(050) 60-30-100
    (098)4-63-63-63

Оцінка діяльності ФТАР в передолімпійському циклі

Кількість очікуваних медалей на 19 квітня (попередні редакції: 24.01.2012 )
    У Лондоні важкоатлети розіграють 15 комплектів нагород. Як заявив президент Федерації важкої атлетики Росії Сергій Сирцов, на Олімпіаді стоїть план по завоюванню шести медалей: дві золоті, двох срібних і двох бронзових.

Головні наші надії будуть пов'язані у жінок зі Світланою Царукаева (до 63 кг), Оксаною Сливенко, Світланою Шимкова (обидві - до 69 кг), Надією Євстюхіна (до 75 кг) і Тетяною Кашириной (понад 75 кг), а у чоловіків - з Олександром Івановим (до 94 кг) і Хаджимуратов Аккаевим (понад 105 кг). Крім того, за високі місця зможуть поборотися Дмитро Клоков (до 105 кг), Дмитро Лапиков (понад 105 кг) і молодий Олег Чен (до 69 кг), несподівано вистрілив на останньому чемпіонаті світу в Парижі. Незважаючи на це, його поїздка в Лондон поки залишається під питанням.

до 69 кг - Олег Чен
    до 105 кг - Хаджимурат Аккаєв , Дмитро Клоков.

Пекін-2008: Росія - 7 медалей (0-4-3)

У порівнянні з Атлантою і Сіднеєм в Афінах і Пекіні наші важкоатлети виступили куди краще. Прикро, що ми не зуміли взяти золоті медалі в цьому виді спорту на Олімпійських іграх - 2008, хоча були дуже близькі до цього. У підсумку виходить, що за останні три Олімпіади у важкій атлетиці ми маємо лише одне золото Афін-2004, яке приніс країні Дмитро Берестов. Це і є наш головний мінус.Что стосується чемпіонатів світу, то в 2009 році російські важкоатлети виграли лише чотири медалі, і всі вони були срібними. Рік по тому в Анталії ми подвоїли свій результат і завоювали вісім нагород, з яких три виявилися золотими. Світлана Шимкова перемогла у ваговій категорії до 69 кг, а Тетяна Каширіна - понад 75 кг. У чоловіків відзначився Олександр Іванов, який виграв змагання у ваговій категорії до 94 кг.

У цьому році на світовому форумі росіяни виступили Вдало, завоювавши відразу вісім медалей, чотири з яких золоті. В основному золото приносили жінки: Світлана Царукаева (До 63 кг), Надія Євстюхіна (До 75 кг) і Оксана Сливенко (До 69 кг), а у чоловіків першим став тільки Хаджимурат Аккаєв (До 105 кг). Срібло на турнірі дісталося Тетяні Кашириной (понад 75 кг), Олегу Чену (до 69 кг) і Дмитру Клокову (до 105 кг), а єдину бронзу нашій команді принесла Тетяна Матвєєва (до 69 кг).

На чемпіонатах Європи російським важкоатлетам рівних практично немає. На останньому європейській першості, що пройшов у травні цього року в Казані, наші хлопці впевнено посіли перше місце в загальнокомандному заліку, завоювавши в сумі 13 медалей, 9 з яких золоті. Особливо варто відзначити Тетяну Каширину, яка підняла в сумі 327 кг (ривок - 146, поштовх - 181), і це на один кілограм більше, ніж підняла на Олімпійських іграх в Пекіні її основна конкурентка Чан Міран. Відтепер саме результат Кашириной є новим світовим рекордом у ваговій категорії понад 75 кг у жінок. Інший рекордсменкою світу є Наталія Заболотна, блискуче виграла Кубок президента, який пройшов в Білгороді в кінці 2011 року.

Стан справ в кваліфікаційному циклі на 19 квітня (попередні редакції: 24.01.2012 )
    На відміну від чемпіонатів Європи та світу на Олімпіаду від кожної країни в кращому випадку можуть відправитися шість чоловіків і чотири жінки. За словами президента Федерації важкої атлетики Росії Сергія Сирцова, на чемпіонаті світу в Парижі збірна нашої країни забезпечила собі максимальну кількість учасників на Олімпіаді. «За підсумками турніру Росія завоювала 10 путівок на Ігри в Лондон з 10 можливих. На Олімпіаду поїдуть шість чоловіків і чотири жінки », - сказав Сирцов на прес-конференції після чемпіонату світу.

