(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

NEWSru.com :: Іспанія вперше стала чемпіоном світу з футболу

На 62-й хвилині Голландія загубила стовідсотковий момент! Снейдер прекрасним пасом вивів Роббіна один на один з Касільясом, проте форвард "Баварії" не зумів перехитрити іспанського голкіпера
    Але свого Іньєста все-таки домігся: на 116-й хвилині захист збірної Нідерландів не зробила йому належної уваги і він забив "золотий" гол!
    Фінал. Стадіон "Соккер Сіті". Йоганнесбург
    Фінал ЧС-2010. Нідерланди - Іспанія
    У ці хвилини на стадіоні "Соккер Сіті" в Йоганнесбурзі йде головний матч першості планети. За Кубок ФІФА сперечаються футболісти Нідерландів та Іспанії. Жоден з учасників зустрічі ще не ставав чемпіоном світу.
    О 22.30 за мск почнеться фінальна гра ЧС-2010 між Іспанією і Голландією
    Для іспанців участь в мундіалі є вже 13-м за рахунком, причому "Червона фурія" незмінно виходить у фінальний турнір дев'яти останніх першостей світу
    До турніру в ПАР найуспішнішими для збірної Нідерландів стали чемпіонати світу 1974 і 1978 років, коли "помаранчеві" також доходили до фіналу
    Сьогодні в головному матчі першості планети в Йоганнесбурзі на стадіоні "Соккер Сіті", який вміщує 84,5 тисячі глядачів, зійдуться інтереси футболістів Іспанії і Нідерландів, які посперечаються за найпрестижніший трофей світу

Збірна Іспанії, перегравши на стадіоні "Соккер Сіті" в Йоганнесбурзі в головному матчі першості планети команду Нідерландів з рахунком 1: 0, вперше в історії стала чемпіоном світу з футболу. У складі переможців єдиний м'яч під завісу додаткового часу забив Андрес Іньєста.

Прогноз знаменитого німецького восьминога Пауля, передбачив іспанцям перемогу в фіналі, блискучим чином підтвердився. Раніше Пауль успішно вгадав, що збірна Німеччини займе на ЧС-2010 третє місце .

Нідерланди 0: 1

Іспанія

матч
    закінчено

Іньєста 116

Нідерланди: Мартен Стекеленбург, Грегорі Ван дер Віл, Йон Хейтінга, Йоріс Матейсен, Джованні Ван Бронкхорст (Едсон Брафхейд, 105), Марк Ван Боммель, Дірк Кейт (Ельєра Еліа, 71) Найджел Де Йонг (Рафаель Ван дер Варт, 100), Робін Ван Персі, Веслі Снейдер і Ар'єн Роббен.

Іспанія: Ікер Касільяс, Херард Піке, Карлес Пуйоль, Андрес Іньєста, Давид Вілья (Фернандо Торрес, 106), Хаві, Хоан Капдевіла, Хабі Алонсо (Сеск Фабрегас, 87), Серхіо Рамос, Серхіо Бускетс і Педро Родрігес (Хесус Навас, 60 ).

- Іньєста присвятив гол покійному одному
    - Кращим гравцем чемпіонату став уругваєць
    - Розклад і результати матчів, підсумки групового турніру

Вже на п'ятій хвилині іспанці створили гольовий момент: після навісу з флангу в штрафний майданчик Серхіо Рамос небезпечно вдарив головою в кут, але голкіпер голландців Мартен Стекеленбург загрозу відвів.

На 10-й хвилині Рамос знову вдало підключився в атаку, проте з вигідної ситуації пробив невдало. Незабаром позначив свою присутність на полі Давид Вілья, який відправив м'яч у дотик після верхової передачі в бічну сітку воріт.

До середини тайму гра вирівнялася, але до цього часу футболісти встигли заробити чотири жовті картки (по дві з кожної сторони). А на 29-й хвилині арбітр Ховард Уебб цілком міг вигнати з поля голландця Найджела Де Йонга, який брикнув ногою в груди Хабі Алонсо.

Крім грубості, в першій половині зустрічі ще запам'ятався удар Ар'єна Роббена в ближній кут перед самою перервою, але, за великим рахунком, для Ікера Касільяса це завдання нерозв'язною не опинилася.

Словом, перший тайм вийшов напруженим, брудним і малоцікавим в плані творення.

