шеви. При цьому відсоток володіння м'ячем суперниками станови приблизно 25%.

Не все так райдужно було і в обороні «Динамо». На 5-й і 13-й хвилинах Володимир Шміцер «перевірив» Луценко.

На 16-й хвилині Косівський відпасував Шевченко, який в дотик забив у дальній кут.

Пропустивши ще два голи-красені від Реброва і Калитвинцева на 24-й і 26-й хвилинах, «ватяна» збірна світу змогла лише під кінець тайму реалізувати сумнівний пенальті, зароблений Салінасом. Джоркаефф розвів київського голкіпера по кутах, тим самим скоротивши різницю до двох м'ячів. Але і динамівці не зрадили традицій: класичний гол «у роздягальню».

Матч, до речі, особливий ще й тим, що його коментували двоє футбольних журналістів - Гливинський та Васильків, - які розважали швидше футболістів, ніж глядачів. Особливо весело було англомовним футболістам, яких вони час від часу просили щось показати під час гри.

На другу трідцатіпятімінутку Михайличенко випустив чотирьох свіжих футболістів, і за 5 хвилин команда забила четвертий гол зусиллями Віталія Косовського. А через 3 хвилини «дубль» оформив Джоркаефф, знову скоротивши рахунок. Початок другого тайму нічим від першого не відрізнялося, хіба що обидві команди стали ще повільніше рухатися, проте скористатися цим змогли лише господарі.

Марсель Десаї, який вийшов на заміну, трохи підвищив темп в центрі поля, проте його команда, яка переважно захищалася, не втримала на 46-й хвилині Шевченко, який пробив у «дев'ятку», тим самим остаточно поховавши інтригу.

Шева порушив обіцянку, яку він разом з Сергієм Ребровим дав під час перерви: більше не забивати сьогодні. Можливо, і через це, його відразу замінив Валентин Белькевич, який ще на поле не встиг вибігти, як Ващук з лівої поклав м'яч в нижній кут - 6: 2.

Луценко в другому таймі теж не сумував: час від часу на його власність замах здійснювали Джоркаефф, Келлер і Лоран Робер.

На 56-й хвилині Коновалов елегантно перекинув Стефана Порато, який, страхуючи захисників, вибіг з воріт метрів на двадцять п'ять. Здавалося, за 4 хвилини до кінця кияни поставили крапку в цьому матчі. Але «під завісу» - традиційно - в воротах Луценко ще раз розписався Джоркаефф, оформивши «хет-трик».

Результат матчу, який завершився з незвичайним рахунком 7: 3, викликав неабиякий ажіотаж серед глядачів, які до останнього не хотіли прощатися з улюбленими гравцями.

Джоркаефф: «Я намагався, але не знаю, чому так вийшло»

Першою з роздягальні вийшла журналістка Катя Осадча: сьогодні з «м'ячем» на голові Першою з роздягальні вийшла журналістка Катя Осадча: сьогодні з «м'ячем» на голові. А за кілька хвилин в дверях обережно показався Андрій Гусін, який повільно підійшов до журналістів, однак ледь почав щось говорити, як зі швидкістю, набагато вища за ту, з якою футболісти рухаються по полю, з роздягальні вилетів майже повний склад «Динамо» у чолі з Лужним. На кілька секунд він зупинився і мовчки стояв, поки не почулося: «Хлопці! Вали, нах ..! »Більше їх ніхто не бачив.

«У першому таймі ми грали серйозно, у другому розслабилися - непристойно було стільки забивати, - каже сумлінну Ребров. - Хоч спочатку з ними було і важче ».

Навіть як на ветеранів, «легенди Європи» досить ліниво рухалися по полю. Я запитав у капітана європейської збірної Джоркаєффа:

- Пане Юрію, ваша команда сьогодні була на подив повільної - чому так вийшло?

- Без поняття. Я намагався, але я один! Українці нас трошки переграли - нам дуже було важко з такою невеликою складом.

- А хто, на вашу думку, найкраще виступив з команди суперників?