(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Наші за кордоном. Активнo, але не заметнo

Євген Коноплянка знову відрізняється в Лізі Чемпіонів і ігнорується в лізі, Дмитро Чигринський знову дуже втомлюється після вдалого години гри, Роман Яремчук знову не використовує шанси забити, а "Андерлехт" знову програє. Добре, що "Генк" повернув форму початку осені.

Німеччина

Це вже звучить як заїла платівка, але все ж. З шести матчів Ліги Чемпіонів Євген Коноплянка взяв участь в п'яти. За 372 хвилини на полі він завдав 13 ударів по воротах, віддав вісім пасів під удари і заробив асист. У кожному з цих матчів був помітний і мав дуже хороші шанси забити. А команда здобула 11 очок при одній поразці і достроково кваліфікувалася в 1/8 фіналу. У лізі ж "Шальке" переміг лише чотири рази, набрав 15 очок в 15-ти турах і близький до зони вильоту. Проте, не дивлячись на ці показники, Доменіко Тедескі надав Коноплянці не більше 310-ти хвилин в шести матчах Чемпіонату Німеччини. В яких той нічим не зміг себе проявити. В останньому ( "Аугсбург", 1: 1) вінгер і зовсім не потрапив в заявку. Чим пояснити такий контраст ?!

Цікаво, що домашній матч проти "Локомотива" дуже сильно нагадував гостьовий. Перший тайм був вкрай слабким, єдиний тлумачний момент створили підопічні Юрія Сьоміна, Коно занадто перетримував м'яч і все намагався за своїм звичаєм зміщуватися з флангу в центр і бити по воротах. Зате в другому таймі він діяв набагато швидше, раз по раз проривався по лівому флангу і загострював лівою ногою. А "Кнапп" повністю домінували і награли на перемогу, яку добули завдяки голу в кінцівці зі "стандарту". Двічі Євген після забігу на півполя в штрафну з м'ячем пробивав у воротаря, вдруге було дуже небезпечно.

Віддав найнебезпечніший "крос", але заштовхати м'яч у ворота партнери по команді не зуміли. Пасував Сердар, що прорвався один-на-один.

У підсумку на рахунку Коно шість "кросів" з гри (п'ять з них у другому таймі), чотири удари по воротах, чотири пасу під удари і 12 торкань м'яча в штрафний суперника (кращий на полі за цими трьома компонентами), п'ять спроб проходу суперника на дриблінгу (всі - в першому таймі), дев'ять подач кутових. З 22-ї гравців на полі його середня позиція була найближчою до воріт суперника. Саме після його навісу зі штрафного на 91-й хвилині біля воріт "Локо" зав'язалася метушня і Шопф забив єдиний гол у матчі. Досить активна гра українця. Чи вплине вона на майбутнє?

Англія

Олександр Зінченко також награв більше хвилин в Лізі Чемпіонів, ніж у Чемпіонаті Англії - 244 проти 144-ох. Хоча якраз в цьому не варто шукати проблему. Все ж він запасний і для нього можна гаяти жодної хвилини. Та й показав себе в ЛЧ добре. За відсотком точних передач (92.3) серед почали хоча б три матчі турніру з перших хвилин гравець збірної України займає почесне 13-е місце. За середнім числом передач (77.7 за матч) йде 16-м, по точним коротким передачам (68.3) - десятим, за перехопленнями м'яча - в тридцятці. Хороша статистика. Гідна гравця переможця самої врожайною на голи групи поточного сезону.

У матчі проти "Хоффенхайма" в Манчестері він знову випередив Фабіана Делфа в боротьбі за місце на лівому фланзі оборони. І за середнім числом передач і торкань м'яча за хвилину гри став найкращим на полі. Правда, на цьому позитив закінчується. На початку матчу лівий захисник невпевнено пасував, створюючи небезпеку біля власних воріт. На початку другого тайму пройшов пас йому за спину, що вивів Нельсона один-на-один (воротар). В атаці Олександр запам'ятався хіба що навісом на голову Фоден, пробив неточно. А взаємодія з Гюндоганом в центрі поля навіть не наближався до рівня взаємодії з Фернандіньо в попередніх матчах. Взагалі-то Зінченко більше діяв в манері класичного лівого захисника, притискаючись до флангу. Тобто менш варіативно. Заміна на Делфа на 64-ій хвилині не здивуєш.

"Сіті" в підсумку переміг з рахунком 2: 1, посів перше місце в групі і вийшов в 1/8 фіналу на ... "Шальке". У лізі ж перемога над "Евертоном" з рахунком 3: 1 дозволила продовжити переслідування "Ліверпуля". Тут Зінченко вже залишився в запасі, поступившись своїм місцем Делфі.

