(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

NEWSru.com :: Мансур Ісаєв приніс Росії другу золоту олімпійську медаль в дзюдо

Росіянка Ірина Заблудіна вийшла в чвертьфінал олімпійського турніру з дзюдо. В 1/8 фіналу вагової категорії до 57 кг вона здобула чисту перемогу (іппон) над кубинкою Юрілейдіс Лупетей
    Росіянин Мансур Ісаєв вийшов у півфінал олімпійського турніру дзюдоїстів у ваговій категорії до 73 кг.
    В 1/2 фіналу він здобув перемогу над дворазовим чемпіоном світу з Південної Кореї Кі Чун Ваном і гарантував собі, як мінімум, срібло

Російський дзюдоїст Мансур Ісаєв завоював золоту олімпійську медаль у ваговій категорії до 73 кг, перемігши в фіналі діючого чемпіона світу японця Рікі Накайя. Бронзові медалі в активі француза Уго Леграна і монгола Нияма-Очира Саінджаргала.

Збірна Росії піднялася на одну сходинку в загальнокомандному зачeте Олімпійських ігор, зараз вона посідає сьоме місце. В активі російських спортсменів 2 золоті та 3 бронзові медалі.

Загалом зачeте впевнено лідирує олімпійська команда Китаю, у неї 9 золотих, 5 срібних і 3 бронзові медалі. На другому місці команда США з співвідношенням 5-7-5. На третє місце вийшла команда Франції: 3-1-3.

У вівторок на Олімпіаді розіграють 15 комплектів медалей. Росіяни поборються за нагороди в змаганнях з фехтування, стрільби, плавання, дзюдо та гімнастики.

- Щоденник Ігор-2012. Розклад і результати змагань

Борці провели фінальну сутичку вкрай обережно і навіть отримали зауваження за пасивність. Ісаєв переміг за рахунок єдиною оцінки "юко", отриманої під кінець четвертої хвилини поєдинку. Потім японець почав відчайдушно атакувати, але Мансур втримав свою мінімальну перевагу.

В 1/2 фіналу Ісаєв в схожій по каналу сутичці здобув перемогу над дворазовим чемпіоном світу з Південної Кореї Кі Чун Ваном і гарантував собі, як мінімум, срібло.

До цього Мансур розправився з азербайджанцем Рустамом Оруджовим і монголом Ньяма-Очир Саінджаргалом.

"У мене з дитинства була мрія стати чемпіоном світу в Японії, вигравши у фіналі у японця, - цитує Ісаєва РІА Новини" . - І ось сьогодні я виграв у фіналі у японця, нехай і не на чемпіонаті світу. Можна сказати, що мрія збулася ".

Дзюдоїст стримано виявляв свої почуття, зазначивши, що "особливих емоцій поки не відчуває". "Я просто вірив, що мені це під силу. Я зробив те, що намічав. А емоції ... Вони, напевно, будуть потім", - додав чемпіон Ісаєв.

У жінок наша Ірина Заблудіна зупинилася в чвертьфіналі вагової категорії до 57 кг, не впоравшись з американкою Марті Меллі, а потім на старті втішного турніру програла угорці Хедвіг Каракаш.

Чемпіонкорй в цьому виді стала японка Каорі Мацумото, яка здолала у фіналі румунку Коріну Капріоріу. Бронзові медалі завоювали француженка Отомне Павіа і Марті Меллі. Заблудіна в результаті стала сьомою.

Нагадаємо, що в суботу саме дзюдоїсти досить несподівано відкрили рахунок нашим медалей на Іграх в Лондоні. Арсен Галстян мав першість в категорії до 60 кг.

Це було перше для Росії олімпійське золото по дзюдо в історії і перша перемога в олімпійському турнірі для вітчизняних дзюдоїстів з 1992 року.

Ісаєв отримає за свою перемогу 30 мільйонів рублів

Як заявив губернатор Челябінської області Михайло Юревич, слова якого наводить прес-служба Федеральної цільової програми (ФЦП), дюдоіст Мансур Ісаєв, який завоював золоту медаль в Лондоні, отримає 30 мільйонів рублів.

"Спонсори пообіцяли будь-якого олімпійському чемпіону, який представляє Челябінську область, суму, еквівалентну 30 мільйонам рублів. На ці гроші, думаю, він купить собі і квартиру, і машину", - сказав Юревич.

Раніше одна з будівельних компаній, що працюють в Краснодарі, пообіцяла дзюдоїсту Арсену Галстяну, який виграв олімпійський турнір у ваговій категорії до 60 кг, автомобіль Mercedes і повністю обставлену квартиру площею 60 квадратних метрів.