Відразу після відпочинку Іспанія упустила ще один непоганий шанс: Карлес Пуйоль виграв "повітря" після кутового і зробив знижку на Хоана Капдевілу, але той не потрапив навіть по м'ячу.

На 62-й хвилині Голландія загубила перший стовідсотковий момент в матчі! Веслі Снейдер прекрасним пасом вивів Роббена один на один з Касільясом, проте форвард "Баварії" не зумів перехитрити голкіпера, який зумів відбити м'яч ногою.

На 69-й хвилині вже іспанці "пробачили" суперника: після сильного прострілу низом м'яч потрапив до Вільє, який взагалі примудрився не влучити в рамку воріт!

На 77-й хвилині футбольний Бог знову опинився на боці "помаранчевих": Рамос після навісу від кутового прапора бив головою без перешкод з лінії воротарського, але м'яч злетів вище поперечини.

На 83-й хвилині Роббен знову міг забити! Він знову тікав на рандеву з Касільясом, але його з порушенням правил притримав Пуйоль! Нападаючий вирішив не падати і прогадав. Захисник, у якого вже була жовта картка, відбувся легким переляком, а Роббен за розмови з арбітром отримав "гірчичник".

Додатковий час почалося з "благодійності": спочатку іспанець Сеск Фабрегас не зміг реалізувати вихід один на один, а через хвилину голландець Йоріс Матейсен не влучив у ціль головою після чергового кутового удару.

На 101-й хвилині вже нарікав на долю Хесус Навас: небезпеки його удару додав рикошет, Стекеленбург "завалився" в протилежний кут, але м'яч розминувся в сантиметрах зі штангою.

На початку другого тайму додаткового часу голландці залишилися в меншості: з поля видворили Йона Хейтінга, який перервав ривок Андреса Іньєсти з явним порушенням правил.

Однак свого Іньєста все-таки домігся: на 116-й хвилині захист збірної Нідерландів не зробила йому належної уваги і він забив "золотий" гол, відправивши м'яч у дальній кут! У підсумку Іспанія перемогла четвертий раз поспіль з мінімальним рахунком і вперше стала чемпіоном світу!

Іньєста присвятив гол покійному одному Андрес Іньєста, який забив єдиний у зустрічі м'яч, був визнаний кращим гравцем фінального матчу чемпіонату світу з футболу, передає ІТАР-ТАСС. "Я просто щасливий, щасливий від того, що команда виграла чемпіонат, і дуже щасливий від того, що я забив переможний гол. Думаю, наша команда заслужила Кубок світу", - зазначив Іньєста.

Свій гол, що став переможним, він присвятив пішов з життя одного Дані Харке. Відразу після забитого гола Іньєста зірвав з себе футболку збірної Іспанії, під якою виявилася ще одна з написом "Дані Харке, ти завжди будеш з нами!". Харке - капітан барселонського клубу "Еспаньол" - помер від серцевого нападу в серпні минулого року в віці 26 років.

"Присвячуємо перемогу нашій країні, іспанському народу, а також всім уболівальникам збірної", - заявив, у свою чергу, наставник "червоної фурії" Вісенте дель Боске.

перед матчем

Це був перший випадок в історії, коли дві команди зі Старого світу грали в фіналі світової першості, що проходить за межами Європи.

Нідерланди

історія виступів на чемпіонатах світу

До турніру в ПАР найуспішнішими для збірної Нідерландів стали чемпіонати світу 1974 і 1978 років, коли "помаранчеві" також доходили до фіналу. Але в обох матчах за золоті медалі голландці терпіли фіаско. На мундіалі в ФРН вони поступилися господарям турніру, а чотири роки по тому повторилася така ж історія: в Аргентині вони програли збірній-господині світової першості.

лідери голландців

На світовій першості в ПАР лідером збірної Нідерландів став, безсумнівно, Уеслі Снейдер. Атакуючий півзахисник "Інтера" в сезоні-2009/10 виграв з італійською командою Кубок і чемпіонат Італії , а також Лігу чемпіонів . У ПАР він є кращому снайпером не лише своєї збірної, а й усього турніру, поряд з іспанцем Давидом Вільєю, Томасом Мюллером і Диаген Форланом, забивши в шести іграх п'ять м'ячів. По ходу ЧС-2010 від травми відновився і форвард Арьєн Роббен, який забив важливі голи в матчах плей-офф з командами Словаччини та Уругваю.

