Лондонське дербі, травмонебезпечний дебют Роналду і рекорд Мессі: підсумки футбольних вихідних в Європі

1. Англія. Досягнення Агуеро і конфуз «Манчестер Сіті»
    2. Іспанія. Синхронні перемоги «Барселони» і «Реала»
    3. Італія. Скорбота за загиблими в Генуї і вдалий дебют Анчелотті
    4. Франція. Осічки лідерів і дубль Мбаппе

В Англії відбулося лондонське дербі «Челсі» - «Арсенал», перемогу в принциповому протистоянні здобули сині. Кріштіану Роналду дебютував за італійський «Ювентус» в матчі з «К'єво» і завдав воротареві суперника важку травму. А Ліонель Мессі забив 6000-й м'яч «Барселони» в іспанській Примері. Про головні події вихідних в провідних європейських чемпіонатах - в матеріалі RT.

Англія. Досягнення Агуеро і конфуз «Манчестер Сіті»

Центральним матчем другого туру АПЛ стало лондонське дербі «Челсі» - «Арсенал». Команди продемонстрували яскраву безкомпромісну гру і забили на двох п'ять м'ячів.

При цьому початок матчу залишився за підопічними Мауріціо Сарри. Вже до 20-й хвилині його команда вела з рахунком 2: 0. Спершу Педро Родрігес відкрив рахунок ударом з близької відстані, а потім Альваро Мората на кордоні чужій штрафній одним дотиком обіграв Шкодрана Мустафі і відправив м'яч у сітку. Для іспанця цей гол став першим в чемпіонаті Англії з квітня і лише другим з грудня минулого року.

Здавалося, після такого невдалого початку повернутися в гру «Арсеналу» буде непросто, але «каноніри» змогли зрівняти рахунок ще до перерви. Колектив Унаї Емері вистрілив дуплетом: за п'ять хвилин гості відзначилися двічі. Генріх Мхітарян спочатку вразив чужі ворота сильним ударом в ближній кут з півкруги штрафний, а після допоміг відзначитися Алексу Айуобі. До того ж «Арсенал» втратив кілька стовідсоткових моментів.

Другий тайм вийшов куди менш багатим на події, а долю дербі в результаті вирішив точний удар Маркоса Алонсо. При цьому результативну передачу йому віддав вийшов на заміну Еден Азар. Таким чином, «Челсі» під керівництвом Сарри почав сезон з двох перемог поспіль. «Арсенал» же зазнав двох поразок.

Головною сенсацією туру стало гостьову поразку «Манчестер Юнайтед» від скромного «Брайтона». Манкуніанці двічі пропустили вже до середини першого тайму. Правда, на 34-й хвилині відставання в рахунку скоротив Ромелу Лукаку. Але незадовго до перерви господарі заробили пенальті, який реалізував Паскаль Гросс.

У МЮ залишався цілий тайм, але все, що показала команда Жозе Моурінью, - гол з одинадцятиметрової позначки на п'ятій доданій хвилині. При цьому пенальті виконав Поль Погба, який, якщо вірити ЗМІ, має намір покинути команду.

Тим часом сусід МЮ, «Манчестер Сіті», не зазнав жодних проблем у матчі з командою «Хаддерсфілдом Таун». Діючі чемпіони відправили у ворота суперника шість м'ячів, а в свої пропустили лише один.

Головним героєм зустрічі став Серхіо Агуеро. Аргентинець оформив хет-трик і встановив пару цікавих статистичних досягнень. По-перше, нападник зі 146 голами вийшов на друге місце в АПЛ за кількістю забитих м'ячів серед легіонерів. Тепер 30-річний футболіст за цим показником поступається лише Тьєррі Анрі (175).

У загальному списку бомбардирів турніру Агуеро ділить десяте місце з Тедді Шерінгемом.

Зате за кількістю хет-триків в АПЛ Серхіо поступається лише Алану Ширеру, який паралельно є найкращим бомбардиром в історії Прем'єр-ліги (260). На рахунку легендарного англійського форварда - 11 хет-триків, в той час як у аргентинця і Роббі Фаулера - по дев'ять.

Порадував вболівальників в звітному турі і Гаррі Кейн. Капітан збірної Англії вперше в кар'єрі став автором гола в АПЛ в серпні. Нападник допоміг «Тоттенхему» обіграти «Фулхем» - 3: 1. При цьому Кейн через участь в чемпіонаті світу приступив до тренувань лише за п'ять днів до початку сезону в Англії.

