Ліга Європи. Валенсія - Атлетіко 0: 1. Браво, Симеона! ᐉ UA-Футбол

"Валенсія" (Іспанія) - "Атлетіко" (Мадрид, Іспанія) 0: 1

"Валенсія": Алвес, Парехо (Коста 68), Кошта, Альба, Каналес (Матьє 59), Барраган, Сольдадо, Фегулі, Жонас (Адуріс 57), Альбельда, Рамі

"Атлетіко": Куртуа, Міранда, Дієго (Коке 84), Хуанфран, Туран (Сальвіо 74), Фалькао, Лопес, Луїс, Тіаго, Суарес (Габі 46), Годін

Попередження: Сольдадо 79, Альба 79, Адуріс 86 - Куртуа 36

Вилучений: Тіаго 79

Перший матч - 2: 4. У фінал проходить "Атлетіко".

Як уже згадувалося раніше, від єдиного іспанського півфіналу в єврокубках найбільше очікувався атакуючий футбол. І «Валенсія», і «Атлетіко» в атаці грати люблять і вміють - чого їм зажиматься в обороні в особистій зустрічі? Ось тільки після першої гри така логіка залишилася доречною тільки для однієї команди. «Атлетіко» начисто переграв суперника, пропустивши два голи після кутових, і мав повне право грати на «Местальї» від оборони.

Власне, склад «матрацників» не здивував - Симеона логічно вийшов на гру з двома опорниками. У ворота встав Куртуа, перед ним вишикувалася оборонна четвірка (зліва направо) Філіпе Луїс - Міранда - Годін - Хуанфран, а за опорну зону повинні були відповідати Суарес з Тьяго. Фланги залишилися за Адріаном (лівий) і Тураном (правий), плеймейкера повинен був грати Дієго, а завершувати атаки належало чудовому Фалькао.

Фланги залишилися за Адріаном (лівий) і Тураном (правий), плеймейкера повинен був грати Дієго, а завершувати атаки належало чудовому Фалькао

У господарів все було набагато цікавіше. Емері взагалі любить обертатися склад - недарма навіть основних воротарів в команді у нього два. На цей матч баск залишив в запасі таких гравців, як Пьятті і Тіно Коста, зате поставив у ворота Дієго Алвеса, перед яким вибудував четвірку Альба - Рікарду Кошта - Рамі - Барраган. В опорній зоні з'явилися Парехо з Альбельда, а найважливішу роль «під нападником» належало грати Жонасу. Нарешті, фланги залишилися за Каналесом (лівий) і Фегулі (правий), а завершувати атаки мав Солдадо. Родзинка протистояння - головними зірками обох команд були центрфорварда.

«Атлетіко» з перших хвилин дав зрозуміти, що відсиджуватися в обороні не буде, і проводив багато часу в атаках. «Валенсія» створила перший момент тільки після стандарту, та й то вийшло зовсім не небезпечно - один з найбільш забивних центрбеків світу Рамі сфолив на Алвеса. Втім, незабаром «Валенсія» перехопила ініціативу і спершу нав'язала рівну гру, а потім і почала грати першим номером. Для початку Каналес в контратаці заробив пенальті, а трохи пізніше видали небезпечно пробив Арда Туран. І це був тільки початок ...

Кутовий у виконанні Хуанфрана закінчився небезпечним дальнім «пострілом» і найнебезпечнішим добиванням. Браво Куртуа, що він зміг парирувати обидва удари! А ще через хвилину був далекий удар Фегулі, після якого м'яч трохи не влучив у ворота ... Власне, ці моменти стали передвісником того, що ініціатива перейшла до «Валенсії». Підопічні Симеона оборонялися грамотно, не хаотично, але шансів забити у них вже не було. Очікування все-таки виправдалися - отримавши на своєму полі перевагу в два м'ячі, «матрасникам» довелося в матчі-відповіді зосередитися на обороні. Одна жовта Куртуа за затяжку на 36-й хвилині говорила багато про що.

Одна жовта Куртуа за затяжку на 36-й хвилині говорила багато про що

Матч виглядав дуже видовищно. «Кажани» створювали один момент за іншим - все їх навіть перерахувати зараз неможливо. Каналес ближче до перерви небезпечно пробивав з правого флангу, змусивши воротаря робити черговий сейв. Орендований у «Реалі» гравець взагалі виглядав чудово - і бив, і віддавав, і навішував, і прострілював ... Як же його не вистачало «Валенсії» протягом чотирьох місяців! Хоча треба сказати, що в кінцівці тайму левантійці трохи загралися і дозволили супернику провести кілька разючих контратак. Алвес теж показав свій клас, здорово зігравши на виході і випередивши Фалькао.

