Интернет-магазин спортивной одежды и обуви

Все для экстремальных видов спорта и активного отдыха: сноубординг, кайтсерфинг, виндсерфинг, дайвинг, гидроодежда, спортивная одежда, очки, маски и многое другое…
 • Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю


  Pancakes të fitnesit të proteinave. Djathë gjizë dhe pancakes proteina: recetë.

  1. Pancakes proteina: receta
  2. Pancakes proteinike klasike (pa miell)
  3. Me boronica dhe banane
  4. Pancakes kefir
  5. Krem çokollate
  6. Pancakes banane
  7. Vaj proteina dhe bajame
  8. Pancakes e proteinave të menjëhershme
  9. Përbërësit për të bërë pancakes proteina:
  10. inventarit:
  11. Pancakes Proteinat e Gatimit:
  12. Hapi 2: skuqini petullat e proteinave.
  13. Hapi 3: shërbejini petullave të proteinave.
  14. 1. Pancakes më të thjeshta me proteina
  15. 2. Pancakes banane
  16. 3. Pancakes me çokollatë me gjalpin e kikirikut
  17. 4. Pancakes me kefir
  18. 5. Pancakes me tërshërë me boronica dhe banane

  Nëse jeni të lodhur nga një dietë monotone, dhe doni të hani çfarëdo të shijshme (në të njëjtën kohë, pa fituar depozita yndyrore shtesë), atëherë përgatitni vetë - pancakes proteina .

  Ata do të ndihmojnë për të diversifikuar dietën tuaj. Pancakes e proteinave shijojnë mirë dhe përmbajnë shumë substanca të dobishme. Mund të hani disa pancakes çdo ditë gjatë mëngjesit.

  Ata përgatiten shumë shpejt dhe shumë thjeshtë. Për t'i gatuar ato, nuk keni nevojë të blini përbërës ekzotikë. Më poshtë janë disa nga recetat më të njohura.

  Pancakes proteina: receta

  Receta numër 1

  • me proteinë hirri - 30g
  • vezë pule - 1 copë.
  • qumësht për shije

  Metoda e gatimit:

  Në një tas të thellë, hedhim proteinën dhe vezë pule - ne ndërhyjmë. Pastaj shtoni gradualisht qumështin dhe përzieni. Ju duhet të shtoni vetëm qumësht të mjaftueshëm për të bërë një përzierje pak të lëngshme. Pasi gjithçka të jetë përzier plotësisht - derdhni këtë përzierje në një tigan jo-ngjitës dhe skuqeni nga të dy anët (në mënyrë që petullat të jenë skuqur pak).

  Proteina - 33g

  Yndyrnat - 6g

  Karbohidratet - 5g

  Kalori - Rreth 220

  Receta numër 2

  • yogi urt (1.5%) - 200ml
  • thekon tërshërë - 100g
  • proteina e hirrës - 60g (2 lugë)
  • mollë - 1/3
  • bukuroshe - 1/3
  • mjedër - 50g
  • kikirikë - 50g

  Metoda e gatimit:

  Bluajeni drithërat në një blender. Shtoni kos, proteina, fruta dhe përzieni derisa të jetë e qetë. Shtoni kikirikë dhe rrihni pak (për të bërë feta kikiriku). Fry pancakes në një tigan të paravendosur me një shtresë jo ngjitëse nën kapak mbi nxehtësinë mesatare për 3 minuta në secilën anë. Kjo është e gjitha! Merrni pancakes proteina të shijshme dhe të shëndetshme!

  Përqindjet e lëndëve ushqyese për peshën totale:

  Proteina - 60g

  Yndyrnat - 24g

  Karbohidratet - 94g

  Kaloritë - 1077

  Këtu është një recetë tjetër që nuk ka pluhur proteine.

  Receta numër 3

  • ban ani - 300g
  • qumësht - 60ml
  • thekon tërshërë - 100g
  • kripë - një majë
  • vezë - 1 copë.

