2. Піррова перемога збірної Росії
    3. Спекотніше, ніж у пеклі
    4. З перервою на обід
    5. Як одна партія все правила поміняла

Сімнадцять років тому, 26 квітня 1998 року, відбувся наймасовіший сеанс одночасної гри в шашки. Триразовий чемпіон світу барбадосец Рон Кінг, прозваний за свій довгий язик «Алі шашок», грав проти 385 противників і всіх їх обіграв. Представляємо найбільш яскраві приклади тривалих матчів з інших видів спорту.

Марафон на Вімблдоні

Зазвичай тенісні матчі на Вімблдонському турнірі переносяться на наступний день через дощ, іноді через темряву. І вже в зовсім рідкісних випадках через те, що обидва суперники ледь тримаються на ногах від утоми. У 2010 році француз Ніколя Маю і американець Джон Існер зіграли найдовший матч в історії світового тенісу. Крім рекорду по тривалості були встановлені рекорди за кількістю ейсів за гру. В одному тільки п'ятому сеті Існер подав навиліт більше, ніж будь-який інший тенісист за весь матч. За рахунку 47:47 в п'ятому сеті на корті № 18 згасло табло, так як це був максимальний рахунок, на який воно було запрограмовано. Через шість геймів з тієї ж причини обнулилася статистика на офіційному сайті Вімблдону. Підсумок цього дивного матчу - 6: 4, 3: 6, 6: 7 (7: 9), 7: 6 (7: 3), 70:68 на користь Існера. Всього матч тривав три дні, чистий час, проведений гравцями на корті, склало більше 11 годин. Відразу після закінчення гравці і арбітр отримали пам'ятні подарунки , А на стіні корту незабаром з'явилася меморіальна дошка, присвячена цій неймовірній грі. Ніколя Маю був настільки вражений тим, що трапилося, що написав книгу «Матч моєму житті».

Ніколя Маю був настільки вражений тим, що трапилося, що написав книгу «Матч моєму житті»

Джон Існер і Ніколас Маю

Піррова перемога збірної Росії

На ОІ-2000 в Сіднеї російські майстри водного поло приїхали в якості одного з фаворитів. Груповий турнір склався для росіян успішно. У чвертьфіналі несподівано складно довелося з американцями, але в кінці кінців наші ватерполісти здобули перемогу. А в півфіналі російській команді дісталися діючі на той момент олімпійські чемпіони з Іспанії. Це був феєричний матч. Росіяни постійно виходили вперед, іспанці з тією ж регулярністю їх наздоганяли. У додатковий час обидві команди найбільше боялися помилитися і, як висловився один з коментаторів, тому пливли швидше, ніж вперед. У підсумку все вирішилося за 10 секунд до кінця третього овертайму точним кидком Дмитра Горшкова. Але на фінальний матч у росіян сил не вистачило - угорці легко обіграли нашу команду з рахунком 13: 6. Після сіднейських Ігор були внесені зміни в регламент - ватерполісти перестали грати нескінченні овертайми і перейшли до серії пенальті.

Спекотніше, ніж у пеклі

5 квітня 1915 року в Гавані (Куба) відбувся найтриваліший чемпіонський бій боксерів-важковаговиків в історії. Американець Джек Джонсон, перший темношкірий чемпіон світу у важкій вазі, відстоював свій титул в бою із співвітчизником Джессом Уіллардом. У той час ще не існувало регламенту про обов'язкове кількості раундів в чемпіонських поєдинках, і перед кожним боєм суперники домовлялися про його протяжності.

Цього разу домовилися на 45, що повинно було показати позамежну витривалість боксерів. До шуканого числа раундів справа не дійшла, чемпіон був нокаутований в 26-м. Після поразки Джонсон завжди стверджував, що здав цей бій, - занадто велика в тодішній Америці була неприязнь до негру-чемпіону. Насправді чемпіон просто не дуже утруднявся тренуваннями перед поєдинком, розраховуючи нокаутувати Уилларда на початку бою. Коли цього не вийшло, стало ясно, що довгий бій при сорокаградусної спеки буде на руку претенденту. Можливо, Джонсон дійсно міг встати після пропущеного удару, але в будь-якому випадку його витривалості не вистачило б не те що на перемогу, але навіть на те, щоб протриматися на ногах ще 20 раундів. Віллард же сказав після бою тільки одну фразу: «Думаю, що навіть в пеклі буде не так жарко, як тут».

З перервою на обід

Один матч в крикеті може проходити кілька днів, причому в регламенті є офіційні перерви на ланч, чаювання і сон. Сучасні правила обмежують матчі за часом, а раніше команди могли грати фактично безстроково. Саме такий матч зіграли в 1939 році команди Англії і ПАР, який закінчився, лише коли англійцям пора було на пароплав, щоб плисти додому. Матч грався протягом дев'яти днів з двома вихідними. Тривалості матчу надав і дощ - в один з ігрових днів учасники просто не могли вийти на поле, повністю залите водою. Незважаючи на тривалість гри (а може, завдяки їй), крикет дуже популярний в країнах, що раніше входили до складу Британської імперії. Тому вислів Марії Шарапової про те, що вона не знає, хто такий Сачін Тендулкар (найбільший гравець в історії крикету), який прийшов подивитися на її матч, викликало бурю обурення в Індії. Індійські фанати навіть придумали хештег #whoisMariaSharapova.

Індійські фанати навіть придумали хештег #whoisMariaSharapova

Сачін Тендулкар

Як одна партія все правила поміняла

У 1989 році в Белграді була зіграна шахова партія між Іваном Николічем і Гораном Арсовічем. Гравці підписали мирний договір після 269-го ходу і 20 годин, проведених за дошкою. В ендшпілі на дошці залишилося лише п'ять фігур - у білих були король, слон і тура, у чорних - король і тура. Ще понад сто ходів Ніколіч намагався використовувати свою перевагу, але нічого не вийшло. Після цього рекорду ФІДЕ ухвалила рішення про введення «правила 50» - якщо кожен з гравців зробив 50 ходів без узяття фігури супротивника, партія оголошується нічийною.