Чи не пропустивши в першому таймі, «Атлетіко» вирішив найважливішу проміжне завдання - і, як, наслідок, другий тайм почався не дуже яскраво. «Валенсія» начисто виносила суперника за кількістю кутових (10-2, а по ходу матчу і 7-0 було), але, на відміну від першого матчу, «матрацники» в цьому компоненті гри виглядали надійно. Перевага у «Валенсії» було, м'яч постійно доставлявся в штрафну Куртуа, але пара центрбеків «Атлетіко» грала просто чудово.

А потім сталося дуже сумне. Каналес в зіткненні підвернув ногу і покинув поле тільки за допомогою носилок і під ковдрою (можливо, щоб приховати сльози). Але ж талановитий вихованець «Расінга» тільки недавно повернувся на поле після чотиримісячного відсутності! Щиро шкода Серхіо - у всій Прімері травми так переслідують тільки Россі і Гурпегі ... Замість Каналеса на поле вийшов Жеремі Матьє, вже через пару хвилин побачив гол у воротах своєї команди. Помилка Парехо в центрі поля призвела до того, що Адріан після закидання Дієго на хід блискуче пробив в дальній верхній кут. Добре зіграли і плеймейкер, і нападник - точно, швидко, з мінімальною кількістю торкань.

Valencia - Atletico Madrid (0: 1) Adrian / ... по OMGSPORT

«Валенсія» могла врятуватися, тільки якщо б забила відразу, в першу п'ятихвилинку після пропущеного. Але «кажани» явно попливли, перестали вірити в свої сили і ледве не пропустили відразу після першого ще і другий - Туран видали пробивав дуже небезпечно. Підопічних Емері, крім пропущеного, ще й травма Каналеса підкосила, в тому числі і в суто кадровому сенсі. Довелося випускати Матьє, витрачати другу (до нього вийшов Адуріс) заміну, і в підсумку при необхідності забивати три треба було вибирати - піднімати з лави Тіно Косту або Пьятті. Без травми Серхіо, думається, вийшли б обидва.

У кінцівці, коли вже ніхто не грав всерйоз, стався просто трагікомічний епізод. У верховій боротьбі Тіно Кости з Тіаго зіграв рукою, здається, перший. Але аргентинець видав свою руку за руку португальця і ​​спровокував наймасштабніше за напруженням зіткнення на полі. Хвилини три обидві команди майже в повних (хіба що без Дієго Алвеса) складах штовхалися, сам Тіаго за неспортивну поведінку був видалений (і це було абсолютно справедливо). Окремих слів заслуговує поведінка суддівської бригади: повне відчуття, що Скоміна спочатку призначив пенальті, а після червоної картки вирішив, що вистачить з «Атлетіко» і одного покарання.

Можна, звичайно, перераховувати ігрові епізоди в завершальній стадії, але, на мій погляд, важливіше зрозуміти - чому іспанське протистояння приблизно рівних команд закінчилося впевненою перемогою «Атлетіко»? «Валенсія» виявилася не готова протистояти «Атлетіко» в плей-оффном режимі. За сукупністю двох зустрічей вона просто виглядала командою на рівень нижче, немов вона йде на сьомому місці в Прімері, а «матрацники» на третьому. Так, признач пенальті на початку матчу арбітр, все могло б бути по-іншому, але варто згадати і перший матч, коли 2: 4 були для «кажанів» величезною удачею.

Якщо говорити про конкретно цьому матчі, то його провалив Жонас. Бразильцеві було довірено найважливіша роль - створювати моменти для Солдадо, але Роберто по ходу матчу самому доводилося глибоко опускатися і отримувати м'яч за межами штрафного майданчика. А вболівальникам на «Местальї» залишалося тільки зітхати, згадуючи Сілву з Матой ... Якщо судити більш глобально - Емері, мабуть, пора покинути Валенсію. Це не означає, що він нездара - просто він буде успішний чи не тут. А «Валенсія» буде успішна не з ним. Баск багато зробив для клубу, довго утримував його на плаву, але в останні сезони у «кажанів» немає ніякого прогресу. Одні єврокубкові осічки і все менш впевнена гра в чемпіонаті.

Симеона ж, безумовно, струснув команду і домігся суттєвого прогресу, якщо порівнювати з Мансано. Але поки це чистої води ефект нового тренера. Новий сезон може бути абсолютно іншим, не таким райдужним для Ель Чоло. Вболівальники «матрацників» вже проходили подібне з Кіке Флорес ... Проте, на даний момент - браво, пан Симеона!

І «Валенсія», і «Атлетіко» в атаці грати люблять і вміють - чого їм зажиматься в обороні в особистій зустрічі?