(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

На чемпіонаті світу з легкої атлетики білоруські спортсмени поки залишаються без медалей

Збірна Білорусі після п'яти днів змагань не має в своєму активі нагород чемпіонату світу з легкої атлетики. Шансів їх завоювати в останніх видах також трохи ...

день третій

У третій день змагань увагу білорусів була прикута до молотобійцю Павлу Кривицького, днем раніше виконав кваліфікаційний норматив У третій день змагань увагу білорусів була прикута до молотобійцю Павлу Кривицького, днем раніше виконав кваліфікаційний норматив. Якби Кривицький піднявся на п'єдестал, це було б чудо, однак і на нього хотілося сподіватися. У своїй найкращій фінальній спробі білорус відправив снаряд на позначку 76 метрів і став восьмим в підсумковому протоколі чемпіонату світу-2009. Перемогу з результатом 80,84 м святкував словенець Прімож Козмуш. Сергій Литвинов, раніше мав білоруське громадянство, а зараз представляє Німеччину, фінішував п'ятим з результатом 76,58 м.

В цей же день на чемпіонаті світу з легкої атлетики відбулося кілька фіналів, які привернули особливу увагу спортивної громадськості. Про фіаско Олени Ісінбаєвої у стрибках з жердиною ми вже писали, також відзначимо розіграш нагород в жіночій стометрівці. У медальних розборках не брала участі олімпійська чемпіонка Афін-2004 Юлія Нестеренко, а золоту і срібну нагороди в цьому виді завоювали ямайські бігунки - Шеллі-Енн Фрезер і Керрон Стюарт, третьої зійшла на п'єдестал американка Кармеліта Джетер. Причому новоявлена ​​чемпіонка світу Фрезер показала найкращий результат сезону в світі - 10,73.

день четвертий

У вівторок білоруси на старти берлінського стадіону не виходили. Фінали потрійного стрибка (чоловіки), метання списа (жінки), бігу на 400 метрів (жінки), 3000 метрів з перешкодами (чоловіки) і 400 метрів з бар'єрами (чоловіки) пройшли без участі наших співвітчизників.

день п'ятий

А в середу білоруси знову припали до телеекранів: розпочалися змагання десятиборців, серед яких виділявся срібний призер олімпійських ігор в Пекіні-2008 - білорус Андрій Кравченко А в середу білоруси знову припали до телеекранів: розпочалися змагання десятиборців, серед яких виділявся срібний призер олімпійських ігор в Пекіні-2008 - білорус Андрій Кравченко. Правда, вже після першого виду програми виникли сумніви в можливостях нашого багатоборця боротися за медалі. У бігу на 100 метрів Краченко показав 31-й результат (11,18). Трохи реабілітувався спортсмен в стрибках в довжину (7,62), штовханні ядра (13,96) і стрибках в висоту (2,11). Навіть в бігу на 400 метрів, який ніяк не є улюбленою дисципліною білоруса, він показав найкращий час сезону - 48,77. У підсумку перший день змагань Андрій Кравченко завершив на 9-му місці з сумою балів 4290. Поки що трійка лідерів виглядає таким чином: Олексій Касьянов (Україна) - 4555 очок, Юніор Діаз (Куба) - 4512, Трей Харді (США) - 4511 . Сьогодні багатоборців належить подолати 110 метрів з бар'єрами, а також змагатися в метанні диска, стрибках із жердиною, копьеметание і бігу на 1500 метрів.

Справжнім фіаско обернулося виступ досвідчених білоруських дискоболок Елліни Звєрєвої та Ірини Ятченко Справжнім фіаско обернулося виступ досвідчених білоруських дискоболок Елліни Звєрєвої та Ірини Ятченко. Жодна з них не просто не зуміла пройти кваліфікацію у своїй відбірковій групі, але і не зробила жодної залікової спроби. В офіційних протоколах навпроти прізвищ обох белорусок стоять нерадісні «NM». Здається, для 48-річної Звєрєвої та 43-річної Ятченко цей провал на світовому форумі міг стати останнім великим виступом на світовій арені.