  Metoda e gatimit:

  Para gatimit, duhet të bluajeni tërshërën në një gjendje mielli. Dhe tani vetë procesi i gatimit: rrihni vezën dhe kripën në një blender. Shtoni edhe banane të copëtuara, rrokulliset gjithashtu. Hidhni në qumësht dhe shtoni miell. Mundi përsëri. Brumi duhet të dalë si salcë kosi e trashë. Fry në një tigan pa ngjitje.

  Nuk është sekret për këdo që për të mbajtur trupin në gjendje të mirë ju duhet të monitoroni ushqimin. Nutricionistët rekomandojnë të përjashtoni miellin dhe ushqimet me kalori të lartë për të arritur humbje peshe. Përveç kësaj, përdorimi i ushqim i shëndetshëm do të ndihmojë në shmangien e shumë sëmundjeve që lidhen me sistemin kardiovaskular dhe traktin gastrointestinal. Por jo të gjithë janë të gatshëm të braktisin produktet e tyre të preferuara në favor ushqim i shëndetshëm . Në këtë rast, nutricionistët rekomandojnë të kërkoni një alternative për pjatat e shijshme. Për shembull, në vend të pancakes të zakonshëm, ju mund të hani pancakes proteina. Përfitimi i tyre qëndron në teknologjinë e veçantë të gatimit, për shkak të së cilës ato fitohen jo të yndyrshme dhe ushqyese. Ne ju ofrojmë disa receta për bërjen e këtyre pancakes.

  Pancakes proteinike klasike (pa miell)

  Pancakes proteinave Ushqimet pa lule konsiderohen një shembull klasik i një diete të shëndetshme. Për t'i përgatitur ato, do t'ju duhet përbërësit e mëposhtëm:

  1. 300 gram gjizë me yndyrë të ulët dhe të pangopur.
  2. Proteina gjysmë e ngathët.
  3. 5 të verdhën e vezëve.
  4. 300 gram thekon tërshërë.

  Përziejini të gjithë përbërësit tërësisht, në mënyrë që të mos mbeten gunga. Ngroheni tiganin, derdhni brumin. Kur skajet e petullës kthehen në kafe, kthejeni atë. Pancakes e proteinave mund të shërbehen me kikirikë ose bajame.

  Me boronica dhe banane


  Me boronica dhe banane

  Për t'i përgatitur ato, rezervoni produktet e mëposhtme:

  1. Tre të bardhat e vezëve.
  2. Një proteinë e guximshme.
  3. 500 gram boronica.
  4. 500 gram thekon tërshërë.
  5. Pluhur pjekje (2 lugë çaji).
  6. Gjysmë banane e pjekur.

  Vendoseni në një blender, pritini deri sa mielli. Pastaj shtoni pluhur pjekje, proteina, banane dhe proteina, përzieni përsëri gjithçka. Derdhni boronica në miksin e proteinave dhe trazojeni. Pas kësaj, ju mund të vazhdoni drejtpërdrejt në tiganisje. Ata duhet të skuqen për 30 sekonda nga njëra anë dhe 40-45 nga ana tjetër. Para se të shërbeni, zbukuroni me boronica të mbetura dhe banane.

  Pancakes kefir

  Pancakes e proteinave të Kefirit kërkojnë një numër të madh të produkteve për gatim, por rishikimet tregojnë se ato fjalë për fjalë shkrihen në gojën tuaj.

  1. 600 ml kefir pa yndyrë.
  2. 500 gram miell.
  3. 500 gram thekon tërshërë.
  4. Një majë kripe.
  5. Një lugë çaji pluhur pjekje.
  6. 500 ml qumësht pa yndyrë.
  7. 3 të bardha veze dhe një e verdhë veze.
  8. Sheqer vanilje.
  9. Manaferrat e freskët (boronica, mjedrat, luleshtrydhet, etj).

