(098)4-63-63-63

Новини хокею - офіційний сайт ХК «Металург» (Магнітогорськ)

rsport.ru

478

С.-ПЕТЕРБУРГ, 30 березня - Р-Спорт, Іван Тугарин. Петербурзький СКА скоротив відставання від московського "Динамо" в півфінальній серії плей-офф КХЛ до однієї перемоги і продовжує спроби відігратися в протистоянні після трьох поразок поспіль.

Петербурзький СКА   скоротив відставання від   московського Динамо   в півфінальній серії плей-офф   КХЛ   до однієї перемоги і продовжує спроби відігратися в протистоянні після трьох поразок поспіль

У суботу хокеїсти петербурзького СКА ще раз подарували своїм уболівальникам надію на те, що здавалося б вже програну серію півфіналу Кубка Гагаріна проти чинного його володаря московського "Динамо" ще можна врятувати. Вирішальний кидок оформив в п'ятому матчі дубль Віктор Тихонова в кінцівці другого овертайму дозволив армійцям наблизитися до суперників на відстань однієї перемоги - 2-3.

В середині четвертої гри в Москві мало хто міг подумати, що серія Кубка Гагаріна повернеться в Петербург. команда Олега Знарка впевнено вела 2-0 в матчі, і до повторення минулорічної сухої перемоги в серії залишалося півтора періоду. Однак армійцям вдалося переломити хід гри, здобути першу перемогу над "біло-блакитними" в плей-офф за два роки і зберегти шанси на загальний успіх.

Обстановка перед п'ятим матчем серії була напружена до межі, в тому числі і завдяки вболівальникам, які за допомогою ЗМІ оголосили один одному справжню війну. Петербуржців виводило з себе те, що динамівці при підготовці до ігор в Москві використовували військову тематику, переробивши пісні воєнних років на хокейний лад. Традиційно намагаючись спровокувати СКА і уболівальників армійців, фанати "біло-блакитних" викидали на лід, як висловився глава КХЛ Олександр Медведєв , "М'ясо-молочні" вироби - сосиски. Зазвичай дружелюбно налаштована більша частина петербурзьких уболівальників освистували суперників і фанатів гостей як ніколи раніше.

Дістати квитки на матч в Льодовий палац було практично неможливо. Заповітні квитки надійшли в продаж на офіційному сайті в ніч з середи на четвер, і до ранку стати їх власником було вже не можна. Єдиний шанс потрапити на гру можна було тільки за допомогою перекупників, ціни у яких починалися від 2,5 тисячі рублів за місця номіналом в 600, а верхня планка досягала космічних 10 тисяч за квиток. Як завжди і буває перед такими іграми, ціни не стали перешкодою для аншлагу.

Згуртованість СКА і схеми Знарка

Підганяли переповненим палацом хокеїсти СКА з перших хвилин кинулися забивати, проте добитися успіху їм не вдалося. "Динамо" свій шанс отримало вже на 4-й хвилині після видалення Федора Федорова . Динамівці притиснули армійців до воріт, зробили ряд найнебезпечніших кидків, але господарі завдяки самовідданій грі в захисті і фантастичною реакції воротаря Іллі Єжова вистояли.

Головний тренер "Динамо" Олег Знарок (в центрі) під час матчу 1/2 фіналу плей-офф Кубка Гагаріна Континентальної хокейної ліги між ХК "Динамо" (Москва) і ХК СКА (Санкт-Петербург).

збільшити фото

Протягом усього першого періоду команди демонстрували атакуючий хокей. Кращий момент для того, щоб вийти вперед, був у гостей на 15-й хвилині. Костянтин Касянчук після помилки Олексія Семенова в центральному колі втік один на один з Єжовим, але переграти голкіпера не зумів. Відзначитися до перерви ні СКА, ні "Динамо" не вдалося, багато в чому завдяки впевненій грі голкіперів.