Іспанія. Синхронні перемоги «Барселони» і «Реала»

Головною подією першого туру нового сезону Приклади для російських уболівальників повинен стати дебютний матч Дениса Черишева за «Валенсію» після повернення в команду. У понеділок колектив півзахисника вітчизняної збірної прийме володаря Суперкубка УЄФА «Атлетіко».

А два найсильніших колективу країни вже стартували в національній першості. «Барселона», діючий чемпіон, не без зусиль впоралася з «Алавесом». Команда з Віторії стримувала атаки синьо-гранатових більше години, але на 64-й хвилині нагадав про себе Ліонель Мессі. Господарі заробили стандарт поблизу штрафного суперника, а аргентинець точним ударом відправив м'яч у ціль.

Таким чином, Ліонель став автором 6000-го гола «Барселони» в Прімері. Раніше цю планку долав тільки «Реал».

Цікаво, що 5000-й м'яч команди в чемпіонаті Іспанії також забив Мессі. Це сталося в лютому 2009-го.

«Барселона» в результаті довела справу до розгрому «Алавеса». У кінцівці відзначилися вийшов на заміну Філіпа Коутіньйо і ще раз Мессі.

«Реал» же в першому матчі в Примері без Роналду за дев'ять років без проблем обіграв «Хетафе». На відміну від «Барси» мадридці обмежилися двома забитими м'ячами, але все питання щодо переможця зустрічі зняли вже на початку другого тайму, після чого перейшли на режим енергозбереження.

В обох результативних атаках команди взяв участь Гарет Бейл. На 20-й хвилині саме після навісу валлійця голкіпер гостей Давид Сорія вибив м'яч кулаками прямо на голову Даніелю Карвахалом. А відразу після перерви Бейл спокійно замкнув простріл Марко Асенсио від лицьової.

А «Вільярреал», який до цих пір володіє правами на Черишева, стартував з несподіваної поразки. Підопічні Хав'єра Ревілья Кальєха поступилися вдома «Реалу Сосьєдад». При цьому рахунок у матчі відкрив нападник господарів Херар Морено. Але незадовго до перерви гості відігралися, а за 20 хвилин до фінального свистка вирвали перемогу.

«Севілья» ж, навпаки, без проблем розгромила «Райо Вальєкано» - 4: 1. Настільки значного результату команді допоміг добитися талановитий португальський нападаючий Андре Сілва, який оформив хет-трик. У минулому сезоні 22-річний форвард мав не надто багато ігрового часу в «Мілані» і влітку відправився в оренду в Іспанію. В результаті дебют в «Севільї» для гравця вийшов по-справжньому яскравим.

Італія. Скорбота за загиблими в Генуї і вдалий дебют Анчелотті

Також у вихідні стартував чемпіонат Італії. Місцеві вболівальники, зрозуміло, найбільше чекали дебюту Кріштіану Роналду в складі «Ювентуса». Діючі чемпіони в першому турі на виїзді грали з «К'єво» і в підсумку зіткнулися з величезними труднощами.

Почався матч для туринців дуже добре. Вже на третій хвилині Самі Хедіра після подачі зі стандарту відправив м'яч у ворота. Але господарі не думали здаватися і незадовго до перерви відігралися. Маріуша Стемпіньскі ніхто не завадив спокійно пробити головою у ворота після подачі з флангу.

А після перерви «К'єво» зовсім вийшов вперед. Жоау Канселье на лінії власного штрафного невдало зіграв з Емануеле Джаккеріні і явно збив опонента з ніг. Суддя моментально вказав на точку, і сам же потерпілий привів покарання у виконання.

Зрівняли рахунок імениті гості лише за 15 хвилин до фінального свистка, коли Матті Лазні після подачі з кутового відправив м'яч у свої ворота.

Зрозуміло, після «Ювентус» пішов вперед всією командою, і незабаром в штрафний «К'єво» стався вкрай неприємний епізод. Роналду, повний бажання відзначитися в дебютному матчі за нову команду, вдарив воротаря суперників Стефано Соррентіно коліном в обличчя, намагаючись замкнути простріл партнера.