  Miellin, pluhurin për pjekje, bollgurin dhe kripën kombinohen në një tigan, në një tjetër i përziejmë qumështin, kefirin, sheqerin e vaniljes dhe vezët. Rrëmbej mirë. Ne i lidhim të dy përzierjet, i përziejmë në mënyrë që të mos dalin gunga. Kur të merrni një brumë homogjen, mund të shtoni manaferrat në të dhe të skuqni petullat në një tigan të nxehur. Pancakes e kefirit gatuhen për rreth 1.5 minuta nga njëra anë dhe të njëjtën sasi nga ana tjetër.

  Krem çokollate


  Krem çokollate

  Pancakes e proteinave me aromë me çokollatë janë një fillim i shkëlqyeshëm i ditës. Kjo pjatë do ju mbush me gëzim dhe do të vendoset me një humor pozitiv. Për të bërë pancakes me çokollatë proteinike, rezervoni përbërësit e mëposhtëm:

  1. Gjysma e një proteine ​​të guximshme. Për të përmirësuar shijen e çokollatës, zgjidhni proteinë me gjalpë kikiriku.
  2. 5 të bardha veze.
  3. 1 lugë gjelle gjalpë kikiriku.
  4. 2 lugë thekon kokosi.

  Së pari ju duhet të rrahni, pastaj përzierni të gjithë përbërësit. Shtë e rëndësishme që brumi të jetë i trashë. Pasi të përzieni ushqimet, sigurohuni që të mos ketë gunga në përzierjen e petullave proteinike. Nëse gjithçka është në rregull, filloni ta derdhni brumin në një tigan të nxehtë. Fry si petullat e rregullta. Kur shërbehet, gatuajeni me kikirikë, gjalpë çokollate ose manaferrat.

  Pancakes banane

  Për të përgatitur pancakes proteina banane, do t'ju duhet përbërësit e mëposhtëm:

  1. 1 proteinë e guximshme, më mirë me aromën e vaniljes.
  2. 300 gram thekon kokosi.
  3. 1 banane e pjekur.
  4. 1 lugë gjelle vaj kokosi.
  5. 6 vezë pule.
  6. Kanellë.
  7. Shurup panje (për shije).


  Shurup panje (për shije)

  Pancakes e proteinave me banane përgatiten si më poshtë: së pari, vezët rrihen plotësisht, pastaj u shtohen thekon kokosi, gjysma e bananeve të grimcuara në tul, pak shurup panje. Përziejini të gjitha produktet së bashku derisa të formohet një masë homogjene. Vaji i arrës së arrës së arrës së arrës së arrës duhet të ngrohet, pastaj shtohet në përzierjen e petullave.

  Ngrohni tiganin, derdhni pak vaj dhe filloni të skuqni petullat. Ata gatuhen në të njëjtën mënyrë si petullat e rregullta. Kur shërbeni, mund të derdhni pjesën tjetër dhe të zbukuroni me një banane.

  Vaj proteina dhe bajame

  Në mënyrë që të gatuani pancakes të tilla proteinike, ju duhet një minimum i produkteve:

  1. 1 proteinë e guximshme, mundësisht me aromë vanilje.
  2. 400 ml ujë të pastër.
  3. 3 vezë pule proteinike.
  4. Pak luleshtrydhe të freskëta.
  5. 1 lugë gjelle vaj bajame.
  6. Shurup panje
  7. 1 lugë çaji ëmbëlsues.


  Shurup panje  1 lugë çaji ëmbëlsues

  Përziejini të gjithë përbërësit. Sapo brumi të ketë një qëndrueshmëri të njëtrajtshme, mund të filloni të skuqni petullat mbi nxehtësi mesatare. Ata duhet të kthehen shpesh: rreth një herë në gjysmë minutë. Para se të shërbeni, derdhni pak vaj bajame në një pjatë, shtoni zëvendësuesin e sheqerit, shurupin e panjës dhe luleshtrydhet e prera në gjysmë.