Напередодні Олімпіади одним з головних міжнародних стартів став чемпіонат Європи в Анталії. Однак більшість лідерів своїх збірних залишилися готуватися вдома, тому статус турніру виявився невисоким. Збірна Росії, яка виступала в Туреччині наполовину другим складом, здобула на континентальній першості впевнену перемогу, завоювавши п'ять золотих, дві срібні та чотири бронзові медалі. Чемпіонами Європи в нашій команді стали Тетяна Каширіна, Оксана Сливенко , Ольга Зубова, Давид Беджанян і Руслан Албегов.
    Підсумок: зелене світло.

Кількість очікуваних медалей на 19 квітня (попередні редакції:   24

Світлана Каширіна перемагає на всіх без винятку турнірах, в яких бере участь

Бюджет на 24 грудня (попередні редакції: 5.12.2011 )
    Президент Федерації важкої атлетики Росії Сергій Сирцов в інтерв'ю нашому виданню озвучив приблизний бюджет структури.

«У порівнянні з 2010 роком нашої федерації був збільшений бюджет. Думаю, що в 2012 році він повинен зберегтися. На даний момент нам виділяється близько 100 мільйонів рублів. Є у федерації і спонсори. Всі вони були представлені на нещодавно закінчився Кубку президента. З даними компаніями у нас склалися дружні стосунки, тому сподіваємося, що і в подальшому вони нам будуть допомагати, а також ще хто-небудь приєднається до нас і буде підтримувати Федерацію важкої атлетики ».

Розмір бюджету більшості федерацій як і раніше залишається найбільш закритою і загадковою інформацією, ретельно приховуваних від сторонніх очей і вух. За сміливість свого президента, який явив заповітне число читачам нашого порталу, «Лондонський світлофор» змінює оцінку Федерації важкої атлетики Росії за критерієм «Бюджет» з «задовільно» на «добре».

Поява нових перспективних спортсменів
    З молодими кадрами у важкій атлетиці у Росії якщо не повний порядок, то зовсім близько до цього, що наочно демонструють результати. На нещодавньому юнацькій першості світу в Перу російські богатирі посіли перше загальнокомандне місце, завоювавши шість золотих, одну срібну і три бронзові медалі. У наших головних конкурентів - китайців - в активі виявилося п'ять золотих, дві срібні та дві бронзові медалі. У складі російської команди на найвищу сходинку п'єдесталу пошани піднімалися Размик Унанян (до 69 кг), Віктор Гетц (до 77 кг), Артем Окулов (до 85 кг), Олексій Косов (до 94 кг), Діана Ахметова (до 63 кг) і Дарина Гольцова (до 69 кг). Срібну медаль виграв Сергій Петров (до 62 кг). Бронзовими призерами стали Тимур Наніева (понад 94 кг), Ксенія Максимова (до 53 кг) і Ані Саргсян (до 58 кг).

управління федерацією
    Президентом ФТАР з 2010 року є Сергій Сирцов, який змінив на цій посаді помер в 2009 році Миколу Пархоменко. Сирцов народився 25 жовтня 1966 року. Його ім'я добре відоме у важкій атлетиці. Він двічі ставав срібним призером Олімпійських ігор, неодноразово вигравав медалі чемпіонатів світу та Європи, в тому числі і золоті. З кінця 2002 року по 2010-й працював старшим тренером юніорської збірної Росії з важкої атлетики.

Президент ФТАР Сергій Сирцов

Пост першого віце-президента Федерації важкої атлетики Росії поки залишається вакантним. За заявами представників ФТАР, на цю посаду претендують два людини, але називати конкретні прізвища нам поки не стали. Голосування, швидше за все, пройде на найближчому виконкомі, який відбудеться в кінці лютого ...

Відносини з пресою на 24 січня (попередні редакції: 24.12.2011 )
    За всі зв'язки зі ЗМІ відповідає віце-президент ФТАР Кисляков Антон Миколайович. У нього завжди можна отримати найповнішу і свіжу інформацію по абсолютно будь-яку тему, що стосується діяльності ФТАР або проведення якихось змагань. Багато в чому завдяки його діяльності освітлення важкої атлетики в Росії вийшло на новий рівень. Великі турніри стали показувати по «НТВ-Плюс», а перший в історії Кубок президента транслював ще й «Євроспорт». Також постійно організовуються інтернет-трансляції на офіційному сайті федерації.
    Головним пропуском, за заявами самого Кислякова, є відсутність важкої атлетики на федеральних каналах.

«Поки нам не вдається знайти контакт з керівниками федерального каналу" Росія 2 ". Причини незрозумілі. Однак ми не опускаємо рук і зараз пробуємо домовитися, щоб Кубок президента показали у записі. На ньому, як відомо, було встановлено п'ять світових рекордів, про що чемпіонат світу може тільки мріяти », - сказав Кисляков нашому виданню.