Маріо Манджукич відразу ж добив снаряд у сітку, але суддя відмінив гол після перегляду повтору. Голкіпер господарів залишився лежати на газоні, звідки його забрали на ношах.

В результаті переможний м'яч «Ювентус» забив вже наступнику Соррентіно. Федеріко Бернардескі після прострілу Алекса Сандро відправив м'яч у сітку.

У госпіталі у Соррентіно були діагностовані перелом носа і травма голови. Найближчим часом спортсмен буде змушений носити спеціальний бандаж для шиї. При цьому сам Стефано відреагував на свою травму з гумором.

«Велике спасибі всім за ваші добрі повідомлення, безмежну підтримку і побажання одужання. У нас фантастична команда, яка боролася до самого кінця, в той час як Кріштіану Роналду взяв мене на себе! »- написав Соррентіно на своїй сторінці в Twitter.

Непросту перемогу в першому матчі під керівництвом Карло Анчелотті здобув і «Наполі», в попередньому сезоні до кінця боровся з «Ювентусом» за золото національної першості. У грі з «Лаціо» неаполітанці виявилися в положенні відіграватися в середині першого тайму, коли Чіро Іммобіле точним ударом відкрив рахунок.

Відігралися гості на третій доданій хвилині. Аракадіуш Милик вразив ворота суперника з близької дистанції. Незадовго до цього інший гол поляка був скасований через порушення правил.

Переможний же м'яч після перерви провів Лоренцо Інсіньє. Нападник з лівого кута штрафного завдав красивий обвідний удар в дальню дев'ятку.

Якщо «Лаціо» в першому турі зазнав поразки, то інша римська команда - «Рома» - здобула непросту перемогу над «Торіно». Три очки підопічним Вальтера Маццарі приніс точний удар Едіна Джеко на 89-й хвилині.

Для іншого італійського гранда, «Інтера», стартовий тур вийшов невдалим. Нерадзуррі на виїзді примудрилися з мінімальним рахунком поступитися «Сассуоло». Єдиний м'яч у середині першого тайму з пенальті забив Доменіко Берарді.

А ось матч «Мілана» з «Дженоа» був перенесений через обвалення моста в Генуї, який забрав життя 43 осіб. Пізніше зіграє в першому турі і інша команда, що представляє місто в Серії А, - «Сампдорія». Зрозуміло, ігри чемпіонату Італії починалися з хвилини мовчання, а на більшості стадіонів фанати вивісили спеціальні банери в пам'ять про загиблих.

Франція. Осічки лідерів і дубль Мбаппе

Другий тур Ліги 1 вийшов несподівано непростим для всіх французьких грандів. Проблеми випробував навіть грізний ПСЖ. Після першого тайму виїзного матчу з «Генгама» парижани поступалися з мінімальним рахунком. При цьому наставник чемпіонів Томас Тухель пізніше зізнався, що його команда могла пропустити і два-три м'ячі.

Також по темі

В Англії відбулося лондонське дербі «Челсі» - «Арсенал», перемогу в принциповому протистоянні здобули сині Роналду, Ігуаїн і Наінгголан: на кого італійські клуби витратили рекордні € 1,14 млрд

В Італії завершився літній період дозаявок. Клуби Серії А витратили на придбання нових футболістів рекордну для себе суму в € 1,14 ...

В результаті в другій половині зустрічі гості прийшли в себе і тричі вразили ворота скромного опонента. Чимало цьому сприяв і вихід на поле Киліана Мбаппе. Саме він в кінцівці матчу оформив дубль і приніс своїй команді перемогу.

Іншим фаворитам пощастило менше. «Монако» за відсутності Олександра Головіна так і не зумів розпечатати ворота «Лілля». Вразити ворота суперника монегаскам не допоміг навіть пенальті, призначений у ворота гостей за 20 хвилин до фінального свистка.

Голкіпер "Лілля" Мік Меньян впевнено забрав м'яч після досить нехитрого удару Радамеля Фалькао з точки.

«Ліон» ж зовсім з мінімальним рахунком поступився «Реймс», який несподівано почав сезон з двох перемог поспіль (в першому турі колектив Давида Гуйона також з мінімальним рахунком обіграв «Ніццу»).

«Марсель» ж зовсім поступився на виїзді новачку Ліги 1 «німу» - 1: 3. Господарі, як і «Реймс», почали сезон з двох перемог поспіль.