  Pancakes e proteinave të menjëhershme

  Pancakes proteina, receta e të cilave është paraqitur më poshtë, përgatiten vetëm me tre përbërës:

  1. Gjysmë banane e pjekur.
  2. 1 verdhë veze.
  3. 2 të bardhat e vezëve.

  Rrihni të verdhën e vezëve dhe të bardhët derisa të shkumëzohet. Rrijeni një banane me pirun, shtojeni në lëngun e vezëve. Llokoçis ushqimin derisa përzierja të trashet. Pas kësaj, petullat mund të skuqen.

  Krepat e proteinave janë pjatat e përsosura të mëngjesit që do t'ju ngopin me mikronutrientë të dobishëm për produktivitetin gjatë gjithë ditës.

  Pancakes e proteinave do të vlerësohen së pari nga fansat ushqimi sportiv . Në fund të fundit, është për ta që është e rëndësishme që ushqimi të jetë i pasur me proteina dhe të tjerët ushqyesve që trupi shpenzon gjatë stërvitjes. Mos harroni se proteina është veçanërisht e rëndësishme për fitimin e masës muskulore. Dhe megjithëse receta për petullat është shumë e thjeshtë, ato dalin thjesht të mrekullueshme. Provojeni vetë!

  Përbërësit për të bërë pancakes proteina:

  1. 2 vezë
  2. Lugë proteine ​​1/2
  3. Qumështi 150 mililitra
  4. Vaj perimesh siç kërkohet për tiganisje

  Produkte të papërshtatshme? Zgjidhni një recetë të ngjashme nga të tjerët!

  inventarit:

  Tas i thellë, mikser ose kamxhik, lëng supë, tigan, panatura e trashë, pjatë e sheshtë, gypi, shishja.

  Pancakes Proteinat e Gatimit:

  Hapi 1: përgatisni brumin me proteina.  Në një tas të thellë, përzieni të gjithë përbërësit së bashku. Kjo do të thotë, derdhni proteinën, thyejeni vezët në të, përzieni atë dhe pas një rrjedhe të hollë, pa ndaluar ndërhyrjen, derdhni qumështin. Në fund, përzieni masën tërësisht me një mikser ose një rrahje të zakonshme, duke e sjellë atë në një gjendje homogjene pa gunga.
  Atëherë bëni siç dëshironi. Ju mund ta lini brumin në një tas dhe ta derdhni në tigan me shkallë, por unë sugjeroj që masa të hidhet në një kavanoz plastik me një qafë të vogël për lehtësi. Dhe në mënyrë që të mos derdhni brumin për pancakes proteina në të gjithë kuzhinën gjatë transfuzionit, përdorni një gyp të veçantë.

  Hapi 2: skuqini petullat e proteinave.

  Lyejeni tiganin në sobë duke derdhur një sasi shumë të vogël në të vaj perimesh . Tani që tigan është i nxehtë, derdhni masën e gatuar në një rrjedhë të hollë, duke e shpërndarë në mënyrë të barabartë përgjatë pjesës së poshtme të enëve. Fry pancakes proteina mbi nxehtësinë e mesme.
  Kur brumi të jetë vendosur dhe pjesa e poshtme e produktit të jetë e mbuluar me një skuqje, kthejeni petullën, pasi e keni lidhur më parë me një shpatull të trashë. Pasi e para të jetë gati, transferojeni në një pjatë të sheshtë dhe vazhdoni. Gatuajini derisa masa e vezëve, proteinave dhe qumështit të mbarojë.

  Hapi 3: shërbejini petullave të proteinave.  Pancakes e proteinave të gatshme shërbejnë të nxehta. Vendosini lart me gjizë, banane ose gjalpë kikiriku nëse dëshironi. Të gjitha llojet e lëngjeve janë perfekte si pije. Shpresoj se do ta vlerësoni këtë mëngjes ushqyes, dhe sigurohuni që të merrni parasysh këtë recetë.
  Bon appetit!

