(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Леванте - Барселона: огляд і рахунок матчу 16 грудня 2018

Барса завдяки голам Лео Мессі, Луїса Суареса і Жерара Піке знищила Леванте в заключному матчі 16-го туру іспанської Прімери.

Чемпіонат Іспанії 2018/2019, 16-й тур

Леванте - Барселона - 0: 5

Голи: Суарес, 35, Мессі, 43, 47, 60, Піке, 88

Леванте провів дуже рівний старт поєдинку, високо пресингуючи Барсу і намагаючись проводити швидкі атаки. Перший момент у зустрічі створили саме господарі: на 5-й хвилині Хасон розігнав контрвипад Леванте і віддав на правий край Боатенга, а той потужно пробив у ближній кут - Тер Штеген взяв цей удар! Барса відповіла пострілом Мессі з лінії півкола перед штрафним, але м'яч пройшов повз ворота. В цілому ж, перші 30 хвилин відрізнялися великою сміливістю валенсійців і значними складнощами в грі гостей.

На 33-й хвилині Леванте міг вийти вперед, проте удар Боатенга практично з лінії воротарського після вдалого відскоку припав в поперечину. Каталонці відразу ж покарали за марнотратство: Мессі відібрав м'яч перед штрафним Леванте, почав всіх обігрувати, загнав себе на лівий край і несподівано вирізав вправо на Суареса, а той метрів з десяти пробив в дев'ятку - 0: 1. На 42-й хвилині перевага "блаугранас" дальнім пострілом міг подвоїти Ракітіч, ​​проте м'яч пройшов повз дальню штангу, тому забивати довелося капітану. Уже в наступній атаці Ліонель Мессі отримав передачу на хід від Серхіо Бускетса, увірвався на швидкості в штрафну і пробив з-під захисника в лівий кут - 0: 2. Ізі.

На старті другого тайму все питання щодо фінального результату були зняті остаточно. Вже на 47-й хвилині Альба увійшов в штрафну і прострілив поперек на Суареса, а той пропустив м'яч на Мессі. Лео ж в дотик пробив точно в кут - 0: 3! Леванте після цього намагався постріляти зі штрафних і хоч трохи розмочити рахунок, але на 60-й хвилині цифри на табло стали приймати знущальний вид. Луїс Суарес на лівому фланзі прокинув між ніг шинок і зовнішньою стороною стопи вирізав на Відаля, який з правого краю штрафного прямо перед воротами віддав ліворуч на Мессі - ну а Лео оформив хет-трик.

Альба: "Золотий м'яч" - брехня, Мессі - найкращий гравець у світі

Видалення шинок на 76-й хвилині після грубого фолу проти Дембеле стало вишенькою на торті фіаско господарів, хоча вони не здалися і могли відквитати один м'яч після пострілу Борха Майораля з лінії штрафного на 81-й хвилині - Тер Штеген врятував. Правда, у Барси було ще дві-три можливості для п'ятого гола, але каталонці при своїх випадах два-в-один і один на один довгий час нещадно пороли свої моменти. Зрештою, на 88-й хвилині гості свого домоглися: Піке завершив сольний прохід влучним ударом з меж штрафного - 0: 5.

Таким чином, Барселона набрала 34 очки і продовжила лідирувати в турнірній таблиці, в той час як Леванте з 22 заліковими балами залишився восьмим.

Уеска і Вільярреал розійшлися результативною нічиєю: 16-й тур Примери, матчі неділі

Леванте: розгром провінційної романтики

Футболісти господарів надто добре пам'ятали перемогу 5: 4 над Барсою в попередній зустрічі, щоб закриватися і грати з молитвою про 0: 0 на устах. Підопічні Пако Лопеса з перших хвилин побігли пресингувати суперника перед його штрафний і закидати зі стандартів, іноді змушуючи каталонців натурально діяти на відбій.

Підопічні Пако Лопеса з перших хвилин побігли пресингувати суперника перед його штрафний і закидати зі стандартів, іноді змушуючи каталонців натурально діяти на відбій

Високий пресинг Леванте на старті матчу

Левантійці не боялися йти проти каталонців один в один, за кількістю обводок навіть перегравши гостей. Гол Леванте на 33-й хвилині мав бути дуже логічним, але перекладина перевернула все з ніг на голову. Вже через 10 хвилин Барселона перетворила свої три моменти в два забиті м'ячі, після чого можна було розходитися.

Пеле назвав двох футболістів, які грали значно краще Мессі

Видалення шинок і п'яте взяття воріт позначили приниження "жаб", на яке вони точно не заслуговували - хоча б тому, що навіть при рахунку 0: 4 ті намагалися порадувати уболівальників своїм голом, майже виконавши це завдання. Втім, даний поєдинок може стати прекрасним уроком для всіх суперників Барселони в Ла Лізі, які захочуть з нею позмагатися у відкритий футбол з високим пресингом. Навіть Реал Хулен Лопетегі був знищений під час подібної гри, так на що сподівався Пако Лопес? Як це не прикро, але для топ-футболу проти зірок за 100-200 мільйонів євро з десятком трофеїв вищої якості потрібні такі ж виконавці, а без них слід мислити більш прагматично.