Бельгія

Після важкого листопада грудня для "Генка" виходить просто відмінним. П'ятиматчева серія без перемог змінилася чотирма перемогами і нічиєї, в тому числі і трьома "сухими" матчами. При тому, що в жовтні-листопаді лише раз вдалося втекти з поля без пропущених. Прокинувся і Руслан Малиновський, після п'яти "сухих" матчів в лізі відзначившись восьмим голом у сезоні. А в Лізі Європи на його рахунку третій асист. В цілому ж по голам (11) і Ассіст (10) він уже встановив сезонні рекорди кар'єри. Але ж ми ще навіть не закінчили рік. Вельми своєчасне пробудження на тлі чуток про перехід в стан одного з італійських грандів.

У домашньому матчі проти "Сарпсборг" для четвертого виходу поспіль в лігоевропейскую весну "Генку" була потрібна нічия, для першого місця - будь-яка перемога. Тут план був перевиконаний - 4: 0. Рахунок 2: 0 вже на п'ятій хвилині знімав всі питання. Малиновський з'явився на полі на 65-й, а вже через дві хвилини вдало подав кутовий на голову партнеру. До речі, його вихід лише на заміну головний тренер Філіп Клемент побічно пояснював бажанням задіяти фізично свіжих і потужних гравців проти скандинавського суперника.

У матчі ліги вдома був переграний "Остенде" (2: 0), що дозволило збільшити гандикап над суперниками в турнірній таблиці як мінімум до семи очок. Тут Руслан вийшов на поле з перших хвилин і пішов на 55-ій. На 33-ій йому вдався фірмовий удар з-за меж штрафного з відскоком від газону. З ще трьох ударів один був занадто неточним, один (штрафний) - майже точним, а ще один відбив воротар. Також слід згадати скидання під удар Мале видали, відбитий стійкою. Клемент пояснив заміну 18-го номера невдалим приземленням на кісточку в одному з епізодів.

Наступний суперник "Генка" в Лізі Європи - празька "Славія".

"Андерлехт" провів жахливий груповий турнір, майже встановивши антирекорд Бельгії за набраними очками (3) і встановивши такий по забитим голам (2). 80 ударів по воротах і два голи - одне з найгірших співвідношень в історії Ліги Європи. Не випадково Sporza назвав фінальний свисток матчу проти загребського "Динамо" в Хорватії (0: 0) "останньої нотою похоронного маршу, що тривав шість матчів". У цьому матчі Євген Макаренко не потрапив в заявку. Як і в матчі ліги проти "Серкль Брюгге", програному з рахунком 1: 2. Причина - травма ахілла. Серія матчів без перемог у всіх турнірах досягла шести, що призвело до звільнення головного тренера Хейна Ванхазебрука. У лізі команда поки що тримається четвертої.

Крім лідера, жодна команда з першої шістки не перемогла. "Гент" поступився в Шарлеруа з рахунком 0: 2 і опустився на восьме місце. Це перша поразка команди Романа Яремчука та Ігоря Пластуна після чотирьох матчів. Захисник залишився в запасі. А форвард покинув поле на 79-ій хвилині, ще за рахунку 0: 0.

Саме Яремчука той же Sporza назвав найбільш активним гравцем команди. Втім, за активність голи і окуляри не нараховують. Двічі він не зміг переграти воротаря ударами в упор. Правда, в першому з епізодів був зафіксований офсайд. Завдав ще один удар з більш дальньої дистанції і не потрапив. А після свого відмінного прориву зліва повз захисників і воротаря не наважився пробити по воротах з гострого кута, прострілив і суперники вибили. Отримав жовту картку за удар в голову суперника, за який більш вразливий арбітр міг показати і червону.

"Антверпен" поступився вдома "Ваасланді-Беверені" (0: 2) і опустився на третє місце. Єгор Назарин залишився в запасі. "Сент-Трюйден" (5) програв з тим же рахунком в Локерені. Роман Безус відіграв повний матч. Для його команди це перша поразка в лізі з жовтня. Кращий шанс гостей створив саме він на початку другого тайму за рахунку 0: 1. Однак в тому епізоді удар з 14-ти метрів після розіграшу кутового відбила стійка. Його втрата м'яча в центрі поля якраз і привела до першого голу, хоча там перш за все винен воротар. Також завдав заблокований удар і виводив партнера один-на-один під гострим кутом (воротар).