  Pancakes e proteinave gjithashtu mund të gatuhen pa përdorimin e vajit. Për ta bërë këtë, ju duhet një tigan pa shkop. Por kini kujdes kur ktheheni, pasi produktet mund të prishen. Ju duhet vetëm të ktheni petullën në fushën e mënyrës sesi grijeni mirë dhe piqet në njërën anë.

  Shija e petullave të përgatitura sipas kësaj recete varet kryesisht nga proteina që përdorni.

  Gjithashtu, petullat e proteinave mund të përgatiten nga mielli i tërshërës ose i grurit, si dhe me shtimin e bananeve, boronicave ose thekave të hercules.

  Shumica e petullave shoqërohen me sasi të tepërt të karbohidrateve dhe yndyrave. Sidoqoftë, vitet e fundit, qëndrimi ndaj ushqimi i duhur ndryshuan dhe filluan të shfaqen receta të reja për ushqime të njohura nga përbërës të pazakontë. Si rezultat, pati një recetë për pancakes proteina: jashtëzakonisht të butë dhe të shijshëm, të lartë në proteina.

  kështu mëngjes të shëndetshëm edhe atyre që janë duke tharë aktualisht do ta pëlqejnë, sepse duke përjashtuar miellin (madje edhe grurin e plotë) nga receta, morëm një krejtësisht të re pjatë ushqyese që promovon rritjen e muskujve pa fituar yndyrë të tepërt.

  Pancakes e proteinave pa miell do të bëhen mysafiri juaj i shpeshtë në tryezë, sepse një mëngjes i plotë pa to është i vështirë të imagjinohet. Ju mund ta përdorni këtë gjellë si mëngjes, dhe si një ëmbëlsirë të shijshme gjatë rritjes në masë.

  Anydo pancakes proteina gatuhet shumë shpejt dhe, në thelb, vetëm një herë. Kjo do të thotë që petullat e tilla nuk janë të destinuara për ruajtje afatgjatë, sepse ato humbasin shijen e tyre me kalimin e kohës. Prandaj, është më mirë të gatuani një pjesë të freskët të trajtimit tuaj të preferuar çdo mëngjes.

  Pancakes proteinave të thjeshta

  Do t'ju duhet: Do t'ju duhet:

  • një çerek filxhan djathë me pak yndyrë
  • një çerek filxhan tërshërë
  • proteinë gjysmë e trashë
  • gjysmë gote proteine ​​(tre deri në katër pjesë nga vezët e mëdha)

  Përziejini të gjithë përbërësit në një tas derisa të qetë. Lyejmë tiganin tërësisht dhe pjekim petullat e vogla me proteina pa miell në një tigan të thatë dhe të pa kontrolluar deri sa të gatuhen kafe e arte nga të dy palët. Këto pancakes shkojnë mirë me gjalpë kikiriku dhe bajame.

  Pancakes me dy përbërës

  Do t'ju duhet: Do t'ju duhet:

  • një vezë
  • dy ketra
  • një ose dy banane

  Kjo supozon që së pari ju përzieni vezën me proteinat deri sa të qetë, dhe më pas shtoni bananen e prerë. Në të njëjtën kohë, piqeni mirë bananen me një pirun derisa të përftohet një përzierje që të kujton salcë kosi të lëngshme.

  Derdhni petullat e proteinave të ardhshme në një tigan të thatë me diametër rreth gjashtë centimetra dhe skuqeni për rreth gjysmë minutë në secilën anë. Pancakes janë të kombinuara me çokollatë dhe toptha frutash pa sheqer.

  5 receta për petulla të shijshme proteinike

  Një mëngjes i shëndetshëm është një nga kushtet për të arritur qëllimet tuaja të fitnesit. Në të njëjtën kohë, vërtet dua që ushqimi të mos jetë vetëm i shëndetshëm, por edhe i shijshëm. Sot, petullat me bazë proteinike janë pikërisht ato që ju nevojiten për rritjen e muskujve. Ne sjellim në vëmendjen tuaj 5 receta për petulla të shijshme proteinike që mund të plotësojnë kërkesat dhe shijet e çdo personi.

