(098)4-63-63-63

Олімпійський хокей: на крок ближче до «золота»

1. Ключки на лід!
    2. «У нас такий хороший воротар, що навіть забивати не треба!»

Фото: ЧТК   Нагадаємо, що чехи вийшли до чвертьфіналу напряму з першого місця в групі A, перемігши у всіх трьох матчах: проти команд Південної Кореї (2: 1), Канади (3: 2 ОТ), Швейцарії (4: 1) Фото: ЧТК Нагадаємо, що чехи вийшли до чвертьфіналу напряму з першого місця в групі A, перемігши у всіх трьох матчах: проти команд Південної Кореї (2: 1), Канади (3: 2 ОТ), Швейцарії (4: 1). Їх суперники стали третіми в групі B, програвши команді Словенії (2: 3 ОТ), російським хокеїстам (0: 4) і виграв у словаків (2: 1). У матчі кваліфікації плей-офф збірна США перемогла команду Словаччини з рахунком 5: 1.

Напередодні матчу в таборі збірної Чехії відчувалася нервозність. Тренерський штаб побоювався, перш за все, того, що тривала перерва (з останнього матчу на груповому етапі пройшло три дні) виб'є колектив з ігрового ритму. Однак самі хокеїсти і експерти були впевнені, що саме Чехія вийде в півфінал.

«Ми - фаворити. Наша команда відпочила, набралася сил і рветься в бій. Незважаючи на те, що Америка - незручний суперник, який завдав нам кілька поразок (як тут не згадати ЧС-2004 в Празі), але в цьому складі вона значно слабкіше нашої збірної. Там зібрані в основному молоді хлопці, які грають в нехитрий хокей. Головне, на що потрібно звернути увагу, це їх гра в більшості. У цій ситуації США може доставити нам певні проблеми », - оцінював шанси чеської команди за кілька годин до матчу легендарний тренер Володимир Вуйтек.

Погодився з ним і капітан команди Мартін Ерат: «З американцями у збірної Чехії не найкращі історія виступів, але у нас підібрався чудовий колектив, який має намір поборотися за« золото ». А США - це перший бар'єр на шляху досягнення нашої спільної мети. Прийшов час написати нову главу в історії нашого протистояння ».

Ключки на лід!

Павло Францоуз, фото: ЧТК   Матч почався о четвертій ранку за центральноєвропейським часом, місце в «рамці», як і очікувалося, зайняв Павло Францоуз Павло Францоуз, фото: ЧТК Матч почався о четвертій ранку за центральноєвропейським часом, місце в «рамці», як і очікувалося, зайняв Павло Францоуз. Зате Йозеф Яндач перетасував склад ланок. Головною зміною стало переведення Домініка Кубаліка в першу ланку до Мартіна Ерато і Яну Коваржа.

Стартові хвилини а, як і очікувалося, принесли обережний хокей практично без шансів з обох сторін. Перевагою володіли чехи, отримавши більшість вже на 5-й хвилині. Однак реалізувати його не вдалося, і вже в наступній атаці американці відкрили рахунок завдяки зусиллям Райана Донато.

У відповідь чеські хокеїсти збільшили тиск, раз по раз прориваючись до воріт Райана Запольського. Але голкіпер зоряно-смугастих виручав своїх партнерів аж до 16-ї хвилини, коли Ян Колар від синьої лінії після виграного Яном Коваржа вкидання буквально прошив сітку воріт збірної США.

Засмучені американці почали грубити і вже після сирени на першу перерву Джон МакКарті грубо атакував захисника Адама Полашека. Суперники не відмовилися від тактики жорсткої гри і в другому періоді, але збірна Чехії дала їм серйозну відсіч, а на 28-й хвилині відзначилася вдруге. Противник забув Томаша Кундратека в лівому колі вкидання і він сильним і точним кидком поцілив у лівий кут воріт Запольського.

Фото: ЧТК   Відразу після голу порушив правила Марк Аркобелло і підопічні Йозефа Яндача знову отримали можливість зіграти в більшості Фото: ЧТК Відразу після голу порушив правила Марк Аркобелло і підопічні Йозефа Яндача знову отримали можливість зіграти в більшості. Однак на цей раз невпевнені дії захисників на синій лінії привели до того, що Джим Слейтер втік в контратаку і зрівняв рахунок.

У третьому періоді шайб покинуто не було, хоча уболівальникам чеської збірної довелося сильно понервувати, коли за півтори хвилини до завершення основного часу пішов Войтех Мозік. Американці, втім, не зуміли скористатися наданим їм шансом, ні разу не кинувши по воротах Павла Францоуза і в ситуації 4 на 3 на початку овертайму.

Додатковий період так і завершився безгольовою нічиєю і переможець протистояння мав визначитися в післяматчевій серії буллітів. І тут свою майстерність продемонстрував колишній нападник нижнекамского «Нафтохіміка» і єкатеринбурзького «Автомобіліста» Петро Коукал, який виявився єдиним, хто зумів переграти воротаря, хитро кинувши між щитками Райана Запольського.

Ця перемога забезпечила збірній Чехії участь в ½ фіналу олімпійського турніру, в якому вона зіграє вперше з 2006 року. Суперником Мартіна Ерато і Ко стала збірна Росії (Олімпійські атлети з Росії), яка перемогла команду Норвегії 6: 1 і також вперше за 12 років вийшла у півфінал Олімпіади.

«У нас такий хороший воротар, що навіть забивати не треба!»

Фото: ЧТК   Відразу після перемоги над США своїми враженнями поділилися кілька чеських хокеїстів Фото: ЧТК Відразу після перемоги над США своїми враженнями поділилися кілька чеських хокеїстів. «Звичайно, мене вразив наш воротар Павло Францоуз і тим, що відбив всі п'ять буллітів, і взагалі своєю грою. У нас такий хороший воротар, що навіть забивати не треба. Він наша головна надія в грі зі збірною Росії », - сказав, зокрема, нападник Лукаш Раділов.

Про те, як непросто складався поєдинок, розповів Роман Червенка: «В результаті ми виграли за буллітами ... Це завжди лотерея, і ми раді, що виявилися сильнішими. В цілому ж матч виявився рівним, у американців молода команда, дуже мобільна. Нам було непросто. Шкода, що нам не вдалося вирішити результат зустрічі в основний час, з іншого боку, незадовго до фінальної сирени суперник потрапив в штангу. Слава Богу, що нам вдалося перемогти в післяматчевих кидках ».

Кілька слів в інтерв'ю «Чеського Радіо» сказав і головний герой матчу Павло Францоуз. «На льоду панувала ейфорія, ми були дуже раді, що проходимо далі і нам не доведеться повертатися додому ні з чим. Зараз же потрібно повернутися назад на землю і готуватися до наступної зустрічі. Я впевнений, що якщо ми докладемо всіх зусиль, то півфінал - це не межа », - сказав чеський воротар.