"Кортрейк" Андрія Бацула також не забив. Зате і не пропустив. 0: 0 в домашньому матчі проти чемпіона "Брюгге" - позитивний результат для десятої команди ліги. Для самого Бацула це четвертий матч з останніх п'яти, в якому він вийшов в стартовому складі. До цього таких і зовсім не було. Головний тренер Ів Вандерхаге особливо відзначав роботу оборони та компактність команди, заявивши, що у лідера майже не було шансів забити. Правда, насправді три таких шансу були. І у всіх суперники проходили або пасували повз лівого захисника.

Греція

Вкотре історія повторилася. Оборона АЕКа насправді непогана. В останніх 15-ти матчах вона не пропускала більше двох м'ячів. Навіть від "Баварії". Однак щоразу помилка на рівному місці руйнує все. А безпорадна атака і начисто програний центр поля позбавляють шансу на відповідь. Результат - перша грецька команда з шістьма поразками в груповому турнірі Єврокубка, 13-а знизу в історії Ліги Чемпіонів за різницею м'ячів ( "-11"). Головному тренеру Марінос Узунідісу залишалося визнати слабкість підопічних у всіх матчах і дякувати їм за зусилля. Цих зусиль і хорошою оборони в першу годину гри (без небезпечних моментів, всього один удар гравців "Бенфіки" в створ воріт АЕКа) і в шостому матчі очікувано не вистачило. Після рекордної єврокубковій серії в історії клубу з 13-ти матчів без поразок почалася нова, антирекордну.

Вже не вперше Чемпіон Греції провалився в останній третині матчу. "Фізика" підвела. Якщо хто і загрожував воротам більш-менш серйозно до 60-ої хвилини, то це гості. А Дмитро Чигринський встигав прикривати все в обороні, в результаті закінчивши матч з п'ятьма перехопленнями та чотирма вибитими м'ячами. Однак після 60-ї хвилини небезпечні моменти господарів пішли косяком. Сеферович двічі випередив українця на лінії воротарського після "кросів" - рятували воротар і перекладина. У кінцівці матчу форвард ударом з-під Дмитра влучив у стійку. Закид повз нього вивів Жедсона один-на-один. А ще в одному епізоді Чигринський був останнім на шляху м'яча в порожні ворота. На 87-ій хвилині його партнер по команді Галанопулос отримав другу жовту картку, привіз небезпечний штрафний і Грімальдо забив.

У матчі ліги в гостях проти "Лариси" АЕК також не забив. На жахливому газоні знайти гол було важко. Ближче були якраз господарі. Після закидання повз Чигринського Баргала вийшов один-на-один. Але не потрапив. Сам Дмитро забив після подачі штрафного і відскоку від Понсе, проте арбітр справедливо зафіксував фол останнього в атаці. 0: 0 і чемпіон залишається четвертим.

До складу ПАОКа на вирішальний матч Ліги Європи вдома проти БАТЕ не може бути ніяких претензій. А ось до гри ... Лідеру Чемпіонату Греції потрібна була будь-яка перемога разом з перемогою "Челсі" в Угорщині. Однак вже після першого тайму все стало ясно - 0: 3. Та й англійці в підсумку не виграли. Команді Євгена Шахова вдалося відіграти лише один м'яч. Головний тренер Резван Луческу фактично визнав, що ПАОК цікавить лише ліга, заявивши, що на два фронти команда не здатна грати. Хоча б на першому фронті ніяких проблем немає. У черговому турі була здобута чергова перемога, що довела серію без поразок в лізі до 20-ти (19 перемог і одна нічия). Перевага над найближчим переслідувачем зросла до восьми очок.

У першому з матчів Шахов залишився в запасі, у другому з'явився на полі вже на сьомій хвилині через травму партнера по команді Вернблоома (вибув до кінця сезону). ПАОК домінував, грав неяскраво, але свого домігся. Гол "Левадиакос" при рахунку 0: 2 не особливо змусив фаворита нервувати.

Туреччина

"Сівасспор" здобув свою третю перемогу в чотирьох матчах, і знову всуху. Така серія дозволила команді Сергія Рибалки вийти на дев'яте місце. У матчі проти "Анкарагюджю" (4: 0) українець відіграв 67 хвилин. Нічим особливим не запам'ятався - в штрафну з м'ячем не заходив, по воротам не пробивав.

"Коньяспор" (8) переграв удома "Касимпаша", ще два тижні тому йшла другою, з рахунком 3: 2. Євген Опанасенко вдруге в сезоні почав матч ліги в стартовому складі. Грав на лівому фланзі оборони. Записав на свій рахунок по чотири відбору, перехоплення і вибитих м'яча. Заблокував вельми небезпечний удар в центрі штрафного в доданий час. З іншого боку, обидва голи гостей відбулися після навісів з флангу при занадто слабкому прикритті Євгеном подає.