  1. Pancakes më të thjeshta me proteina

  Për të përgatitur një pjatë të tillë na nevojiten:

  • Gjysmë gotë proteinë;
  • 0,5 proteina e guximshme;
  • Një çerek filxhan me tërshërë;
  • Djathë gjizë (1/4 filxhan).

  Përziejini mirë përbërësit e nevojshëm, duke rezultuar në një brumë. Fry pancakes në një tigan të nxehtë, duke i kthyer ato në momentin kur skajet e tyre bëhen kafe. Rostiçeri i përfunduar duhet të shërbehet në tryezë, të ëmbëlsohet me bajame dhe gjalpë kikiriku.


  2. Pancakes banane

  Për të përgatitur pancakes, ju duhet të përgatisni:

  • banane;
  • Një çerek filxhan thekon kokosi;
  • 2 ketra;
  • Shurup panje (pa sheqer);
  • Pak kanellë;
  • 1-2 lugë proteine ​​(mund të përdoret me shijen e akullores së vaniljes);
  • Vezë (6 copë.);
  • Vaj kokosi - 1 tbsp. një lugë.

  Thekon e arrës së kokosit duhet të përzihet në një enë të përshtatshme me gjysmë banane, dhe aty duhet të shtohet pak ëmbëltues në formë të lëngshme. Pastaj derdhni në përzierje vaj kokosi e paravendosur në mikrovalë. Gjithashtu, mos harroni për kanellën.

  Ngroheni tiganin në 300º to dhe skuqini petullat për disa minuta nga të dy palët. Gjysma e mbetur e bananës duhet të prerë në rrathë, të vendoset vakt i gatshëm dhe derdh shurup pykë.


  Gjysma e mbetur e bananës duhet të prerë në rrathë, të vendoset  vakt i gatshëm  dhe derdh shurup pykë

  3. Pancakes me çokollatë me gjalpin e kikirikut

  Për të përgatitur një origjinal të tillë dhe ushqim i shijshëm Do të kërkohen produktet e mëposhtme:

  • Thekon kokosi (2 lugë gjelle. Lugë);
  • 0.5 proteina e guximshme (aromë kikiriku);
  • Gjalpë kikiriku;
  • Të bardhat e vezëve.

  Në enë, absolutisht të gjithë përbërësit e disponueshëm duhet të kombinohen për të formuar një brumë të një qëndrueshmërie të trashë. Fry pancakes derisa të jenë gatuar, pastaj i derdhni me gjalpë kikiriku.


  4. Pancakes me kefir

  Krijimi i një ëmbëlsirë përfshin përdorimin e përbërësve të mëposhtëm:

  • 2 gota kefir;
  • miell;
  • vezë;
  • Bollgur - 1 filxhan;
  • Manaferrat e freskët;
  • Gjysmë gotë qumësht të dobët;
  • kripe;
  • Pluhur pjekje;
  • 1 lugë çaji ekstrakt vanilje;
  • Gjalpë kikiriku (3 lugë);
  • 2 ketra (veçmas).

  Miell, pluhur pjekje, bollgur dhe kripë duhet të përzihen mirë. Më vete, rrihni qumështin, vezët dhe proteinat, ekstraktin e vaniljes, si dhe kefirin në një enë tjetër. Pastaj përzieni gjithçka deri sa të qetë.

  Në një tigan të paravendosur skuqini petullat për 2 minuta nga të gjitha anët. Spërkateni ëmbëlsirën e gatuar me gjalpë kikiriku (të ngrohur brenda furrë me mikrovalë ) dhe dekorojeni me manaferrat e freskëta.


  Spërkateni ëmbëlsirën e gatuar me gjalpë kikiriku (të ngrohur brenda  furrë me mikrovalë  ) dhe dekorojeni me manaferrat e freskëta

  5. Pancakes me tërshërë me boronica dhe banane

  Përbërësit kryesorë të recetës janë:

  • Veza e bardhë (3 copë.);
  • Proteina (1 kokëfortë);
  • Pluhur pjekje (2 lugë çaji);
  • Gjysmë filxhan boronica;
  • Gjysmë banane;
  • 0,5 gota tërshërë.