Як показав досвід, старий добрий автобус, приправлений сучасними тактичними трендами на зразок 4-4-2 в обороні, проти Барси працює набагато ефективніше, ніж спроби відібрати м'яч прямо в її штрафний і 25 спроб обігравання один в один. П'ять голів від Леванте Барселона пропускає раз в 54 роки, але "жаби" ризикнули станцювати з дияволом ще раз - і потрапили в пекло.

Лео Мессі - інопланетянин

При кожному описі матчу Барселони хочеться абстрагуватися від дій Лео, адже вони апріорі геніальні - але в цьому сезоні таке просто неможливо. Сьогодні Мессі взяв участь у всіх п'яти голах Барселони, оформивши хет-трик і два ассист - а крім того, він виводив Суареса один на один і пробив поруч з дальньою стійкою на 11-й хвилині. Фактично, кожен другий гострий епізод біля воріт Леванте проходив при прекрасних індивідуальних діях капітана каталонців - наприклад, під час першого гола, коли той вирізав цікаву траєкторію обігравання, або під час другого, коли була досягнута швидкість в 32 км / ч.

Траєкторія проходу Мессі перед першим голом

Лео сьогодні нагадує самого себе дев'ятирічної давності, коли мільйони нарізок з його фінтами і сольними проривами заполонили всі мобільні телефони школярів. Мессі просто не можна зупинити, коли він з м'ячем - і неможливо залишити без нього. Капітану Барселони не доводиться навіть бігати, щоб загострювати:

Капітану Барселони не доводиться навіть бігати, щоб загострювати:

Мессі не міг покинути поле без кількох супердосягнення. Так, тепер у нього найбільшу кількість перемог за Барселону в Ла Лізі (323), а також найвищу кількість голів (14) і ассистов (10) серед футболістів топової п'ятірки ліг. Разом з Суаресом він формує кращий дует у поточному іспанському чемпіонаті, забивши на двох 25 голів - весь Атлетіко Мадрид, наприклад, має лише 24. В цілому ж, це дев'ятий рік поспіль, в якому Лео забиває більше 50 м'ячів, а саме в цьому сезоні в 19 ​​матчах Мессі відзначився 32 голами. Крім того, сьогодні він в четвертий раз у своїй кар'єрі став причетним до відразу п'яти голів. Непоганий рівень, як для п'ятого місця в таблиці претендентів на Золотий м'яч.

"Можливо, Мессі не вистачає мене", - Роналду закликав аргентинця перебратися в Серію А

Сумнівний експеримент Вальверде

Ернесто Вальверде випробував схему в три центральні захисники з Дембеле і Альбою на краях, Ракітіч і Бускетсом в оборонній відтягненні і пресинг по всьому фронту Відалем. Теоретично, це повинно було дати перевагу в центрі, де у Леванте завжди значна кількість гравців і постійні перевантаження. Втім, відбір у Відаля явно страждав, а Жорді не встигав повертатися назад, що дозволяло левантійцям раз по раз відрізати опорну зону і карати суперника на флангах. Особливо жахливо в обороні виглядали Вермален і Дембеле, які регулярно допускали позиційні помилки.

Барселона готує несподіваний трансфер в лінію захисту

Типова атака Леванте: відіграш опорної зони через висмикування Відаля і Альби з перекладом м'яча на один з флангів. Вермален залишався один проти двох суперників:

Вермален залишався один проти двох суперників:

З Дембеле вінгери брали за рахунок індивідуальних якостей, виграючи ривки і заробляючи стандарти. Усман діяв дуже недисципліновано, регулярно залишаючи за спиною футболістів але не добігаючи за ними.

Усман діяв дуже недисципліновано, регулярно залишаючи за спиною футболістів але не добігаючи за ними

Дембеле незадоволений тим, що ЗМІ оперативно дають інформацію про його запізнення на тренування

Надалі чистоту експерименту провалив Лео Мессі, який почав трощити оборонні лінії Леванте і вбивати мотивацію суперника, чому допомагало підвищення позицій Бускетса і Ракитича. Втім, в першому таймі можна було констатувати слабкість схеми в три центральних - як мінімум, в такій конфігурації виконавців. При перевантаженнях зон футболістам суперника вдавалося відігравати цілі лінії, а високі включення Альби при відборі лише залишали центрбеків Барси на самоті. Дембеле ж навряд чи коли-небудь ще з'явиться на позиції правого крайнього - захисник з нього такий же, як і режімщік.

Навіть Реал Хулен Лопетегі був знищений під час подібної гри, так на що сподівався Пако Лопес?