Після чотирьох поразок поспіль з 13-ма пропущеними "Кайсеріспор" (13) здобуває третю перемогу поспіль у всіх турнірах лише з одним пропущеним. "Акхісарспор" (15) був переграний вдома з рахунком 1: 0. Олександр Кучер відіграв повний матч. Це його другий повний матч ліги за останній місяць і третій з початку сезону. У попередніх двох команда пропустила вісім м'ячів. Нині ж дозволила супернику лише два удари в створ своїх воріт. Захисник взяв участь в гольовий атаці на її ранній стадії пасом на фланг. Артем Кравець залишився в запасі.

У Лізі Європи "Акхісар" зумів уникнути нуля в графі "очки". Нульова нічия в домашньому матчі проти "Стандарда" залишила команду Євгена Селезньова, нині виключеного з неї, з одним.

Четверта нічия поспіль ( "Аланьяспор", 1: 1) залишила "Різеспор" на останньому місці. Олександр Гладкий спостерігав за матчем з лави запасних.

Другий дивізіон. "Гіресунспор" - "Хатайспор" (6) 0: 3. Дмитро Коркішко замінений на другій доданій хвилині.

"Афьет Афьонспор" (16) - "Елазігспор" 0: 4. Олександр Рибка - повний матч.

Польща

"Лех" потихеньку виходить з кризи. Третя перемога в чотирьох останніх матчах стала ще й найбільшою за останні десять років і найбільшою гостьовий в історії виступів славного клубу в Екстракласи. І це після 20-ти відсотків володіння м'ячем в перші 20 хвилин матчу в Сосновці і 32-ох за підсумками першого тайму. На 22-ій хвилині Володимир Костевич закинув м'яч з флангу, той не зачепив нікого в штрафний, викотився з неї і тік завдав точного удару з 25-ти метрів. А далі "Заглембе" пропустив ще п'ять м'ячів. В останньому Костевич також брав участь - він відправив у прорив по флангу автора ассисти. Познаньци виходять на четверте місце.
    Після трьох перемог поспіль "Медзев" (12) ще й зупинила лідера ліги "Лехію" домашньої нічиєї 0: 0. Антон Каніболоцький відіграв повний матч. Відмінно заблокував удар з чотирьох метрів після грубої помилки партнера по команді. Витягнув складний м'яч, пущений в дальній кут з лінії штрафної з відскоком від газону. У ще одному епізоді прикривав як міг і змусив суперника змастити з двох метрів. Всього на його рахунку п'ять сейвів.

Третя перемога поспіль дозволила "Краковії" вийти на 11-е місце. У домашньому матчі проти "Погоні" (2: 1) Олексій Дитятьєв відіграв всі 90 хвилин. Отримав жовту картку.

"Гурнік" - "Арка" (9) 1: 1. Андрій Богданов поза заявкою.

Інші цікаві результати

Іспанія. "Сельта" - "Леганес" (16) 0: 0. Андрій Лунін - запас.

Сегунда. "Райо Махадахонда" - "Ельче" (15) 1: 3. Іван Зотько - запас.

Чехія. У матчі Ліги Європи проти "Динамо" в Києві Едуард Соболь відіграв 11 хвилин за "Яблуниця". У матчі ліги проти "Славії" (0: 2) будинку - п'ять. У першому з турнірів команда припинила боротьбу, в другому йде четвертою. Тарас Качараба відіграв повний матч ліги за "Слован" (8) в гостях проти "Богеміанса". Підсумковий результат - 0: 0.

Угорщина. У битві лідерів "Ференцварош" поступився в гостях "Віді" з рахунком 1: 2. Команді Сергія Реброва не допоміг і гол Івана Петряк. Проте, на зимову перерву "орли" йдуть першими з п'ятиочковим гандикапом. Третє місце займає "Дебрецен" Олександра Надя. У матчі проти "Халадаш" в гостях (2: 0) воротар відіграв всі 90 хвилин. За тих, хто програв, що йдуть останніми, повний матч відіграв Юрій Габовда.

"Дьошдьор" (10) переграв "Пакш" в гостях з рахунком 2: 1. На рахунку Сергія Шестакова 75 хвилин.

"Академія Пушкаша" - "Мезьоковезд" (7) 2: 0. Шандор Вайда - 84 хвилини, Михайло Месхі - повний матч.

"Кишварда" (11) - МТК (6) 1: 0. За господарів повний матч відіграли Роман Карасюк і Богдан Мельник. Артем Мілевський замінений на 80-ій хвилині. Повний матч за гостей на рахунку Артема Кичака і Євгена Селіна.