(098)4-63-63-63

Палац Спорту БОРИСОГЛІБСЬКИЙ

1. ПРАВИЛА ГРИ
    2. Повний звід правил гри в волейбол

Волейбол - олімпійський вид спорту з 1964 року. Це неконтактний, комбінаційний вид спорту, в якому змагаються дві команди на ігровому майданчику, розділеною сіткою. Мета гри - направити м'яч над сіткою для приземлення його на майданчику суперника і запобігти такій же спробу суперника. Серед «сіткових» ігор з м'ячем, волейбол відрізняється тим, що м'яч повинен бути постійно в польоті, а кожній команді дозволяється певну кількість передач м'яча до того, як він повинен бути повернутий супернику.

ПРАВИЛА ГРИ

Гра ведеться на прямокутному майданчику розміром 18 х 9 метрів. Волейбольний майданчик розділена посередині сіткою. Висота сітки для чоловіків - 2,43 м, для жінок - 2,24 м.

Кожна з двох команд може мати в складі до 12 гравців, на полі під час матчу можуть перебувати 6 гравців. Майданчик за кількістю гравців умовно розділена на 6 зон.

Гра починається введенням м'яча в гру за допомогою подачі згідно з жеребом. Після введення м'яча в гру і успішного розіграшу подача переходить до тієї команди, яка виграла очко. У волейболі команда виграла розіграш, отримує очко (система «розіграш-очко») * і право подавати, а її гравці переходять на одну позицію за годинниковою стрілкою. Розіграш триває до приземлення м'яча на ігровому майданчику, виходу його «за» або помилки команди при поверненні м'яча.

Гравець «Ліберо»

Ліберо - це спеціальний гравець в складі команди, що виконує тільки захисні функції. Ліберо дозволяється заміщати будь-якого гравця на задній лінії. Він обмежений як гравець задньої лінії, і йому не дозволено завершувати атакуючий удар з будь-якого місця (включаючи ігровий майданчик і вільну зону) якщо в момент торкання м'яч знаходиться повністю вище верхнього краю сітки. Також він / вона не може подавати, блокувати або намагатися блокувати. Гравець не може завершувати атакуючий удар, коли м'яч повністю вище верхнього краю сітки, якщо м'яч був спрямований пальцями зверху Ліберо зі своєї передньої зони. М'яч може бути вільно атакований в тому випадку, якщо Ліберо здійснює аналогічні дії за межами своєї передньої зони.

Гравці Ліберо повинні носити форму, яка має переважний колір відмінний від будь-якого кольору форми інших членів команди. Ця форма повинна явно контрастувати з формою інших членів команди. Але при цьому форма гравця Ліберо повинна бути пронумерована так само, як і у інших членів команди

підрахунок очок

Всього грають 5 партій. Партія (за винятком вирішальній п'ятій партії) вважається виграною тією командою, яка першою набирає 25 очок з перевагою мінімум в два очки. У разі рівного рахунку 24-24 гра триває до досягнення переваги в два очка (26-24; 27-25 і т.д.). Переможцем всього матчу вважається команда, яка виграє три партії. При рівному рахунку 2-2, вирішальна 5-я партія грається до 15 очок і мінімальної переваги в 2 очки.

* Система «Розіграш-Очко» - це система, при якій очко набирається щоразу, коли виграний розіграш. Команда набирає очко: при успішному приземленні м'яча на майданчику суперника, коли команда суперника здійснює помилку, коли команда суперника отримує зауваження.