(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Мілан 2011/2012

Новий сезон «Мілан» почав в ранзі чемпіона Італії

Новий сезон «Мілан» почав в ранзі чемпіона Італії. Зрозуміло, одним із головних завдань на майбутній футбольний рік був захист видобутого титулу. Втім, вболівальники і керівництво клубу також очікували від команди Аллегрі куди великих успіхів і в Лізі Чемпіонів, ніж чим в минулому єврокубковому сезоні.

Трансферне літо цього разу пройшло для «Мілана» скромно і без гучних придбань. Команду поповнив досвідчений лівий нігерійський захисник Тайє Тайво, півзахисник «Палермо» Антоніо Ночеріно, Філіп Мексес, який прийшов в ранзі вільного агента, взятий в оренду у англійського «Ліверпуля» Альберто Аквілані, а також молодий італійський талант з Генуї Стефан Ель Шаараві. З іншого боку, свою кар'єру за «Мілан» завершили такі гравці як Массімо Оддо, Марек Янкуловськи і Андреа Пірло. Останній після 10 років «червоно-чорної» кар'єри перебрався в стан головних конкурентів «россонері» за майбутнє скудетто - «Ювентус».

Останній після 10 років «червоно-чорної» кар'єри перебрався в стан головних конкурентів «россонері» за майбутнє скудетто - «Ювентус»

Шостий Суперкубок Італії "Мілана"

Сезон для «Мілана» стартував ще 6 серпня. У матчі за Суперкубок Італії на Пекінському національному стадіоні проходило перше міланське дербі сезону. Незважаючи на точний удар Снейдера в першому таймі, «Мілан» після перерви послугами Ібрагімовича і Боатенга в середині другої 45-хвилинки виходить вперед і доводить матч до перемоги. 2-1 і це другий трофей для Массіміліано Аллегрі в якості головного тренера "россонері".

В результаті страйку Італійської Асоціації Футболістів перший тур Серії А проти римського «Лаціо» «Мілан» грав на Сан-Сіро тільки 9 вересня. Після провального старту зустрічі «россонері» зуміли відіграти два пропущені м'ячі і звести матч до нічиєї, проте на більше господарів не вистачило. Більш того травму лівого ока отримав Дженнаро Гаттузо. Після незрозумілого матчу з римлянами «Мілан» продовжив втрачати очки, перемігши в перших п'яти турах лише одного разу і набравши всього 5 балів, попутно програвши «Ювентусу» в гостях. Втім, надалі слово бере Златан Ібрагімович і «Мілан» набирає 32 очки в 12 зустрічах поспіль, в яких швед записує на свій бомбардирський рахунок 11 м'ячів, що дозволяє «червоно-чорним» наздогнати в турнірній таблиці втекли вперед зі старту «бьянконнері» . Однак в цьому спринті не обходиться без втрат - слідом за Гаттузо на довгий термін через проблеми з серцем вибуває Антоніо Кассано.

У Лізі Чемпіонів «Мілан» без особливих проблем кваліфікується в стадію плей-оф, пропускаючи перед собою «Барселону» (2-2 на виїзді і домашню поразку 2-3) і залишаючи позаду «БАТЕ» і «Вікторію Пльзень».

Перед відкриттям зимового трансферного вікна лазарет «Мілана» поповнили Пато, Індзагі, Фламіні і Боатенг. Значний список травмованих змушує Адріано Галліані зміцнити команду підписанням джамель месбах, Саллі Мунтарі, а також взятим в оренду Максі Лопесом.

2012 рік для «Мілана» починається з мінімальної поразки в дербі 0-1. У Кубку Італії справи йшли трохи краще - неврачная перемога над «Новарро» в чвертьфіналі, а після програш в додатковий час матчу-відповіді туринському «Ювентусу» (за сумою двох матчів 3-4).

Незарахований гол Мунтарі "Ювентусу" Дуель Абате - Міліто в міланському дербі

Гостра боротьба з «Ювентусом» була і в рамках національного чемпіонату, де відповідна домашня зустріч припала якраз між двома кубковими. Перед грою ЗМІ в один голос назвали майбутній матч боєм за скудетто, адже в турнірній таблиці обидві команди йшли ніздря в ніздрю. Туринці все ще не знали гіркоти поразок в сезоні, в той час як міланці мали кращий показник за забитими м'ячами. «Мілан» розпочав зустріч дуже впевнено і вже на 15 хвилині зумів вийти вперед. Дальнім ударом не без допомоги рикошету відзначився Антоніо Ночеріно, на подив усіх забивши за весь сезон 11 м'ячів. Ще до перерви «россонері» подвоюють перевага після удару головою Саллі Мунтарі, однак Паоло Тальявенто не зараховує взяття воріт, незважаючи на те, що м'яч перетнув лінію більш ніж на пів метра. Цей скандальний епізод надалі поклав початок багатьом обурення як і представників клубу, так і його уболівальників, особливо з огляду на, що «Ювентус» таки зрівняв рахунок в самій кінцівці зустрічі.

Великі футбольні баталії плавно перетікають і на європейську арену, адже втретє поспіль «Мілану» в 1/8 Ліги Чемпіонів належало зіграти проти англійської команди і цього разу це був лондонський «Арсенал». Першу зустріч на Сан-Сіро "Мілан" виграв за явною перевагою 4-0 з дублем Робіньо, голами Ібрагімовича і Боатенга. Однак через два тижні в Лондоні після першого тайму італійці програвали вже 0-3 і здавалося б лігачемпіонскіе кошмари минулого знову повертаються, однак у Крістіана Абб'яті була своя думка на цей рахунок, і «Мілан» зберігає двоматчеве перевага.

Гол Ночеріно в ворота "Барселони" Златан Ібрагімович

Жеребкування чвертьфінальних пар виявляється безжальної для дружини Аллегрі, адже в суперниках знову все та ж «Барселона» .Перший матч 1/4 «россонері» грали в рідних стінах і зуміли зберегти свої ворота в недоторканності, втім, і забити так само не вдалося. Всі голи припали на матч-відповідь - спочатку «Барселона» послугами Мессі реалізувала пенальті, проте «Мілан» відповів голом Ночеріно. Інтрига зберігалася аж до кінця першого тайму, коли арбітр призначив черговий, цього разу дуже спірне, пенальті в ворота «россонері». У підсумку Мессі робить дубль з точки, а удар Хаві після перерви вінчає перемогу каталонців в цьому протистоянні.

Вилетівши з Ліги Чемпіонів, «Мілан» допускає ряб непробачних помилок і у внутрішній першості. Поразка від «Фіорентини» і втрата очок в матчі з «Болоньєю», незважаючи на супер-бомбардирський спринт Ібрагімовича (15 голів в останніх 13 іграх чемпіонату), позбавляє «Мілан» шансів на чемпіонство. Скудетто виграє «Ювентус» з 4-х очковим перевагою, Златан стає кращим бомбардиром сезону (35 голів, 28 з яких в Серії А), а «россонері» в заключному матчі чемпіонату проти «Новари» на Сан Сіро прощаються з цілою плеядою своїх легенд - Кларенс Зеєдорф, Дженнаро Гаттузо, Алессандро Неста і Філіппо Індзагі завершили свою блискучу червоно-чорну кар'єру.

Курва Суд прощається з легендами: Гаттузо, Індзагі, Неста