Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  Milan mund të mundë Napoli? Jo, kjo është një iluzion

  1. Në fillim të sezonit Napoli shfaq karakterin
  2. Zelinski mund të bëhet një yll i ri i kampionatit
  3. Milan dështoi në mesfushë
  4. Higuain ende nuk ka hyrë në lojë ekipore
  5. Milan ka një stol të dobët

  Dallimi kryesor është në mungesë të Jorginho dhe Mertens në fillim. Jorginho bëri një mesatare prej 108 asistime për lojë, Hamshik në të njëjtin pozicion bën 100, por nuk ka luajtur kurrë 90 minuta, dhe kalimet e tij ende nuk kanë arritur aq fort sa duhet. Ekipi u la pa një rojë të caktuar, dhe deri tani kompenson me përpjekje të përbashkëta - për shembull, 90% e programeve Calidou Coulibaly hoqi dorë përpara në fushën e rrethit qendror.

  Kalimi i Mertens në Milik është një revolucion për grupin e sulmit. Belgjika e lejoi gjithë trinitetin të ndryshonte rregullisht vendet, u tërhoq në thellësi dhe ndihmoi në organizimin e sulmeve me një Paz të vogël. Milik vepron ekskluzivisht rreth zonës së dënimit dhe bëri 20 programe me Milanin - për statistika të tilla, Sarri do të dërgonte në një rezervë të thellë. Por Ancelotti ka nevojë për një qendër më tipike të sulmit se Mertens, dhe trajneri tashmë po e krahason Milik me Andrey Shevchenko. Edhe pse Pol dhe ukrainas kanë të përbashkët edhe në mënyrën e lojës, në shikim të parë, minimumi.

  • Në fillim të sezonit Napoli shfaq karakterin

  Sarri e udhëhoqi Napoli në 2015 dhe në dy ndeshjet e para të kampionatit - kundër Sassuolo dhe Sampdoria - Azzurri shënoi një pikë. Mund të supozohet se Rafa Benitez e la Maurizio një ekip me probleme, dhe pjesërisht kjo do të jetë e vërtetë. Ancelotti ishte në një pozicion më të mirë në krahasim me paraardhësit e tij, por ai ishte skeptik për Carlo.

  Dje, San Paolo përgëzoi trajnerin - për dy ndeshje, Ancelotti vendosi audiencën te vetja. Në kampionatin e fundit, Napoli humbi 13 herë në radhë të parë dhe fitoi nëntë herë - asnjëri në Serie A nuk shënoi më shumë pikë (28), duke dhënë gjatë ndeshjes. Por hendeku në dy gola Azzurri nuk luajti për shtatë vjet. Si një shfaqje ekspozuese, Ancelotti zgjodhi një ndeshje kundër ish futbollistit të tij dhe një nga miqtë e tij më të mirë.

  Dallimi kryesor është në mungesë të Jorginho dhe Mertens në fillim

  foto getty images

  Kur Milan udhëhoqi 2-0, nuk ishte Carlo, por Gattuso, i cili nuk dukej të priste një zhvillim të tillë të ngjarjeve. Duke luajtur një kohë të gjatë me Napoli në pritje është një sipërmarrje vetëvrasëse, por është edhe më e rrezikshme të përpiqet të sulmojë. Sidomos duke pasur parasysh se si Rossonerët shënoi: dy të shtëna në gol - dy gola. Napoli bëri shumë, por problemet u ngritën në fazat përfundimtare të sulmeve. Ancelotti reagoi me lirimin e Mertens dhe ndryshimin e skemës - nga 4-3-3 në 4-2-3-1. Surry nuk e kishte lejuar kurrë një gjë të tillë, dhe ky ishte problemi - Napoli e tij nuk ishte e ndryshme.

  Pas golin e parë Zelinski dhe shfaqjen e Mertens Milan nuk bëri një goditje të vetme ndaj objektivit. Napoli nuk e kontrolloi situatën, duke lënë mënjanë dy herë, por u bë mjeshtër i situatës, duke pranuar 0: 2. Ancelotti kapi momentin kur kundërshtari arriti pikën kritike. "Ne jemi zhdukur nga fusha", pranoi Gattuso.

  Në raundin e parë, Chiro Immobile Napoli u përgjigj me dy. Me Milan fitoi, duke humbur dy gola. Dy ndeshje me kundërshtarët kryesorë - dy fitore spektakolare. Ancelotti nuk mundi të fillonte më mirë.

  • Zelinski mund të bëhet një yll i ri i kampionatit

  Para ndeshjes në shtyp, u shfaqën informata se Napoli kishte rënë dakord me Petr Zelinski për zgjatjen e kontratës. Paga e mesfushorit u rrit nga 1.1 milion euro në 2.5 milion dhe clausulus - nga 65 milion në 100 milionë. Pa marrë parasysh sa ishin të këqija.