  Mielli duhet të bëhet nga bollguri me një blender. Pas kësaj shtoni pluhur pjekje, proteina dhe gjysmë banane, duke i përzier edhe me një blender. Boronica shtohet në masën që rezulton dhe fshihet me një pirun. Pancakes duhet të jenë të skuqura mbi nxehtësinë e mesme, duke i mbuluar ato me një kapak gjatë procesit të tiganisjes. Në fund, derdhni mjaltë për shije.


  Shtë mjaft e thjeshtë të bësh ëmbëlsira të tilla të shijshme, ndërsa ato do të ndihmojnë në diversifikimin e dietës.


  Каталог

  Категории товаров

  Новости

  Прыжки на батуте - как бизнес. История развития в России и некоторые факты.
  Подготовлено: "ЗВЕЗДА-ЦЕНТР", i Star, г. Москва www.batut.istar.su   Прыжки на батуте, как бизнес в Российской Федерации, начинает свою историю примерно в середине первого десятилетия начала двухтысячных

  Прыжки на скакалке
  Желаете сбросить лишние килограммы и укрепить мышцы? Причем хотите добиться результата в короткий срок? Выход есть! В ваших стремлениях вам помогут прыжки на скакалке. Мало того что это очень легко и

  Прыжки на скакалке
  При тотальной нехватке времени в современной жизни не каждый может выделить несколько часов для посещения фитнес центра. Поэтому в борьбе с лишним весом на помощь приходит скакалка. Скакалка для похудения

  Прыжки на скакалке
  Прыжки на скакалке помогают постоянно держать себя в тонусе и прекрасной физической форме. Вопреки распространённому мнению, они популярны не только у девушек. В своих тренировках скакалку используют

  Прыжки с выпадом в сторону
  Прыжки с выпадом в сторону - скользящие прыжки вдоль плоскости туловища, развивающие боковые мышцы ног (латеральные мышцы бедра) и поясницу. Поясница тренируется за счет наклонов вниз. Спина должна быть

  Прыжки от Целлюлита на скакалке. Зачем: 8-пунктов в роли ответа.
  Знакомая нам с детства «прыгалка» способна заменить многие тренажеры и даже курсы массажа! Думаете реально совместить в одном занятии активный расход калорий, массаж проблемных зон и избавление от целлюлита,

  Прыжки на скакалке для начинающих. Советы и рекомендации. Польза, основные, упражнения, противопоказания, похудения
  В детстве прыжки со скакалкой являются популярным развлечением. Девочки и мальчики упражняются с инвентарем, прыгая на одной или двух ногах, скрещивая руки, продвигаясь в различных направлениях. Польза

  Сборная России по прыжкам в воду выиграла две медали на Олимпиаде
    ЛОНДОН, 12 июл - РИА Новости, Вероника Гибадиева. Российская сборная по прыжкам в воду, одержав одну победу, завоевала две медали на Олимпийских играх в Лондоне. Обе медали были выиграны россиянами

  Игры прыжки в воду с вышки, трамплина
  Прыжки в воду с вышек и трамплинов Краткое содержание статьи: Прыжки в воду с огромной высоты становятся все более популярными. Множество зрителей готовы ради такого экстрима собраться возле экранов

  Прыжки в воду в Пензе - дайвинг, федерация, сайт
  Дайвинг один из подвидов прыжков в воду Краткое содержание статьи: Прыжки в воду это водный вид спорта, который заложил свою историю еще в древние времена. Еще по памятникам можно понять то, что прыжки

  Контакты:

  Телефон:
  (050) 60-30-100
  (098)4-63-63-63

  ТЦ "Южная галерея", ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

  Режим работы:
  с 10:00 до 20:00
  7 дней в неделю

  Информация для вас

  - Оплата в рассрочку

  Корзина

  Корзина пуста