На початку другого періоду малюнок гри не змінився. СКА продовжив намагатися грати першим номером, але сказати, що "Динамо" дуже вже дозволяло армійцям це робити, не можна було. Команди продовжували грати у високому темпі, регулярно обмінюючись атаками. Найбільш насиченим став відрізок з 26-ї по 30-у хвилину, коли суперники по черзі не реалізували більшість.

Самовідданості гравців СКА, що кидалися під потужні постріли "Динамо" і билися за кожен сантиметр льоду, не було меж. Динамівці в меншості примудрилися не тільки відбитися, а й організувати контратаку з виходом один на один. Костянтин Горовиков , Що вискочив на лід з лави штрафників, втік на рандеву в Єжовим, але відкрити рахунок також не зміг. Незадовго до перерви динамівці знову грали в більшості, але знову безуспішно.

Найбільш обговорюваною темою у вболівальників під час другої перерви було те, що гра йде до гола. З цим складно було не погодитися, оскільки нерв гри відчувався неймовірно. На стороні армійців було величезне бажання і згуртованість команди, яку відзначили фахівці ще після четвертого матчу, а за динамівців говорило чітке виконання обраної на матч схеми, від якої хокеїсти Олега Знарка не відходили ні в одній зміні, ось тільки закинути за два періоди в жодної з команд не вийшло.

Тихонов вирішує результат матчу на користь СКА

Третій ігровий відрізок команди почали в усічених складах після того, як в кінцівці попереднього періоду за грубість по 2 хвилини отримали Костянтин Волков у "Динамо" і Олексій Семенов у СКА, але велика кількість простору на льоду нікому не зіграло на руку.

Гравці СКА Дмитро Воробйов (ліворуч) і Віктор Тихонов в матчі 1/2 фіналу плей-офф Кубка Гагаріна Континентальної хокейної ліги між ХК "Динамо" (Москва) і ХК СКА (Санкт-Петербург).

В середині періоду господарі льоду притиснули "Динамо" до воріт, не випускаючи суперника з зони. Два чудових моменти були у Віктора Тихонова, але шайба вперто не бажала опинятися в сітці. А ось перша ж контратака гостей наблизила петербурзьких хокеїстів до катастрофи. Олексій Сопін з-за воріт з незручної руки віддав пас на Олексія Цвєткова, який точним кидком з ползони не залишив шансів супернику - 0: 1.

На щастя самих же уболівальників, їх прогнози на гру до гола все-таки зазнали краху. Практично відразу після пропущеної шайби армійці навіть трохи несподівано знову опинилися в більшості: динамівці були покарані малим штрафом за порушення чисельного складу, і нарешті СКА вдалося скористатися чисельною перевагою. Автором шайби, яка буквально підірвала Льодовий палац, став Тихонов.

У підсумку гра перейшла в овертайм, і нервову напругу продовжувала зростати. Команди грали трохи акуратніше, але закритим хокей у виконанні "Динамо" і СКА назвати було не можна. Моменти біля обох воріт з'являлися із завидною регулярністю, проте вирішити результат протистояння нікому не вдавалося ні в рівних складах, ні в більшості. Нарешті, менш ніж за 5 хвилин до закінчення другого овертайму Віктор Тихонов точним кидком від синьої лінії приніс СКА перемогу.

Вся боротьба попереду

Після закінчення матчу головний тренер СКА Юкка Ялонен зазначив свого голкіпера Іллю Єжова, гру в меншості, але поскаржився на не дуже хорошу реалізацію більшості.

Головний тренер "Динамо" Олег Знарок заявив, що незважаючи на те, що його команді не вдалося здобути перемогу, його хокеїсти провели непоганий матч.

Головний герой матчу нападник СКА Віктор Тихонов вважає, що поки рано говорити про те, що СКА обов'язково врятує серію після 0-3 на старті.

шоста гра серії між СКА і "Динамо" відбудеться в Москві в понеділок.