  Performanca rekord e Pol në Serie A - pesë gola. Sa shumë ai shënoi për Empoli në kampionatin 2015/16 dhe në sezonin e ardhshëm, debutimin e tij për Napolin. Dyshja e parë në Itali lejon Zelinski të llogarisë në përmirësimin e statistikave, dhe Carlo Ancelotti - që zëvendësimi për Hamshik, transferuar në një pozitë të re, është gati. "Në verë, unë vazhdoja të thosha atë - goditi më shpesh nga larg," thotë Carletto. Goli i dytë i Milan Peter shënoi vetëm nga jashtë zonës së rreptësisë.

  foto getty images

  Goditje të sakta Zelinski nuk kufizohet. Saktësia e kalimeve të tij ishte 93%, ata e mundën me sukses lojën tri herë (më shumë se vetëm Allan - katër) dhe ishte i pari në përzgjedhje 11 herë. Të tre gazetat kryesore sportive e vendosën Pjetrin në 7.5, ndonëse ishte e mundur të ishte bujare me 8 - nëse jo për qëllimet e tij, Napoli nuk do të kishte folur për ndonjë karakter tani.

  Këtë verë, majorët evropianë organizuan një kërkim për Sergei Milinkoviç-Saviç, por në afat të gjatë, kërkesa për Zelinski mund të jetë e njëjtë - me Anchelotti, Pol ka një shans për të bërë një hap të madh në zhvillim.

  • Milan dështoi në mesfushë

  Milani ishte një nga kandidatët për Milinkoviç-Saviç dhe për atë të fundit negociuar me Lazion. Por Claudio Lotito refuzoi rossonerët dhe nuk kishte plan rezervë. Si rezultat, mesfushori është linja më problematike e ekipit Gennaro Gattuso.

  Lukas Bilya la një përshtypje të dëshpëruar në Kampionatin Botëror dhe ndeshja me Napoli tregoi se nuk ishte vetëm ekipi kombëtar i Argjentinës. Futbollisti i cili duhet të organizojë ndeshjen e ekipit në qendër të fushës, dha dy ndeshje të mrekullueshme gjatë sulmeve, por shumë shpesh humbi topin - lojtarët e Azzurrit i fali Bilia për zvogëlimin e tij në pjesën e parë, por Zelinski u ndëshkua pas pushimit. Gattuso nuk mundi të rezistonte dhe të zëvendësonte Lukas. Me lirimin e Tiemue Bakayoko, gjithçka u bë edhe më e keqe.

  Kessier dhe Bakayoko - fizika dhe muskujt, por zero kreativiteti. Giacomo Bonaventura - i vetmi nga radhët e mesme, i cili kurrë nuk e humbi topin dhe e mprehi lojën duke bërë tri kalime kyçe. Por kur topi erdhi te dikujt nga partnerët e tij në pjesën e mesme, në shumicën e çasteve ajo çoi ekipin në një ndalesë.

  • Higuain ende nuk ka hyrë në lojë ekipore

  Mungesa e skualifikimit Hakan Chalkhanoglu nuk lejoi të shihte sulmin e Milanos në formën e tij optimale, por Fabio Borini ishte i dobishëm - në ndihmën e tij Bonaventura. Një tjetër gjë është se në situatën me këtë qëllim, roli kryesor u luajt nga efekti i befasisë dhe vendimi i Giacomo për të thyer, dhe jo zbritja e Fabio.

  Fusha e djathtë ishte shumë më aktive - Suso krijoi momentin për qëllimin e Bonaventurës, duke bërë një përkthim të mirë në të majtë dhe ndihmoi David Kalabriën. Por, drejtuesi kryesor i programit të Spanjollit ishte që të bëhej Gonzalo Higuain. Në ndeshjen e parë zyrtare të Argjentinës për Milanin kjo nuk ndodhi.

  foto getty images

  Më shpesh, Higuain mori topin në zonën e rrethit qendror në gjysmën e tyre të fushës, kur Milan u edukua nga qendra pas pranimit të golave. Ekspertët presin që në ekipin e ri Gonzalo do të përdoret siç ishin në Napoli - për të synuar të gjithë ndeshjen në sulm. Deri tani, ka pasur një ngjashmëri të dobët me atë që bëri Higuain në Juventus. Argjentinasi lëvizi shumë, u tërhoq në thellësi, kërkoi zona të lira, por nuk mori topin në to. Sulmuesi bëri dy goditje në gol - të dyja të pasakta.

  "Ne nuk arriti të dorëzojë topin në Higuain në afërsi të qëllimit. Por ai ndihmoi në shkatërrimin e sulmeve. Gonzalo është një lojtar kyç për ne, ai përmirëson cilësinë e ekipit dhe mund të jetë shumë i dobishëm. Por, natyrisht, ne duhet ta ndihmojmë ", tha Gattuso.

