Ліга автобусів. 6-й тур. Бої без правил у Пітері, бенефіс Чалова і іржавіє в кінцівках паровоз

В паблік Serenity Bets з нового сезону вирішив ввести рубрику "замітки на полях" (розбір туру) з топ-6 лігам. На Sports дублюю РПЛ і АПЛ, як найбільш цікаві для широкої аудиторії.

З попередніми аналізами по РПЛ можете ознайомитися тут:

Останній розбір АПЛ:

Загальні підсумки:

1. Господарі-гості: 5 перемоги господарів, 3 нічиї і 0 перемоги гостей. В минулого розборі написав, що є 3 пари з рівними котируваннями, в яких можливі нічиї (з-за загального недобору). У 2 з 3 (Єнісей - Арсенал, Ростов - Рубін) трапився нічийний результат, а в третьому (Краснодар - Локо) нічия зірвалася на 94-й хвилині. За 6 турів співвідношення 22-13-13 (46% -27% -27%). Нічиї вирівнялися на середнє значення за останніми сезоном. За рахунок туру без гостьових перемог, тепер є невеликий перекіс в сторону домашніх.

2. Фаворити-Андердог: в РПЛ андерогі не в пошані на старті сезону. Знову лише один фаворит (Зеніт) втратив очки (0: 0 зі Спартаком). Динамо, ЦСКА, Крила Рад і Ахмат свої перемоги забрали. Ще в 3 парах були рівні котирування, про них написав вище. За 6 турів як і раніше всього 5 перемог Андердог з кефамі на перемогу 3+.

3. ТМ / ТБ2,5: 5 матчів на ТМ, 3 - ТБ. В середньому було забито 1,88 м'ячів. Знову низової тур, відразу дві нульові нічиї, а ТБ3,5 лише в грі ЦСКА.

4. ОЗ-ні в 5 випадках з 8. Загальний перекіс все ще присутній, ОЗ-ні в 31 з 48 (65%; зазвичай менше 60).

5. Кількість ЖК: 38 (в середньому 4,75); ТМ3,5 ЖК в 2 з 8 ігор (ТМ4,5 в 4 з 8). Такий же грубий тур в плані чистих ЖК, як і попередній. Але без вилучень на цей раз. Середнє у ЖК у всіх іграх чемпіонату - 4,06 (без урахування повторних жовтих).

6. У 6-му турі були 2 гри на ТБ кутових. Загальний тренд на ТМ кутових зберігається. ТМ9,5 в 33 з 48 матчів (69%), в середньому 8,54 подачі.

7. Цікавий показник. Понад 31% м'ячів в поточному сезоні РПЛ забивається після 80-ї хвилини.

Результати 6-го туру із зазначенням xG (за даними understat; пенальті враховується як 0,75 xG).

Спостереження за іграми:

Ростов - Рубін. 1: 1. Рубін завдав всього 3 удари по воротах (вклалися в проміжок 40-50 хвилини, все - після кутових), проте цього вистачило, щоб забити гол і вирвати нічию. Ростов бив частіше, але в цілому не дуже небезпечно (лише 4 удари були нанесені зі штрафної, 3 - в одній атаці, і в Іонова була непогана можливість забити на 20-й хвилині). Забити їм вдалося з пенальті (досить спірного, до речі, м'яч швидше потрапив в тулуб, а не в руку). Рахунок 1: 1 встановився на 50-й хвилині, після чого аж до 90-ї не було нанесено жодного удару ... В кінці ще кілька разів спробував удачу Ростов, але безуспішно. Класичний антіфубол. По кутах ТМ (3: 4) - ще тільки побачивши цю пару, знав, що візьму цю ставку. А по жовтим ТБ (3: 4).

Крила Рад - Анжи. 1: 0. КС нарешті забили і перемогли вдома. Однак все було не так просто, роздрукувати Анжи вдалося лише на 83-й хвилині. Крила дуже багато били (аж 25 ударів по Understat), але не точно (лише 2 в створ). У сукупності 25 ударів важили всього 0,98 xG. У підсумку допоміг стандарт - забили головою після кутового. Анжи теж били досить багато, але також неякісно (0,48 xG в сукупності, всі удари усередині штрафної були головою). Так що матч закономірно низовий, КС грамотно реалізували свій стандарт. До слова, кутових біля КС було аж 10 (заг. Рахунок - 10: 4). Найдивовижніший факт цієї зустрічі - Анжи, будучи самої грубої командою чемпіонату, не отримали жодної ЖК (заг рахунок - 1: 0), хоча зробили 17 фолів, що досить багато.

Найдивовижніший факт цієї зустрічі - Анжи, будучи самої грубої командою чемпіонату, не отримали жодної ЖК (заг рахунок - 1: 0), хоча зробили 17 фолів, що досить багато

Краснодар - Локомотив. 2: 1. Цікавий момент - Локо пропустили 4 голи, 3 з них прийшли на 90+ хвилині (при цьому 2 привели до зміни результату - з нічиєї до поразки). Матч з "биками" міг закінчитися 1: 1, але на 94-й хвилині Сулейманов вирвав перемогу (у не очевидній ситуації - пробив з гострого кута, Гільєрме пропустив між ніг). І все це при тому, що Локо першими вийшли вперед (забили з пінки на 33-й хвилині) і мали більше жирних моментів (Фарфан 55 ', Олексій Андрійович Міранчук 68'). За кутовим 2: 7. За ЖК 4: 0 (Локо отримали менше ЖК, ніж суперник, в 5 з 6 матчів).