Ось як прокоментували кореспонденту www.interfax.by виступ білоруських дискоболок в федерації легкої атлетики Білорусі: «Елліна Звєрєва та Ірина Ятченко виконали кваліфікаційні нормативи для участі в чемпіонаті світу. Але, на жаль, тут, на чемпіонаті, не змогли реалізувати свої можливості, і їх спроби суддями не були зараховані. Можливо, далися взнаки травми ... Тепер тренерам і спортсменкам належить проаналізувати подію і зробити відповідні висновки ».

Чи не зумів вийти у фінал у стрибках у висоту білорус Артем Зайцев. Його 2,15 виявилися занадто малі для кваліфікаційних 2,30. Порадував бігун на 110 метрів з бар'єрами Максим Линша. Його попадання в півфінал на цій престижній дистанції стало приємною несподіванкою. Наш співвітчизник брав участь в самому «швидкому» забігу, в якому зайняв п'яте місце, але вийшов в наступний круг за рахунок хорошого часу - 13,61. Аналогічним підсумком виступу в кваліфікації бігу на 200 метрів Алена Києвичів похвалитися не може. Білоруска також була п'ятою у своєму забігу, проте її 23,59 виявилося недостатньо для виходу в наступний раунд.

Про допінгу

Ледве Міжнародна федерація легкої атлетики оголосила, що результати всіх допінг-тестів фіналістів 100-метрівки показали негативних результат, як стали відомі перші випадки вживання заборонених препаратів учасниками чемпіонату світу. Позитивний допінг-тест на кленбутерол здав марроканскій бігун Джамель Чатбі, що фінішував 11-м в попередньому раунді змагань на 3000 метрів і завоював путівку в фінал. Незважаючи на запевнення ІААФ, деякі авторитетні зарубіжні ЗМІ продовжують підозрювати у вживанні допінгу Даніеля Бейлі з Антигуа і Барбуди, який фінішував четвертим на прославленої стометрівці, в ході якої Усейн Болт встановив новий світовий рекорд.

Федерація легкої атлетики Ямайки прийняла рішення перестрахуватися і не виставляти на естафетні гонки п'яти атлетів, тести яких раніше показали позитивні результати. Йдеться про Йохане Блейк, Марвін Андерсоні, Шеррі-Енн Брукс, Еллодін Фотергілл і Ленсфорд Спенс. Атлетів ще до чемпіонату світу визнали винними, проте Андідопінговий комітет Ямайки JADCO подав протест, так як знайдений у спортсменів препарат метилксантин схожий на заборонену речовину туаміногептан, але насправді дозволений до вживання.

Гендерний тест належить пройти південноафриканкою Кастер Семені. Деякі учасники чемпіонату світу засумнівалися в повноцінної приналежності спортсменки до жіночої статі і зажадали «сатисфакції». Семеня, дійсно, зовні має чоловічі риси, і змушена була здати відповідні аналізи на визначення статевої приналежності. 18-річна спортсменка перевершила суперниць в півфінальному забігу на 800 метрів і, судячи з продемонстрованому часу (1.58,66), була однією з претенденток на медаль. Оприлюднити результати тесту до фінального забігу ІААФ не вдалося, і південноафриканка вийшла на старт, який з успіхом виграла - 1.55,45, показавши найкращий час сезону в світі. На прес-конференцію, де спортсменку очікували численні журналісти, вона не прийшла, так як знаходиться в нестерпному чеканні рішення Міжнародної федерації, яка не виключає ймовірності, що Семеня позбудеться золотої медалі, якщо результати аналізів будуть не в її користь.

Змагання для журналістів

На чемпіонаті світу з легкої атлетики змагаються не лише спортсмени, а й спортивні журналісти. Такий оригінальний забіг представників мас-медіа був організований Міжнародною федерацією легкої атлетики. На старт змагання вийшли 83 учасники, серед яких було двоє представників Білорусі - прес-аташе Білоруської федерації легкої атлетики Анастасія Маринина і оглядач газети «СБ - Білорусь Сегодня» Дмитро Комашко. Білоруські журналісти, вперше брали участь у подібній акції ІІХФ, перемогу не здобули, але виглядали цілком достойно і залишилися задоволені власним виступом. А володарями пам'ятних кубків і годин «Seiko» стали 23-річні англієць Флоріан Гаудіно-Вінер (1: 55,19) і німкеня Олександра Арендт (2.24,16).