  • Milan ka një stol të dobët

  Ancelotti lëshoi ​​Dries Mertens, dhe belg shënoi golin fitues. Pasardhësi i Zelinski, Amadou Diawara, gjithashtu mori pjesë në sulmin e shënimit. Dy nga lojtarët e zëvendësimit të Milanit ishin debutues dhe lojtarë nga pozicionet e gabuara që mund të luanin një rol kyç në sulmin. Patrick Cutrone u shfaq tepër vonë dhe hyri tërthorazi në skemën e panikut 4-2-4 - Gattuso u desh të përpiqet të shmangë humbjen.

  Kthimi i Chalhanoglu do të përmirësojë situatën, por jo shumë. Milan ka një stol të thellë, por cilësia e saj ngre shumë pyetje. Ajo mund të befasojë këndshëm tifozët e Samu Castillejo, por tani për tani kjo është vetëm shpresë. Riccardo Montolivo, José Mauri, Andrea Bertolacci, Alan Haliloviq, Stefan Simic - një grup lojtarësh të futbollit për Genoa dhe jo një kandidat për një vend në Ligën e Kampionëve.

  Milan kishte një fushatë të mirë transferimi. Reina është një studim i besueshëm për Donnarumma, Iguan duhet të ofrojë gola, dhe Mattia Caldara nuk ka gjasa të luajë më keq se Leonardo Bonucci sezonin e kaluar. Por kjo nuk është e mjaftueshme. Rossonerët kishin nevojë për një mesfushor të lartë dhe në të vërtetë linja e mesit kërkonte një përmirësim të madh. Leonardo e injoroi këtë kërkesë - pasojat mund ta shqetësojnë atë.

  Leonardo e injoroi këtë kërkesë - pasojat mund ta shqetësojnë atë

  Каталог

  Категории товаров

  Новости

  Прыжки на батуте - как бизнес. История развития в России и некоторые факты.
  Подготовлено: "ЗВЕЗДА-ЦЕНТР", i Star, г. Москва www.batut.istar.su   Прыжки на батуте, как бизнес в Российской Федерации, начинает свою историю примерно в середине первого десятилетия начала двухтысячных

  Прыжки на скакалке
  Желаете сбросить лишние килограммы и укрепить мышцы? Причем хотите добиться результата в короткий срок? Выход есть! В ваших стремлениях вам помогут прыжки на скакалке. Мало того что это очень легко и

  Прыжки на скакалке
  При тотальной нехватке времени в современной жизни не каждый может выделить несколько часов для посещения фитнес центра. Поэтому в борьбе с лишним весом на помощь приходит скакалка. Скакалка для похудения

  Прыжки на скакалке
  Прыжки на скакалке помогают постоянно держать себя в тонусе и прекрасной физической форме. Вопреки распространённому мнению, они популярны не только у девушек. В своих тренировках скакалку используют

  Прыжки с выпадом в сторону
  Прыжки с выпадом в сторону - скользящие прыжки вдоль плоскости туловища, развивающие боковые мышцы ног (латеральные мышцы бедра) и поясницу. Поясница тренируется за счет наклонов вниз. Спина должна быть

  Прыжки от Целлюлита на скакалке. Зачем: 8-пунктов в роли ответа.
  Знакомая нам с детства «прыгалка» способна заменить многие тренажеры и даже курсы массажа! Думаете реально совместить в одном занятии активный расход калорий, массаж проблемных зон и избавление от целлюлита,

  Прыжки на скакалке для начинающих. Советы и рекомендации. Польза, основные, упражнения, противопоказания, похудения
  В детстве прыжки со скакалкой являются популярным развлечением. Девочки и мальчики упражняются с инвентарем, прыгая на одной или двух ногах, скрещивая руки, продвигаясь в различных направлениях. Польза

  Сборная России по прыжкам в воду выиграла две медали на Олимпиаде
    ЛОНДОН, 12 июл - РИА Новости, Вероника Гибадиева. Российская сборная по прыжкам в воду, одержав одну победу, завоевала две медали на Олимпийских играх в Лондоне. Обе медали были выиграны россиянами

  Игры прыжки в воду с вышки, трамплина
  Прыжки в воду с вышек и трамплинов Краткое содержание статьи: Прыжки в воду с огромной высоты становятся все более популярными. Множество зрителей готовы ради такого экстрима собраться возле экранов

  Прыжки в воду в Пензе - дайвинг, федерация, сайт
  Дайвинг один из подвидов прыжков в воду Краткое содержание статьи: Прыжки в воду это водный вид спорта, который заложил свою историю еще в древние времена. Еще по памятникам можно понять то, что прыжки

  Контакты:

  Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  ТЦ "Южная галерея", ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю

  Информация для вас

  - Оплата в рассрочку

  Корзина

  Корзина пуста