ЦСКА - Урал. 4: 0. Матч імені Чалова. Федір оформив хет-трик (до слова, забиває в третьому матчі поспіль), а Бістровіч красивим дальнім ударом поставив крапку в матчі (гляньте повтор, тут проблеми зі вставкою "неофіційного відео"). ЦСКА повели 2: 0 ще на 31-й хвилині і в цілому матч складався для них добре. Урал міг відповісти з пенальті, але спроба не була реалізована. Третій і четвертий гол господарі забили в самій кінцівці (85 'і 89'), зробивши рахунок розгромним. У Чалова, до речі, був ще один забійний гольовий момент на 81-й хвилині. Абсолютно заслужена перемога з великим рахунком ЦСКА. У Уралу все удари усередині штрафної були повз або заблоковані, а дальні мали невелику вагу. ЦСКА вперше програли по кутовим (що не дивно, виходячи з перебігу матчу), проте знову ТМ (брав тут ТМ9,5) - 3: 6. За ЖК теж ТМ (1: 2), причому всі 3 карти були до перерви.

Єнісей - Арсенал. 0: 0. Лондон ще довго буде пам'ятати, як їх команда відскочила! По крайней мере, за версією одного популярного телеканалу. Залишається тільки жартувати, тому що про гру особливо і сказати нічого. У ній майже відсутні удари, а ті, що були, наносилися після стандартів або видали. У підсумку 0,19 - 0,35 за xG і нульовий рахунок на табло. За кутовим ТМ9,5, але на межі (6: 3). За ЖК 2: 2 (всі після 65-ї хвилини, остання на 93-й). У Єнісею 6 з 6 на ТМ9,5 кутів і 5 з 6 на ТБ3,5 ЖК.

Динамо - Оренбург. 2: 0. Оренбург високо забрався, тому невеликий відкат закономірний. Матч з Динамо - найслабший в їх виконанні. Всього 6 ударів (1 в створ), 0,17 xG і 1 кутовий. Не дивно, що вони не забили. Господарі били досить багато, але не сказати, що дуже небезпечно (у Панченко на 71-й хвилині був удар на 0,29 xG, в іншому все важили 0,1 і менше). Перший гол динамівців прилетів зі стандарту, а другий - на останній хвилині матчу, коли майже весь Оренбург був на чужій половині поля. В цілому, перемога заслужена, але ближче до мінімальної. Оренбург знову дозволив супернику організувати багато кутових (11: 1), незважаючи на те, що Динамо - не сама команда, яка подавала. Карт було багато - 6 (3: 3).

Карт було багато - 6 (3: 3)

Зеніт - Спартак. 0: 0. Матчі цих команд зазвичай проходять "з вогником" і вкрай результативні. Однак іноді все ж таки трапляється УГ, як було на минулих вихідних. До цього безгольову нічия траплялася в 2014 році. Втім, моменти були, як мінімум, в обидві сторони Москальов повинен був ставити пенальті (1 з 2 - 100%), але суддівство в Росії - це окрема тема. Були присутні і моменти з гри, хоча в цілому матч бляклий і рахунок 0: 0 поруч з істиною. Трохи ближче до перемоги були господарі (у Спартака 2 удари зі штрафного, у Зеніта - 8, і в цілому у СБГ перевага в цьому плані; по xG 0,79 - 0,51). За кутовим 5: 1 - перша поразка Спартака за цим показником. За ЖК 1: 5 - в "дербі двох столиць" москвичі набагато частіше отримують жовті, так що картина звична.

За ЖК 1: 5 - в дербі двох столиць москвичі набагато частіше отримують жовті, так що картина звична

Ахмат - Уфа. 2: 1. Про Уфу неодноразово писав, повторюся, що з грою на 2 фронту вони не справляються, так що виліт від Рейнджерс швидше пішов на користь, ніж навпаки (в ігровому плані, по крайней мере, по фінансам втратили). Ось уже в третій грі поспіль вони майже нічого не створюють. Так, вдалося забити після кутового, але це було вже в кінцівці, і вони на той час програвали в 2 м'ячі. А в цілому всього 5 ударів і 0,18 xG. Ахмат в першому таймі теж не ряснів моментами, зате в перші 15 хвилин другого створив три і вже до 60-й хвилині повів у рахунку 2: 0. За кутовим 7: 2 (тільки Ахмат, ЦСКА і Спартак виграли по кутах 5 з 6 матчів; також у Ахмата 6 з 6 на ТМ9,5). За ЖК 3: 3.

бонус:

Таблиця явних гольових моментів (BC - big chances, BCA - допущені BC, BCpts - окуляри на основі гольових моментів, а не голів). Джерело - паблік "Пільний горище".

Якщо стаття вам сподобалася, а інформація виявилася корисною, ставимо плюс і підписуємося на блог. Власними спостереженнями по туру / командам діліться в коментарях.

Крім блогу на Sports у мене існує також група vk , Там ви можете виявити ще більше корисних і цікавих матеріалів. Всі вони вказані на зображенні вище (натиснувши, також потрапите в vk), так що не буду повторюватися. Буду радий усім! Дякуємо за увагу.