(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Наймолодша чемпіонка світу з дзюдо - українка Дарина Білодід

Дарина Білодід. фото Getty

Українка Дарина Білодід стала наймолодшою ​​чемпіонкою світу з дзюдо в історії! "Висока українка сьогодні перетворилася з принцеси на королеву", - пишуть журналісти judoinside.com після жіночого фіналу в категорії до 48 кг в Баку. Дарина вже була чемпіонкою Європи і виграла всі можливі титули на континенті, а тепер виграла і світову першість.

На момент завоювання чемпіонського титулу Білодід виповнилося 17 років і 345 днів. Раніше наймолодшою ​​чемпіонкою світу була японка Ріоко Тані (18 років і 27 днів).

Цікаво, що Дарина Білодід стала першою українкою в історії, якій вдалося виграти чемпіонат світу з дзюдо.

Нагадаємо, що українська дзюдоїстка Дарина Білодід стала переможницею чемпіонату світу в Баку в категорії до 48 кг. У фінальній сутичці Білодід іппон (найвища оцінка, яку боєць може досягти в японських бойових мистецтвах) здолала представницю Японії Фуну Тонако.

На шляху до цього тріумфу українка в півфіналі перемогла олімпійську чемпіонку Ріо-де-Жанейро 2016 року Паулу Парето, яка в підсумку стала бронзовим призером змагань в Баку.

Нагадаємо, що Дарина Білодід увійшла в топ-10 кращих українських спортсменок за підсумками 2017 року за версією segodnya.ua