головний тренер "помаранчевих"

Берт ван Марвейк - тренер, про який мало хто знав до 2002 року, коли він виграв з голландським "Фейєнордом" Кубок УЄФА . Під керівництвом Марвейка голландці вийшли в фінальну стадію світової першості з першого місця в групі, здобувши вісім перемог у восьми матчах відбіркового турніру.

шлях до фіналу

Збірна Нідерландів перед фіналом залишалася єдиною командою на ЧС-2010, яка виграла всі свої матчі. На груповій стадії турніру голландцями були повалені команди Данії , Японії і Камеруну , В яких голкіпер Мартен Стекеленбург і допомагали йому захисники пропустили всього один м'яч.

На стадії плей-офф оборонні порядки голландців не виглядали непереборними, але в справу з подвоєною силою включилася атака, що забила в трьох матчах сім м'ячів. Команда ван Марвейка в 1/8 фіналу виграла у словаків (2: 1), в чвертьфіналі - у бразильців (2: 1), а в півфіналі - у уругвайців (3: 2).

Іспанія

Для іспанців участь в мундіалі є вже 13-м за рахунком, причому "Червона фурія" незмінно виходила в фінальний турнір дев'яти останніх першостей світу. Однак попри велику кількість талановитих гравців і амбітному настрої іспанцям довгий час ніяк не вдавалося створити збірну, здатну на командний успіх.

Кращим результатом іспанців до першості в ПАР було четверте місце на ЧС-1950. Однак в останні роки крига скресла, і під керівництвом Луїса Арагонеса команда стала чемпіоном Європи-2008 , А вже з Вісенте дель Боске дійшла до фіналу ЧС-2010.

лідери збірної

Іспанія - рідкісна команда, в якій до розряду провідних можна віднести практично всіх гравців основного складу. Безперечними лідерами збірної є голкіпер Ікер Касільяс, захисники Карлес Пуйоль, Серхіо Рамос і Херард Піке, хавбеки Хаві, Сеск Фабрегас, Хабі Алонсо, Андрес Іньєста, форварди Фернандо Торрес і Давид Вілья. Останній на першості в ПАР забив вже п'ять м'ячів і разом з голландцем Уеслі Снейдер претендує на титул кращого снайпера турніру.

Головний тренер

Екс-наставник "Реала" Вісенте дель Боске після тріумфу Арагонеса на Євро-2008 продовжив славну справу свого попередника - "Червона фурія" виграла відбірковий турнір з величезним запасом міцності - десять перемог у десяти матчах. Більш того, жертвами чемпіона Європи впали всі суперники по товариських ігор. Одне з головних достоїнств дель Боске - уміння створювати комфортний мікроклімат в команді, суцільно складається із зірок світового рівня.

Шлях до фіналу

Чемпіон Європи-2008 до початку ЧС-2010 вважався одним з головних претендентів на перемогу. Проте, першість іспанці почали з несподіваної поразки від збірної Швейцарії (0: 1).

Потім на груповому етапі пішли непрості перемоги іспанців над командами Гондурасу (2: 0) і Чилі (2: 1).

В 1/8 фіналу команда дель Боске вийшла з першого місця в групі Н і переграла там португальців - 1: 0. Цей же рахунок був зафіксований і за підсумками решти матчів іспанців в плей-офф - в 1/4 фіналу з командою Парагваю і в півфіналі з німцями .

Двічі переможний гол на свій рахунок записував Вілья, а у фінал збірну Іспанії вивів м'яч, забитий захисником Карлесом Пуйолем.

Судити фінал чемпіонату світу-2010 довірили британському арбітру Говарду Уеббу . Допомагати колишньому офіцеру британської поліції, якому через три дні після фіналу виповниться 39 років, будуть його співвітчизники: лайнсмени Даррен Канн і Майкл Мулларкі.

На мундіалі в ПАР Уебб судив три матчі і в жодному з них не показав червону картку і не призначив пенальті (саме при ньому іспанці зазнали поки єдиної поразки на турнірі від Швейцарії). До речі, в травні потужний британець судив фінальний матч Ліги чемпіонів-2010 між "Інтером" і "Баварією" .